Weleda – zpevňující sérum „Granátové jablko“

Weleda - zpevňující sérum "Granátové jablko"

Věříte na to, že věci mají duši? Já jo. Pominu teď fakt, že jsem schopná si pokecat i s hrníčkem na čaj a budeme předstírat, že tahle záležitost nepotřebuje zásah cvokaře. Jde o to, že sérum z granátového jablka od Weledy evidentně vytušilo, že to, co předvádí, už přestává být sranda a já, ač jindy trpělivý člověk, začínám být slušně nakrknutá a chystám se mu to spočítat v recenzi. A leklo se. A začalo sekat dobrotu :-)

To bylo tak. Nasadila jsem sérum do akce a těšila se, že budu strašně krásná hlavně v mou provozní dobu (tj. mezi 13-16 h, kdy už jsem natolik probuzená, že nevypadám, jako kdyby mě přejel kombajn, ale ještě nejsem po celém dni tak unavená, abych padala na hubu). S velkou slávou jsem tedy na vyčištěnou pleť nanesla úžasně vonící sérum, které v sobě v kombinuje dvě fantastické vlastnosti – voní jak celý pytlík červených BonPari cukrátek, ale na pleti vůbec nelepí. To chcete.

Weleda - zpevňující sérum "Granátové jablko"
Weleda - zpevňující sérum "Granátové jablko"

Dívám se na sebe v zrcadle a čekám na avízovaný vypínací efekt po prvním použití (zvlášť po ránu žádaná věc), který tolik opěvovaly komentáře pod výrobkem na e-shopu. Ale oki, je mi 33 a i když po ránu vypadám všelijak pomačkaně a použitě, nejspíš to nebylo dost, aby se efekt projevil. A asi si budu muset na něco podobného ještě počkat o příštích narozeninách, jelikož jsem nic vypínacího nepozorovala za celou dobu (cca 2 měsíce), co jsem sérum používala.

Další věcí je reakce pleti na sérum. Je skoro evergreen, že u nového séra píšu, jak ho nasazuju na několikrát a že mi dobrou službu kolikrát prokáže až po tom, co zjistí, že používání myslím vážně a nemíním se ho vzdát po prvním neúspěchu – čili výsevu pupínků. Většinou je to na 2-3 startování. Sérum pár dní používám – pár dní vynechám. A znovu. A ono se chytne. Tady ne. Vážně jsem byla rozhodnutá, že v tomto článku budu plivat pekelnou síru, protože snad za celou dobu, co jsem sérum používala, mi nesedělo. Ne, že by se drolilo, lepilo, nebo mastilo. To vůbec. Všechny tyhle technické vlastnosti byly na parádu. Ale ono se nechtělo kamarádit s mou kůží. A to jakože vůbec. Natřela jsem se – prásk ho – pupínky. Fajn, vynechala jsem. Repete – bum ho – další pupínky, dokonce pár hlubších bolavých. No sakra… Až mě napadlo, jestli nemůžu mít alergii na granátové jablko! Tohle se dělo pěkně prosím s přestávkami celé dva měsíce. Až takovou mám v testování výdrž! Všechno na prd, sérum s mou maličkostí prostě nechtělo fungovat.

Weleda - zpevňující sérum "Granátové jablko"
Weleda - zpevňující sérum "Granátové jablko"

Změna nastala až v momentě, kdy jsem vzala sérum na dovolenou k moři. Pamatujete, jak jsem u „céčkového“ séra 100% Pure psala, že u moře bylo nepoužitelné, poněvadž strašně lepilo? No tady se konal pravý opak! Sérum mi pleť fantasticky hydratovalo, pupínky začaly mizet a netvořily se další, nic nelepilo, pod sérem jsem se nepotila a dalo se kombinovat prakticky s čímkoli – denním/nočním/opalovacím krémem. Boží. I mě napadlo, jestli jsem si omylem nevzala jinou lahvičku, jak jsem byla v šoku… Sranda je, že doma pohoda pokračuje. Nemám s jeho použitím najednou žádný problém, používám ho ráno i večer a pohodička!

Takže co teď napsat jako hodnocení? „Sérum je bezva, kupte si ho a nezapomeňte si rezervovat pobyt u moře“? To by se trochu prodražilo, ne? Před dovolenou jsem s ním neměla po technické stránce žádný problém. Nanáší se parádně, vstřebává se do minutky, nelepí, krásně voní a asi i hydratuje (soudím z toho, že pleti okamžitě ulevuje od pnutí). Ale prostě jsem se po něm doma vždycky osypala. A to tak, že pupínky se fakt dlouho hojily a byly bolestivé. No stačil jeden výlet k moři a pupínky zmizely, už se neobjevily (ani při použití doma!) a sérum je fajnové. Co si z recenze odnést? No, asi to, co já, když ji píšu – smíšené pocity, protože vůbec nevím, jak ho vlastně mám hodnotit :-D

Máte s tímto sérem někdo zkušenosti? A jak vám funguje?

4 thoughts on “Weleda – zpevňující sérum „Granátové jablko“

  1. Tyjo :D Jestli ty nejsi alergická na přípravky proti stárnutí, když jsi ještě mladá holka! Je to teda zajímavé, to musím uznat, jak ty kosmetiky dělají věci. Takovéhle názory na séra jsem už u lidí slyšela (nebo u tebe četla? hm…), že nejdřív hrůza, ale pak si čumák zvykne. Připomíná mi to jejich balzám Everon, který byl hrůza až do chvíle, než bylo venku mínus deset, kdy byl najednou naprosto skvělý. Je to fakt záhada záhadoucí, až se mi chce sérum taky vyzkoušet :D

    1. Jako že se tělo brání a ve stylu Smrtonosné zbraně se mi snaží naznačit, že ještě nejsem stará, jo? :-D Hele, to je docela dobrý ukazatel! „Nesahej na mě, nepotřebuješ mě!“ :-DD
      Na Everon si pamatuju a tu tyčinku mám pořád doma! Si ji právě taky šetřím na zimu! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *