Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Brazilský keratin Cocochoco – Aplikace doma | Návod

Brazilský keratin Cocochoco Pure (keratin + čisticí šampon)

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaký je váš tým lidí? Kdo tvoří skupinku profíků, bez kterých se neobejdete? Zubař, doktor, automechanik, účetní, právník, aj.? A necháváte si jejich jména jen pro sebe? Třeba proto, že sehnat výjimečně schopnou osobu je sakra těžké a pak by neměli čas na vás? Nebo se radostně dělíte o kontakty a děláte jim skvělou reklamu? :-)

Já jsem měla vždycky tendenci chválit až do nebe kadeřnici Páťu, protože upřímně – nikdy v životě jsem nepotkala člověka, který by byl schopný vymodelovat TAK přesný střih. Když jsem šla od ní, na hlavě mi neodstával jediný vlásek! Dokonalost. A ano, je to ta samá PANÍ kadeřnice, která mi poprvé do vlasů dala brazilský keratin Cocochoco. Pět a půl roku už tomu je. Šílené, jak ten čas letí.

Od té doby jsem na keratin chodila s nepravidelnými časovými odstupy (3-5 měsíců). No tento rok jsem byla postavena před zapeklitý problém! Páťa odešla na mateřskou a mně keratin na hlavě odrůstal rychlostí blesku, poněvadž letos se mi vlasy daly konečně do kupy. Co teď?! Představa, že se svěřím do rukou jiné kadeřnice mi ježila zátylek, způsobovala tik v oku a zřetelně jsem cítila, jak se mi z toho líhne žaludeční vřed.

Když máte pro strach (u/na)děláno

A tak jsem dospěla k nevyhnutelnému. Rozhodla jsem se, že si keratin do vlasů zažehlím sama. Napsala jsem si Páti o pár rad a tipů, našla na netu e-shop, který brazilský keratin Cocochoco prodává (značku používám od samého začátku) a šlo se na věc. Koupila jsem sadu, ve které je čisticí šampon (150 ml) a modrý Pure keratin (100 ml). Jednou mi Páťa zkoušela dát do vlasů i Gold verzi, ale přišlo mi, že moc nevydržela a vlasy se začaly brzy vlnit. Ostatně, to je věc, kvůli které používám keratin primárně – ani tak ne kvůli ozdravění, ale kvůli narovnání prstýnkových vlasů. Víte, jak to je. Člověk, co má kudrnaté vlasy, chce většinou rovné a obráceně. Výjimky potvrzují pravidlo.

Brazilský keratin Cocochoco Pure (keratin + čisticí šampon)

Na začátek bych nadhodila několik otázek, které vám možná vrtají hlavou. Například:

Neničí brazilský keratin Cocochoco vlasy?

Ne. Jde primárně o ozdravnou kúru, která hluboce regeneruje a trvale rovná vlasy bez změny jejich struktury. Odstraňuje krepatění, poskytuje vlasům tepelnou ochranu, napravuje suché a poškozené vlasy, zamezuje třepení konečků a milion dalších benefitů, které si podrobněji pročtěte na Cocochoco.cz.

Proč je v sadě i šampon? A nestačil by vám nějaký normální, co doma máte?

Šampon je speciální – čisticí. Slouží k přípravě vlasů před aplikací keratinu, protože je zbaví všech povrchových nečistot a umožňuje keratinu lepší proniknutí do vnitřní struktury vlasů. Používá se striktně před aplikací keratinu. Není na běžné použití. A těch 150 ml, které v sadě jsou, vám bez problémů vydrží 1 rok, nebo i déle.

Jak velké balení keratinu budu potřebovat?

Mám vlasy po ramena a vlasy mi sežraly 90 ml. Když jsem chodila k Páti a měla jsem mikádo kratší, používala prý cca 70 ml keratinu. Důrazně nedoporučuju na keratinu šetřit ve smyslu “sice mám delší vlasy, ale 50 ml bude určitě stačit”. Nebude. Stejně tak bych si dala veliký pozor u lidí, kteří prodávají na internetu “rozlévaný” keratin. Tedy v malých množstvích a v neoriginálních lahvičkách. Hodně z nich prý udělá tu hovadinu, že před rozlitím velkou láhev s keratinem pořádně neprotřepou. A výsledek je tragický. Na VAŠICH vlasech. Protože to zkrátka nebude držet. Vlastní blbá zkušenost před x lety, o které jsem se raději nikde nešířila.

Keratin se zažehluje na 220-230°C. Moje žehlička ale umí jen 190°C. Bude to stačit?

Nebude. Pokud ta vaše neumí vyšší teplotu, žehličku si od někoho půjčte. Tady bohužel nefunguje ono “když nemáte maso, tak tam dáte kedluben”. Jestli chcete skvělý výsledek, nešiďte to. Já žehlím už cca 10 let s Remington Shine Therapy. I mamka si ji kupovala o několik let později. Žehlička se vyrábí pořád (ač vypadá moderněji), je boží a kdyby se mi pokazila, okamžitě kupuju tu samou. A navíc byla moje první :-)

Kolik času mi aplikace keratinu zabere?

Mám vlasy po ramena a sakumprásk se vším všudy jsem byla hotová za 3 hodiny.

Zvládnu brazilský keratin Cocochoco nanést sám/sama?

Bez problémů. Pokud jste schopní si sami vyžehlit vlasy, zvládnete i tohle. O nic víc vlastně nejde. Jen umět vzít do ruky žehličku. Ideálně ne poprvé v životě.

Kde keratin nanášet? V pokoji? V koupelně?

Nejlépe v místnosti, kde můžete otevřít okno a větrat. Čerstvý vzduch oceníte v momentě, kdy budete keratin zafoukávat a zažehlovat do vlasů. Mně to v kadeřnictví kolikrát rozslzelo oči.

Kde se dá keratin koupit?

Já nakupovala přímo na stránce Cocochoco a sadu jsme vyzvedávali v Klecanech. Jasně, dalo by se počkat na balíček poštou, ale znáte ten pocit, když něco chcete teď a hned, přestože to neplánujete použít ten samý den…? Ehm :o)

Jak dlouho keratin ve vlasech vydrží? A jak poznám, že je čas na obnovu?

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že po úplně první aplikaci mi keratin dal v perfektním stavu měsíc. Pak se začaly vlasy trochu vlnit. Proto druhé zažehlení následovalo už za 2 měsíce. Teď naposled byla prodleva půl roku s tím, že poslední měsíc jsem se hodně vztekala, protože vlasy se ve vlhku vlnily a krepatily. Proto jsem je po každém mytí žehlila. Tedy – v případě prvního nanášení 2 měsíce bez problémů. Pokud keratinovou kúru opakujete, 3-4 měsíce budou v pohodě. Kdy keratin opakovat? Vlasy se začnou postupně vlnit a nebudou rovné jak hřebíky. Navíc i odrůstají, takže logicky u hlavy rovné nebudou, pokud navíc vlastníte kudrlinky.

Jak často můžu keratin používat?

V brožurce píší, že kdykoli dle potřeby. Není nutný odstup, jako u barev. A taky nemusíte rovnou dělat celou hlavu. Geniální řešení je keratin třeba na léto, když máte ofinu. Prostě ji v červnu přežehlíte keratinem a ona vám pak drží celé prázdniny bez toho, aniž byste museli někde pod stanem hledat zásuvku na žehličku.

Moje zkušenost s domácím aplikací keratinu

Sbírala jsem odvahu asi týden. Den D nastal, když jsem věděla, že v baráku nebude půl dne živá duše. To kdybych chytla nerva a něco se podělalo. Umím si představit, že i nevinná otázka typu “a nemáš to na jedné straně míň vyžehlené?” by zapůsobila jako rozbuška a důvod, jít si sednout do kriminálu. Však si to představte na situaci, že řídíte auto a spolujezdec háže rozumy. Taky byste ho nejradši vyklopili do nejbližší škarpy, ne? Za jízdy…

Brazilský keratin Cocochoco Pure (keratin + čisticí šampon)

Co všechno jsem potřebovala:

Sadu na keratin Pure (brazilský keratin Cocochoco Pure 100 ml + čisticí šampon 150 ml)
Žehličku na vlasy
Fén
Štětec na barvení vlasů + misku
Hřebínek “všiváček” (takový ten hustý – hlavně na žehlení)
Pinetky
Gumové rukavice (ideálně “chirurgické” – koupíte za 40,- krabku s 10 ks v drogerii)

Celková doba: 3 hodiny

Postup aplikace keratinu v domácích podmínkách

Umyjte vlasy čisticím šamponem

Vlasy jsem 2x umyla čisticím šamponem. Nanesla jsem malé množství šamponu, minutu vlasy masírovala, pak z nich vymodelovala “bobeček” a nechala šampon 5 minut působit. Následoval oplach a repete. Zase vlasy našamponovat, nechat 5 minut a opláchnout. Šamponu stačilo malé množství, protože pěnil jak blázen. Vůně byla na první dojem příjemně ovocná. Po chvilce mi došlo, že v pozadí cítím i cosi chemického, co malinko čpí. Převládá ale hezká vůně.

Brazilský keratin Cocochoco Pure (keratin + čisticí šampon)
Brazilský keratin Cocochoco Pure (keratin + čisticí šampon)

Fén do akce!

Vysušila jsem vlasy fénem úplně do sucha

Pořádné rozčesání je základ úspěchu

Vlasy jsem dobře rozčesala, stejně jako to dělám před barvením. Tady mě ještě napadá, že lidi, kteří jsou zvyklí si barvit vlasy doma, budou mít u keratinu obrovskou výhodu. Postup je podobný.

Keratin dobře protřepte a promíchejte

Doporučuje se keratin před nanášením dobře protřepat! Já si obsah kelímku vylila do misky, kterou používám i na barvu na vlasy. A obsah jsem promíchala štětcem.

Postup aplikace brazilského keratinu doma
Postup aplikace brazilského keratinu doma

Naneste keratin do vlasů a nevynechejte ani kousíček

Keratin jsem nanesla do vlasů tak, aby byly vlasy úplně pokryté a nikde jsem ani místečko nevynechala. To je moc důležité! Protože když keratin nebudete mít ve vlasech rovnoměrně, vzniká riziko, že si vlasy spálíte při následném žehlení. Keratin totiž vlasy proti vysokým teplotám při zažehlování chrání. Potřebovala jsem na to cca 90 ml.

Ze začátku se mi ruce třepaly, protože v manuálu je napsáno, že keratin nemá přijít až na pokožku hlavy. Přiznám se, že jsem měla takové trauma z toho, že někde vynechám kousíček, že jsem nakonec rukama v rukavicích normálně promasírovala hlavu, jako když si myju vlasy. Navíc – stejně to pak musíte celé pročesat jemným hřebínkem, abyste přebytky keratinu dostali pryč. Mně se podařilo vyčesat asi lžičku, když moc. Prý když keratinu ve vlasech zůstane hodně navíc, může při žehlení vznikat nežádoucí kouř a docházet k připalování na žehlicí plochy žehličky. Myslím, že jsem měla na vlasech keratinu hodně i po vyčesání – vlasy byly fakt pokryté a mokré. Ale později při žehlení se mi nic nepřipalovalo.

Nechte keratin 30 minut působit – neoplachujte!

Keratin se má nechat ve vlasech 20-30 minut působit. Já to chtěla posichrovat, nechala jsem dobu působení na půl hodině. NIC SE PAK NEOPLACHUJE!!!

Vyfoukejte vlasy do sucha

Po uplynutí 30 minut jsem vlasy, ve kterých byl nanesený keratin, vysušila fénem ÚPLNĚ DO SUCHA. To mi i Páťa zdůrazňovala. Před žehlením musí být vlasy absolutně suché! Během fénování raději zavřete oči, keratin umí hodně čpět.

Postup aplikace brazilského keratinu doma

Vyžehlete vlasy na 230°C – každý pramínek 5x

Nakonec jsem vlasy vyžehlila. Žehličku jsem nastavila na 230°C. Kadeřnice mi doporučovala žehlit po tenkých centimetrových pramínkách a po každém z nich přejet žehličkou 5x. V manuálu u Cocochoco keratinu se píše 5x-7x. Pokud jste zvyklí si vlasy žehlit, bude pro vás tento bod jednoduchý, i když sakra na dlouho. Ale vydržte, za ten výsledek to stojí. Navíc se vám pod rukama začnou konečně rýsovat rovné a lesklé vlasy. To člověka povzbudí.

Tip při žehlení – nesnažte se každý pramen žehlit co nejrychleji 5x za sebou, pokud si nechcete spálit jak vlasy, tak prsty (já žehlila bez rukavic, abych se mi vlasy “nezadrhávaly” o gumu). Pročísněte pramen hřebínkem, protáhněte žehličkou, dvakrát ho protřepněte, počkejte 1-2 sekundy a teprve pak žehlete dál. Je to neuvěřitelně zdlouhavé, já vím. Ale mně se to takto osvědčilo.

Taktéž doporučuju používat pinetky na ještě nevyžehlené vlasy. Sepněte si jimi menší sekce. Na vyžehlené prameny sponky nepoužívejte, ať je “nepolámete” a nejsou na nich vidět záhyby. Můžete je jen opatrně dát do měkké gumičky (bez utahování), aby vám při žehlení nezavazely a nepletly se pod ruce.

3 dny vlasy nespínejte, nelakujte a nepoužívejte tužidlo

Úplně na konec jsem vyžehlené vlasy urovnala asi pěti tahy žehličkou, zhluboka si oddechla a psychicky se připravila na to, že teď je 3 dny (72 hodin) nebudu umývat. A taky nesmím nikde zmoknout. Pokud se vám něco takového podaří, vlasy okamžitě vysušte a přežehlete. A tabu jsou i veškeré čelenky, gumičky, sponky, cokoliv. To samé platí pro tužidla, laky, gely, apod. 3 dny prostě na vlasy nesmí nic přijít. Proto je možná ideální doba naplánovat si keratinovou kúru na čtvrtek odpoledne, pokud chodíte přes týden do práce. V pátek budou vlasy krásné jak od kadeřníka a o víkendu už to nějak přežijete :-)

Počkejte s mytím vlasů 3 dny

Po 3 dnech si můžete vlasy umýt šamponem a kondicionérem. Doporučuje se bezsulfátová verze, ideálně značky Cocochoco. Vůbec nic se ale nestane, pokud budete používat váš běžný šampon (přírodní jsou šetrnější) – stačí zalistovat blogem dozadu, tipů tu máte habakuk. Nevšimla jsem si, že by to mělo na výdrž keratinu jakýkoli negativní vliv.

Postup aplikace brazilského keratinu doma
Takto vypadají moje vlasy původně. Tehdy jsem ještě o existenci keratinu neměla tušení.
Postup aplikace brazilského keratinu doma
Výsledek po zažehlení keratinu :-)

Shrnutí postupu

 1. 2x vlasy umýt šamponem (pokaždé nechat působit 5 minut)
 2. vysušit vlasy do sucha
 3. pořádně vlasy rozčesat
 4. dobře brazilský keratin Cocochoco protřepat, nebo promíchat v misce
 5. nanést keratin štětcem do vlasů; přebytek vyčesat
 6. nechat keratin 20-30 minut ve vlasech působit (NEOPLACHOVAT!)
 7. vlasy vyfoukat absolutně do sucha
 8. vlasy vyžehlit na 220-230°C – centimentrové pramínky přejet 5-7x
 9. 3 dny vlasy nemýt (nesmíte zmoknout), nespínat, ničím neošetřovat

Brazilský keratin Cocochoco a žádný jiný!

Co dodat závěrem? Že mi po této zkušenosti narostlo sebevědomí až do nebe, protože jsem z keratinu měla obrovské nervy, jak ho zvládnu nanést sama. Ale podařilo se! Už jsem vlasy myla několikrát, všechno krásně drží, nikdo mi nevěří, že moje původní vlasy jsou kudrlinkové prstýnky a kolikrát nepomůže ani fotka “před”. Tak uvidíme, po jaké době zatoužím po obnově a vlásky se začnou vlnit.

Jo a víte, co je zajímavé? Jakkoli s kosmetikou experimentuju a co chvilka zkouším něco nového – u keratinu platí svatá výjimka. Nechci žádný jiný, než brazilský keratin Cocochoco Pure! Pro moje vlasy je dokonalý, jsou po něm nádherné, bezúdržbové a hlavně – rovné. Ráno se probudím, vlasy rozčešu a vypadám jak člověk. Žádné žehlení.

Závěrem + slevový kód na Cocochoco keratin

A to by bylo zatím všechno. Máte s keratinem vlastní zkušenost? Pokud ano, tak s Cocochoco, nebo s jinou značkou? A zvládáte aplikaci sami, nebo to necháváte na kadeřnici? :-)

Pokud vás zaráží, že v článku nejsou výjimečně žádné fotky přímo “z akce” – tedy keratin v misce, průběžné foukání vlasů, nebo žehlení… Pak je to z jednoho prostého důvodu. Mně se tak třepaly ruce a byla jsem tak nervní, že něco potentuju, že jsem si na nějaké focení ani nevzpomněla. Tak třeba příště :-)

Jestli budete keratin kupovat v tomto e-shopu, při zadání kódu RUZOVYCHROUST15 máte 15% slevu

Komentáře: 15

 1. Kateřina Kateřina 24 června, 2018

  Dobrá práce, já bych si na tohle určitě netroufla! Teď si říkám, nešlo by to udělat obráceně? Že by člověk vlasy s keratinem nevyžehlil, ale natočil? Jsem totiž přesně ten nevýjimečný případ, kdy mám vlasy rovné, ale toužím po prstýncích.

  Zdravím
  Katka

  • Bebe Bebe Autor | 24 června, 2018

   Děkuju za komentář, Kati! :-*
   A jako to je hodně zajímavý dotaz! Vůbec mě taková varianta nenapadla. Si říkám, jak by to šlo provést technicky? Vyžehlit do rovna se to musí každopádně. Ale kdyby si člověk třeba potom zapletl copánek? Jestli by to drželo tvar? No kdoví! :-D
   Bebe

   • Kateřina Kateřina 25 června, 2018

    Já bych naivně očekávala, že by stačilo je natočit na kulmu. Ale asi je třeba je víc prohřát jako u žehličky. Ale myslím, že experimentovat s tím nebudu :). Nicméně teď jste mě nalákala ještě na ofinu. Kdysi jsem ji nosila, ale ta údržba byla tak otravná, že jsem se zařekla, že už nikdy víc.
    Katka

 2. Katarína Katarína 20 července, 2018

  a prosím keď to necháš úplne vyzmývať, vlasy sa dajú do pôvodného stavu ? Ďakujeeem

  • Bebe Bebe Autor | 20 července, 2018

   Myslím si, že vlasy se dostanou do původního stavu až v momentě, kdy keratin komplet odroste. Že se nikdy nevymyje do té podoby, aby ve vlasech vůbec nebyl. Nebo jsem to aspoň za posledních 5 let nikdy tak dlouho nezkoušela :-)
   Bebe

 3. Kristyna Kristyna 19 dubna, 2019

  Ahoj,muzu vlasy ne myt za 3 dny a az treba za tyden ?:)

  • Bebe Bebe Autor | 19 dubna, 2019

   Ahoj Kristy,
   já myslím, že klidně můžeš – taky už jsem to tak párkrát udělala :-)
   Bebe

 4. Alena Alena 26 září, 2019

  Poprosím o radu aký kreatín je najlepšie použiť na zničené a tenké vlásky po melire… Je vôbec vhodný? Ďakujem

  • Bebe Bebe Autor | 27 září, 2019

   Na melírované a zničené vlasy by měl být prý nejlepší ten modrý Pure keratin. Já ho ale používám i na svoje momentálně hennované vlasy, protože mi vydrží dýl, než Gold (zkoušela jsem ho jednou).
   Asi by to ale chtělo posoudit, jak moc jsou vlasy zničené. Jestli jsou na tom hodně špatně, bála bych se, aby to žehlení ustály. Přeci jen je to 230°C a přejíždí se po každém pramínku 5x… Pokud jsou vlasy na odpis s tím, že by jim nejvíc prospěly nůžky, do keratinu bych nešla, protože by podle mě to žehlení nemusely přežít. Fakt si takhle na dálku netroufám víc radit :o)
   Bebe

 5. keratin keratin 22 listopadu, 2019

  Ahoj, je možné po nanesení keratinu někdy vlasy natočit kulmou ? Myslím, když je nějaká akce a já nechci mít rovné vlas. A taky jestli je lepší aplikovat přeliv před nebo po aplikaci?

  Děkuju. :)

  • Bebe Bebe Autor | 13 ledna, 2020

   Ahojky, já myslím, že úplně v pohodě! Když nechci vlasy rovné, ale chci u mikáda trošku podtočit konce směrem dovnitř, tak to taky beru žehličkou. Je to pak otázka pěti vteřin :-) U přelivu nevím, nikdy jsem ho nezkoušela. Barva se dá aplikovat před keratinem (ten samý den), ale s přelivem nemám žádnou zkušenost :o)
   Bebe

 6. Baru Baru 11 března, 2023

  Ahoj, co by se stalo, když bych vlasy umyla dřív? :) Proč se musí 3 dny čekat? :) Jela jsem podle tvého manuálu a v pohodě. Ve čtvrtek odpoledne jsem si odbarvila odrosty a pustila se hned do keratinu. Puch fakt příšerný, čpavek z peroxidu je oproti tomu jako rozkvetlá zahrádka. :D v 22:30 hotovo. Ve spánku se mi však u hlavy ty vlasy trošku “pomuchlali” Mám je přežehlit? Děkuji za odpověď.

  • Bebe Bebe Autor | 11 března, 2023

   Podle mě by ta kúra pak nefungovala. Ale proč zrovna 3 dny, to nevím. Možná to musí tak dlouho působit? Jsem nad tím nikdy nepřemýšlela :-D A jinak se to neboj přežehlit, to ničemu neva. Dokonce se i někde v návodu píše, že když člověk venku během těch 3 dní zmokne, tak má vlasy hned vyfoukat a znova přežehlit. Já se na keratin chystám příští týden (právě mám na hlavě hennu) a objednávala jsem poprvé ten Original. Tak jsem zvědavá :-)
   Bebe

 7. Tereza Wachwitzova Tereza Wachwitzova 9 srpna, 2023

  Ahoj, co když se mi vlasy při spaní zkudrnatily mam to znpvu přežehlit?

  • Bebe Bebe Autor | 8 září, 2023

   Jak moc kudrnaté po spaní vlásky byly? Jestli se jen přeležely na jednu stranu, stačí je přežehlit. Jestli se zvlnily, něco se pokazilo při postupu zažehlování… Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít