Weleda – Růžový vyhlazující denní krém

Weleda - Růžový vyhlazující denní krém

Po pěti letech mě zas potkala „můrová epizoda„. Čili několik týdnů v kuse jsem se noc co noc budila s propoceným tričkem a hrůzou znovu usnout. Většinou mě naháněl nějaký vrah, padala jsem ze skály, topila se, nebo se snažila zavolat pomoc a zaboha nemohla vyťukat číslo na telefonu. To byste nevěřili, s jakou radostí člověk přivítal, že ho probudilo nutkání si odskočit!

Pět let zpátky mě to chytlo na dovolené v Chorvatsku a noční můry trvaly zhruba týden. Teď jsem byla po 14 dnech už tak unavená, že jsem byla ochotná snad i kopnout Red Bull a nejít spát, jen abych se dalším nervům vyhnula. Zkusila jsem všechny možné čaje na zklidnění, ale žádná změna, ani zlepšení. On je totiž průšvih v tom, že čaje mi většinou zabírají na zklidnění před spaním a na usnutí. Ale s tím já problém neměla. Ani jsem se v noci nebudila (ač bych kolikrát ráda!). Jen mě prostě trápily hororové sny.

Ale! Nakonec se mi nad nočními děsy přece jen podařilo vyzrát! A úplnou náhodou! Letos jsem totiž část nasušených bylinek namísto do sklenic zavřela do povlaků na polštářky na zip. Takže máme po baráku rozmístěné mátové a meduňkové peřinky. A jednu levandulovou! V posteli. Proti komárům. Bývá přehozená o zábradlí postele, aby nezavazela a přitom byla v prostoru a voněla. Když jsem jeden den stlala postel, levandulovou peřinku jsem zapomněla přehodit přes zábradlí a nechala si ji u hlavy. „Však co, hezky voní, tak aspoň se mi bude dobře spinkat“, říkala jsem si. V tu chvíli jsem ještě netušila, jak moc! Přísahám, že to byla po několika týdnech první noc, kdy jsem spala klidně! Žádné noční můry, žádné děsy, nic. Další noc to samé. A znova. A takže teď usínám s nosem zabořeným v levanduli a nemůžu si to vynachválit!

Zvláštní je, že zklidňující účinky levandule dobře znám a doporučuju ji, kudy chodím! No zatím mě nikdy nenapadlo, že může až takhle podvědomě ovlivnit psychiku na počkání! Takže jestli vás trápí podobné příšernosti a nevíte, jak rozhárané mysli ulevit, vzpomeňte si na levandulku. Ať už v podobě bylinkového polštářku, nebo esenciálního oleje. Mně neskutečně pomáhá a spím díky ní zas klidně :-)

Weleda - Růžový vyhlazující denní krém

Původně ale dnešní kosmetické okénko nemělo být o levandulce, ale o růži! Chtěla bych vám totiž shrnout něco málo poznatků o růžovém denním krému od Weledy, který od června podrobuju zkoumání. Krém je určen pro normální a suchou pokožku a měl by pomáhat předcházet projevům stárnutí a intenzivně kůži vyživovat, chránit a regenerovat.

Růžový krém mi voní jako kombinace muškátů a rozkvetlé šípkové růže. Je to vůně hodně květinová, lehce pronikavá, ale příjemná. Ostatně, co se týče Weledy – jejich vůně poznáte i poslepu. Jsou něčím specifické a nedokážu přesně vystihnout, co to je. Stačí dostat „do nosu“ půl sortimentu a už nemáte šanci se splést. Máte to někdo stejně? :-)

Ohledně konzistence bych asi zopakovala to, co u všech pleťových krémů této značky – je ideálně hutný, perfektně se vstřebává, nezanechává za sebou mastné stopy a kamarádí se snad se všemi myslitelnými séry a podklady a olejíčky. Dokonalost bez jakékoli výtky.

Weleda - Růžový vyhlazující denní krém

Krém jsem kombinovala s pleťovými séry od Weledy (granátové jablko, pupalka – recenze bude v listopadu) a naprostá spokojenost. Díky komentářovým radám pod jedním článkem tu na blogu už nechávám delší rozestup mezi nanášením séra a pleťovým krémem a zjistila jsem, že je to tak MNOHEM lepší. Ano, je hrozné, že mě to samotnou nenapadlo dřív, ale nikdy není pozdě se něco nového přiučit, ne? :-)

A jak vypadá takové načasování s odstupy mezi pečujícími kroky? Ráno absolvuju čištění zubů a pleti a nanesu sérum a oční krém. Pak se jdu nasnídat a třeba za půl hodinky se vrátím do koupelny, abych domazala krém. Večer je to podobné. Odlíčím a umyju pleť, tonizuju, zase dám oční krém a sérum a krém nanáším třeba až za hodinu, nebo dvě – těsně před spaním. Vyhovuje mi to tak a i když se to někomu může zdát zbytečně zdlouhavé, já až takhle dokážu pořádně ocenit, co který kosmetický zázrak vlastně umí :-)

Weleda - Růžový vyhlazující denní krém

A víte, co mě ještě napadlo? Ačkoli, možná už jsem to někde psala… Kdybych nedejbože ze dne na den přišla o všechnu svou kosmetiku a potřebovala bych ještě ten den koupit pleťový krém tzv. „na jistotu„, moje volba by byla nejspíš Weleda. A nejen proto, že se dá normálně koupit v každém DMku. Ať už by to byla kosatcová řada, mandlový krém, nebo tenhle růžový. Všechny mají stejné obaly – hliníkové tuby alá „temperová barva“, naprosto dokonalou konzistenci, hrozně mi voní, pleť se s nimi kamarádí a vlastně jim nemám co vytknout. To už bych si musela jooo vymýšlet a studovat obal i obsah lupou, abych našla k pohanění aspoň něco :-D Takže za mě jeden velký a doporučující palec nahoru!

Shrnutí

 • krém voní po kombinaci muškátů a růží
 • má dokonale vychytanou konzistenci
 • perfektně se vstřebává
 • nezanechává zbytkovou mastnotu
 • neucpává póry
 • kamarádí se s pleťovými séry a nedrolí se
 • dá se sehnat v každém DMku

Odkaz do e-shopu Weleda.cz:
Weleda – Růžový vyhlazující denní krém – 469 Kč (30 ml)

Ostatní recenze na blogu na pleťové krémy Weleda:
Výživný krém Skin Food
Zimní set (Coldcream + tyčinka na rty Everon)
Denní a noční kosatcový hydratační krém
Mandlový pleťový olej a mandlový hydratační krém2 thoughts on “Weleda – Růžový vyhlazující denní krém

 1. Tyjo! Ty noční můry mě kdysi tak trápily, že jsem psala jedné blogerce, jestli neví, co tím, protože byla taková vílová, ale ona mi psala, že je má taky a špatně spí :D Trápili mě vždycky, když jsem přijela k našim do svého pokojíčku a spala tam. Nakonec jsem natočila postel do jiné polohy a docela to funguje, ale už jsem byla tak zoufalá, že jsem mezi čtením feng shuei projížděla „jak se zbavit ducha v pokoji“. Teď si myslím, že to byla „funkce mozku“, jak se vypořádat s nějakými emocionálně zatěžujícími věcmi (protože jsem si přečetla knížku Proč spíme a jsem dost expert :D). Taky se nemůžu po tom, co padne tma, koukat na krváky, číst Stephena Kinga, myslet na úpíry, dívat se na zprávy… všechno se mi pak zdá. Levandule je geniální nápad a taky mě nenapadl, a to máme samozřejmě sušenou levanduli všude, i ve skříni vedle postele proti molům. Příště budu vědět!

  S Weledou máš naprostou pravdu, vůně mají specifické. Někdy bych si chtěla udělat čuchací test, jestli Weledu rozeznám :D A taky bych jí asi volila jako „na jistotu“, šáhla bych po mandlovém. Ten mi ale teď došel a doma byl „jen“ Skin Food, tak jsem se mázla s tím :D Weleda je prostě kouzlo.

  1. Tak to bych tě mohla jako experta na spaní využít! Nepsali tam třeba, proč se člověku zdají sny? Nebo proč jsou sny tak strašně živé, fakt propracované (kolikrát si po probuzení připadám, že jsem prožila týden jinde) a docela náročné? Se občas probudím zmožená, jako kdybych poryla půl zahrady :-D

   Jo a ty noční můry by mě taky zajímaly, proč se vůbec objevují. Mě začaly na dovolené, pokračovaly i u našich a teprve doma díky tomu levandulovému polštářku zmizely. Ale ty komplikované a dlouhé sny zůstaly. Jestli je pravda to, že člověk ve spánku díky snům podvědomě „organizuje“ všechny myšlenky a zážitky, mám podle všeho v hlavě Národní knihovnu a archiv (i filmový) dohromady :-D

   A taky se před spaním vyhýbám hororům a podobným legráckám. Nestojím o to, abych se pak probudila naběhaná jak po maratonu, když budu celou noc zdrhat před nějakým magorem, co se mě snaží zabít :-D

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *