Collistar – kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

Mám pro vás návrh. Zkuste na chvilku zapomenout na všechno, co víte o boji s celulitidou a pojďte si se mnou naivně zadoufat u jedné speciální kosmetické sady proti celulitidě, kterou budu následujících 14 dní testovat! Vybrala jsem si ji k recenzi v e-shopu ELNINO a je od italské značky Collistar. Obsahuje skleničku se 14 kofeinovými kapslemi a zeštíhlující koncentrát ve spreji. Kapsle jsou proti celulitidě a sprej pak na tvarování těla a zkrášlení pokožky. Tak co vy na to? Jdete do téhle akce se mnou?

Hned v úvodu zdůrazňuju, že jsem k celé sadě ze začátku přistupovala jak k odjištěnému granátu a opatrně jsem pročítala celý návod, poněvadž mám k těmhle věcem respekt od doby, co jsem se kdysi osypala po anticelulitidovém krému od Avonu a musela na velkou kalciovou injekci. Do zadku. Au.

Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát
Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

Z letáčku jsem se mimo jiné dozvěděla, že kofeinové kapsle v sobě kombinují dvě mega účinné složky – KOFEIN na spalování tuků a ESCIN pro odvodnění a šokovou terapii proti estetickým vadám, které celulitida způsobuje. Teda hrbolky, které připomínají pomerančovou kůži. Nutno podotknout, že kofein takové působení opravdu má, a proto se objevuje v naprosté většině přípravků proti celulitidě. Ať už jsou to peelingy, gely, krémy, nebo tonika. A escin? Taková látka fakt existuje (někdy se značí jako „aescin“) a jde o saponin, který se vyskytuje v koňském kaštanu (Aesculum Hippocastanea). Používá se ve volně prodejných lécích pro podporu léčby onemocnění cév. Také pomáhá omezovat vznik pooperačních otoků, pomáhá snižovat pocit těžkých nohou a přispívá k dobré cirkulaci krve v drobných cévách. A jen tak mezi řečí – dívala jsem se do složení a obě látky tam obsaženy jsou.

Sprej má zeštíhlovat a tvarovat tělo. Stěžejní v tomto přípravku jsou dvě látky – MOŘSKÉ ŘASY a PEPTIDY. Jsou koncentrované ve dvoufázové vodičce, která působí jako šoková terapie (oba přípravky jsou takhle popisovány). Mořské řasy v olejové fázi mají zafungovat jako lymfatická drenáž s lipolitickými vlastnostmi. To znamená, že se lépe zbavíte nadbytečných tekutin a lokalizovaných tuků. Řasy vám také dodají směs stopových prvků, které regenerují a oživují pokožku. Vybrané peptidy ve vodní fázi zase modifikují metabolismus kožních buněk, snižují hromadění lipidů uvnitř tukových buněk a pomáhají redukovat baculatější oblasti. Intenzivní lipolytické působení zajišťuje, že ošetřené oblasti jsou den ode dne krásnější. Síla přípravku je zesílena pomocí složky Transcutol, která zajišťuje, že účinné látky lépe pronikají kůží a optimalizují účinky.

Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát
Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

Teď musí nutně následovat vsuvka, než se pustím do samotného testování :-) Potřebuju zdůraznit, že jsem v testování kosmetiky veliký skeptik, co se zázraků na počkání týče a celé recenzování absolvuju hlavně pro svou zábavu. To jen aby bylo jasno, kdopak vám tu spisuje poznámky. Jo a taky že článek vzniká postupně a zápisky si píšu na pokračování. A teď už hurá do postřehů z praxe!

Rozhodla jsem se, že kapsle budu používat večer a sprej ráno.

První den večer…

Kapsle sama o sobě mi přijde hodně velká a je mi záhadou, jak bych tohle množství měla rozetřít jen na nohy a zadek. Bych musela mít pozadí jak štýrský valach. A tak jsem kapsličku využila na komplet nohy, zadek, bříško a paže. Obsah je dosti mazlavý, ale nemastný. Je potřeba ho zhruba minutu krouživými pohyby dlaní vtírat do pokožky, aby se zdánlivá mazlavost vstřebala. Co mě hodně baví, tak vůně. Je výrazně kávová a mě až po vypotřebování celé kapsle napadá, jestli byl dobrý nápad se mazat v jedenáct večer. Po natření mám pocit, že je kůže okamžitě vyhlazená, na dotek hedvábná a hladká a mám potřebu se pořád „omakávat“. Jo a ještě detail – před použitím celé kapsle jsem asi hodinu předtím zkoušela na nohu rozetřít jen testovací množství. Furt mě straší ta injekce kdysi.

2. den

Dobře si vědoma všeho, co jsem si o spreji včera přečetla v návodu, jdu na své první ranní namazání hned po sprše. Lahvičku pořádně protřepu, aby se olejová i vodní fáze propojily a odvážně dopřeju svému lýtku první spršku. Oběma dlaněmi krouživými pohyby vodičku roztírám po kůži. Zdá se mi brutálně klouzavá, ale nemastná. Tipuju to na obsažené silikony ve složení. Nebo aspoň takhle jsem si vždycky představovala, že na kůži fungují. Kloužou, ale nemastí. Trochu jsem se bála, co udělá takový nátěr v horkém počasí (venku zrovna panují třicítky), ale na pohodu – pod vrstvou se nepotím, ani nelepím. Také chválím, tak že zeštíhlující koncentrát jemně voní jak rozkrojený citron posypaný vrstvou cukru. Anebo spíš citronová zmrzlina, případně ledová tříšť. Vůně mi nikterak nepřekáží, ani když později použiju parfém. Jo a ještě jedna věc – během roztírání jsem se nemohla zbavit myšlenek ve smyslu „ježišmarja, tady jsem to málo natřela, musím rychle přidat, ať mě to zeštíhluje rovnoměrně!“ :-D

Večer rozdělávám další kapsli. Konzistence mě začíná bavit! Akorát nechápu jednu věc – včera jsem nevěděla, co všechno natřít, kolik gelu v kapsličce bylo… A dneska jsem ráda, že mi to vyjde do pasu. Resp. na celou tu plochu, kam byste si normálně natáhli punčochy. Ale ta hebkost kůže, ta je sakra návyková!

Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát
Collistar - kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

3. – 10. den

Na ranní a večerní mazání jsem si zvykla rychleji, než milionář na měsíční rentu. Baví mě vůně u obojího, líbí se mi vyhlazovací efekt na počkání a neobtěžuje mě žádné lepení, maštění, nic. Namažu lýtka, stehna, zadek a bříško a je to. Otázka na 2-3 minutky i s rozmasírováním. Můžu potvrdit, že pokožka vypadá pevněji (a zdůrazňuju to slovo VYPADÁ – to neznamená, že opravdu JE). Ale že by něco hnulo s celulitidou, nebo mi zeštíhlovalo jakoukoli část těla… Se mi nezdá :o)

11. – 14. den

Domazávám poslední zbytky spreje (jop, vypočítala jsem si to na dva týdny a nešetřila jsem) a spotřebovala jsem i poslední kapsli. Zírám na nohy a oči si můžu vyočit (to není překlep, ale nové slovo). Ale že bych zaznamenala byť jen o ďolíček míň, nebo štíhlejší stehna, zadek, cokoli. To ani omylem.

Čili testování bych zhodnotila tak, jak by nejspíš každý logicky uvažující člověk předpověděl už na začátku. Za dva týdny vás mazání kosmetikou fakt nezeštíhlí, ani kdybyste se u toho na hlavu stavěli. I když… To už by zavánělo cvičením, tak možná jo. A ne, za 2 týdny vám nezmizne celulitida. Takhle jednoduché to není. Když si něco usilovně budujete několik let, nezbavíte se toho za pár týdnů. Leda byste si pořídili speciální sprej proti obezitě – zmáčknete střičku a běžíííte a běžííííte, dokud obsah nevystříkáte… Ten funguje stopro.

Takže to shrnu. Za předpokladu, že chcete viditelně zkrášlit nohy na léto a instantně si dopomoci k hezčí pokožce bez čekání – sadu Collistar zkuste. V tomto případě budete nadmíru spokojeni a výsledek se vám bude líbit.

Pokud ale doufáte, že jste objevili geniální lifehack (ze slov: „life“ = život, „hack“ = hacker), díky kterému nebudete muset zvednout zadek z gauče a omezit návštěvy ledničky, pak vás hluboce zklamu. Takhle jednoduché to fakt není. Kdyby jo, ulice by byly plné modelek se zadkem „jak dyž stařenka sepnú ruky“ (čili mrňavým, víme) a celulitida by byla vymýcená nadobro. A… To se jaksi neděje, že jo… :-)

Co vy a testy přípravků proti celulitidě a na zeštíhlení? Jako vážně – pomohl vám z nich některý? :-)

2 thoughts on “Collistar – kofeinové kapsle (14 ks) a zeštíhlující koncentrát

  1. Jediný, co mi kdy pomohlo na celulitidu, bylo zhubnout. I když tehdy nebyly úplně psychicky optimální podmínky, tak 5 kg dole (z 53 na 48) a celulitida fuč i bez mazání a nožky jak laňka.

    1. Pod to se můžu z fleku podepsat a souhlasím na milion procent! :-) Zhubnutí pomůže brutálně, to jako ne že ne. A lovím z paměti, že jediné, co mně osobně vymizíkovalo celulitidu bez zbytkového ďolíčku, byl můj roční veganský jídelníček, kdy mi ze dne na den ruplo v bedně a striktně jsem si frčela jen na rostlinných věcech, většinově ještě bio, nebo domácí. Takže za mě – zhubnout, hýbat se a s těma křupkama to nepřehánět a celulitida je fuč :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *