Weleda Skin Food – zelená legenda

Jedna z nejvýraznějších řad, které Weleda má, je pro mě Skin Food. Vnímám ji jako vlajkovou loď značky a vybaví se mi pokaždé jako první. Schválně – jaká řada nebo produkt napadne vás, když je řeč o Weledě? Tipuju, že se buď shodneme, nebo zazní Bříza, či Měsíčková kosmetika pro miminka. Dejte vědět do komentářů ;-)

Vždycky píšu, jaká kosmetika je, k čemu je nejlepší, jaké má složení a tak. To poslední dávám do každého článku, protože je to informace i pro mě, když si zpětně dohledávám při nákupech, co (ne)pořídit – to do textu zahrnu i dnes beze změny. Dnes bych chtěla v článku rozebrat své objevy ohledně SF, aneb – k čemu produkty v praxi DOOPRAVDY používám. Což možná vyznělo trochu blbě, ale v dalším textu rychle pochopíte, jak to myslím.

Skin Food řada momentálně zahrnuje 4 produkty – klasický Skin Food krém (existuje od roku 1926!), Skin Food krém v light verzi, tělové máslo a tzv. „lip butter“, čili máslo/balzámek na rty. Moje využití a doporučení, kde který produkt nejlépe uplatníte? Čtěte dál!

Skin Food krém

Bohatší a výživnější krém abyste v kosmetickém světě pohledali. Klasický Skin Food tak, jak existuje od roku 1926 je VELMI výživný, mastný a hutný krém, se kterým byste podle mě zjemnili kůži i hrochovi a z popraskaného bahna byste udělali hladkou písčitou pláž. Krém má charakteristickou vůni, kterou jednou ucítíte a už ji mezi tisíci jinými poznáte navždy – je to kombinace rozmarýnu a citronu na výrazně mastném podkladu. Alespoň po vůni. Krém je paradoxně mnohem méně mastný, než tělový/pleťový olej, ale pocitově zanechá kůži vyživenou a hydratovanou mnohem, MNOHEM více.

Moje využití: neexistuje věc, která by vám výrazněji pomohla s popraskanými patami, vysušenými lokty, koleny nebo promrzlým a vyfoukaným obličejem v zimě venku. Pokud jste někdy při úklidu ignorovali zdravý rozum a drhli koupelnu/kuchyň bez rukavic a následně si za to spílali, protože jste se nemohli domazat a ruce svědily a pnuly nešlo jim pomoct – mějte v lékárničce v malém balení tmavězelenou tubičku Skin Food krému. Všelijakých mazátek, olejíčkových směsí, krémů, másel a všeho možného mi prošlo rukama tuny. Ale Skin Food jako jediný dokáže totálně zhuntovanou kůži dlaní, chodidel a loktů dostat do nejlepší možné kondice a OKAMŽITĚ jim ulevit. Právem se na trhu drží přes 90 let!

Skin Food krém Light

Ne každému jsou po chuti nejhutnější krémy na světě a ne každá nátura se vyžívá v impregnování své pokožky takovým způsobem, že to až zavání balzamováním. Pro všechny, kteří klasický Skin Food na pleti nesnesou, protože je pro ně moc výživný a mají problémy třeba s ucpanými póry, je tu výrazně odlehčená verze. Vůně Light krému je stejná, jako u klasiky, ale textura je znatelně jemnější, řidší a rychleji se vstřebává.

Moje využití: Light krém se podle mě mnohem lépe hodí na obličej, protože na rozdíl od SF nemá hned na začátku ve složení (kromě vody) kombinaci lanolinu, mandlového oleje, slunečnicového oleje a včelího vosku, ale z této čtveřice zůstává jen slunečnicový olej, kterému sekunduje glycerin a alkohol. Light krém se dá využít na ruce, protože se rychle vstřebává a můžete pracovat na počítači během chvilky. To je asi nejčastější důvod, proč po něm sáhnu. Jo a jeden top důkaz za všechny, že je Light krém dobrý na pleť – snese ho na obličeji i můj chlap. A to už je jooo vyznamenání! :-)

Skin Food tělové máslo

Tělové máslo dostalo nedávno zbrusu nový kabátek a vypadá teď milionkrát lépe, než dřív! Namísto plastového kelímku má krásnou zelenou skleničku. V mých marnivých očích mu tento vzhled dodal o pár hvězdiček víc! Máslo dělá čest svému jménu a oproti dvěma výše zmiňovaným krémům je tuhé tak, že si nezadá s máslem obyčejným. To jen pro představu, o jaké hutnosti se bavíme.

Moje využití: kromě mazání celého těla (na čemž není nic světoborného, k tomu ostatně máslo slouží) jsem zjistila, že je to překvapivě funkční věc pro konečky vlasů. Ale žádné maskování před mytím a pak honem rychle smýt, aby to nevypadalo upatlaně. Nene. Máslo se dá normálně použít na suché vlasy, pokud máte extrémně vysušené konečky, které rády trčí na všechny strany a nechcete je ještě více přesušovat tvarujícím gelem, nebo tužidlem. Prostě na ně použijete trošku másla a ony nejenže vypadají o nesrovnatelně lépe, ale ještě i drží, jako kdybyste na ně tužidlo opravdu dali. A přitom nejsou zamaštěné. Objev století jako! :-D

Skin Food lip butter (máslo/balzám na rty)

Je tady někdo, kdo má jen jeden balzám na rty? Nebo je dokáže spočítat na prstech jedné ruky? Pokud ano, s respektem se před ním klaním až k zemi, protože počet tyčinek a balzámků na rty, které by klesly na příčetné jednociferné číslo – to se mi snad nikdy nepovedlo. A nejsem kdovíjaký křeček a snažím se držet na uzdě. Ale párkrát při odjezdu na víkend/výlet/dovolenou zapomenete balzámek přibalit a koupíte ho po cestě a už se to kupí. V každé kapse jeden a spotřebovávat je vypadá jako mission impossible (ač se mi to poslední dobou kupodivu daří).

Moje využití: na rty, to bez debat. Ale ještě mnohem lepší je „lip butter“ jako péče o nehtovou kůžičku. Ne, nešplouchá mi na maják, fakt to zkuste! Není lepší věc, kterou byste zlikvidovali záděrky (vzniklé, i ty klubající se) a vyživili a ošetřili kůžičku kolem nehtů. Lip butter je fantasticky olejový a nenechává kolem nehtů žádné bílé stopy jako krém. Vyzkoušela jsem na nehtovou kůžičku i speciální pera, štětečkové aplikátory a já nevím co ještě (a ne zrovna levné), ale na rovinu říkám, že tato miniaturní tubička je všechny s přehledem nakope do zadku a nic lepšího na péči o nehty neseženete. Moc a moc SF k tomuto účelu doporučuju a kdybyste si měli z celé řady pořídit jednu jedinou věc, přimlouvám se paradoxně ne za krém, ale za tento maličký zázrak – stojí za to! Ostatně – díky němu už ani nevím, co to jsou záděrky – což je pěkně vidět i na fotkcáh :-)

Používáte něco ze Skin Food řady? A striktně podle doporučení výrobce, nebo máte také vlastní využití? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *