Nuxe – Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey (regenerační medový balzámek)

Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey

Nedávno jsem viděla kreslený vtip, na kterém byly čtyři ruce a měly demonstrovat závažnost poranění v závislosti na vykonávané činnosti. První ruka vypadala relativně normálně, až na pidi ranku – ta byla od říznutí papírem. Druhá měla škrábanců o něco více a patřila buď kuchaři, nebo automechanikovi. Třetí ruka to odnesla citelně víc a patřila vikingovi, nebo bojovníkovi s drakem. Poslední ruka byla zrasovaná, jako kdybyste ji vytáhli z mlýnku na maso a ještě přejeli traktorem. Ta byla majitele kočičky… :-D

Na obrázek jsem si vzpomněla onehdá o víkendu, když jsem si hrála s kočičí slečnou Kájuškou, která má milionkrát rychlejší reakce než já a drápky nabroušené tak, že by s nimi mohla otevírat kapoty aut jak konzervy. Však jsem to taky šeredně odnesla. Ze včerejška na dnešek jsem spala s prsty oblepenými náplastmi, pod které jsem si z odličovacích tamponků udělala výstelky napuštěné tea tree olejem. Mi v poškubaných prstech začalo cukat, rány se zanítily, začaly být teplé a já z toho málem lezla po zdi. Naštěstí všemocný tea tree olejíček všechno zachránil, já byla ráno zase fit a z podpisů té krvelačné bestie na mých rukou se staly jen nenápadné ranky, co se hojí takřka před očima. Aspoň že člověk ví, jak si poradit. Ostatně, to se při soužití s malým tygrem naučíte velmi rychle! :-D

No ale proč o tom dneska začínám. Mám tu k testování medový super regenerační balzámek Nuxe z Elnino, který na mě nejen podle názvu dělá dojem, že i kdybyste si s tím potřeli zlomeninu, tak vám do rána zázračně sroste.

Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey
Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey

Obecně se mi značka Nuxe tuze líbí a už mi o ní blogem pár recenzí proběhlo – namátkou fantastický oční krém proti kruhům a otokům pod očima, bezkonkurenční BIO micelární voda, nebo legendární suchý olej Huile Prodigieuse s nenapodobitelnou vůní. Všechno to byly kosmetické poklady, které by si zasloužily uvést do síně slávy! No a jak se k nim hodí šikovný balzámek? Inu, rozhodně v Nuxe rodině NEbude hrát roli černé ovce! A hned na úvod prozradím, že k němu mám jednu jedinou výtku – je ho málo a brala bych z fleku kilové balení! :o)

Na první pohled vás zaujme hliníková plechovka se stylovou etiketkou. Je to ten typ, který vypadá skvěle tak, jak je a neměnili byste na něm ani barvu či druh písma. Plechovečka se pohodlně vejde do kapsy, je pevná a bytelná a snadno se s ní manipuluje. Já vím, že to popisuju jako kdybych chystala katalog relikvií do dražby, ale ony se celkové dojmy prostě odvíjí i od balení a já si je poznačit potřebuju!

Jestli vám není proti mysli silná medová vůně, zaručeně vás Nuxe balzámek posadí na zadek. Je úúúúúžasný! Voní jako tisíc medových pláství, které jste pocukrovali, do vzduchu rozprášili ždibeček dámského parfému, který všemu dodá něžný sametový podtón a celou směs uzavřeli mávnutím pomerančového květu ve vzduchu. Čichám k plechovce znovu a znovu a nemůžu se vůně nabažit! Vyzkoušela jsem první dojem i na chlapovi, když jsem mu piksličku bez varování přihrála k nosu a poprosila o dojmy. Začichal poprvé, podruhé, potřetí… A po čtvrté měl tendenci zabořit prst do plechovky a ochutnat, jak lákavě mu její obsah voněl! Podobná vůně se line celou řadou Rêve de Miel – i čisticí gel na obličej tak voněl, i výživný tělový peeling. Pohádka prostě!

Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey
Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey

Konzistence je tuhá, vazelínová. Skoro jako balzámek na rty. Kdybyste bříškem prstu zatlačili, bez problémů naberete jakékoli množství. Když prstem jen přejedete po balzámu, aniž byste tlačili, zůstane vám na něm mastná vrstvička, kterou si pohodlně ošetříte třeba rty. Čímž se dostávám k další věci, kterou chci u balzámku zmínit, a to je využití. Kdybych vyjmenovávala, na co všechno se mi balzámek hodí, měl by tento článek délku mé diplomky. Trochu to tedy zestručním. Na co balzám využijete nejčastěji?

Na rty – balzámek je na rtech příjemný a ošetří i tu nejsušší pusu na počkání. Chuťově mi ale v některé dny připomíná cosi z mýdla. Ne vždy, jen někdy. Nepovedlo se mi vysledovat, z čím to souvisí. Asi erupce na slunci.

Na obličej – vyzkoušeno na noc i přes den a nestalo se mi, že by mi balzámek ucpal póry, nebo zařídil jakýkoli výsev pupínků. Fungoval mi tak, jako třeba čisté bambucké máslo, ačkoli ve srovnání s ním se mi zdá Nuxe mnohem míň mastný a je lehčí. Dobré vědět, když se balíte třeba na víkend – hodíte do taštičky jen plechovku a máte vystaráno s krémováním.

Na tělo – viz poslední věta předchozího odstavce. Stejně jako obličej, se Nuxe hodí i na tělo. Namažte se po koupeli/sprše, ať se vám balzámek líp roztírá a právě jste ušetřili místo v cestovním zavazadle i za tělové mléko, nebo krém.

Na nohy a ruce – moje nejčastější využití hned po rtech. Promazávám s Nuxe okolí nehtů i celé ruce a léčím sem tam se vyskytnuvší záděrku. I na chodidla je balzámek parádní. Můžete s ním raz dva doplnit pedikúrový mazací arzenál (a třeba se inspirovat u mého článku Vše, co potřebujete pro péči o krásné nohy).

Nuxe - Rêve de Miel Repairing Super Balm With Honey

Ohledně složení mrkněte do soupisky na fotce – kromě včelího vosku, bambuckého másla, avokádového oleje, brutnákového oleje, nebo jojobového oleje, tam najdete i med, extrakt z černého rybízu, extrat z mauricie převislé (jihoamerický strom/palma) a další.

Za mě tedy moc příjemná a všestranná hračka, která jako bonus dokonale voní po medu :-) Máte s balzámkem, nebo z čímkoli z medové Nuxe řady zkušenost? Sem s ní! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *