Moje nové zkušenosti s ženšenem MycoMedica (s Reishi a Cordycepsem)

Koncem května jsem na blogu psala o doplňku stravy – šlo o ženšen s Reishi a Cordycepsem od MycoMedica, kdy jedna tobolka se brala ráno, druhá večer. Jelikož nejde o věc, kterou zhodnotíte za týden (pokud si nechcete poznatky vycucat z prstu), slibovala jsem v předchozí recenzi, že jakmile doberu balení, podělím se o další dojmy. Balení jsem ještě nedobrala, zbývá mi 1,5-2 měsíce, protože jsem měsíc vynechala. Hned vysvětlím, proč. A vezmu to trochu oklikou, která je důležitá pro celkové pochopení.

Někdy první týden v červnu jsem se nechala očkovat na radu praktického doktora. Jednorázovkou. Čistě kvůli snadnějšímu cestování, ničemu jinému. Nehodlám na svém blogu tomuto tématu věnovat ani písmenko, a kdyby do mě někdo začal hustit cokoli o „pandemii“ a rouškách, okamžitě si smažu jeho telefonní číslo.

Jde o to, že po očkování jsem lehla. První den si vůbec nepamatuju, protože tak, jak jsem přišla od doktora, jsem dopadla na postel a probrala se další den. Druhý den jsem si připadala, jako kdybych prokalila víkend a zmlátila mě tlupa výrostků v baru. A z postele jsem taky nevylezla. Třetí den už jsem byla použitelná. Následovalo 10 dní klidu, během nichž mě pekelně bolela ruka. Po 10 dnech jsem dostala takovou rýmu, že by to odrovnalo tucet chlapů najednou. To nejhorší trvalo 14 dní. Pak se to na dalších 14 dní ustálilo na rýmu, se kterou se jakž takž dalo existovat. Ale přidala se tak šílená únava, že jsem sotva lezla po čtyřech a chrupala i během dne. Nevypadalo to, že by se mělo v příštích dnech něco lepšit.

Tady odbočím – v polovině června jsme odjeli na dovolenou a já přestala brát ženšen. Myslela jsem, že si dám pauzu a nasadím ho zase na podzim. Chyba. Měla jsem ho brát celou dobu! Jsem si jistá, že pak by to se mnou takhle nešlehlo. Z rýmy a únavy jsem se totiž vyhrabala, jakmile jsem ženšen začala zase užívat ráno i večer. Přísahám na holý pupek. Zhruba třetí den, co jsem ho začala znovu zobat, se mi začal uvolňovat nos a po týdnu už najel i mozek, pro který bylo do té doby hardcore i odepsat na e-mail.

Kdybych ženšen neměla otestovaný na jaře na alergii, nevěřila bych, že to může až tak pomoct. Ale vážně funguje! Po několika letech jsem totiž neměla mega spotřebu Flixonase kapek (vlastně jsem je měla doma jen pro všechny případy) a Analergin zůstal v lékárničce netknutý. Jindy strávím celé jaro se svědícím nosem a ucpanými dutinami a vždycky dumám, která kytka se mě pokouší zabít dneska. Letos nic. Jestli mě malinko svědil nos dva dny, je to moc.

A teď v červenci mi ženšen taky ulevil. Rýma zmizela. A energie už je taky zpátky (z čehož má velkou „radost“ třeba chlap, protože jsem rovnou přestěhovala celý pokoj).

A to je všechno, co jsem vám dneska chtěla jen tak mezi řečí napsat. Zázrak to je :-)

4 thoughts on “Moje nové zkušenosti s ženšenem MycoMedica (s Reishi a Cordycepsem)

 1. Ahoj,
  ja beriem na jarnú alergiu len samotný cordyceps a je to top-strop. Posledných 5 rokov som vďaka nemu bez antihistaminík.
  Inak – srdečná vďaka za super typy.
  Nech sa Ti darí.
  Zdraví
  Ľubica

  1. Samotný Cordyceps? Cha! To mě ani nenapadlo hledat :-) Ale moc děkuju za tip, po jarních zkušenostech ho příští rok určitě nasadím! Bebe

 2. Zajímavé zkušenosti po očkování 😔😭 každopádně děkuji za tipy na ženšen – poslední dobou trpí moje oči při přechodech z klimatizace ven (práce na PC) kombinace horko/slunce/roušky, kdy si člověk dýchá pod brýle 🙄…. A vždy se mi spustí rýma, tak možná to bude taky nějaká alergie.

  1. Jop, už jsem poučená a příště se na to můžu… :-) Ten přechod klima/horko je zlo, taky se mi z toho umí spustit rýma. Ale nenapadá mě, jak se tomu vyhnout :-/ Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *