Energy – Imunovet (přírodní antibiotikum pro zvířátka při těžkých a dlouhotrvajících infekcích)

Právě s kočičem končíme třítýdenní léčebnou kúru s kapkami Imunovet od značky Energy. Není to tady na blogu novinka, protože nedávno jsem se tu rozepisovala o testu veterinárních kapiček Kingvet od téže značky. A ještě jsem popisovala zkušenosti s kočičím marodem a koloidním stříbrem. Je toho povícero, co mám dneska na srdci, tak se (vás) pokusím v tom neztratit :-)

Náš kočiček trpí dlouhodobě rýmou a má dýchací problémy a psala jsem se o tom v několika článcích (odkazy na ně najdete na konci tohoto článku). Řešili jsme to x krát u doktora a kočič v nejhorších dobách bral antibiotika, bez kterých skoro nemohl dýchat. Na veterině nám řekli, že stav je chronický a nejde s ním nic dělat, jen tlumit projevy. S tím jsme se ale s chlapem odmítli smířit, aby náš nejmenší člen rodiny takhle trpěl, a tak jsme hledali všemožné způsoby, jak mu pomoct.

A našli jsme na netu povídání o koloidním stříbru. Prý se používá na léčbu bakteriálních a virových onemocnění u lidí i zvířat a spolehlivě a bez vedlejších účinků zabírá. Zkusili jsme a dojetím skoro brečeli. I s kočičem :-) Kocourek najednou mohl dýchat a před očima se nám z rýmy dostával. Což bylo fantastické. Museli jsme ale „stříbrnou kúru“ několikrát ročně opakovat a rýma se mu pravidelně vracela zhruba ve stejné období. Navíc stačilo, aby někde prochladl, nebo ho ofouklo a začal kýchat a frkat a neštěstí bylo na světě. Pokaždé bylo třeba nasadit 3x denně stříbro a trvalo 1-2 týdny, než se z toho zase dostal. Doba byla různě dlouhá.

Vrtalo mi hlavou, jestli je fakt nutné, aby kočič musel tohle absolvovat pořád dokola a kdykoli se na něj škaredě podívá nějaký bacil, aby to s ním takhle švihlo. Vím prd, protože nejsem veterinář, ale napadlo mě, jestli to nesouvisí s imunitou. Třeba je prostě náš kuliferda po letech s rýmou už náchylný na kdeco a skolí ho i minibreberka ve vzduchu.

Hledala jsem na netu dál a objevila úžasné recenze na veterinární kapičky Energy. Na problémy, které jsme řešili s kocourkem, doporučovali kapky Imunovet a Kingvet. Nechtěla jsem mu kupovat rovnou oboje, protože kočiče znám a vím, že existuje VELMI reálná šance, že do sebe nenechá vpravit ani jedno. A to by bylo sakra drahé vyzkoušení. A tak jsme poprvé vzali jen Kingvet. Po třítýdenní „kingvetové“ kúře se zdálo, že kočič už není tak míšánkovitý a buclatý a že se mu začal tvarovat pas a vypadá fyzicky mnohem líp. Rýmu ale kapky přesvědčivě nevyhnaly. Zabrousila jsem na stránky Energy znovu…

A teď konečně k tomu, PROČ jsme kupovali ještě Imunovet, když máme přeci koloidní stříbro a Kingvet. Imunovet je přírodní antibiotikum, které obsahuje pryskyřice ze stromu Croton lechleri (Dračí krev). Je to tmavě červená míza, která po naříznutí ze stromu vytéká, zmínka o léčivých účincích pochází už z roku 1600 a prý má dračí krev mnohonásobně silnější antibiotický účinek, než penicilin. Pro víc info si přečtěte povídání přímo na stránkách EnergyVet, ať to jen neopisuju. Dočetla jsem se, že Imunovet je spolehlivý preparát, který používají i někteří veterináři. Mimo jiné pomáhá zvířatům při těžkých a dlouhotrvajících infekcích, které jsou odolné vůči antibiotikům. Využívá se i na hojení ran, minimalizaci jizev, při horečkách, leukémii, nádorových onemocněních, nebo u zvířat v rekonvalescenci. Kapky jsem pořídila, protože se mi zdálo, že kočič není pořád ve formě, není 100% fit a něco tomu chybí. A rozhodla jsem se ho z toho vykřesat jednou provždy.

Začala jsem kočičímu prckovi míchat 2x denně medicínu do plastové stříkačky. V 1 ml vody jsem rozmíchala 2 kapky Kingvet a 2 kapky Imunovet. Zamíchat, natáhnout do stříkačky a jít ulovit kočku, abych mu léčivou směsku vpravila do tlamičky. U Kingvetu jsme s tím ze začátku hrozně bojovali. Ale nakonec jsme to zvládli (dokonce i bez ochucení medicíny rybím olejem!). Je dost zajímavé, že u směsi Kingvet a Imunovet už takový cirkus nedělá a nejenže se nechá chytit, ale on za mnou dokonce párkrát v dobu, kdy medicínu dostává, normálně přišel, sednul si vedle nohy a čekal :-D

Jak Imunovet na kočičku zafungovat?

Nutno zmínit, že nejvíc se vymykal první týden, kdy kočič kapky dostával. Ze dne na den byl strašně spavý, unavený a trošku malátný. Chlapa to vyděsilo a ptal se, jestli se mi nezdá kočka divná a jestli to nemůže být těma kapkama? Ne že může – ono to bylo kapkama! A já to věděla dopředu a byla na to připravená, protože jsem se v jedné recenzi (už nevím kde) dočetla, že takto Imunovet umí reagovat – že první týden je zvířátko totálně groggy. Bylo to hodně poznat. Týden kočič vypadal, jako kdybych mu do jídla drtila prášky na spaní. Osmý den ale z ničeho nic přepnul, začal běhat po baráku, hrát si a zase za náma chodil a mazlil se a byl jako dřív. Jako lusknutím prstů.

Druhý týden bylo znát, že se něco změnilo, protože viditelně ustávalo pčíkání a sípání. Tak o 70-80% Určitě.

Třetí týden vypadá tak, že kočič si sice občas kýchne (to normálně udělá i člověk, přestože je zdravý), ale je fit, řekla bych. Vypadá, že má energie na rozdávání (což se hodí hlavně v půl 2 ráno…), je někdy k neutahání a hlavně – nemá olepený čumáček a neháže kolem sebe sopel půl metru daleko. Nadšení? Píšu to potichu, ale ano. Výsledek první kúry bych označila jako 99,9% úspěch (to 0,1% si nechávám jako prevenci vůči pověrčivému zakřiknutí :-).

A teď ještě srovnání 3 věcí mezi sebou – koloidní stříbro, Kingvet a Imunovet a na co je která medicína dobrá. Aspoň podle toho, jak nám to zabíralo na kočičku:

Koloidní stříbro – rozhodně pořád dokupujeme a máme doma, protože je to věc, na kterou je absolutní spoleh. Kdyby se kočičovi přitížilo, hned nasazujeme. To samé i u nás. Jednou mě za tuhle zimu škrábalo v krku – začala jsem si dávkovat 3x denně stříbro a 3. den jsem byla úplně fit.

Kingvet – zabral spíš na vzhled kočičky, než na rýmu. Kočič vypadal, jako kdyby začal sportovat, nebo chodit do posilovny :-D Je viditelně štíhlejší a už nemá bříško, o kterém nám nenápadně naznačovali na veterině, že by možná nebylo od věci mu kvůli tomu strouhnout přísun jídla :o) Mimochodem – neměnili jsme ani jídlo, ani dávkování.

Imunovet – úspěch na celé čáře, tohle zabralo na rýmu neuvěřitelně! První týden byl teda děsivý, protože kočka za vámi přestane chodit po baráku, je zalezlá a spí a nechce si ani hrát. To jednoho vystraší. Ale pak se to strašně rychle otočilo a kocourek je opravdu v pohodě.

Závěrem? Určitě plánuju Imunovet kúru ještě jednou zopakovat, protože i na stránkách se píše, že dlouhodobé zdravotní problémy vyžadují, abyste dali repete 2 x 3 týdny s minimálně týdenní pauzou. A když to vyjde i podruhé takhle pěkně, třeba by se mi to doufání splnilo a kočič už by několikrát do roka nebyl nemocný :-) Tak držte palce, kdyžtak budu ještě informovat ;-)

Související články o léčení kočičí rýmy tady na blogu:
Jak jsme vyléčili kočičí rýmu
Koloidní stříbro pro kočičku (kočičí rýma)
Energy – Kingvet (bylinné veterinární kapky pro kočičku)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *