Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy (3 recenze)

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy

Je tomu zhruba rok a půl, co jsem se rozhodla, že černých vlasů už bylo dost a jdu na zrzavo. „Chytře“ jsem tehdy usoudila, že mi v tom bude nápomocná henna. Modří už vědí, jak naivní očekávání to bylo. Henna je úžasná věc pro péči o vlasy, ale v žádném paralelním vesmíru se vám s ní nepodaří vlasy zesvětlit. Ani o píď.

Henna barví, ale nezesvětluje. A pokud je vrstev henny na vlasech moc, tmavne. A s tím už vám nepomůže ani svěcená voda říznutá peroxidem. Leda to nechat odrůst. Anebo nahodit zpátky na černo. Což jsem udělala po půl roce marného barvení a o tři kila henny později i já.

Volání zrzavé divočiny

Jenže před měsícem se můj zrzavý sen znovu přihlásil o slovo. Bylo to tak silné nutkání, že půlnoční vřískání koček pod oknem je proti tomu tiché šeptání v knihovně. A já se rozhodla, že tentokrát budu zrzavá, ať se děje co se děje. Hennu jsem ze svých plánů škrtla rovnou a vyrazila do drogerie. A odnesla si klasický zesvětlovač a zrzavý šampon. Výsledek si asi domyslíte sami.

Chytla mi nádherná zrzavá na blonďaté odbarvené kořínky, ale délky zůstaly tmavěhnědé. Tak jsem na to dala další šampon. Mahagon. Ten chytil do červena. Sranda je, že mně se ta barva líbila! Když jsem ale při návštěvě DMka zmerčila paní prodavačku, jak jí málem vypadly oči z důlků a cukl koutek, napadlo mě, že to možná nebude to pravé ořechové. (tímto zdravím do DMka :o)

Biokap a More Blond od Balea – nejšetrnější zesvětlení

Koupila jsem proto hnědý šampon, abych rudou záři ztlumila. Chytil mi skoro do černa a mně málem vzteky prdla cévka. A nastaly 3 týdny divokého zesvětlování. Vyzkoušela jsem všechno. Od octa, sody, medu, heřmánku, jaru, citronu, až k peroxidu. A řeknu vám k tomu jedno – domácí recepty jsou totálně na prd a neztrácejte s nimi čas.

Jestli chcete viditelné zesvětlení a zároveň netoužíte po hardcore dryjácích typu Syoss odbarvovač (ačkoli nic proti němu – tu nejvíc černou mi stáhnul napoprvé), zkuste dvě věci. Biokap zesvětlovač a řadu More Blond od Balea. Vřele doporučuju obojí. To první vám vlasy zesvětlí o 2-3 odstíny bez náznaku poškození (vyrábí to Italové a jde dokonce z 92% o přírodní záležitost). S tím druhým vlasy zesvětlíte o dalších x odstínů a klidně si s tím vykouzlíte i promelírovanou barvu.

[hádám, že touto dobou už citlivější povahy leží v mrákotách pod stolem] :o)

Divoké zesvětlovací pokusy vlasy přežily JEN díky keratinu

Jediná „drobná“ nevýhoda tohohle všeho je, že pokud máte slabší vlasy, tahle procedura je pohřbí zaživa a stříhání se nevyhnete. Já byla u kadeřnice naposled v červnu v Chorvatsku a když se tak dívám na své konečky po zesvětlovací story, docela zírám, že nejsou ani polámané, ani rozdvojené, ani nijak poškozené. Jakto? Výrazný podíl na tom má bezesporu pravidelně používaný keratin. Ten jsem ale v průběhu odbarvování použít nemohla. Bylo by to silně kontraproduktivní. Keratin vlasy obaluje – já je potřebovala naopak „odbalit“ a „odbarvit“ (kadeřnice přestanou zoufale bouchat čelem o stůl, píšu to laicky :-D A povedlo se. [klep, klep do dřeva] Jak?

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy

Jak zachránit zničené vlasy? Olaplexem!

Díky OLAPLEXu, který mám na testování z Elnino.cz! Určitě jste už tohle slovo někdy slyšeli v souvislosti s odbarvováním a ochranou vlasů při podobných procedurách. Než se pustím do popisku tří produktů, které si doma momentálně hýčkám jak největší poklad, dovolte mi pár vět o tom, co to Olaplex je, ať to téma nějak uvedu.

Oficiální popisek k Olaplexu: „Inovativní produkty vlasové péče Olaplex jsou založeny na jedinečné aktivní složce, která posiluje vazby ve vlasovém vláknu a obnovuje v něm poškozené disulfidové můstky. Tyto můstky se poškozují při chemických zákrocích a při vlasovém stylingu. Profesionální vlasové produkty Olaplex No.1 a No.2, které neobsahují silikony ani oleje, tvoří systém pro kompletní ošetřující kúru Olaplex. Tato kúra může být aplikována samostatně nebo přidána do dalších salonních ošetření, jako je například zesvětlování vlasů, balayage nebo barvení, kde funguje jako preventivní ochrana před poškozením. Produkty Olaplex No.3, 4, 5, 6 a 7 byly vyvinuty pro snadné domácí použití. Pomáhají ošetřit strukturu vlasového vlákna a zároveň vlasy připravují na další styling.“ /zdroj/

Jak se v očíslovaných lahvičkách vyznat

Olaplex se dělí na salonní a domácí péči. S lahvičkami s čísly 1 a 2 pracují salony a profesionálové. Produkty s čísly 3, 4, 5, 6 a 7 používáte doma. Koupit si v Elnino můžete samozřejmě všechny výrobky Olaplex. Jen u těch prvních dvou potřebujete alespoň kadeřnické minimum, protože produkty přidáváte např. k barvě, nebo odbarvovači a je nutné, abyste věděli, co děláte.

Pro zajímavost jsem našla perfektní vysvětlení v článku na webu Glamot: „Olaplex č. 1 představuje základ péče Olaplex a startovní pole obnovy vlasů. Obsahuje 100% množství patentované ingredience Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, která jako jediná dokáže znovu opravit rozbité vazby vlasu. Přidává se do předem připravených směsí barev, přelivů, melírů či zesvětlovačů. Nikdy ne naopak! A Olaplex č. 2 obsahuje 15 % zázračné sloučeniny Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate. Dává se úplně na závěr až po všech chemických procesech. Slouží vlastně k uzavření celého procesu barvení a pokračuje v obnově rozbitých vazeb. Pozor, nenahrazuje kúru ani masku. Následně je nutné použít váš oblíbený kondicionér a doporučujeme dát i masku na vlasy.“

Dneska vám ukážu, jak mi doma skvěle posloužily produkty s čísly 3, 4 a 5. Tedy sérum na vlasy (Hair Perfector No.3), šampon (Bond Maintance Shampoo No.4) a kondicionér (Bond Maintance Conditioner No.5). A jak je možné, že díky nim mi na hlavě po mém zrzavém řádění nejenže něco zbylo, ale je to tak v pořádku, že to nepotřebuje ani stříhat! Aneb jak zachránit zničené vlasy ve 3 krocích.

Oki, takže co v lahvičkách je, jak jsem to používala a jaké jsou dojmy?

Regenerační vlasová kúra (No. 3)

Oficiální info: „Kúra Olaplex Hair Perfector No. 3 obnovuje strukturu vlasu. Proniká hluboko do vlasového vlákna, kde vlas regeneruje a obnovuje. Obnovuje barvené nebo chemicky ošetřené vlasy. Prodlužuje trvanlivost barvy bez zatěžování nebo dalšího poškození. Zanechává vlasy silné, pružné a zdravé.“

Použití: Aplikujte 1x týdně po barvení vlasů. Nanášejte na umyté a ručníkem vysušené vlasy. Nechte působit 15-20 minut a poté umyjte šamponem i kondicionérem.

Hned na úvod podotýkám, že tuto kúru nepoužívám vždy. Šetřím si ji na péči po těch nejvíc hardcore experimentech. Čili po odbarvovači, nebo domácím zábalu z peroxidu a citronu… Neptejte se :-)

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy

Sérum voní jak naředěný červený Schauma šampon. Je to vůně příjemná, lehce ovocná a jemná. Sérum se nanáší na ručníkem vysušené vlasy, aby vám na nich drželo a nestékalo s čůrky vody po zádech a zbytečně se neředilo vodou. Což je logické. Doporučuju sérum nanášet po troškách a když je třeba tak přidat. K aplikaci nepotřebujete rukavice, mimochodem. Sérum nanášejte tak, abyste s ním vlasy kompletně pokryli. Je dobré bříšky prstů promasírovat celou hlavu (jako když si ji myjete) a také vlasy pročesat hřebínkem, aby se sérum dostalo opravdu všude. Poté necháte vše působit minimálně 10 minut (ale klidně i 20 – podle aktuální potřeby). A opláchnete šamponem.

Sérum vlasy jako kouzlem uhladí

Už během oplachování budete mít pocit, že vám vlasy někdo vyměnil! Budou měkké, jemné a hedvábné na dotek. A to i v případě, že byly před mytím hrubé a suché jak sláma a vy už jste přemýšleli, jestli je nevzít rovnou strojkem. Hair Perfector je něco jako kouzelná hůlka – nanesete do vlasů, necháte působit, umyjete a voilá! „Jééé, ty máš nové vlasy?! Ne, vyprané v Olaplexu“ :o)

Zázrak to je. ZÁZRAK!

Regenerační šampon (No. 4)

Šampon je obohacený o stejnou složku, která je obsažena v Olaplex No. 3 tj. bis-aminopropyl diglykol dimeleát. Pomáhá obnovovat, regenerovat a hydratovat vlasové vlákno. Dodává účesu přirozený lesk. Je vhodný pro všechny typy vlasů. Neobsahuje sírany, parabeny a lepek. Je vhodný pro všechny uživatele veganského životního stylu. K dosažení nejlepších výsledků je vhodné používat kompletní systém Olaplex. S šamponem No. 4 Bond Maintenance budou Vaše vlasy regenerované, lesklé a zdravé.

Použití: Aplikujte malé množství do mokrých vlasů. Lze použít na běžné mytí nebo jako přípravek k opláchnutí Olaplex No. 3. Jemnou masáží napěňte. Důkladně opláchněte. V případě potřeby opakujte. Poté použijte kondicionér Olaplex No. 5 Bond Maintenance.

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy

Platí víc než kdy jindy, že „méně je více„. Nehledě na to, kolik šamponu používáte běžně, tady dávkujte čtvrtinu. Možná i méně. Začněte na množství o velikosti hrášku. Když se vám bude zdát, že jste dali šamponu málo, přidejte trošku vody. Dvakrát i třikrát. Až teprve kdyby to nepomohlo, zkuste víc šamponu. Šampon Olaplex je neskutečně hutný a hustý a pění tak, že Jar je proti tomu řídká mýdlová voda. Ředění je dobrý nápad nejen z finančních, ale i z praktických důvodů. Jinak by se vám šampon díky své hutnosti hůř vmasírovával rovnoměrně ke všem vlasům.

Super pěnivá péče pro lehké a vzdušné vlasy

Oproti vlasovému séru má šampon ovocnější vůni. A voní mi ze všech třech produktů nejvíc. Je úžasné, jak šamponování vlasové pokožce ulevuje a zklidňuje ji a vy máte pocit, že vám někdo na hlavu vylil kýbl aloe vera gelu. Je to TAK příjemné! Šamponovala bych se do skonání světa!

Jakkoli jindy používám šampon vždycky 2x, tady ne. Šamponuju 1x a stačí to. Vlasy jsou lehoučké, čisté a vzdušné. Mám pocit, že bych ani nemusela používat kondicionér. Což by byla chyba. Protože kondicionér ještě geniálně umocní účinek předchozích dvou produktů! A mise „jak zachránit zničené vlasy“ je tak kompletní :-)

Regenerační kondicionér (No. 5)

Kondicionér je obohacený o stejnou složku, která je obsažena v Olaplex No. 3 tj. bis-aminopropyl diglykol dimeleát. Pomáhá obnovovat, regenerovat a hydratovat vlasové vlákno. Je vhodný pro všechny typy vlasů. Neobsahuje sírany, parabeny a lepek. Je vhodný pro všechny uživatele veganského životního stylu. K dosažení nejlepších výsledků je vhodné používat kompletní systém Olaplex. S kondicionérem No. 5 Bond Maintenance budou Vaše vlasy regenerované, lesklé a zdravé.

Použití: Aplikujte malé množství do vlhkých vlasů. Nechte působit cca 3 minuty. Důkladně opláchněte.

Luxusní tečkou za už tak dokonalou péčí je kondicionér, který má na lahvičce číslo 5. Obsahuje stejnou „stavební“ látku, jako vlasové sérum (No.3) a pomáhá vlasy opravit a udržet je krásné a hladké.

OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy
OLAPLEX: jak zachránit zničené vlasy

Zázrak v lahvičce s číslem 5

Vůně je podobná, jako u šamponu – snad jen méně ovocnější a více krémová. S množstvím kondicionéru postupujte podobně, jako u séra. Raději méně a v případě potřeby přidat. A vlasy pročísnout i hřebínkem, aby se kondicionér dostal všude. Jooo, já vím, že se do mokrých vlasů nemá tímhle způsobem hrabat, aby se nepolámaly a tak. Ale mám speciální hřeben s širokými zuby a osvědčilo se mi to takto praktikovat.

Doba působení je ideální 3-5 minut. Výsledek po vysušení vlasů? Pamatujete na tu reklamu, kde chlapík vysvětluje ženské, jak po fyzikální stránce funguje moka konvička? Ona drží v rukou hrneček s kávou, pohled má zapíchnutý pohled kamsi do dáli a jakmile chlap domluví, korunuje jeho přednášku obdivně vydechnutým: „Zázrak…“ :-) To je přesně moje vnímání Olaplexu. Zázrak!

Celkové hodnocení Olaplexu

Po prvním absolvování olaplexového sedánku jsem měla pocit, že jsem si právě do vlasů zažehlila keratin. Byly krásně rovné, lesklé, uhlazené a lehké, ale nepolétávaly všude kolem. A to mi uplynulo od keratinu v té době cca 2 měsíce. Když jsem posledně řádila s odbarvovačem a skončila blonďatá, musela jsem jednu dobu vlasy ostříhat, protože byly totálně kaput. Teď moje vlasy po proběhnuvším harakiri nejenže NEJSOU zničené, ale vypadají dost dobře!

A dojmy z testování? WOW EFEKT jako prase! To nejde napsat jinak. Jestli článek čtete s nůžkama v ruce a slzou v oku a přemýšlíte, jak zachránit zničené vlasy, tak nástroj odložte a Olaplex zkuste. Pláč vaší peněženky mi pak nahrajte na video a pošlete mailem. Budu ho pouštět té svojí, aby věděla, že v tom není sama :-)

Před samotným testem se mi reklamní slogan o revoluci v kadeřnictví zdál přehnaný. Jako co by se dalo ještě vymyslet ve vlasové péči? Ale po vyzkoušení (a to jen té domácí!) péče, se k tomu přidávám. Olaplex JE revoluce!

Co vy? Zkoušeli jste Olaplex? A jakou nejradikálnější změnu barvy jste kdy na sobě vyzkoušeli? A máte vlastní zkušenost, jak zachránit zničené vlasy? :-)

PS: recenzi Olaplexu č. 6 a 7 najdete v mém článku, kde popisuju celou sadu pro péči o totálně odepsané vlasy

Komentáře: 8

 1. Barbora Bymysense Barbora Bymysense 4 září, 2020

  Jéé, děkuju za tuhle recenzi, to jsem hrozně potřebovala!! Asi před půlrokem jsem se o tomhle zázraku dozvěděla a od té doby furt dumám. Mám jeden dotaz. Mám vlnité vlasy, hrozně dehydrované. Když si tohle plácnu na hlavu, myslíš, že se ty vlasy narovnají? O to totiž úplně nestojím, ale zdravé vlasy jsou ty nejhezčí :) Jinak obdivuju tvou odvahu takhle s vlasama experimentovat, já se hrozně bojím na ně sáhnout, takže vypadají neopečovávaně. Jsem v tomhle nějak pitomě zaseklá :D

  • Bebe Bebe Autor | 4 září, 2020

   Baru, moc děkuju za komentář! :-)
   Ty sice píšeš „zaseklá“, ale já bych to nazvala spíš „inteligentní“ a „prozíravá“!
   Vím o čem mluvím – už jednou jsem zničené vlasy šmikala doma skoro na ježka! :-DD
   Ne, vážně – vždycky říkám, že vlasy můžou mít vlastně jakoukoli barvu, ale musí hlavně
   vypadat (ideálně i „být“) zdravé. S Olaplexem to fakticky jde. A myslím, že ta 1 a 2 kúra
   tomu dodá úplně jiný level. Já jsem ale velice spokojená tady s tou domácí péčí a fakt
   ji spíš šetřím na tyhle svoje experimenty :-D
   Ohledně toho narovnávání – nemám tušení. Já mám vlasy původně vlnité (ne kudrnaté)
   a rovnám je právě zažehlováním keratinu. Co by s vlnitými vlasy udělal čistě jen Olaplex,
   to nemám jak vyzkoušet. Tipuju, že by je narovnat neměl. To dělá keratin. Usuzuju tak
   podle tohohle článku na glamot.cz: „Keratin je druh proteinu, který představuje základní stavební složku vlasu. Najdeme ho v tělech savců, ptáků i plazů. U lidí se vyskytuje v pokožce, nehtech, ale nejvíce ho je ve vlasech. Lidský vlas se skládá až z 95% keratinu, 5-10 % vody, lipidů, pigmentů a obsahuje také nepatrné množství kovů a minerálů. Keratin má životně důležitou roli pro budování struktury vlasů. Je odpovědný za jejich pevnost, sílu, pružnost, růst a celkovou kvalitu. Ovlivňuje také to, jestli jsou vlasy rovné nebo kudrnaté. Rovné vlasy mají keratin rovnoměrně rozmístěn po celé délce vlasového váčku, zatímco při kudrnatých vlasech se keratin tvoří nerovnoměrně, jednou napravo, jindy nalevo. Důsledkem toho je růst vlasů v různých směrech, čímž vzniká jejich zvlnění. Jistě teď chápete jak důležitou roli keratin ve vlasech hraje. Ovlivňuje úplně vše.“
   Takže fakt jen odhaduju :-)
   Bebe

 2. Curly Girl metoda Curly Girl metoda 17 listopadu, 2020

  Ahoj, slyšela jsi o Curly Girl metodě?
  Já tedy vlasy vlnité ani kudrnaté nemám, ale shodou okolností tuto metodu vychvalovala jedna holčina, jejíž IG sleduji. Vlasy má neporovnatelně krásnější, zdravější než předtím a navíc to podporuje vlny/ lokny.

  • Bebe Bebe Autor | 2 ledna, 2021

   Ahojky, zatím jsem o této metodě neslyšela a ani netuším, co obnáší :-) Bebe

 3. Daniela Daniela 10 ledna, 2024

  Ahoj, náhodou jsem narazila na tento článek a moc by mě zajímalo, jestli bych si olaplex mohla dát i na vlasy barvené hennou (asi 10let). Začaly mi masivně padat, odlamují se v půlce, pokožka svědí, vlasy jsou vysušené (snad z té henny?). Nechtěla bych si je ještě víc poškodit. Díky za odpověď.

  • Bebe Bebe Autor | 10 ledna, 2024

   Ahojky, já bych v tom problém neviděla. Používala jsem Olaplex i s hennou. A taky používám v kombinaci s hennou i brazilský keratin. Jo a jeden z největších wtf momentů poslední doby byl, když jsem si v tomhle článku přečetla, že prý henna vlas neobaluje. Doteď jsem žila v domnění, že henna kolem vlasu udělá nějaký tenký obal, nebo tak něco. Tak k tomu si musím načíst ještě něco, jsem zmatená.
   Jinak na padající vlasy moc doporučuju kapsle Revalid. Super věc! Kupovala jsem je několikrát, když jsem měla za to, že jestli mi vypadne ještě pár vlasů, tak skončím plešatá. Ale jestli jsou vlasy až takhle moc křehké a ještě navíc svědí… nezměnila jsi značku henny třeba?
   Bebe

 4. Františka Františka 11 dubna, 2024

  Ahoj tak jsem si olaplex objednala ale četla jsem recenze že olaplex zatěžuje vlasy já osobně jsem ho nikdy nepoužila bude to poprvé. Důvodem této investice je že kadeřnice mi zničila vlasy hruzostrašným melirem. Chtěla jsem úplně něco jiného ale ona mi udělala na hlavě koště tak uvidím jaky bude výsledek jestli už ani tohle nepomůže tak ostříhat vlasy mě nemine mám vlnité vlasy mívala jsem je moc hezký pokavaď jsem nešla k tomu co si říká kadeřnice tak uvidím jak mi to zachrání vlasy. Mam kůru.,šampon a kondicionér

  • Bebe Bebe Autor | 22 dubna, 2024

   Když čtu, že kadeřnice zničila vlasy, chce se mi z toho brečet hrůzou :-/ Mně se to stalo jednou – mi normálně spálila konečky. Nezmohla jsem se ani na nadávku, nic.
   Ten Olaplex bych ale každopádně zkusila. Mně vždycky pomohl z toho nejhoršího a vlasy aspoň na první pohled ozdravil do té míry, že by nikdo neřekl, že jsou nějak víc poškozené. Držím palce, ať se to podaří, Františko! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít