Weleda Aroma sprchové gely – Love, Energy, Harmony a Relax

Těžko byste hledali náladovějšího člověka, než jsem já. Jednou jsem schopná vyvinout tolik energie, že bych mohla pomalu přeskládat vagon uhlí a dotlačit ho i po uzavřené D1. A ze zbytku sil bych svítila polovině domácnostem v republice, protože mám vždycky pocit, že mi tělem prochází elektrický proud a že to bzučení musí být i slyšet. Pak přijde období, kdy je pro mě příliš únavné i ležet na posteli. Nedejbože se obrátit na bok. Apaticky čučím na mobil, nebo do knížky (a co chvilka se vracím o dvě stránky, protože jsem zapomněla, co jsem četla) a permanentně vypadám, jako kdyby mi kleslo IQ o 50 bodů. Rozhodnout se při nákupu, jestli vzít chleba, nebo rohlíky? Nadlidský úkol! A pak přijde bombastická euforie, kdy mám tolik nápadů, že si je nestíhám zapisovat, až se mi kouří od klávesnice! A jako bonus jsem schopná vydrhnout, přeorganizovat a přeskládat celý barák. Chlap se v tuhle dobu radši stáhne někam do úkrytu a snaží se to přežít ve zdraví. Což chápu. A ještě se poměrně výrazně odlišuje doba, kdy vítězí mé katastrofické a zlé „já“, kdy vidím černě i polední slunko na obloze a majzla bych klackem po hlavě i člověka na ulici, kdyby se na mě ošklivě podíval. V kreslené pohádce by mi šlehaly z očí plameny a vypadala bych nejspíš jako Hulk :-D Tohle všechno se umí prostřídat několikrát za rok, přičemž jednotlivá období trvají různě dlouho. Od pár týdnů po pár měsíců.

Proč to zmiňuju? Uvědomila jsem si, že se mi Weleda docela slušně trefila do mé náladové noty, když mi poslali k vyzkoušení celou novinkovou řadu Aroma sprchových gelů. Vybrat si jen jeden? Nemožné! Ale vybírat si každý den jiný? Jop, to už zní líp!

Novinky jsou celkem čtyři a jedna je voňavější, než druhá! Dostaly poetické a všeříkající názvy – Love, Energy, Harmony a Relax. I v odpovídajících barvách!

Pro pořádek uvádím, čím jednotlivé kousky vystihla samotná Weleda:
Love – Ponořte se do lásky. Obklopte se 100% přírodní vůní romantické růže, jasmínu a ylang-ylang, které podpoří vaši přirozenou pohodu.
Energy – Načerpejte novou energii. Inspirujte svůj den povzbuzující 100% přírodní vůní zázvoru, citronové trávy a cedrového dřeva.
Harmony – Vydejte se na procházku lesem. Svěží, dřevitá a 100% přírodní vůně sibiřské jedle, jedle stříbrné a lavandinu vás příjemně uvolní a zklidní.
Relax – Najděte cestu ke klidu. Relaxační 100% přírodní vůně uvolňující levandule, bergamotu a vetiveru vám přinese pocit klidu.

Jelikož bych se u každého sprchového gelu opakovala, poznačím si info o jejich konzistenci a použití tady rovnou ke všem najednou. Love a Relax jsou mléčně bílé, Energy a Love pak gelově krémové. Nemá to nikterak vliv na výsledek a funkci – všechny gely vytváří jemnou bublinkatou pěnu, která pokožku šetrně myje. A hlavně – NEVYSUŠUJE. Což je pro mě u mycích věcí podmínka číslo jedna. Strašně nerada vylézám z vany s pocitem, že jestli se okamžitě něčím nenatřu, tak se mi kůže srazí jako tričko, které jste omylem vyprali na 90°C namísto 30°C. Sprchové gely od Weledy obecně tohle nedělají a jsou vhodné i pro citlivou kůži, která nesnese jen tak něco. Jo a pokud se chcete čistě teoreticky vyhnout i parfemaci, doporučuju sáhnout po mandlovém gelu. Ten je právě na citlivou kůži. I celá ta řada, která je boží!

Vůně jsou ale to, co gely z Aroma řady od sebe odlišuje a v čem jsou jiné. Plus teda různě přeházené ingredience ve složení – všechny receptury jsou ale biologicky odbouratelné a nijak neškodí přírodě.

Co v jednotlivých tubách cítím já a kdy po které sáhnu?

Love – je velice ženská, něžná a květinová vůně. Někde na pomezí růží a muškátů, s kapkou jasmínu v pozadí. Love mi dělá společnost ve dny, kdy mám náladu se opečovávat, fintit a vylepšovat. Přibírám do party pleťové a vlasové masky, dávám si záležet na mani-pedi a lakuju nehty do oblíbeného odstínu na fuchsiovo-švestkové. Je to vyloženě holčičí záležitost! Jo a mám jistotu, že tento gel mi chlap nikdy brát nebude :-D

Energy – euforie, slunce, léto, jásot, cachtání v moři! To všechno nějakým zázrakem Weleda nacpala do žluté tuby. Jestli máte hodně blbou náladu, vůbec se nerozmýšlejte, skočte pod sprchu a nechte se aspoň na chvíli unést vzpomínkami na prosluněnou dovolenou. Cítím v gelu žluté bonpari, které od přeslazené citronovosti zachraňuje cedrové dřevo a dodává mu na zajímavosti. Kombinace je překvapivě jemná, ale přitom extra „baterky dobíjející“. Moc krásná vůně, MOC!

Harmony – první dojem, který ve mně vůně probouzí? Hodí se na dny, kdy chcete, aby vás všichni nechali na pokoji a kdy byste byli nejradši, aby se lidé na světě aspoň na půl hodiny kamsi vypařili a vy si mohli užít absolutní ticho a klid. Nepřemýšlet, vypnout a nechat se úplně vytrhnout z kontextu normálního života. Harmony mi evokuje ztracení se v hlubokém lese, ve které se nejenže sami nebojíte – ale máte najednou pocit, že takto je všechno správně. Zelená tuba je asi ze všech čtyř moje nejoblíbenější!

Relax – tohle je ale opravdická pohádka! Představte si ohromné levandulové lány. Je právě sklizeň a vzduch je skoro hmatatelný, jak fialové drobné kvítky uvolňují omamnou vůni, která by do vyklidněného rauše poslala z fleku celé patro v Alcatrazu. Toto je ta nejpřesvědčivější levandule, kterou jsem kdy v kosmetice cítila. Každé přivonění je jako zhmotnění těch dvou vteřin, kdy jdete kolem záhonu s levandulí a jen tak mimochodem protáhnete mezi palcem a ukazováčkem konec rozkvetlé fialové snítky a přivoníte si. Jako když se procházíte navečer přímořským městečkem a vánek k vám zanese vůni ze stánku z levandulkovými suvenýry. Úžasně povedené! Jestli milujete levanduli, tohle je sázka na jistotu, kterou postavíte v koupelně na čestné místo!

Šikovná sprchová čtveřice se Weledě ukrutně povedla! Baví mě, že si mezi gely dokážu poměrně přesně vybrat vůni, kterou ten který den potřebuju cítit. Aromaterapie je velice mocná čarodějka, abyste věděli! Já toho využívám, kde můžu (třeba když při úklid kapu esenciální olejíčky do vody, nebo na hadřík při utírání prachu) a nemá to chybu!

Jo a abych nezapomněla – jeden extra bonusový tip pro vás ještě mám! Potřebovala jsem vyprat kašmírovo-vlněné svetříky. Snažím se pro ně vybírat vždycky to nejšetrnější, co doma najdu. Ideálně dětský šampon, nebo něco takového. Napadlo mě ale otestovat pro tenhle účel trošičku levandulového sprchového gelu od Weledy. A paráda, vážení! Nejenže stačila úplná trošiška na oba svetry (zarovnaná malá lžička), ale ta vůně! Ta vůůůůůůně! Fantazie! Bylo mi líto, že sprchový gel ze sebe necítím po koupání moc dlouho, když takhle překrásně voní, ale tohle je perfektní způsob, jak si aromaterapii užít do poslední vonné molekuly! Určitě doporučuju vyzkoušet!

7 thoughts on “Weleda Aroma sprchové gely – Love, Energy, Harmony a Relax

      1. Tak není každý měsíc stejný. Mám to různě, ale já jsem jiný ročník, tak už zas to mám jinak. Přeju pevné na nervy u těch výkyvů. 🌹

        1. Děkuju, Mili :-* A je fakt, že pevné nervy by spíš potřebovalo okolí – ale zas to mám aspoň na co svést! :-D Měj se moc pěkňučko a děkuju za komentář :-* Bebe

  1. Měla jsem od Weledy ten sprcháč Feel good, voněl báječně, ale to zavírání! Div že jsem si o něj nejen nehty, ale i prsty nezlámala! To jsem ho měla chuť vůně nevůně vyhodit, ale zachránila ho volná lahvička s pumpičkou, kam jsem ho přelila :D

    1. Fakt?! Šišmarja! Mně takhle vadilo zavírání u L’Occitane lahviček. Některé úplně na pohodu, ale jiné jsem otevírala zubama, protože se do nich prostě nešlo dostat :-/ Prázdná lahvička v záloze to vždycky jistí ;-) Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *