Le Petit Olivier (řada Huiles d’Olive, Karité, Argan) – šampon, kondicionér, maska a kondicionér ve spreji

Se značkou Le Petit Olivier (čili „malý olivovník“) jsem naposled přišla do styku před šesti lety. Testovala jsem tehdy na blogu sprchový gel, oční krém, mýdlo a noční balzámek na pleť. Zkušenost to byla příjemná a přestože jsem na kosmetiku časem zapomněla, někde v podvědomí jsem o ní pořád věděla a na pomyslný šuplík jsem si k ní nadepsala „tuze voňavá věc“. Což byla.

Vzpomněla jsem si na olivovníkovou řadu v momentě, kdy jsem brouzdala po Alze s tím, že mi dochází celá vlasovka najednou. Hledala jsem něco, co mi bude sympatické a nebude to stát majlant.

Co mě nakonec motivovalo k nákupu? A rovnou celé řady? Zaprvé osobní sympatie. Toto je špatně vysvětlitelná položka. Stopro tam sehrál roli olivový strom v logu, co si budeme :-) Pak také cena. Silně nezanedbatelná věc. A vlastně i fakt, že všechny produkty mají složení od 95-98% přírodního původu. Nějak se mi to propojilo se jménem a Francií a Provence a výsledek jsem potvrdila svou platební kartou. Tak.

Nejvíc mi padla do oka řada „Huiles d’Olive, Karité, Argan“ a vzala jsem od ní masku na vlasy, šampon, klasický kondicionér a bezoplachový kondicionér ve spreji. Trefa do černého byla bezesporu vůně – slintám vždy, když cokoli na vlasy použiju. Je poznat, že produkty jsou z jedné řady – přesto se v základu malililinko liší. Například maska voní jako ovocná zmrzlina zabalená do vůně Mon Guerlain. Podtón šamponu je více pomerančový. Do kondicionéru nejspíš přimíchali kousek krémového zákusku s vanilkou. A kondicionér ve spreji má v sobě cosi z piňakolády.

U šamponu bych napsala, že zkrátka šamponuje. Trochu lakonické konstatování, viďte? Ale ono to tak prostě je. Nepřipadá mi, že bych měla vlasy jakkoli jiné. Šampon je perfektně umyje, nezatíží, nejsou po něm hrubé ani rozlétané. Normálka šampon, u kterého nemáte potřebu něco řešit. Použijete ho, funguje, jste spokojení, tečka. Skvěle pění už při prvním mytí a je to asi první šampon, u kterého jsem se vyprdla na dvojité mytí. Mám dojem, že stačí jedno. Vlasy totiž vypadají naprosto stejně, ať jsem to zkusila tak, či onak.

Vlasová maska má jednu obrovskou výhodu, a to expresní použití. Což znamená, že se nechává působit jen minutku. A vy se rázem nemůžete vymlouvat, že na masku není čas. Protože víte, jak – mytí vlasů samo o sobě je časový opruz a člověku se do toho nechce. A chce proceduru co nejvíce zkrátit. Ale zároveň chce mít vlasy krásné a dopřát jim něco echt gold. Ale ten čáááás… Eh. Toto je bleskovka a řekla bych, že vsuvka mezi šamponování a kondicionér rozhodně stojí za minutkové pozdržení. Vlasy jsou po masce nadýchané, měkké, tekuté a poddajné. A hlavně provoněné. Jen tak mezi řečí – taky jste dlouho žili v tom, že správné pořadí je šampon -> maska? NEBO šampon -> kondicionér? A že kombinovat tyhle věci mezi sebou je kravina? No, tak prý ne. Má to být šampon -> maska -> kondicionér. Jsem zjistila až docela pozdě.

Kondicionér je extra fajnový, stačí použít množství 1,5 lískového oříšku (vlasy po ramena) a i ze zacuchané koudele vám udělá lehce se rozčesávající vlásky. Výhodou je, že vlasy kondicionér nesežerou – to je ten stav, kdy pořád přidáváte a přidáváte a vlasy vždycky přípravek doslova vcucnou a pořád jsou na dotek jakési suché a hrubé. Tak tady ne. Kondicionér je umí obalit, rozdělit a postavit do latě. A při následném foukání jsou i lesklé, lehké a bez zatížení. Fakt se mi kondicionér moc líbí!

Kondicionér ve spreji beru jako závěrečnou péči a nejčastěji (v 90% případů) ho používám po vyfoukání vlasů. Náááádherně voní a vlasům dodá takovou tu hezkou strukturu, či jak to říct. Jako kdybyste na ně použili kapku uhlazovacího gelu, nebo tak něco. Jsou hladké, netrčí na všechny strany a vypadají bezvadně. Ve zbývajících 10% případů po spreji sahám různě, když chci vlasy trošku srovnat, nebo uhladit.

Ještě jednu poznámku mám na závěr, a to ke všem produktům najednou. Od doby, co je používám, myju si vlasy pravidelně každý druhý den. U jiné kosmetiky to bylo třeba jednou za 3-4 dny. Teď bych čtvrtý den vypadala, jako kdybych proletěla friťákem. Ze začátku jsem si říkala, že mě to irituje, ale postupně jsem si všimla, že vlasy jsou díky tomu méně sušší a že i konečky vypadají líp. Což mi přijde trochu blbost, protože zastávám názor, že poškozeným koncům nepomůže ani svěcená voda. Leda tak svěcené nůžky. Ale vážně vypadají líp! Takže sice myju častěji, ale vzhledově je výsledek lepší. A jestli bych si tuto vlasovku koupila znova? Jo, proč ne. Jsem s ní nadmíru spokojená. Jedním dechem ale dodávám, že bych se čistě ze zvědavosti mrkla i na další řady. Jako jestli třeba voní ještě líp a tak :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *