Natura Siberica – rakytníková maska na vlasy

Také máte někdy stavy, kdy přijdete do obchodu s tím, že ještě nevíte, pro co jdete, ale určitě chcete s něčím odejít? Samozřejmě přes pokladnu, nikdo se nebaví o pokoutném „a jestli tě nechytí, kup mi taky“ :-) Nedávno jsem se takhle rozhlížela v DMku, čím svou rozmarnou dušičku potěšit a nohy mě zanesly k regálu s vlasovou kosmetikou. Protože tam jsem poslední dobou jako doma. Jak tak projíždím očima obaly, které hrají všemi barvami, zaujala mě v zorném poli typická kombinace zářivě modré a oranžové s povědomými motivy. Ahaaa, Natura Siberica! To je nápad!

Jejich rakytníková řada je boží úplně celá, včetně šamponu, kondicionéru i sprchového gelu, tak proč k tomu ještě nevyzkoušet rakytníkovou masku na vlasy? To přeci nemůže nevyjít! I těšila jsem se na první test a ještě ten den jsem zhodnotila, že ačkoli jsem si vlasy myla včera večer, určitě je třeba je dneska osvěžit novou maskou, protože… kdo by čekal, no ne? :-D

Maska je hodně hutná a mně nejvíc připomíná tělové máslo. Nic „kydavého“ a tekutého, jak masky na vlasy bývají. Toto je jako krém. Sice trošku nezvyk, ale na nanášení to nemá nikterak vliv a s maskou se pracuje skvěle. A jako bonus překrásně voní a nadšení budete zvlášť v případě, že se vám líbí i zbytek rakytníkové řady. Všechny kousky voní totožně – některé víc kyselkavě po rakytníku, jiné míň, ale v zásadě je to skoro to samé. Mně to voní velice!

Nechala jsem masku působit o něco déle, než bylo uvedeno v popisku (5-7 minut se mi zdálo fakt malinko), tak jsem to protáhla na 15 minut. A celou dobu jsem se těšila, že zažiju zázrak, protože se všude píše, kterak je maska super na silně poškozené vlasy (halóó, tady jsem!), kterým vrací hydrataci (to jde?) a dělá je jemnější, poslušnější a usnadňuje jejich rozčesávání a snižuje lámavost. No lákadlo jako hrom.

Maska se smývala dobře a rychle, na tom netřeba nic řešit. Co mi přišlo ale horší, tak stav vlasů po smytí. Jako… Já vím, že byly na odpis a „na totálku“. Ale tohle měla být maska. Jakože hurá věc, která je postaví do latě. Namísto toho mi přišlo, že jsou vlasy jakési polétavé, zacuchávající se víc než obvykle a jsou výrazně sušší a matné. To vůbec nebylo to, co bych od masky čekala. A to samé se mi dělo i při 2., 3. a 4. testu. I při zkrácení doby působení. No sakra! To není maska, to je průšvih jako hrom! A maska skončila za trest hluboko v šuplíku.

Pak mě ale jednoho krásného dne něco napadlo. Zkusila jsem do skleničky odebrat lžíci masky a k ní přidat lžičku ricinového a lžičku makadamiového oleje. Promíchat, nanést na vlasy umyté šamponem a čekat. Směsku jsem nechala na vlasech asi 20 minut. Výsledek? Neuvěřitelný! Vlasy hladké jak zrcadlo, hedvábné, lesklé a „sypací“. Hrubost byla pryč, perfektně se rozčesávaly a co bylo zajímavé – přestože jsem masku s oleji vymývala jen vodou, nikde ani památky po nějaké zbytkové mastnotě. Veliké překvapení!

Tímto stylem (tedy mícháním s oleji) jsem masku vypotřebovala až do dna. Samotná mi neseděla vůbec, ale při smíchání s olejíčky z toho vzniklo cosi bombastického, co by si nezadalo i s těmi nejdražšími maskami, které jsem kdy na vlasy vyzkoušela.

A co vy a kosmetika, která vám nesedla? Posíláte ji rovnou dál, nebo jste taky někdy přišli na geniální využití s lehkou změnou receptury? :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *