Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem – Pharma Activ

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem – Pharma Activ

Před dvěma lety jsem se na blogu podělila o fantastický objev! Přišli jsme totiž na to, jak vyléčit kočičí rýmu s koloidním stříbrem, které našemu kočičkovi dost možná zachránilo život. A to není žádné přehánění! Bez něj totiž musel v nejhorším stavu buď dostávat antibiotika (nic jiného na rýmu nezabíralo), nebo by chuďátko nemohl dýchat vůbec. Pamatuju si to jako dneska – málem mi srdce utrhlo, když jsem ho viděla, jak sípe, nemůžu mu nijak pomoct a modlím se, ať už proboha zaberou antibiotika. Šílená věc.

Vyzkoušeli jsme všechno… Marně.

Doktor nám tehdy říkal, že se dají udělat docela drahé testy, z čeho chronickou rýmu má. Není ale jisté, že by z nich cokoli vyčetli. Alergii na jídlo jsme vyloučili metodou pokus/omyl. O záměnu kapsiček za syrové maso si postupně řekl sám, když nám kapsičky začal šavlit po kuchyni. Teplota okolí za to taky nemohla. Ať spal kde spal – na zemi v chodbě v průvanu, nebo se griloval metr od krbu, stav se neměnil. Došlo to tak daleko, že jsme si ani nemohli hrát venku, protože prcek by běhání za provázkem zkrátka neudýchal.

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Ten obal vypadá, jako kdybyste si koupili láhev vína, co? :-)
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem – zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci – jak vyléčit kočičí rýmu?

Věřte mi, že v takové chvíli už byste zkusili i šamanský taneček v ranní rose za úsvitu, kdyby vám někdo slíbil, že mu to pomůže. Naštěstí nebylo třeba. Víc jsme se přiklonili k zajímavému článku na netu, který na chronickou kočičí rýmu (nebo i jednorázovou) doporučoval léčbu koloidním stříbrem. Týden dáváte kočce podle váhy (původní dávkování je 1,5 ml na 1 kg – já dávám 5 ml celkem, ač má kočič 5,5 kg) 3x denně do tlamičky koloidní stříbro plastovou stříkačkou. Poté strouhnete dávkování na 1x denně až do kompletního vymizení příznaků. A že fakt zmizí, o tom vůbec nepochybujte!

Zní to moc jednoduše, než aby to fungovalo, viďte? Kor když to má člověk probrané s veterinářem, který jednoho dne už jen zoufale pokrčil rameny s tím, že tady už není co dělat. Ale ono to prostě FUNGUJE!

Koloidní stříbro – jak přesně funguje?

Zkusím to shrnout tak, jak jsem to pochopila. Koloidní stříbro ničí bakterie. Ale jen ty, které ke svému životu nepotřebují kyslík. „Hodné“ bakterie stříbro neovlivňuje (třeba ty v tlustém střevě). Mikročástečky stříbra pronikají do virů, bakterií a plísní. A začnou je rozkládat, čímž tyhle darebné věci zklikvidují do pár minut. Díky tomu, že se bakterie nemohou na stříbro stát rezistentní (jako u antibiotik), můžete stříbrnou léčbu opakovat, kdykoli je třeba. Bez jakýchkoli vedlejších účinků.

A nejen na zvířátka, ale i u sebe – stříknout ho do krku při bolesti, nebo do nosu při rýmě. Anebo ho užívat vnitřně, když jste nachcípaní. Koloidní stříbro se v organismu neukládá, ale vylučuje se z těla po pár dnech přirozenou cestou. Jestli vás zajímá echt podrobné povídání, prožeňte googlem slovní spojení „jak funguje koloidní stříbro„.

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem – zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Sprej ve vyšší koncentraci jsem brala původně na pucování zasopleného čumáčku, ale funguje bezvadně třeba i na bolení v krku! Doporučuju!
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Z lahve se dobře odlévá roztok do odměrky a odtamtud je pak už hračka koloidní stříbro nabrat do stříkačky :-)

Upozornění ohledně koloidního stříbra

Tady bych mohla dnešní článek doplnit i alibistickou hlášku, kterak nikoho nenavádím k nepravostem. A že když je na flašce s koloidním stříbrem napsáno, že jde o kosmetiku a neužívá se vnitřně, tak že byste se tím měli nejspíš řídit. Asi takhle – ta informace tam být musí, poněvadž prý nebylo dostatečně prokázáno a prozkoumáno, že by koloidní stříbro mohlo takto léčit a fungovat (čili to samé, proč EU v roce 2012 vydala nařízení Komise EU č. 1924/2006, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin a zakázala psát údaje o bylinkách a e-shopy).

Také se můžete dočíst o nebezpečí vzniku onemocnění zvaného „argýrie„, což je stav, kdy vám trvale zešedne/zmodrá kůže. Toho se nemusíte VŮBEC bát. K tomu, aby takové nebezpečí reálně hrozilo, byste museli pít „stříbro“ ve vysoké koncentraci po litrech (možná i víc) denně, několik let bez přestávky. U zdokumentovaných případů vždycky šlo o podomácku vyráběné „koloidní stříbro“ z nedostatečně pročištěné vody. Čili to ve výsledku to nebylo koloidní stříbro, ale „roztok stříbrných solí“. To, co se prodává v lékárnách je koloidní stříbro v té nejvyšší kvalitě a nejčastěji ve složení uvidíte dvě ingredience: Colloidal silver (nano) 99,99% a demineralizovanou vodu.

Kdy léčbu koloidním stříbrem nasadit

Ale zpátky k našemu kocourkovi. Koloidní stříbro máme doma v zásobě stejně, jako má někdo úplně samozřejmě jiné potřeby pro kočky (granule, kapsičky, ten válečkový odchlupovač oblečení… :-D a jakmile dochází, dokupujeme nášup, protože ho nasazujeme hned, jakmile se kočičovi začne rýma vracet. Pravidelně se to stává na podzim a během zimy – to léčíme asi 2x, cca 2-3 týdny. A pak to na něj umí přijít ještě 1-2x v průběhu roku. Tedy ročně absolvuje minimálně 2-4 léčení, jak kdy. Poslední dobou se mi zdá, že spíš míň. [klep klep do dřeva a na zuby]

Jak dávkovat koloidní stříbro

Oproti vitaminovému sirupu, ze kterého se kočič obracel naruby, zvládá dávkování stříbrné medicíny tak na pohodu, až je to neuvěřitelné. Dávám mu 5 ml na jednu dávku 3x denně, a to 1 týden. Potom se stav zlepší natolik, že je možné dávku snížit. Na fotce to vypadá drasticky, ale věřte mi, že kočičáka nijak nedržím – pije ze stříkačky sám, jako křeček z napáječky. Ani přede mnou nezdrhá, když mě vidí, že se s medicínou blížím. Koloidní stříbro totiž nemá žádnou chuť a oproti bylinkovým sirupům je přijatelné i pro tak zmlsaného kocoura, jakým je Tykuška.

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak léčit kočičí rýmu s koloidním stříbrem
Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
Jak léčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka

Jakou koncentraci koloidního stříbra vybrat

Ještě k současné zásobě – objednávala jsem koloidní stříbro Pharma Activ z BENU lékárny. Koncentraci pro kočičku bereme vždycky 20 ppm (měli jsme i 10 ppm, ale nebylo to ono a nezabíralo tak dobře). Pro pořádek – zkratka „ppm“ znamená „parts per million“ a označuje koncentraci. U kosmetického využití – nižší koncentrace se doporučuje pro suchou pleť, vyšší pro mastnou. Víc jsem nikdy nezjišťovala. I v tom prapůvodním článku s radou o použití KS na kočičku píší o koncentraci 20 ppm – já si nechala poradit a funguje to na jedničku :-)

Stejně jsem ale na zkoušku vzala i sprej s koncentrací 50 ppm, že s tím budu kocourovi čistit čumáček. Stříknu na tamponek a když bude mít zrovna čumák zaliskaný od soplu (smrkat jsem ho ještě nenaučila), aspoň ho budu mít čím silnějším čistit. Stejně jsem ale neodolala a sprej vyzkoušela i na sobě. A řeknu vám jedno – jestli na vás něco leze a začne vás byť jen trochu poškrabkávat v krku, sáhněte po stříbrném spreji. Já si včera 2-3x stříkla do krku, úleva se konala během 2 MINUT a jsem fit. Kašlat na všechny ty cucavé bonbony, které mi nikdy pořádně nezabraly. Tohle je pecka!

Jak vyléčit kočičí rýmu koloidním stříbrem - zkušenosti s chronickou rýmou u kocourka
A naše ospinkané kočičátko na okně jako bonus. Původně to byl koš na dřevo, ale kočič si ho oblíbil jako svůj pelíšek :-) Pod modrým obláčkem má ještě nahřívací pohankový polštářek do mikrovlnky – ten když mu ohřeju, kočič vrní tak, že je to slyšet do vedlejší místnosti! :-D

A to je dneska zatím vše :-) Pokud se vám poznatky budou jakkoli hodit, nebo vás napadá co dalšího doplnit a poradit, určitě mi písněte dolů do komentářů, budu se těšit! :-)

Komentáře: 6

 1. Míra Míra 15 května, 2022

  Ahoj BeBe,
  zrovna z velikého zoufalství vyhledávám nějaké informace o pomoci pro mého Charlieho, který má ucpaný nos, pravé oko každé ráno slepené a když ho jemně odlepím, vytéká z něho zelený výtok k tomu všemu má zuby a dásně v katastrofickém stavu, nejspíš to má za následek tu rýmu. Denně mu všechno otírám atd. Zkoušeli jsme širokospektrální antibiotika a nic. Dnes čtu vaše články a cítím v tom obrovskou naději, takže hned zítra zakoupím a začnu podávat. Je možnost se s vámi nějak spojit skrz rychlejší komunikaci a rady? Moc vám děkuji. Míra

 2. Eva Eva 14 prosince, 2023

  Ahoj, jsem nadšená, že jsem našla tak suprový článek. a co víc, skvělou společnost. Už jsem v zoufalství hledala nějaké záchranné lano…náš Kocourek má úplně stejné příznaky, už má druhá atb a nějak se to nelepší. Brouček už je z toho pěkně otrávený. Byl na klinice 3 dny (7000, ale udělali mu testy a zjistili, že má FIV, je mi ho tak líto..) po propuštění už tolik nepískal, ale do 3 dnů zase zhoršení. Koupila jsem koloidní stříbro, zítra příjde a ted přemýšlím, jestli mu ho můžu k těm atb přidat? Předem moc děkuji za radu :)

  • Bebe Bebe Autor | 17 prosince, 2023

   Milá Evi, moc děkuju za tak milunký komentář! :-) Určitě dej vědět, jestli koloidní stříbro zabralo – moc a moc držím palečky, aby to kocourkovi pomohlo <3 Na googlu se píše, že by stříbro antibiotika ovlivňovat nikterak nemělo. Nejsem ale doktor a takhle do podrobna tomu nerozumím, netroufnu si to proto prohlásit jako jedinou a neměnnou pravdu. Třeba tady píšou: „Nanočástice stříbra v kombinaci s antibiotiky: Za důležitou součást výzkumu lze považovat hodnocení synergického efektu nanočástic stříbra a antibiotik. Panáček a kol. prokázali, že nanočástice stříbra (v koncentraci nižší než
   jejich vlastní MIC) v kombinaci s jednotlivými antibiotiky snižují hodnotu MIC příslušných antibiotik a zesilují jejich účinnost.“
   /zdroj: klinickafarmakologie.cz/
   Jinak my třeba už stříbro nepoužili hodně dlouho (ani kapičky EnergyVet) [ťuk ťuk na dřevo, ať to nezakřiknu!] Zlepšilo se to v momentě, kdy jsme se přestěhovali k moři. Kočičovi se tady asi líp dýchá a sice si jednou za čas pčíkne, ale není už vůbec nemocný. Což je malý zázrak. A fakt to nechci zakřiknout! :-D
   Dej mi, prosím, vědět, jak je na tom tvůj kocourek! :-*
   Bebe

  • Eva Eva 19 prosince, 2023

   Milá Bebe, moc děkuji za radu..Tomík dobírá atb, je lepší, ale 100% to není. Nakonec jsem s KS vyčkala hlavně proto, že už přede mnou utíká, jsem ráda, že ho chytnu na atb😃. Zítra bude mít předposlední dávku a stříbro nasadím za pomoci manžela. Pak uvidíme, co se bude dít. Dáváme ještě Immuno boost a k atb ještě probiotika. Tomík je Maročan, zvyklý na teplíčko, a i když s námi v Evropě žije už dlouho, asi mu ta změna nesedla. Moc zdravím k moři a přeji vše krásné!

 3. Milena Pekárková Milena Pekárková 8 ledna, 2024

  Milá BeBe, v Benu lékárně jsem nemohla najít KS pro vnitřní užití,proto jsem objednala od Sativashop kde je na etiketě 14mg Ag/l . Nevím tedy jaká je hodnota ppm a jak dávkovat mému kočičovi, který trpí rýmou. Váží 5kg. Pevně doufám, že mu KS pomůže. Velice Vám děkuji za odpověď a radu v dávkování. S pozdravem Pekárková

  • Bebe Bebe Autor | 8 ledna, 2024

   Sativashop je skvělá volba – ostatně od nich mám ten nápad, abych stříbrem léčila kočičáka :-)
   Ono i to stříbro od Pharma Activ je pro vnitřní užití, ale v lékárně si to pochopitelně nikdo na triko nevezme, aby to takhle někomu doporučil. Já pokaždé říkám, že já to používám takhle, ale nejsem doktor, takže je pak riziko na každém, jestli to udělá taky tak :-)
   My teď kupovali stříbro na Notinu od značky Aura Herbals a když to přišlo, málem mi vypadly oči – ta tekutina je normálně žlutá. Tady jsem se ale dočetla, že je ještě rozdíl mezi koloidním stříbrem a iontovým stříbrem. A že koloidní je žluté a iontové je bezbarvé. Tak to je pro mě novinka, kterou jsem zjistila teprve předevčírem. Asi bych si o tom měla zjistit víc a vymyslet nějaký článek. Ale nejsem chemik, tak mám obavu se pouštět do nějakých moc odborných polemik…
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít