MusK

MusK – Přírodní mýdlo „Hřejivá skořice“

Řekla bych o sobě, že mám hodně pevnou vůli, když přijde na jídelníček. Stačí mi dostatečně silná motivace v podobě kousku oblečení, do kterého si usmyslím, že se prostě vejdu, i kdyby trakaře padaly. A hotovo dvacet. Jsem schopná důsledně zredukovat blbosti ve stravě na nulu a denně prohánět svůj velectěný zadek kolem bloku, dokud mi obleček nesedí tak, jak to výrobce pro tuhle velikost zamýšlel. Neplést prosím výše uvedené s nesmysly typu „poruchy příjmu potravy„. Píšu, že se dokážu ovládat a ne, že jsem magor bez schopnosti sebereflexe, co si na skříň vylepí fotku Adriany Lima, kterou chodí za zvuků kručení v žaludku polohlasně uctívat.

Schválně se vyhladovět kvůli plavkám je hovadina, kterou podstoupí tak akorát jedinec s hodnotou IQ, která si nezadá s přízemním mrazíkem. Já se bavím o faktu, že jíte promyšleně a chytře, nechybí vám vitaminy a živiny a hlavně cvičíte. Pokud je vaším cílem nechat si vypadat zuby a vlasy a nacházíte zálibu v ulámaných nehtech, tak prosím – stupidních „celebritích“ diet se na netu potuluje spousta. Zkoušejte, co hrdlo ráčí. Já radši hlasuju za zdravý rozum. Když člověk přibíral třeba pět let nebo půl života, nemůže čekat, že bude do týdne jako lunt, to dá rozum!

Také bych ráda podotkla, že pokud si nevěříte a nejste schopni si „naordinovat“ jídelníček, který pokryje vše potřebné pro vaši maličkost – rozhodně není ostuda si nechat poradit od odborníka. Akorát si dejte prosím záležete na prověření osoby, do jejíž rukou se hodláte svěřit a vyhýbejte se rychlokvaškám s víkendovým kurzem „nutričního poradce„. Víte, jak to myslím. Neskačte na špek každému, kdo má působivou webovou prezentaci, ale tyhle lidi si prověřujte. Ideálně ještě na doporučení někoho známého. A že se za to platí? Jasně, každá sranda něco stojí, tedy tato varianta není zadarmo. Logicky. Ale pro nasměrování a zajetí nových zvyků a investici do zdraví je to myslím dobrá volba. Hlavně se naučíte, co a jak.

Co se mé maličkosti týče, tak samožersky prohlašuju, že za ty roky pokusů a omylů už jsem objevila, které potraviny k životu nutně potřebuju a kterým se mám vyhýbat. Zajímavé je, že ne vždycky můj výběr koresponduje s tím, co je obecně doporučováno jako „zdravé“. Ale beru to tak, že si tělo samo říká, co mu zrovna chybí. Žádný strach – není nutné se kvůli tomu pětkrát denně prohlížet pod lupou a chytat amok při každém vypadnutém vlasu, nebo zatmění před očima. Jen se prostě naučíte, že vaše tělesná schránka je poměrně snadno čitelná a dokáže si „říct“, když je něco špatně. Na vás pak je, abyste ji poslouchali a zařídili se ideálně k jejímu prospěchu. Jo a nemusím snad dodávat, že „chci na posezení sežrat velkou sýrovou pizzu s extra porcí hermelínu“ je třeba vyhodnotit jako chybovou hlášku… Vemte u toho naslouchání rozum do hrsti ;-) To jen taková zamyšlená povánoční vsuvka k tomu všeobecnému trendu „přestávám žrát a umřu v posilovně“.

A teď už k dnešní kosmetické recenzi! Začala jsem článek tanečky kolem ledničky a nejinak tomu bude i při hodnocení skořicového mýdla od MusK, které mám z e-shopu Krásná Každý Den.

MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"

Už od prvního otevření papírové krabičky se mi spustila taková hora slin, že jsem málem papír rozmočila! To vám je neuvěřitelná vůně, která se kolem mýdlové kostečky line! Je to jako procházet okolo pekařství, kde paní prodavačka právě opatrně skládá čerstvě vytažené kousky pečiva za výlohu. A jak jsou mlsky ještě teplé, můžete jasně vidět, že se sklo malinko zamlžuje. A vy si živě představujete sladký voňavý obláček, který se kolem čerstvých koláčků zrovna vznáší… A necháte se tou představou naprosto unést… A nemůžete se jí zbavit ani v okamžiku, kdy paní prodavačka vyběhne se smetákem z obchodu a odhání vás od výlohy, kterou jste začali mimoděk olizovat :-D

A ve sprše to není o nic lepší! Zkoušeli jste někdy vzít kousek jablečného závinu a skořicového šneka, zmuchlat je do koule a rozmašírovat si tuhle hmotu po těle? Já taky ne :-D Ale efekt se skořicovým MusK mýdlem je zaručen tak živě, že budete mít chuť si z kostky ukousnout!

Tak mě napadá – dost možná pro mě není problém ignorovat cukrátky natřískanou spíž právě proto, že se takhle rozmazluju u kosmetiky. Tomu se říká „vlk se nažral a koza zůstala celá“ v praxi :-D

MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"MusK - Přírodní mýdlo "Hřejivá skořice"

Mýdlo je na přírodní bázi, tudíž kůži přehnaně nevysušuje a citlivým jedincům odpadá starost s uškrábáním se k smrti díky svědění. A my ostatní zas nemusíme řešit, jak pomocí litru oleje „rozžehlit“ zvrasklou kůži, která se nám po sprchování zdrcla o dvě čísla. Skořicové mýdlo je velice jemné, dělá příjemnou krémovou pěnu a pokožka na těle je po něm čistá, lehounce provoněná a není napjatá a suchá. Když jsem ale mýdlo zkoušela na obličej, přece jen jsem zaznamenala pocit, že bych v příštích pěti minutách nepohrdla dávkou krému. Pleť byla trochu sušší a na dotek „tenká“, či jak to nazvat. Jestli jste někdy zažili vysušenou suchou kůži, určitě víte, co mám na mysli. Ohledně použití na tělo ale nemám nejmenší problém.

A možná jsem to už někde psala, ale co používáte na holení? Pěnu? Gel? Něco jiného? Zkoušeli jste někdy obyčejné mýdlo? Geniální věc! Udělá vám souvislou vrstvičku hutnější pěny, která velice usnadňuje klouzání žiletky po kůži. Já už hodně roků nic jiného k těmhle účelům nepoužívám. To jen takový tip, jak ušetřit :-)

Mýdlo můžete sehnat v e-shopu Krásná Každý Den za 132 Kč (100 g).

Máte nějakou osvědčenou značku tuhých mýdel, na kterou nedáte dopustit? Prosím si tipy do komentářů! ;-)

oddelovnikKrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

10
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Péťa
Péťa

S mýdlem na holení nemám zkušenost-určitě vyzkouším, ale parádní to je s kondicionérem-nevysušuje pokožku.

Martina
Martina

Mam moc rada mydla od Lush! Krasne provoni celou koupelnu, na pokozce teda vune uz nevydrzi, ale i tak je to pozitek. Diky za tip na mydlo Musk, skorice je na zimu idealni vune.

Amaring
Amaring

Skořicovou vůni miluju a skořici jako takovou můžu mít téměř v jakémkoli jídle 24 hodin denně. Nicméně skořicová kosmetika se na mně projeví červenými horkými místy na kůži, zvlášť na obličeji. Moc ráda bych tohle mýdlo vyzkoušela, jen z té skořice mám respekt. A na holení… otázku holení žiletkou neřeším, protože si z cukru, citronu, vody a soli vařím cukrovou pastu a poctivě škubu. Vydrží to déle a nejsem druhý den jak opařený ježek s vyrážkou :D

Mimochodem, byla bych moc zvědavá na tvoje oblíbená jídla nebo cvičení. Psala jsi v jednom článku, že jsi před nějakou dobou nějak víc hubla, a taky že jsi měla období, kdy jsi jedla jen ovoce a zeleninu, protože ti myslím nebylo dobře? Kdyby byl nějaký článek týkající se, řekněme životního stylu, nestěžovala bych si ;) jen návrh :)

Pavla Kopuletá

Toto skořicové mýdélko jsem také doma měla, stejně tak růžové, levandulové a s kiwi. To ale mělo malinkatá zrníčka a ty pak byly všude. A když píšu všude, myslím to doslova :-DDD

Kateřina

Milá Bebe,
tohle je článek, kterým jsi u mne vzbudila chuť zakousnout se do skořicového šneka s hrozinkami a posléze si dopřát skořicovou lázeň. Jaká škoda, že jsem alergická na pšenici! Je to moc hezký článek a ten úvod mi úplně mluví z duše, až na drobnost. Kéž bych měla tu vůli odolat čokoládě! :D

K tuhým mýdlům se občas ráda vracím a jedno, taktéž skořicové, které je krásně výživné, jsem nedávno otestovala. Zítra o něm bude článek na blogu. Připadá mi, že jsou k pokožce těla něžnější. :)

Měj se krásně!
Kateřina