Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Čisticí pleťová kosmetika Whamisa (recenze)

Whamisa - odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Čisticí pleťová kosmetika Whamisa je věc, která postavila mou dosavadní odličovací rutinu úplně na havu. Jakto? Čtěte dál :-)

Testovala jsem celkem 3 výrobky Whamisa, které se používají postupně za sebou – odličovací olej, pěnový čisticí krém a tonikum Deep Rich. Proč tolik věcí? Večer z pleti dostáváte líčidla a nečistoty z venku, ráno zase zbytky pečujících přípravků, nebo pot. Některé věci jsou rozpustné v tucích, jiné ve vodě. Abyste pleť dokonale vycídili, je třeba tyto čisticí kroky kombinovat. A abyste se na závěr nescvrkli do sušené trnky a pleť nenechali „nahatou“, vrátíte jí ještě hydrataci a dorovnáte pH v podobě tonika. Aspoň tak jsem to pochopila. Že to zní složitě? Hele, ani ne – celkově je to otázka pár minut.

Korejská přírodní kosmetická péče
Čisticí pleťová kosmetika Whamisa

Co je Whamisa zač?

Filozofie značky stojí na transparentnosti, autenticitě a kvalitě. Jak tomu rozumět? Kosmetika získala certifikáty (BDIH, EcoCert France a EWG Verified). Přísady jsou ryze přírodní a většina má původ v certifikovaném eko zemědělství. Značka NEobsahuje chemické (ve smyslu nepřírodní) přísady, syntetické parfemace, barviva, ropné deriváty, parabeny, nebo škodlivé konzervanty. Whamisa také neobsahuje přidanou vodu. Veškerá voda pochází z rostlinných extraktů.

A je to prý jediná přírodní kosmetika s patentovanou fermentací. Můj chemický rozhled končí u -ný, -natý, -ičitý. Tedy jestli vás problematika zmenšování molekul a jejich snadnějšího pronikání do pokožky a z toho plynoucího okamžitého viditelného výsledku působení zajímá, doporučuju mrknout na popisky a povídání přímo v e-shopu Pure District.

Korejská přírodní kosmetická péče
Čisticí pleťová kosmetika Whamisa

A teď už mě následujte do koupelny, povím vám o všech produktech něco podrobnějšího!

Odličovací olej

Proč se používá: pomůže vám šetrně odstranit make-up a veškeré nečistoty, rozpustné v tucích

Jak se používá: na suché ruce si nadávkujete 1-2 pumpičky. Aplikujete jemnou masáží na pleť. Poté opláchnete vodou. Používá se 1x denně k odlíčení. Většinou večer, pokud nechodíte z noční směny nebo z flámu nad ránem :-)

Jak voní: zeleně. Přírodně. Jako kdybyste v ruce zlomili stonek nějaké rostliny a přičichli k němu. Neumím si představit, že by taková vůně mohla někomu vadit. Navíc je poměrně slabá, máte ji na obličeji chviličku a pak smýváte.

Moje postřehy

Nejvíc mě zaujalo rychlé oplachování. Čekala jsem, že se mi olej rozplizne po rukou, zamastí vše kolem a rozhodně ho nesmyju jen vodou. Chyba lávky. Stačilo jedno opláchnutí a po oleji nebylo ani památky. Druhý oplach už byl jen tak pro formu. Moc zajímavé! Ze začátku jsem zkoušela olejem odlíčit i řasenku a povedlo se. To jsem ale testovala spíš ze zvědavosti, stejně jako to občas udělám u sprchového gelu. Raději ale oči přece jen odličuju micelárkou a vatovými tamponky.

Korejská přírodní kosmetická péče
Čisticí pleťová kosmetika Whamisa
Korejská přírodní kosmetická péče
Čisticí pleťová kosmetika Whamisa
Korejská přírodní kosmetická péče
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Pěnový čisticí krém

Proč se používá: efektivně do hloubky čistí pleť a uvolňuje póry

Jak se používá: na navlhčené ruce (mokré ještě od smývání oleje) si z tuby vymáčknete malé množství krému (2 hrášky postačí) a jemnou masáží nanesete na obličej. Poté opláchnete. Používá se 2x denně – ráno a večer.

Jak voní: nijak. Neutrálně. Desetinka intezity ve srovnání s odličovacím olejem.

Moje postřehy

Baví mě, jak se krém v kombinaci s vlhkou pletí napění. Ne ve smyslu bublinek, ale má podobnou konzistenci, jako kupovaný gel na holení. Velmi hutná, krémová pěna. Stejně jako olej, i krém se snadno oplachuje a je to otázka několika málo vteřin. Po absolvování obou čisticích kroků je pleť viditelně rozzářená, lesklá (nemastná) a absolutně čistá. Přirovnala bych to k tomu, jako když si vytáhnete čisté tričko ze skříně. Dokonalá čistota. I po kontrole tamponkem s micelárkou či mandlovým olejem jsem na pleti nenašla ani ten nejmenší pidi zbyteček nečistot.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Tonikum Deep Rich

Proč se používá: funguje jako třetí krok a uzavírá čisticí seanci. Vyvažuje pH pleti, hydratuje a aktivuje pleť pro vstřebání účinných látek dalších přípravků.

Jak se používá: Po dvoufázovém čištění nanesete pár kapek tonika do dlaně a jemně vmasírujete na obličej, krk a dekolt. Používá se 2x denně – ráno a večer.

Jak voní: zelená kytka, kořen či stonek pampelišky, něco hořko/zeleného. Vůně se velmi rychle vytrácí a během několika vteřin o ní na obličeji nebudete vědět.

Moje postřehy

Obávám se, že se spotřebou 3 kapnutí na jedno použití budu těch 120 ml kapat do důchodu :-D Strašně se mi líbí těžké skleněné balení, které mi připomíná v úvodu zmiňovanou scénu z Amélie. Překvapilo mě, jak malinko tonika stačí. Prvních pár použití jsem s ním trochu bojovala, protože jsem si automaticky dávkovala mnohem víc, než bylo třeba. Pak jsem množství ustálila na 3-4 kapky a na parádu mi to vyjde na obličej, krk a dekolt.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich
Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Shrnutí a hodnocení

Přemýšlela jsem, jestli mám popisovat, co dělá každý jednotlivý produkt separé a jaká je po něm pleť a tak. Ale nakonec jsem si řekla, že je testuju jako skupinu, která se má navzájem doplňovat, tedy je nesmysl je kouskovat. V květnu jsem dostala ke zkoušení miniaturky, na základě kterých jsem si vybírala konkrétní péči v plném balení. Nejvíc se mi zalíbily 3 kroky pro čištění a tonizaci, poněvadž čistá pleť je absolutní základ a od toho se dá teprve odpíchnout zbytek.

Lepší než makeup? Čistá pleť!

V tomhle duchu se mi ohromně zalíbil článek v Pure District Journal, kde se píše, že Korejky namísto snahy překrýt nedokonalosti pleti make-upem, se raději soustředí na prevenci. Tak, aby ve výsledku nebylo co maskovat. Vždycky si vzpomenu na to, jak jsem měla na jaře obličej komplet zasypaný pupínky. Ve snu by mě nenapadlo na ně ještě denně kýblovat vrstvu make-upu, nebo krycího korektoru! Naopak.

Poctivá péče se vám tisíckrát vrátí

Snažila jsem se pleť co nejšetrněji čistit a pečovat o ni, jak nejlíp dovedu. Plus pít hodně čisté vody, narvat si spíž ovocem a zeleninou a své pokožce zmítané hornomální bouří problematické období co nejvíc usnadnit. Že jsem vypadala, jako kdybych měla lepru? No a? Nemocnou kůži měl někdy v životě každý, ne? Navíc mám za to, že maskovací vrstva by jednak prodloužila hojení, druhak by mi to stejně nepomohlo – vidět by hrbolatá pokožka byla stejně. Na odrané koleno si taky necpu make-up, ale nechávám ho logicky zahojit na vzduchu

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Korejky prý berou péči o pleť (čištění, hydratace, UV ochrana) tak automaticky, jako čištění zubů, nebo mytí rukou. Absolutně se ztotožňuji s názorem, že marketing je mocná zbraň a namísto toho, abychom se snažili problémům s pletí předcházet, tak je často začneme řešit až v momentě, kdy nastanou. Až se objeví pupínky, povolí kontury, nebo se ukážou vrásky. A pak naběhneme do obchodu pro nějakou zázračnou lahvičku, která problém na počkání vyřeší. Tak to nefunguje a vy to víte stejně dobře, jako já. Celulitidou počínaje, vráskami konče. Teď se mi nechce polemizovat na téma „co kdo (ne)považuje za kožní problém“, ale rozumíme si, co tím chtěl básník říct.

Mně se čisticí trojkombinace velice zalíbila a ač jsem se ze začátku bála, že si nezvyknu na mytí pleti vodou ráno i večer, samotnou mě překvapilo, jak to šlo snadno. Jasně, že to neznamená, že zanevřu na jiné čisticí produkty. To bych mohla zavřít blog. Ale tohle testování mi slušně rozšířilo obzory a já aspoň vím o dalším způsobu, jak si zajistit čistou pleť :-)

(Bez)odpadová vsuvka

Jestli si vzpomínáte, tak u pomerančového 100% Pure balzámu jsem zmiňovala, že pokud chcete ušetřit vatové tamponky, můžete je nahradit pratelnými látkovými a odpustit si tak zbytečný odpad. No u Whamisa odpadá potřeba tamponků úplně. Nepotřebujete houbičku, hadřík, nic. Na suchý obličej rozetřete olej – opláchnete vodou. Následně to samé provedete s čisticím krémem. A zase jen opláchnete vodou. Tonikum nakapete do dlaně a roztíráte rovnou na pleť. Žádné tamponky. To jen tak na okraj, kdyby to někoho zaujalo. Poslední dobou je tzv. zero waste (dosl. nulový odpad) hodně skloňované téma, proto mě napadlo tento způsob použití vyzdvihnout jako pozitivum.

Jak se korejská filozofie péče o pleť zamlouvá vám? A kolik kroků večer absolvujete od prvního odlíčení řasenky, až spokojený pohled do zrcadla s tím, že máte hotovo a můžete jít spát? A baví vás pečování, nebo to berete jako nutné zlo? :-)

Komentáře: 10

 1. Jana Goldbricht Jana Goldbricht 6 července, 2018

  Také zrovna sepisuji článek a jsem moc spokojená, dokonce mě tahle značka přesvědčila k používání odličovacích olejů, které jsem do teď neměla ráda :) Opravdu mě Whamisa baví.

  • Bebe Bebe Autor | 6 července, 2018

   Tak to se moc těším na čtení a dojmy, Jani! :-) Whamisa má zajímavý postup čištění a tuším si nevybavuju jinou značku, která by to měla podobně. Dost mě baví dokonale čistá a zároveň lesklá pleť :-)
   A hodně se mi líbí myšlenka, že raději řešit pečující prevenci, než se snažit kdejakou nedobrotu na obličeji hned maskovat a nesondovat, proč tam vlastně je.
   Jo a odličuješ s tím olejem i oči?
   Bebe

   • Jana Goldbricht Jana Goldbricht 10 července, 2018

    Ano i oči, když mám hodně makeupu nebo něco voděodolného, jen to vezmu dvakrát olejíčkem a je to hotové. Sem tam dojedu vatovou tyčinkou nějaké kousky, ale jde mi to hezky. Hlavně ta pleť je pak neskutečně příjemná a dělá to právě ten olej, gel i krém jsem měla jen v cestovním balení a pak používala Dulcia nebo Alverde na dočištění a efekt pořád stejně pěkný. Takže olej je pro mě best a to jsem ho fakt nechtěla :D

    • Bebe Bebe Autor | 10 července, 2018

     Tak to je super, Jani! A vidíš to – člověk by po oleji normálně nesáhnul a přitom je to tak šikovná věc :-) Akorát se jdu začíst do tvojí recenze o Whamisa! ;-)
     Bebe

 2. Amaring Amaring 6 července, 2018

  Ahoj Bebe :) po Korejské kosmetice už delší dobu pokukuji, moc se mi jejich filosofie zamlouvá a tohle je rozhodně to nejčistší, co si přírodní kosmetický maniak může přát, jen bych musela jít prodat ledvinu. Bohužel, tohle je pro mě zatím nedostupná cenová kategorie. Nebo spíš mírně za horní hranicí únosnosti. Ale uznávám, že za to složení je to oprávněné. :)

  Kolik kroků od odlíčení do zalezení do pelechu provádím? Nikdy jsem to nepočítala, ale bude toho dost. :D Začínám odlíčením olejem (BioAroma), stírám žínkou a odličuju tak i oči, pokračuji mycím krémem (Mossa s AHA kyselinami), potom přestříkám hřebíčkovým hydrolátem (Original Atok), pak kyselinu hyaluronovou (Original Atok), Dulcia kofeinový oční krém a na závěr BioAroma balzám s gerániem, bergamotem a tea tree. 6 kroků? To je půlka korejské péče ne? :D

  Měj se moc hezky Chroustíku :*

  • Bebe Bebe Autor | 8 července, 2018

   Ahojky Amaring,
   jop, s tím prodejem párových orgánů musím bohužel souhlasit. Laciná sranda to není. Co tak ale odhaduju, množství je na cca půl roku při každodenním použití. Kromě tonika, které si budu asi dopřávat i na prahu důchodu :-D
   Juj, tak to máš velice pěkný kosmetický arzenál! BioAroma, Dulcia, Original Atok? Sakryš, tyhle značky jsou HODNĚ parádní, tvoje pleť je v těch nejlepších rukou! :-)
   Pěkný nedělní večer! :-*
   Bebe

 3. Katarína Katarína 20 července, 2018

  Milujem kórejskú kozmetiku :) a ich filozofia ohľadne čistenia a starostlivosti o pleť je úžasná (mnou veľmi obdivovaná). Produktov používam viac ako dosť (konkrétne 6-7 večer) – inšpirovala som sa kórejkami :D a mojej pleti to robí viac ako dobre a mne tiež. Môj večerný kúpeľnový rituál mi nik nemôže prekaziť a pleť sa mi za to odvďačuje, študovanie zloženia a naštudovanie si účinných látok v kozmetike stálo za to. Na Slovensku je to bohužiaľ stále málo preberaná téma – čo tam potom, že krém stál 100€ keď účinné látky (a najmä ich koncetrácia) je často neznáma.

  • Bebe Bebe Autor | 20 července, 2018

   Taky se mi ta filozofie líbí! Základ všeho je prostě čistá pleť :-) Jen tak pro zajímavost, Katarínka, co všechno večer používáš? Jaké značky a výrobky třeba? Jsem hrozně zvědavá ženská :-D
   No a je blbé, že někteří výrobci nepíší víc info o účinných látkách na obale. Nejsem ve studování složení profík, ale kolikrát i já, ze svého laického pohledu už dokážu posoudit, že je luxusní skleněná lahvička naplněná něčím, co za to ve skutečnosti nestojí… :-)
   Bebe

   • Katarína Katarína 20 července, 2018

    Odličovač – olejový ideálne nejaký balzam na olejovom základe, momentálne Green Clean od FARMACY (ale neustále sa vraciam k Moringa Cleansing Balm od Emma Hardie, najnovšia láska je od Merumaya Melting Cleansing Balm) spravím s ním takú ľakhú masáš, podla času aký mám, zotieram to vlhkým teplým uterákom – odporúčan vyskúšať :D k tomu balzamu od EH je vždy aj uteráčik – je úúúžasny, pri druhom čistení si dávam záležať na PH produktoch (nižšie ako 5,5) momentálne používam COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser, potom používam kyselinový toner – momentálne ten od REN Ready Steady Glow Daily AHA Tonic cez leto sa vyhýbam kyseline glykolovej (cez zimu zvyknem Liquid Gold od Alpha-H :) pigmentové škvrny sú strašiak :D, následne použijem hydratačný toner – pár kvapiek vtlačím do pleti, niekedy to opakujem aj viac krát :) podľa pocitu či plet potrebuje viac hydratovať, alebo jej stačí, momentálne používam SECRET KEY ALOE SOOTHING MOIST TONER ak je treba tak na vyrážky použijem salycilic acid od Ordinary a na to vrstvím produkty podľa toho čo momentálne moja pleť potrebuje a podľa konzistencie – najskôr séra na báze vody, potom olejové a nakoniec krémy (obľubujem vitamín C od ordinary, Retinoid od Ordinary s koncentráciou 0,5, Niacinamide 10% + Zinc 1 rovnako od Ordinary, z drahších produktov Multi-Molecular Hyaluronic Complex od Niod, séra od Alpha-H) a niekedy očné sérum od Ordinary s kofeínom, na to očný krém podľa potreby na to všetko nejaký krém aby to všetko uzamkol – momentálne Alpha-H Essential Hydration :D a teraz som napísala román :D a chlap nechápe načo sú mi všetky tie mastičky a krémičky atd :D :D

    • Bebe Bebe Autor | 21 července, 2018

     Jééé, děkuju za zajímavý výběr, Katarínka! :-) Už vím, jak si připadají čtenáři, když se mi podaří, že mluvím v několika článcích za sebou o jim neznámých značkách :-D

     Ohledně retinolů a značky Ordinary – vzpomněla jsem si, že jsem si, že o těchto věcech často píše Trb z blogu „…den je krásný!“. Jestli neznáš, doporučuju mrknout – moc zajímavé recenze o značkách, které jsem snad jinde neviděla. Já mám otestované jen vitaminové C sérum od 100% Pure. Nevím proč, ale už to slovo „retinol“ a ty % k tomu, ve mně budí respekt a vnímám to jako úplně jiný level péče, ke kterému si toho musím hodně načíst a zjistit. Že to na sebe nemůžu máznout jen tak bez rozmyslu :o)

     Tak to máme s chlapama podobně :-D Ten můj je vždycky na mrtvici, když mu řeknu „přines mi prosimtě krém XY z poličky v koupelně“. Víc zoufalejší výraz jsem nikdy neviděla a neobejde se to bez poznámek „jak to mám mezi těma stopadesáti věcma asi tak najít?!“ :-D

     Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít