Guess 1981 Los Angeles EDT

Guess 1981 Los Angeles EDT

Taky máte zaškatulkované některé značky a vnímáte je jistým způsobem, ačkoli s nimi máte minimální zkušenost? Já měla ještě donedávna v předsudkové přihrádce „uklizenou“ značku Guess. Má první asociace, která mi proběhla hlavou, kdykoli o ní byla řeč? Tričko, které má přes celá prsa třpytivý nápis GUESS. Ideálně v kombinaci s kabelkou s co největším logem z části sortimentu Gucci, Michael Kors, nebo Louis Vuitton. Cokoli, co připomíná obří písmenkovou tabuli v ordinaci očního lékaře. Kdybyste mě chtěli potrestat, přinutíte mě, abych si na sebe cosi podobného vzala. Nejspíš bych řvala stejně, jako sedmiletý prcek, kterého nacpali do slavnostních hader, protože se ve škole budou ten den fotit.

Vždycky říkám, že nejsem chodící billboard, abych na sobě prezentovala šílenosti, které v sobě nemají špetku vkusu. Což neznamená, že mám obecně alergii na tyto značky. Jen je mi silně proti srsti chodit opísmenkovaná jak šašek. Miniaturní logo, které jde vidět z bezprostřední blízkosti a víceméně splývá s barvou oblečení? Může být. Nápis, který evokuje reklamní tabuli s šipkou, kterou nosí brigádníci před pipi grilem, aby nahnali dovnitř zákazníky? Ne a ne a ne!

Čímž se zacházkovou oklikou dostávám k tomu, proč dnešní článek vlastně vznikl. Řeč bude o vůni Guess 1981 Los Angeles, kterou jsem si vybrala z novinkové nabídky e-shopu Elnino.cz.

Guess 1981 Los Angeles EDT

Abych to uvedla alespoň pár vsuvkami o samotné značce, které mě zaujaly:

  • v roce 1981 Guess v Kalifornii založili čtyři bratři z francouzské Marseille – Georges, Armand, Paul a Maurice Marciano
  • ve filmu Návrat do budoucnosti nosila postava Martyho McFlye (Michael J. Fox) džínové oblečení značky Guess
  • první parfém Guess byl představen na jaře roku 2005

Co víc si potřebujete pamatovat, že jo. Přiznám se ale, že mně je nejsympatičtější právě ten francouzský původ všech bratrů. A je to vlastně jediná věc, se kterou dokážu v duchu souznít. Reklamy Guess se mi nelíbí, image značky se mi nelíbí, L.A. i celá Kalifornie jsou mi ukradené. Ale ta Marseille tam… Jop, to by šlo :-D

Ještě se pozastavím u flakonku. Nebudu ho zevrubně popisovat, protože předpokládám, že máte oči a fotky sem nedávám jen tak z nudy. Co bych ale chtěla zdůraznit, tak že si vybírám vůni i podle obalu. A je to pro mě strašně důležité! Nikdy bych si třeba nekoupila parfém, který by mi designově nepasoval k těm už stávajícím, které doma mám. Dělalo by mi to blbě na oči. Flakon je naprosto zásadní věc, která vám musí být sympatická. Jinak to nebude fungovat. A u Guess 1981 Los Angeles nemám v tomto směru výtek. Něžně růžová s dřevěným uzávěrem vypadá odlehčeně, jednoduše, vkusně a dohromady to prostě ladí. Co myslíte vy?

Guess 1981 Los Angeles EDT

Ohledně samotné vůně jsem zaznamenala překvapení. Jak říkám – čekala jsem kýč jak bič, protože mám v hlavě zažité ty třpytky a loga a tak. Ale parfém mi z této představy výrazně vybočuje!

Je to ten typ vůně, který si obléknete takřka kdykoli a na jakoukoli příležitost. Nemůže urazit, nemůže vadit. Je to taková sázka na jistotu, že i čistá vůně mýdla je vedle toho silně kontroverzní záležitost.

Oficiální popis složení:

Hlava: hruška, červený rybíz, mandarinka
Srdce: pomeranč, jasmín, pivoňka, hořký pomerančový květ
Základ: cedr, vanilka, pižmo, ambroxan, pralinka

První tóny? Jako když si do pusy nacpete hrst čerstvě natrhaného černého rybízu a nedočkavě skousnete! Exploze chutí vám omráčí smysly a vytáhne koutky úst nahoru v blaženém úsměvu. Bohužel rybízový obláček mizí stejně rychle, jako chuť ovoce na jazyku. Během pár okamžiků nakyslé bobulky překryje závoj mandarinkové kůry, která se pere o pozornost s jasmínovým a pomerančovým květem. Je to boj nerovný a mandarinka nemá šanci. Dá o sobě jen náznakově vědět, aby jí vzápětí květy vyšplhaly po zádech a nechaly ji dole u země. Co mi přijde extra zajímavé, tak jak se po několika minutách ke slovu zahlásí pivoňka. Milovala jsem jednu loccitanní, která už se ale neprodává. Byla právě takto důrazná, ale neměla v sobě ani špetku pudru, nebo přeslazenosti. Taková čistá mi připadala. V Guess jsem ji našla a vzpomínka na ni mě přinutila si nostalgicky povzdechnout. Zhruba po hodině na mě začne vůně přecházet z květinových tónů do sladce pudrových s ovocným podkresem. Jako kdybyste si přivoněli v cukrárně k vanilkové polevě dortu. Přesně té, že když do ní klepnete lžičkou, tak dutě křupne a vám se spustí Pavlovův slintací reflex…

A ať přemýšlím, jak přemýšlím, toto je možná první vůně, kde vám popis složení hlava/srdce/základ poslouží jako perfektní průvodce. Složky mezi sebou přechází tak rozpoznatelně, že si připadáte, jako kdybyste četli v mapě názvy ulic a opravdu je v realitě míjeli! Moc pěkné!

Guess 1981 Los Angeles EDT

Guess 1981 Los Angeles je parfém velmi příjemný a na 100% nositelný jak v chladnějším počasí, tak v letním vedru. Akorát bych chtěla zdůraznit, že na mě působí jako výrazně mladá a holčičí vůně. Bude fantastická hlavně pro dívku, která se začátkem prázdnin hodí tašku plnou učebnic do kouta (ať už po vysvědčení, nebo po zkouškovém období), obleče dlouhé vzdušné šaty (klidně poloprůhledné), do slaměné tašky hodí plavky, za ucho zapíchne kytku, do ruky vezme vyzuté žabky a vyrazí s holkama na Aperol Spritz do baru na pláži. A udělá si u toho dvacet selfíček na Instagram. Je bezstarostná, vysmátá, nic není nemožné a vše se zdá jako super nápad :-) Taková je 1981 Los Angeles.

Co je také nutné vypíchnout, tak že vůně nesklouzává k „fukům“ z drogerky. Je evidentně promyšlená, dobře poskládaná a není všední. Na mně vydrží cca 4-5 hodin, kdy ji opravdu cítím já sama, pokud přivoním ke kůži (z oblečení pak voní do dalšího dne), ale v žádné voňavé fázi se nerozloží do ničeho laciného, nebo bolehlavového. S mou maličkostí souzní na jedničku a až si budu někdy připadat vážně stará a opotřebovaná (taky začínáte dělat při vstávání z postele ty divné zvuky?), tak vím, čím si dodat trochu energie… :-)

Koupit vůni Guess v Elnino


2 thoughts on “Guess 1981 Los Angeles EDT

  1. Ahoj Bebe:-* tak už mám doma Bottegu Venetu v originální verzi a musím říct, že je to láska na první přičichnutí a obávám se, že podle popisků mi jiná snad vonět nebude… Mamce voní též, takže se dá říct, že mám typ na dárek :-)) Podle popisu by Guess mohl být fajn, ale netáhne mě tak moc, jak Bottega, tu jsem měla v hledáčku od Tvého prvního článku:-) Děkuji tedy:-D Barča

    1. Ahojky Barčo! Jůůůů, to je božííí, že Ti Bottega pasuje! Mám radost! Bottega Veneta pro všechny! :-D Fakt mě strašně potěšilo, že se tip hodil! Hned mám hezčí a voňavější den! :-) Pěkný víkend přeju! :-* Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *