Filorga Medi-Cosmetique® – oční krém Optim-Eyes, sérum Time-Zero a denní krém Lift-Structure Ultra-Lifting

Pokud jste už někdy slyšeli o francouzské kosmetické značce Filorga, jste lépe informovaní, než já. Pro mě to byla v sortimentu Elnino naprostá novinka. První myšlenky při prohlížení na webu? Safra, vždyť ten název vůbec neznám, ani jsem na to nikde neviděla reklamu, ani o tom nikdo nemluvil. Nějaká no-name značka… Má cenu to riskovat? Dojmy po prvním vyzkoušení – MÁ cenu to riskovat! Je to bomba!

Než vám přiblížím, čím jsem rozmazlovala svůj obličej, dovolte mi pár vět o samotné značce. Poněvadž pro to, abyste si Filorgu v duchu zaškatulkovali, je to docela podstatné. Značka je profíkem na poli profesionální anti-age (čili protivráskové) péče a v roce 2007 uvedla první produktovou řadu, která je vhodná i pro domácí použití, nejen pro specializované kliniky. Jde o kolekci Medi-Cosmetique®, která nabízí neinvazivní, ale efektivní řešení, pokud se toužíte zbavit vrásek a vrátit pleti pevnost, hutnost a jas. Je mi jasné, že takových líbivých keců už jste nejspíš za život přečetli víc, než Jirásek napsal knížek. Ale kolikrát se opravdu stalo, že to fungovalo? Ha?

Mě k samotnému testu přesvědčily dvě věci. Jednak popisy u produktů – čili u očního krému Optim-Eyes, pleťového séra Time-Zero (stylové jméno, což?) a denního krému Lift-Structure. Ty si prostě musíte přečíst taky a hned pochopíte. A druhou věcí byl článek na blogu Teta z Prahy, kde jsem narazila na recenzi nočního krému Time-Filler. A díky tomu článku mám noční krém hozený v hlídání, abych věděla, jakmile ho v Elnino naskladní.

A teď k mým poznatkům po pěti týdnech intenzivního testování.

Jako takhle – kdyby Filorga hledala novou tvář značky, z fleku bych se jim přihlásila! Ta kosmetika mě nadchla! A to tak, že už pokukuju po dalších produktech (konkrétně po nočním krému), kterými bych péči doplnila. Kosmetika mi vyhovuje vším. Vůní, konzistencí, pocitem na pleti, samotnými VIDITELNÝMI a přesvědčivými účinky, celkovým dojmem, který z používání mám (a ještě mě nepřestalo bavit, což je věc nevídaná – zvlášť po tom, co publikuju recenzi).

Oční krém – používám ho každý den, ráno a večer. Nic jiného, jen tento krém. Jsem ten typ člověka, který když se špatně vyspí, vypadá jak týden stará mrtvola, co ji na poli omylem vyoral traktor (Jo Nesbø stále vede můj čtenářský žebříček a má fantazie tomu odpovídá). Pravidelné používání krému mi nejenže zesvětlilo kruhy pod očima, ale výrazně zmírnilo i otoky. Běžně vypadám ještě kolem jedné hodiny odpolední, že jsem se právě probudila. Tady s tím ne. Je to velký rozdíl, je to VIDĚT a rozhodně je to něco, čeho si všimnete od prvního dne. Žádné „asi“, „možná“, nebo „zdá se mi, že to nejspíš něco dělá“. Ten krém funguje. Tečka. A to tak, že kofeinový 100% Pure, nebo noční Dulcia vedle něj vypadají jako auto Freda Flinstona vedle nadupaného Ferrari. A srovnání s Evergetikon, Aromatica, REN, Eco by Sonya, aj.? Filorga je všechny strčí do kapsy. Lepší oční krém mi rutinou NIKDY neprošel. Nikdy.

Baví mě, že krém je nemastný a lehký a jeho použití neprovází žádné nepříjemnosti. Není potřeba čekat, až se něco vstřebá. Natřete a jdete. Hotovka. I víčka, mimochodem! Mimo to má krém lehoučkou vůni (cítím bergamot), která je nedráždivá a nijak mým očkám nevadí.

Psala jsem to na chroustích stránkách mockrát a pokaždé jsem myslela, že TENTOKRÁT už je to ono a našla jsem svatý oční grál. Leda prd. Pokud se mě někdo zeptá, jaký nejlepší oční krém jsem kdy měla, bez rozmýšlení vyhrknu, že Filorga Optim-Eyes. A to jsem jich nevyzkoušela málo, jak jistě víte. A mimochodem – šetřím i za korektor. Ještě nedávno bych bez maskování kruhů pod očima nevyšla ven. I kdyby korektor (Christian Dior Forever Skin Corrector, což je poklad s velkým P) měla být jediná dekorativka, kterou bych použila. Teď na to vyloženě kašlu. Kolikrát i nevědomě, protože v zrcadle prostě nevidím nic, co by vyžadovalo kamufláž. Maximálně ťupnu pod oko blíž k nosu mini množství YSL Touche Éclat, který nemaskuje, ale projasňuje. Víc není třeba.

Pleťové sérum Time-Zero slibuje vyhladit vrásky a opětovně zabránit jejich vzniku, přičemž si prý umí poradit se čtyřmi typy vrásek – hluboké, mimické, povrchové a vrásky z únavy.
Denní krém Lift-Structure má zase omlazovat pleť a bojovat s jejími povadlými rysy. Také by měl umět sjednotit tón pleti, vyplnit jemné linky a vrásky a okamžitě zpevňovat.

Proč píšu o dvou produktech dohromady? Protože tady nejsem úplně schopná říct, jestli za krásnější pleť může sérum, nebo denní krém, případně kombinace obojího. Logicky obě věci používám spolu a těžko je budu zkoušet postupně, že jo.

Pleťové sérum – má lehkou obláčkovou konzistenci se stejně jemnou vůní, jako má oční krém. Oproti Optim-Eyes je ale sérum lehčí a řidší, řekla bych. Vstřebává se výborně, pleť nemastí ani nepne a je na obličeji vysloveně pohodlné. Nevím, jak jinak ten pocit vystihnout. Nepotřebuje dlouhé minuty k zasychání a vstřebávání a je možné takřka okamžitě po jeho nanesení pokračovat s denním krémem.

Denní krém – z celé trojice voní asi nejvýrazněji, ale přesto je to dost jemná vůně, která nijak neruší. Fajnové je, že všechny produkty voní tón v tónu po bergamotu, což mě buhvíproč uklidňuje. Krém je hutnější a když ho chcete nabrat, dělá dokonce dojem, jako kdyby byl hustě želatinový, či co. Uživatelský komfort při používání to ale nijak nenarušuje, jestli vás napadá tohle.

Sérum i krém používám hned po sobě, a to každé ráno. Večer používám sérum a noční krém (teď zrovna ne od Filorga). Pleť je v bezvadném stavu (když nepočítám jeden třídenní pupínkový úlet po testování nového krému), nepne, nešupinkuje, nemastí se, neucpávají se póry. A působí na pohled zdravě a projasněně. [vždycky mám u takového popisu divně samolibý pocit :-D]

Ještě vsuvka pro ty z vás, kteří tu dlouho nebyli a hledají mou otřepanou hlášku, jak mám „vyprahlou a vysušenou pleť“ a tak. Nic takového už nevlastním. Zjistila jsem to díky dermokosmetice. Prostě jsem jen dlouho používala nevhodnou kosmetiku, to je celé. Po 10 letech psaní blogu je to zjištění tak na zavření krámu. Zas na druhou stranu – lepší to zjistit pozdě, nežli později, ne?

Abych nějak svoje fungování s Filorga shrnula – nejenže si umím představit, že je to má konečná kosmetická stanice, ale pokukuju i po rozšíření řady o něco dalšího. Protože jsem v archivu své paměti prostě nenašla až takový wow efekt z nějaké kosmetické značky. Nejen co se týče sympatií a samotného používání. Přesvědčily mě viditelné výsledky. To zkrátka nemá chybu. Tak :-) Dotazy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *