CareMedica – sérum na vrásky, noční krém, denní krém a pleťová voda

Jsou tomu na chlup přesně dva měsíce, co jsem začala testovat novou kosmetickou značku – CareMedica. Takže mám kapsu plnou poznatků a dojmů, které vám v dnešním článku vysypu na stůl. Abych vás ale předtím lehkou oklikou uvedla „do děje“ – pamatujete na mou extrémně rozjásanou recenzi doplňku stravy MycoSomat? Jasně, že jo – tak oslavný text blogem dlouho nešel! A to už se mi do rukou dostaly joooo poklady, nad kterými jsem skákala radostí metr dvacet.

Ale co si budeme povídat – JE rozdíl mezi tím, když vám něco nádherně vyhladí obličej, nebo když vás něco zbaví několikaleté bolesti bříška. U toho prvního jste samozřejmě nadšení. Hodně! Ale u toho druhého slzíte dojetím, protože se vám potvrdí, že nemáte fyzický problém a netřeba mít trauma u doktora – bolesti na 99,9% pochází z hlavy. Jo a než začne někdo namítat, že přeci nejsem lékař a nemůžu vědět, co (ne)bylo příčinou bolesti a proč MycoSomat zabral – hele, viděla jsem všechny díly Dr. House. Několikrát. Stačí mi už jen certifikát se štemplem ČLK a můžu si otevřít praxi :-D [to byl jen vtip, prosimvás]

Česká značka CareMedica – seznamte se!

Zpátky k tématu dnešního článku. CareMedica a MycoSomat (mrkněte na podrobnosti) mají společného jmenovatele, a to MycoMedica. To je název ryze české rodinné firmy, která se už 20 let zabývá vitálními houbami a tradiční čínskou medicínou. A která se rozhodla vše, co ji houby a bylinky naučily, přenést nejen do doplňků stravy, ale i do světa kosmetiky. Protože když něco pomáhá zevnitř, bude to pomáhat i navenek.

CareMedica (kompletní přehled produktů najdete zde) vsází na filozofii, že pokud chceme být zdraví a vitální, měli bychom žít v harmonii a udržovat ve všem rovnováhu. Extrém, nebo jednostranné chování není pro organismus dobré – ať už se to týká čehokoli. Nerovnováha se projevuje nejen v kondici vnitřních orgánů a fyziologických procesů našeho těla (což jsem pocítila na vlastní útroby), ale i ve stavu a kvalitě pokožky a vlasů. Kosmetika CareMedica je vymyšlena tak, aby takovou rovnováhu pomáhala udržovat. Jednoduché, čisté a kvalitní složení. To značku ve zkratce vystihuje.

Dojmy po 2 měsících testování

A co na kosmetiku říkám po dvou měsících testování já? Vybrala jsem si k vyzkoušení celkem 4 produkty – sérum na vrásky, noční krém pro suchou a citlivou pleť, denní krém pro suchou a citlivou pleť a pleťovou vodu. Uvařte si velké kafe, jdeme na to ;-)

Co se týče obalů – nevytkla bych jim jedinou mušku. Nic. Jsou vychytané do detailu, dokonale funkční, vzhledově pěkné (to je taky důležité!) a nevzpomínám si, že bych kdy během používání kosmetiky byť jedinkrát zaklela. Z pumpiček u krémů se dá pohodlně dostat běžná krémovací dávka, i mikro-pidi množství. Pleťová voda má víčko, které při cestování nepustí ani kapku, i kdybyste s lahvičkou hráli fotbal (tipuju, nezkoušela jsem to) a sérum vlastní kapátko, což je nejšikovnější způsob, jak produkt tohoto typu dávkovat.

A ještě si vybavuju, že jsem na začátku podrobně zkoumala, jestli je materiál všech obalů plast, nebo sklo. Chápejte mě – nejsem pako a jasně, že poznám plast. Chtěla jsem jen vyzdvihnout, jak věrohodně to vypadá a že na první pohled tipujete sklo.

Jak kosmetika voní?

Vůně? Jestli si myslíte, že už vás v kosmetice nemá co překvapit, napište si k dnešnímu dni puntík, protože jedno nečekané „no téééda“ je právě tu. Oba pleťové krémy voní jako čerstvě rozkrojený žampion. V duchu úplně vidíte bílou houbovou hlavičku, jak ji půlíte nožem a do vzduchu se dostává typické aroma, které si nejde splést s ničím jiným. Prostě žampionky. Než někteří z vás vydechnou hrůzou, rovnou vás uklidním – během pár minut vůně z pleti úplně vyprchne a nezůstane po ní ani památky. Já si připadám u této položky kapku schizofrenní – někdy vůni nevnímám a nevadí mi, jindy mi nesedí. Jestli to závisí na erupcích na slunci, stupni hladu, nebo denní/noční době, to jsem nezjistila.

Naproti tomu pleťová voda a sérum kolem žampionů nešly ani vzdáleně. Vodička voní jako klasická micelárka, která je méně parfémovaná, nebo nemá parfemaci vůbec. A sérum v prvním prchavém okamžiku po nanesení (trvá asi 2 vteřiny) voní po citronku. Pak už je jak čistá voda a „nevyčicháte“ vůbec nic.

Konzistenci kosmetických produktů by mohla značka CareMedica vyučovat na univerzitě. Nejdříve na obličej použijete čisticí vodu. Pleť asi 10 vteřin malinko lepká, poté je kůže na dotek normální, jen pocitově zvlhčená. Ráno hned po čisticí vodě dáte denní krém. Vstřebá se okamžitě. Stačí mu k tomu 1, maximálně 2 minuty. Než na pumpičku nasadíte víčko a najdete si make-up/BB krém, který dnes použijete, je vše připraveno a můžete se nalíčit. Večer to samé, jen s přídavkem séra, které je nemastné a do pleti se vpije stejně, jako když kápnete vodu na papírový kapesník. Vzuuuum a je pryč. Nic se nedrolí, nemastí a nelepí ani při vrstvení. Značka ideál!

Složení

Sérum na vrásky
Noční krém
Denní krém
Pleťová voda

Moje dojmy během používání

První týdny během používání všech čtyř produktů jsem měla dojem, že je pokožka viditelně projasněná a hladká a mohla jsem se z toho zvencnout, jak jsem se pořád prohlížela v zrcadle! Dokonalost sama. Navíc všechny produkty se vstřebávají tak skvěle, že je radost s nimi pracovat!

Jak se ale blížil konec prvního měsíce, napadlo mě, že mi kosmetika nestačí a já začínám mít pocit napjaté a křehčí pleti, která je kolem hran čelisti jaksi hrubší a mikropupínkatá. Mám vyzkoušeno, že tohle se mi stane, když je má kosmetická péče málo výživná a je nutné přidat další „chod“, aby mi obličej nezačal „kručet hlady“. V mém kosmetickém pravěku, když jsem netušila, co mi tímto pleť naznačuje a jak mám problém řešit, jsem to dopracovala až k super suché pleti s výrazným a stálým začervenáním. Od té doby jsem (díky spoustě pokusů a omylů) zjistila, jakou kosmetiku potřebuju a jak poznat, když mi něco úplně nesedne a hlavně – jak to vyřešit.

Vylepšení pro suchou pleť

U CareMedica jsem vyzkoušela, že když si večer do séra (a ráno do pleťového krému) začnu přidávat 1-2 kapky arganového oleje, stav se začne lepšit, pleť poděkuje a vše se velmi rychle v dobré obrátí. Ostatně, tenhle fígl uplatňuju u veškeré kosmetiky, která mi jinak vyhovuje, ale třeba je v určitém ročním období na mě slabá. V létě mi kolikrát stačí samotný aloe vera gel. V zimě sáhnu klidně po hutném bambuckém másle. Samotném!

Jakmile jsem udělala z CareMedica výživnější péči, mám zase hezkou pleť a nic dalšího mě netrápí. Co z toho plyne? Že je třeba se o kůži starat nejen podle toho, co kde píšou na obalech (i označení pro „suchou a citlivou pleť“ může být pro vás konkrétně málo), ale podle toho, co se vám váš obličej snaží říct. Jakože “je mi zima”, “hladovím”, nebo “mám žízeň a dělej s tím něco” :-) Já to třeba rozklíčovala až ve svých cca 24 letech.

Tehdy mi zmizely jak droboučké bílé pupínky z hran čelisti, tak permanentně červené tváře. Zázrak? To bez debat! Stalo se mi to přechodem na čistě přírodní kosmetiku. A že produkty střídám častěji, než naprostá většina populace? To už mi překvapivě nevadí. A navíc – no a co, každý máme nějakou posedlost… :o)

I chlap testuje!

Ještě jsem chtěla dodat, že kosmetiku zrovna zkouším i na své drahé polovičce. Musela jsem ale slíbit, že mu budu všechno na obličej nanášet já (to bych si taky nechala líbit!) :-) A šokovala mě jedna věc. Jeli jsme ve výtahu (a každý ví, že ve výtahu je nejlepší světlo!) a já na něj už třetí testovací den zůstala zírat, jako kdybych viděla ducha. Má neuvěřitelně zkrásnělou pleť! Jako kdyby použil vyhlazující podkladovou bázi na make-up a ještě si šmrncnul obličej rozjasňovačem. Až jsem zezelenala závistí! Takhle brutálně ta kosmetika nepůsobila ani na mě! No saaakryš! Takže chlapi, doporučuju vyzkoušet! :-D

Máte se značkou CareMedica nějaké zkušenosti? Nebo s doplňky stravy od MycoMedica? Dejte vědět v komentářích! :-)

2 thoughts on “CareMedica – sérum na vrásky, noční krém, denní krém a pleťová voda

  1. Čínská medicína mi dvakrát už zachránila p*del tak ji fandím. Ale u kosmetiky mám rada trochu vůně. Zajímalo by me jestli to sérum je vodove nebo olejové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *