Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Havlíkova Apotéka bylinná pleťová voda (recenze)

Havlíkova Apotéka bylinná osvěžující a hydratační voda na pleť
Havlíkova Apotéka bylinná osvěžující a hydratační voda na pleť, Zdroj: Havlíkova Apotéka

S Havlíkovou apotékou jsem se setkala dvakrát. Poprvé v září v Liberci, kdy jsem dostatečně velkým obloukem obešla jejich obchůdek, protože se znám a vím, že bych toho zase nakřečkovala kamion. A podruhé v DMku, kdy na mě z regálu juknul krém jménem “Havlíkův přírodní zázrak” – a zároveň mi tak trochu vyrazila dech cena 600 Kč, která se na mě culila pod zástupem krabiček. Přesto ale někde vzadu v hlavě začala klíčit myšlenka o případném testu. K čemuž tedy i došlo a hlavním hrdinou dnešního článku je bylinná osvěžující a hydratační voda.

Abych vám ale pověděla, co je tahle značka vlastně zač…

Co je Havlíkova přírodní apotéka zač?

Je založena na tradičních recepturách jednoho geniálního lékárníka minulého století – PhMr. Karla Havlíka. Tento pán byl přesvědčen, že pleti nejlépe pomáhá sama příroda, a tak vyráběl vlastní kosmetické receptury ze zdravých přírodních surovin, které si sám sbíral. Bohužel rok 1948 jaksi zazdil další rozkvět jeho činnosti a tak se stalo, že sbírka kosmetických receptur skončila kdesi hluboko “v šuplíku”.

Naštěstí v dnešní době už hodně lidem docvaklo, že kosmetické umělotiny z laborky, které přírodu neviděly ani z rychlíku, nejsou pro tělo to pravé ořechové. Jinými slovy – příroda není blbá a i když vám ten nový silikonový krém úžasně žehlí obličej na počkání, za 10, 20, 30 let možná zapláčete… Protože víte, jak to dopadá, když se lidé snaží poručit větru a dešti a přírodu ze života vyšachovat… Ačkoli… Názor na to samozřejmě můžete mít jaký chcete.

Havlíkova Apotéka bylinná osvěžující a hydratační voda na pleť

Moje dojmy z bylinkové vody

Nakonec vás ale přece jen neochudím o recenzi nové značky tady na chroustím blogu – můj výběr z e-shopu Folly? Bylinná voda Havlíkova apotéka. Největší lákadlo pro mě? Popis použití a účinků. Vodička slibuje rozjasnit, hydratovat, zjemnit a posílit bariérovou funkci pleti. Navíc je vhodná pro suchou, dehydratovanou a unavenou pleť (haló, tu jsem!) a jásat budou lidé, kteří se často pohybují v klimatizovaných a přetápěných prostorách. Jo a voda se dá prý používat jak ráno, tak během celého dne i přes make-up. Jdem na to? :-)

Balení

Balení je mi sympatické (pochvala směr grafik a marketing). Jednoduché, nepřeplácané. Hnědá plastová lahvička se sprejem. Jediné, co bych drobet poupravila, tak přímo sprej – vyrobila bych mnohem jemnější, co tvoří spíš mlhu, než spršku. Ostatně, to je i důvod, proč sprej nepoužívám, pokud mám řasenku, make-up nebo cokoli dalšího barevného na obličeji. Vypadala bych totiž podobně, jako kdybych proběhla do auta skrz průtrž mračen. Takže vodu využívám hlavně ráno a doma, když na sobě nevedu žádné barvičky.

Vůně

Vůně je ohromně příjemná a vřele ji doporučuji všem, kteří milují prosluněnou Provence. Je to levandulka jak vyšitá! Jasně, ve složení se zmiňuje ještě extrakt z rakytníku, medu, kopřivy nebo brambor. Ale tyto složky se k voňavému slovu vůbec nedostanou. Tady prostě vládne fialová levandule.

A teď to, co nás samozřejmě zajímá nejvíc – a tedy co tato bylinná osvěžující voda dělá?

Funguje bylinná voda Havlíkova apotéka?

Předně můžu říct, že všechno to, co slibuje – tedy pleť je po ní úžasně hydratovaná, příjemná na dotek a taky zdravě lesklá. Ne mastná, tak to nemyslím. Spíš získá parádní lesk, který se běžně na zašedlé pleti snažíte nasimulovat rozjasňovačem.

Taky mě zaujala jedna věc – když jsem po ránu vyčistila pleť růžovou vodou a přestříkala ji touhle bylinkovou… Neměla jsem potřebu okamžitě se mazat krémem. Což je zvláštní, protože bych se normálně scvrkla do miniaturní sušené trnky, kdybych mazací seanci neabsolvovala do několika málo minut. Ale po téhle vodičce ne. Udělala na obličeji jemný “povlak“, nebo jak to říct. Po pár hodinách jsem si uvědomila, že jsem krém nepoužila vůbec. A šla to napravit. Ohromně příjemná věc, tahle levandulová voda! Kdybych měla hodnotit, tak bych dala 9 bodů z 10 možných. 1 strhávám dolů za tu sprchovací pumpičku.

Komentáře: 28

 1. wikira wikira 23 ledna, 2016

  Tuto vodu mám a je skvělá. Osvěžuju se s ní i 10x za den

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Wiki, dívala jsem se k Tobě na blog a nenašla jsem recenzi – jestli o vodě budeš psát, klidně mi sem hoď pak odkaz! :-)
   A jak píšeš, že ji klidně používáš i 10x za den – já mám takhle “vodní” spotřebu hlavně v létě v případě termálky! Tam to frčím po litrech :-D U Havlíkovy vody si vystačím s použitím tak 2-3x za den max :-)
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Taky mám levandulku moc ráda! Dokáže mě v momentě přenést směr Provence – aspoň v myšlenkách, když už tam zrovna nemám cestu :-D
   Od Havlíkovy apotéky je to jedna ze dvou věcí, které zkouším – tou druhou je 3-minutová maska – Královská snídaně pro pleť. Docela zajímavá věcička :-)
   Krásný víkend přeju! :-)
   Bebe

 2. jméno, no jméno, no 23 ledna, 2016

  Takže sérum na ruce za jedenáctset jo, ale krém na obličej, který má asi dvacet dalších využití, dá se využít na jakoukoliv bolístku, spáleniny, whatever, za šest stovek ne? :-D
  Logiko, díkčau.

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Ano, přesně tak.
   Bebe

 3. BarboraTis BarboraTis 23 ledna, 2016

  Tak od Havlíkovy apotéky mám nově Ranní tříminutovou masku, která je jedním slovem skvělá a nemám po ní na obličeji póry tak viditelné! A do dvojky k ní patří i Krásná slečna, po které se mi ani ty pupínky nechtějí podívat na pleť :-) Ještě mi obličej takhle nikdy nechrochtal blahem:-) jen doufám, že jak rychle to zapůsobilo, tak aby si to tak rychle nezkazilo reputaci!!

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Baru, já si na tuhle masku zatím tvořím názor :-) ale nepřipadá mi jako marná věc.
   A snad ten účinek chvíli vydrží! ;-)
   Bebe

 4. Tereza Tereza 23 ledna, 2016

  Tak to vypadá moc dobře, určitě ji vyzkouším. Něco podobného už dlouho hledám :)
  HAUTE BASICS urban decay giveaway

  • Bebe Bebe Autor | 23 ledna, 2016

   Za pokus myslím tahle věcička stojí! :-)
   Bebe

 5. chica chica 23 ledna, 2016

  Boa indicação! abraços do Brasil! chica

  • Bebe Bebe Autor | 24 ledna, 2016

   And hugs from Czech Republic too, dear Chica! :-)
   Bebe

 6. Slečna v černém Slečna v černém 24 ledna, 2016

  Havlíkovu kosmetiku (ranní masku, Krásnou paní a hydratační vodu) používám už asi měsíc a je naprosto báječná. Zatím mi nic neudělalo lepší pleť. Mám smíšenou a tak je celkem oříšek najít něco kvalitního, co mě nevysuší ale ani nezmastí.

  • Bebe Bebe Autor | 24 ledna, 2016

   Je fajn, že Ti tahle kosmetika sedla, Slečno v černém :-) (hrozně se mi líbí ta přezdívka!)
   Mimochodem – zabrousila jsem na tvůj blog a dostal mě článek Ženy! Píšeš ironicky, úderně, vtipně… Mě to dost baví! :-)
   Bebe

   • Slečna v černém Slečna v černém 24 ledna, 2016

    Jéé tak to jsem moc ráda ^.^
    Zatím začínám, nějak jsem nenašla nic, co by reflektovalo moje pocity, tak jsem hold musela začít sama :D

    • Bebe Bebe Autor | 29 ledna, 2016

     Víš, jak se to říká: “buď si cestu najdu, nebo si udělám vlastní” :-) Takže proč nezačít s něčím, co v tomhle písmenkovém světě chybí ;-)
     Bebe

 7. Anete Anete 24 ledna, 2016

  Obrigada pelas visitas no Vida & Plenitude e no Ciranda de Frases.
  Gostei de ler o seu texto sobre o produto.
  Muita paz e um abraço.

  • Bebe Bebe Autor | 24 ledna, 2016

   Dear Anete, thank you for your comment and visit! :-) I’m so happy for Google translate – I can read, understand and discover so many blogs and meet new people! Even those who speak Portuguese :-)
   Kisses from Czech Republic to you and your cute grandchildren! :-) :-*
   Bebe

 8. Tery Tery 24 ledna, 2016

  Mám jí taky a je super. Jediné, co mi vadí, je ten šílený sprej, který ti tu vodu prostě chrstne do obličeje.. Nechápu, jak to mohl někdo vymyslet.. Mám ještě vodu od BioAroma a ta má aplikaci vyřešenou skvěle. Takže se jí teď snažím vypotřebovat a Havlíka do ní poté přeleju.

  • Bebe Bebe Autor | 24 ledna, 2016

   Právě proto jsem ten sprej taky zmiňovala Tery. Přijde mi trochu psycho představa, že bych si touhle sprškou měla pošplíchat make-up a řasenku a barvičky tím nedejbože i “zafixovat”… :-D Bych vypadala, jako kdybych zmokla… :-D
   Co tak lovím z paměti, tak neuvěřitelně jemný rozprašovač mělo olivové tonikum od Ziaja. Obsah mě moc neuchvátil, ale ten sprej, ten byl TOP! :-)
   Bebe

 9. Lili Lili 25 ledna, 2016

  Teda Bebe, ty se klidně producíruješ po Liberci a já o tom nic nevim??? No toto :-DD

  • Bebe Bebe Autor | 29 ledna, 2016

   Příště dám avízo na blog a nakopčím sem stránku z diáře, Lili :-D
   Svatosvatě ale slibuju, že až budu příště v Liberci, tak Ti aspoň zamávám – jen mi dej vědět, kterým směrem, když budu stát čelem k Havlíkově apotéce ;-) :-D
   Bebe

   • Lili Lili 29 ledna, 2016

    :-D náhodou já si pořád řikám, že kdybys chtěla někdy naplánovat nějaký sraz, tak minimálně jednoho zájemce máš určitě :-D

 10. Sabina Sabina 29 ledna, 2016

  Líbí se mi jejich produkty, ale mrzí mě, že glycerin mají hned na druhém místě vedle vody skoro u všech produktů.. :( po delší době užívání to může udělat paseku… :/
  Mám jejich český krém (na mě málo mastný, hned se vstřebá)
  z šamponů se mi hodně mastí vlasy
  vlasová majonéza ujde
  3-minutová maska zatím fajn
  ale měla jsem tu čest vyzkoušet havlíkův přírodní zázrak a to je fakt pecka!!! :-)

  • Bebe Bebe Autor | 29 ledna, 2016

   Sabi, dokážu rozlišit hodně nepřírodních složek, které se v kosmetice vyskytují, ale přiznám se, že zatím moje znalosti nejsou až tak hluboké, abych dokázala posoudit, co udělá která složka s pletí po nějaké době. Ale učím se :-) Takže moc děkuju za glycerinový podnět – píšu si další téma, které musím prozkoumat!

   A vidím, že už jsi toho od Havlíka vyzkoušela hafo moc! Ten “havlíkův přírodní zázrak” mě trochu nahlodává… Jestli je to až taková bomba, to by možná stálo za hřích… :-)

   Bebe

   • Sabina Sabina 29 ledna, 2016

    Já taky nejsem žádný profík, ačkoliv se o to dost zajímám. Je to dost spekulativní jako např. se složkou sodium coco sulfate – někdo tvrdí, že neškodí a může se používat i v přírodní kosmetice a někdo tvrdí opak a to samé si myslím, že platí u toho glycerinu. Někdo si ho bude zastávat někdo ne :-) i v tom havlíkově zázraku je, ale úplně na konci složení což není asi tak špatné :-)
    Pokud máš ráda mastnější krémíky tak je super, já ho aplikovala na vlhkou pokožku z důvodu velkého počtu olejů a myslím, že pleť si spokojeně vrnkala (chichi) ale když jsem na něj potřebovala nanést rychle sypký makeup od Lily Lolo (ten je taký skvělý pokud si nezkoušela) :D tak se na to moc nehodí… Určitě zkus i když cena za 10 ml krému je docela vysoká… :/

 11. klár klár 30 ledna, 2016

  Krém v dm-ku mi taky vyrazil dech, takže po Havlíkovi jsem pak už dál nikdy nepátrala, ale tohle vypadá dobře. P.S. nemáš Bebe nějakou úchylku na levanduli?

  • Bebe Bebe Autor | 30 ledna, 2016

   Taky to na mě v tom DMku udělalo stejný dojem, Klár :-)
   Bebe
   PS: možná už se to přetavilo i na závislost. Vsadím se, že kdybych se flákla do prstu při krájení chleba, poteče mi krev v barvě levandule :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít