Flormar – matující BB krém, odstín 01

Na nejlepší kosmetické úlovky obvykle narazíte, když zrovna žádné nehledáte. To je nepsaný zákon, který se dá aplikovat na cokoli v životě. Mně se takový super objev podařil na sklonku léta, když jsem nazdařbůh bloumala uličkami v drogerii a čekala na chlapa, až skončí v optice s měřením oček. Zrovna jsem nic nepotřebovala (nevídaný to jev!), a tak jsem se zastavovala u všeho, co mě v obchodě byť jen trošku zaujalo. Třeba u BB krémů. S těmi je to vždycky divoké a když už si nějaký pořídím (nejčastěji přírodní), baví mě jeho používání měsíc maximálně. Pak usoudím, že už stačilo, protože ho ani moc nepoužívám a pošlu ho na testování dál, aby se nezkazil.

Jiná situace ovšem nastala u značky Flormar, od které jsem ukořistila právě BB krém v odstínu 01. Nejdřív jsem ho v drogerii bez většího zájmu vyzkoušela na hřbetu ruky z testeru. Barva byla hezky světlá, nešla do oranžova, přesvědčivě kryla a zanechávala kůži fantasticky vyhlazenou a na dotek hebkou jako satén. Moc fajnové! BB krém mi tímhle připomínal můj kdysi oblíbený krém téhož druhu od Skin79. VIP Gold to byl. Takové kulaté zlaté balení, cena kolem pětikilča. Vypotřebovala jsem do dna snad milion kousků. S přírodní kosmetikou měl Skin79 společného pramálo, ale byl bezkonkurenční a mně maximálně vyhovoval. Postupně jsem ho přestala používat a snažila se hledat nějaké přírodní alternativy. Čímž nastalo x let temna, protože najít něco jako dokonalý BB krém v bio a přírodních vodách je dost oříšek. A nebudeme si lhát do kapsy a tvářit se, že to tak není.

Faktem je, že jednoho krásného dne vás prostě přestane bavit dělat kompromisy, vyprdnete se na to a pořídíte si něco, co vám po všech stránkách vyhovuje. A že to nemá nálepku „bio“? A?

Pro srovnání odstínů – vlevo je Flormar BB 01, uprostřed Dior Forever Skin Corrector 1,5N a YSL Touché Eclat 2

Moje postřehy k Flormar BB krému:

 • DOKONALOU barvu. Doslova se dá říct, že kopíruje odstín mé pleti. Bez jakéhokoli „mohl by mít trošku světlejší/tmavší/jinou barvu“. Neměnila bych na něm ani ťuk. Jako kdyby někdo vzal pipetku, natáhl barvu z mé tváře a namíchal mi podle toho BB krém. Tak moc je to parádní.
 • BB krém nejenže sjednocuje odstín pleti, ale i středně kryje. Asi tak na 70%, řekla bych. Když se mi nechce sahat po korektoru, maskuju s ním kruhy pod očima. Korektor kryje na 100%, BB na těch cca 70%, jak jsem psala. Pokud zrovna nevypadám jak po flámu, stačí mi to.
 • neucpává póry. Dřív bych se asi pokřižovala s hrůzou v očích, protože dát si na sebe silikonový potah a chodit s ním celý den na obličeji? No chraň bůh! A teď? Víte, že je to naopak dost v pohodě? Použiju pečující kosmetiku, navrch dám jako chránící pleťový „obleček“ BB a je to. Nikde se neklube žádný pupínek, pleť si nestěžuje, vypadá to dobře a večer po odlíčení není ani stopa po náznaku podráždění, nebo čehokoli jiného. Dokonce bych řekla, že jak se k obličeji během dne nedostal prach a špína z okolí, černých ťupek naopak ubylo a nedělají se tolik.
 • příjemná vůně – bonus, který nemá na funkci extra vliv, ale ovlivňuje uživatelské dojmy nemalým způsobem. Ostatně, kdo by si na sebe chtěl mazat něco, co smrdí jak bolavá noha? BB krém voní jako sladší sprchový gel, nebo opalovací krém. Vůně je to nerušivá a velmi jemná.
 • celodenní výdrž. Během dne není třeba na obličeji cokoli upravovat. BB krém drží tam, kam jste ho ráno nanesli a nehýbe se. A večer při odličování mám normálně zabarvené tamponky, takže ho pleť ani nevstřebá (což se stávalo u přírodních krémů).
 • vzhled na pleti je opravdu polomatný až matný. Nebudete se blýskat jak psovi tentotonc, ani nebudete vypadat jak moučný červ. BB krém vypadá pomalu přirozeněji, než vaše vlastní pleť. Uvědomuju si, jak blbě to zní, ale je to asi to nejvýstižnější přirovnání, které mě napadá.
 • skvěle se roztírá, nedrolí se a nemapuje. Roztírám ho prsty jako normální krém. Nepoužívám houbičku ani štětec a považuju to za zbytečnost a zdržování. Stačí z tuby vymáčknout množství o velikosti půlky hrášku, což vám vystačí na celý obličej i krk, pořádně rozmazat (jde to extra snadno) a je hotovo.

Toliko k dnešním dojmům. Máte s BB krémem Flormar zkušenosti? Jestli ano, co na něj říkáte? Podle mě je to za 150 Kč sakra moc muziky (a to i kdyby stál jednou tolik!).

PS: dneska je to přesně na chlup 10 let, co světlo světa spatřil Růžový chroust. Síla, co? :-)

3 thoughts on “Flormar – matující BB krém, odstín 01

 1. Ježiš to se na to musím někdy v drogérce podívat. Jestli se nemýlím, tak Flormar je v takovejch těch divnejch plastovech přihrádkách, co stojí podezřele opodál od regálů a vypadá to jako hrabárna… Tuším, že jsem kolem toho prošla :D A gratuluji k výročí, je tu spousta krásné práce :)

  1. No je pravda, že moc reprezentativně to kolikrát nevypadá :-D Ale vážně je tenhle BB skvělý!
   Jo a strašně moc děkuju za gratulaci, potěšilo mě to! :-*
   Bebe

 2. No já si ty svoje věci smolím dva roky a když vidím, kolik uspokojení, radosti a vývoje mi to už přineslo, tak mám z deseti let tak častýho publikování oči navrch hlavy! :)) Si kupte kytičku a bouchněte šáňo, deset let je deset let!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *