Eco Cosmetics

Eco Cosmetics – Tužicí pěna na vlasy BIO

Moje nejmilejší kadeřnice mi odešla na mateřskou. Aplikaci keratinu do vlasů jsem statečně zvládla sama doma a troufám si na to i příště. Co už ale do ruky fakt nedostanu, tak šikovnost při stříhání konečků. Na to prostě nemám. Už jsem se někdy zmiňovala, jakou mám fobii z kadeřnic a že jsem vlastně posledních 5 let mohla sedět pod rukama té nejšikovnější z nich jen díky doporučení? Do té doby jsem do kadeřnictví ani nepáchla. A pokud výjimečně ano, skončilo to vždycky tragicky.

Nicméně konečky už přesluhovaly a bylo třeba je o facku zkrátit, aby se mi vlasy nezačaly třepit, nebo lámat. Sebrala jsem tedy odvahu, malinkou dušičku v duchu ukecala, že to bude třeba v pohodě a statečně jsem se posadila na křeslo jedné náhodně vybrané kadeřnice tady poblíž. Bylo mi sice divné, že stříhá jiným způsobem, než Páťa, ale nechtěla jsem nic říkat, poněvadž tomu prd rozumím. A navíc – nejsem taková odvaha, abych začala kritizovat někoho, kdo mi kolem uší šmiká nůžkami ostrými jako břitva. Měla jsem sice zvláštní pocit i při odchodu z kadeřnictví, ale svedla jsem to na celoživotní strach. Nicméně po prvním umytí vlasů už jsem ku*vovala nahlas a kdybych paní dostala do ruky, nejspíš jí bejsbolkou vezmu přes prsty, aby nemohla škodit dál. Střih mi tedy pos*ala slušně. Pětikilčo za šmiknutí konečků ani nekomentuju. Pardon za výrazy, ale já to i obrečela. Z mikáda mám okudlané cosi. A nemám odvahu s tím jít kamkoli na opravu, abych nedopadla ještě hůř. Vypadám jak Kleopatra bez ofiny. Tak debilně mám konečky zastřihnuté.

Eco Cosmetics - Tužicí pěna na vlasy BIO

Čímž jsem se zdlouhavým oslím můstkem dostala k předmětu dnešního článku – tedy k BIO tužicí pěně na vlasy od Eco Cosmetics. Je legrační, že když jsem si vybírala novou testovací várku od Míši z Krásná Každý Den, ještě jsem v té době netušila, jak moc se mi bude pěna hodit!

O německé značce Eco Cosmetics tu ještě řeč nebyla, tedy krátký přehled, co je vlastně zač:

  • garantuje 100% přírodní složení a certifikaci EcoCert (suroviny v nejvyšší BIO kvalitě)
  • produkty neobsahují parabeny, syntetická barviva a konzervanty, umělé parfémy, ropné deriváty a oleje, tuky, či silikon
  • žádné testování na zvířatech
  • společnost si zakládá na zodpovědném nakládání s odpady. Balení se dají opětovně recyklovat.

Ohledně samotné pěny se v popisku e-shopu píše, že má dodávat vlasům objem, uhlazení a zpevnění. A vlasy by se neměly kroutit ani v sychravém počasí. Jak obstála pěna v praxi? A mám pro ni vlastně využití?

Balení

Znáte mýdla v průhledných plastových lahvičkách, kdy uvnitř máte tekutinu, ze které vám pumpička udělá kopec pěny? Přesně takhle funguje i Eco Cosmetics. Protřepnete, zmáčknete pumpičku a máte pěnu. Jednoduché, jak facka.

Eco Cosmetics - Tužicí pěna na vlasy BIO

Vůně

Představte si nově otevřené kadeřnictví. Všechno je v bílé barvě, září čistotou, dá se tam jíst pomalu i ze země a kdybyste v bílé rukavičce přejeli prstem za jakoukoli skříní, nenajdete ani smítečko špíny. Okna jsou otevřená dokořán, lehký vánek příjemně profukuje skrz záclonky, všude čerstvý vzduch. Na stolku vedle okna jsou vyrovnané komínky nadýchaných bílých ručníků. Hraje příjemná tichá hudba, na stole s vyžehleným ubrusem jsou ve váze květiny a vedle nich džbánek s domácí okurkovou limonádou a čisté skleničky. Nic nepůsobí škrobeně a sterilně, ale naopak lehce, klidně a odpočinkově. Tak voní Eco Cosmetics pěna :-) Čistotou a svěžestí, kterou chcete cítit pořád a pořád!

Pokud by vás ale zajímaly konkrétní vonné ingredience, které jsou ve složení fyzicky přítomné, pak jsou to extrakt z goji a voda z granátového jablka. Nejsem si jistá, jestli bych je vůbec poznala, ale v soupisce ingrediencí uvedené jsou :-)

Eco Cosmetics - Tužicí pěna na vlasy BIO

Můj způsob použití

Jelikož mám zrovna na hlavě extra neprofi sestřih (dlouho jsem hledala ekvivalent výrazu „do*ebaný“), používám pěnu na fixování vlasů zhruba od poloviny délky ke koncům. A když už jsme u toho – konečky jsou po zásahu kadeřnice taky dost zvláštní. Jako kdyby „nafouklé“, či co. Na omak rozhodně divné a skoro až tlustější, řekla bych. Nejspíš pozůstatek toho, když vám někdo drží horký fén na koncích 5-10 vteřin. Škoda mluvit…

Pěna mi vlasy hezky uhladí, zafixuje a dají se vytvarovat, aniž by působily jako „přilba“, což je skvělé. Nehybnou vlasovou krustu na hlavě nesnáším. I díky tomu třeba lak na vlasy používám maximálně dvakrát do roka – a to ještě musí být venku tajfun a já se zrovna chystám pryč a nemůžu si udělat culík.

Na ranní „učesání“ používám jednu pumpičku pěny. Jo, počítáte dobře – balení o obsahu 150 ml mám do konce života :-D Pokud už se mi stane, že to s množstvím pěny neodhadnu, sáhnu okamžitě po kartáči (styl „tangle teezer“) a vlasy jedním čísnutím rozdělím. Jako když vám řasenka slepí řasy a vy je kartáčkem zase oddělíte od sebe. A všechno drží, jak má, je uhlazené a zároveň není slepené.

Eco Cosmetics - Tužicí pěna na vlasy BIO

Jestli pěna vydrží i sychravé počasí? To bych určitě líp posoudila, kdybych neměla ve vlasech zažehlený keratin. Díky němu mi vlásky nekrepatí ani ve vlhku a i když zmoknu, jako kdyby mi někdo chrstnul kýbl vody na hlavu, vypadám pořád příčetně a ne jak utečenec z ústavu pro oběti šílených kadeřnic… Na otázku tedy nedokážu věrohodně odpovědět, aniž bych se snažila si něco cucat z prstu. Taakže vlastně nevím. Máte někdo s pěnou zkušenost a nemáte zároveň na hlavě keratin? :-)

Další názor

Jelikož můj chlap používá pěnové tužidlo na vlasy každý den, poprosila jsem o dojmy i jeho. Kupuje si tužidlo z drogerie se sílou fixace 4-5. Poněvadž se v tom moc nevyznám, stručně mi vysvětlil rozdíl mezi 1 a 7. Prý když si vytvarujete vlasy pomocí „sedmičky“, může přijít i uragán a vlasy se vám budou hýbat zároveň s hlavou (nebo tím, kam vás zrovna vítr celého odfoukne). Pěnu přirovnal k síle fixace 1. Že vlasy sice uhladí, ale nemůžete nic moc tvarovat „na pevno“.

Shrnutí a závěry

  • tužidlo má 100% přírodní složení a certifikát EcoCert
  • nádherně voní čistotou
  • vlasy zpevní, ale neslepí. A pokud přece jen neodhadnete množství, není problém vlasy od sebe oddělit tangle teezerem (podobný princip, jako slepené řasy od řasenky – rozčešete je kartáčkem, ale ony budou přesto držet).
  • pěna vlasy nemastí a nezatěžuje. Nemám potřebu si po použití pěny mýt vlasy častěji.
  • u tužidla mi jde o uhlazení a lehké dotvarování, ale zároveň chci vlasy pořád „v pohybu“. Zásadně nevyhledávám nic, co tvaruje vlasy „do pevna“. Proto mi v tomto pěna maximálně vyhovuje. Ale! Třeba pro chlapa byl fixační efekt slabý a pěnu používat nemohl, protože mu s ní vlasy nedržely, jak by chtěl. Doslova: „Jakože vlasy to zpevní, ale nenatuží. Pro ženskou to bude ideální, aby jí delší vlasy nelétaly kolem hlavy.“ (rozpaženýma rukama zamával kolem sebe, jak na 1. máje :-)

Zajímají mě dvě věci. Jestli máte se značkou Eco Cosmetics zkušenosti? A jestli už jste taky někdy nadávali po návratu z kadeřnictví? :-)

Odkaz do e-shopu Krásná Každý Den:
Eco Cosmetics – Tužicí pěna na vlasy BIO – 199 Kč (150 ml)

oddelovnik
KrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

12
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Pajinka
Pajinka

Ooooo, jak strachu z návštěvy jiné kadeřnice chápu! Riskla jsem to za poslední roky 2x, po porodu syna jsem potřebovala odbehnout jen na chvíli, nee cestovat půl Prahy a ejhle, mé extra jemné vypelichane vlasy začala hned sestrihavat těmi pidlatymi nůžkami. Kdybych byla aspoň trochu vyspana, aspoň zaeraguji. Od té doby kamarádce kadeřnici libam ruce, chválím jí kudy chodím a mohu doporučit na opravu střihu. Raději vyměním gyndařku než ji.

Anna
Anna

pokiaľ používaš keratín a nemáš zničené, roztrepené končeky a dĺžka vlasov ti vyhovuje/neprekáža, tak by som kaderníčku nesilila, keratín tam pomôže dosť. Úplne ti inak rozumiem, pretože moja dlhoročná kaderníčka, ktorá strihá celú rodinu a mňa už od detstva šla minulý rok na materskú … odhodlala som sa ísť akurát na strihanie ofiny po dlhom googlovaní doporučení a skúseností. 500 za končeky by som ale nevydýchala, neviem potom koľko by som platila za tie svoje (vlasy po zadok, skracujem väčšinou tak o 1-2 cm) :D to si bola v nejakom svetoznámom salóne s kaderníkmi celebrít že si mohli dať takú cenu? Hrubšie končeky po strihaní by mohli naznačovať tupé nožnice (nůžky) alebo nejakú chybu v štýle strihania, inak načo ti ich fénovala? A ako je na tom pena s vyčesávaním – ide to (po niekoľkých hodinách, keď pena zaschne a vlasy sú zamotané) alebo sú spevnené až do ďalšieho umytia?

Lili
Lili

Jé Bebe, to mě moc mrzí, ale čas to spraví ;-). Já mám z kadeřnic větší strach, než ze zubaře a to myslim naprosto vážně! Taky už se mi stalo, že jsem oplakávala a to dorůstání bylo nekonečné (chtěla jsem „delší podkovu“, tenkrát to samozřejmě frčelo, a přišlo mi, že by to nevyžadovalo tolik péče jako mikádo, protože mám vlnité vlasy…no a odcházela jsem s tak krátkým mikádem, že jsem měla holý krk a nervy v háji). Trvalo neskutečně dlouho, než jsem našla kadeřnici, kam se můžu opakovaně vracet a vim, že budu pokaždé vypadat jako člověk.

Ivka
Ivka

Já taky Bebe, já taky….potřebovala jsem to zkrátit, moje kadeřnice nemohla a já blbec, když něco chci, tak to chci. Mam na hlavě mikádo. Je to něco strašnýho a o to horší, že vlasy jsem měla po lopatky…já teda mikádo chtěla, moje vlasy už byly děs a zasloužily si to, ale jako víš co. Chtěla jsem úplně jiný, moderní a měla jsem i obrázek…jako do ksakru, když mam obrázek, tak to snad ostříhá každej ne? Jak je možný, že paní na obrázku má vlasy vpředu delší o cca 7cm a já mam vpředu vlasy kratší o 2cm než vlasy vzadu? Jako co to je za mikádo proboha….já nebrečela, brala jsem to s humorem, do culíku to jde a vlasy zkrátit chtěly a ve finále moje blbost. Ale jak je možný, že něco takovýho stříhá???