2 nová tělová mléka od Weledy – zelené Skin Food a růžové bez parfemace (pro citlivou pokožku)

Čistě teoreticky – jak často používáte tělové mléko? Ošetřujete jím pokožku ráno i večer, jednou denně, nebo jen svátečně? Fakt mě to zajímá, protože jsem se v poslední době setkala s přístupem, že tělové mléko při denním používání je opruz, není na to čas a je zbytečné. Já doteď žila v domnění, že jeho použití je stejná automatika, jako si čistit zuby a nenapadlo mě, že by to někdo mohl mít jinak. Což není nic proti ničemu a není to samozřejmě špatně. Prostě mě to jen nanapadlo. Dejte mi prosím vědět do komentářů, jestli kopete za tým tělových mlék, nebo se bez nich docela v klidu obejdete ;-)

Co se mě týče, já se něčím mazat potřebuju. Dřív kvůli pocitu, že se po sprše scvrkávám a je mi malá kůže. Dneska kvůli tomu, abych pokožku ošetřila a ta byla hebká a vláčná. Což je strašně návykové. Proto mažu 2x denně. Večer něčím výživnějším, ráno podle nálady – pokud je tepleji, volím lehčí mléko, zatímco když je zima a budu třeba celý den doma, sáhnu po tom samém, co večer. Ale možná ještě důležitější je pro mě fakt, že když mám kůži namazanou, nedá se nípat a škrábat a tak. Jsem něco jako abstinující alkoholik v tomto směru – nesmím s nípáním (na první pohled neexistujících) pupínků vůbec začat (ani maličko!), protože jinak do toho spadnu po hlavě a budu si zase zjizvenou kůži léčit x měsíců, nebo se z toho pár let nevyhrabu. A to už nechci. To si radši udělám dvakrát za den pár minut času, natřu se od hlavy k patě a mám klid.

Jak jsem už nadhazovala v minulých článcích, postupně jsem začala z péče úplně vyřazovat čisté oleje. Zjistila jsem, že mi na pleť ani na tělo nesedí a že výsledky můžou být milionkrát lepší, když najedu na kosmetiku s vodním základem. Čili tělové krémy, mléka, emulze, a tak. Žádné oleje a bezvodé balzámky. Díky této změně už jsem pěkně dlouho nepotkala na kůži žádné šupiny a nepříjemné pnutí znám jen ze svých starých článků.

Když tedy jednou zazvonil kurýr od Weledy se dvěma novinkami – tělovými mléky, vyskočila jsem radostí metr dvacet! Ejchuchuuu, takových zásob nemám nikdy dost! Jemné mléko pro citlivou kůži má novou recepturu, zatímco druhá novinka rozšiřuje legendární Skin Food řadu, kde takový produkt dosud chyběl. Našli jste u nich klasika Skin Food krémy, krémy na ruce, tělové máslo, balzámek na rty… Ale tělové mléko žádné. Za mě určitě super nápad a chválím!

Rozdíl mezi oběma kousky, který zaznamenáte jako první, bude určitě ve vůni. „Citlivé“ mléko je bez parfemace, ale stejně vás u něj napadne, že voní jako čerstvé mléko, nebo jemná pokožka čerstvě vykoupaného miminka. Je to celé heboučké a něžné. Těžko byste pro citlivou pokožku hledali něco lepšího. Si myslim. Naproti tomu Skin Food tělové mléko je klasika nad klasiky a perfektně doplňuje zelenou řadu a voní po rozmarýnku, pomerančích a levanduli.

Ohledně rozdílu v konzistenci – růžové mléko je vodnatější a lehčí. Zelené výživnější a mazlavější, řekla bych. Ani jedno ale není natolik hutné, že by pokožku jakkoli zatížilo. Nemastí, nelepí, nedělají na kůži neprodyšný film. Hodně povedené receptury u obou! Jestli váháte, které vybrat, řiďte se jednoduchou pomůckou: máte-li v oblibě výživnější mazání, Skin Food bude sázka na jistotu. Oproti stávajícímu máslu a krémům v tubách je mléko lehké, výborně vstřebatelné a nemastí. Sensitive mléko se hodí klidně pro ošetření několikrát denně, pokud to potřebujete. Dokonce si myslím, že růžové mléko by mohlo nalákat všechny, kteří něčím kůži ošetřovat chtějí, ale zároveň nesnesou pocit ulepenosti, nebo umaštěnosti.

Ještě obecně k weledím tělovým mlékům – nejen tyto dvě novinky, ale celkově všechna mléka prošla změnou kabátku. Z pumpičkových balení dostala do vínku obaly s víčkem, na které se dá lahvička pohodlně postavit, když obsah začne docházet. Takže z mléka snadno dostanete i poslední kapku, bez nějakého zoufalého vytřepávání.

Co říkáte na novinky? :-)

4 thoughts on “2 nová tělová mléka od Weledy – zelené Skin Food a růžové bez parfemace (pro citlivou pokožku)

  1. Přála bych si mít čas se mazat častěji než jednou za měsíc :) ale vyhovují mi tělové kondicionéry. Za svůj životní výkon považuji, že zvládám pravidelně mazat děti. Mám ráda od Weledy jejich granátové mléko pro jeho vůni. Urtekram růži.

    1. Tělové kondicionéry? Jakože do sprchy, nebo „na sucho“? :-) A z dětství si pamatuju, že nás naši mazali Aviril olejíčkem a ta vůně se nezměnila dodneška tuším :-)
      Bebe

        1. Díky za odkaz, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje! A pomerančový peeling vypadá už podle barvy extrémně chutně! :o) Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *