Voono – hydratační šampon pro poškozené vlasy

Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy

Pamatujete, když jsem loni na blogu vychválila hennové barvy na vlasy Voono? Byla jsem z nich tak odvařená, že jsem je nazvala tím nejlepším, co hennový svět dosud stvořil (nebo něco v tom smyslu) a že si nepamatuju pohodovější barvení. Což platí pořád. Voono je podle mého TOP henna, Herbatint zase skvělá polopřírodní záležitost. Všechno ostatní pak obíhá kolem a jednomu z těch dvou se buď blíží, nebo na kilometry vzdaluje. Jednoduše mi tyto dvě značky slouží jako měřítka a podle nich posuzuju ostatní barvy.

Proto když mi Martinka z Biobalíčku navrhla, jestli bych nechtěla vyzkoušet i šampon od stejnojmenného hennového hrdiny, moc jsem se nebránila, to dá rozum!

U šamponu je napsáno, že je hydratační a vhodný pro poškozené vlasy. Obsahuje výtažky z levandule a šalvěje, arganový olej, kávový extrakt, nebo grep pro svěží vůni. A když se začtete do složení víc, objevíte i rozmarýnový extrakt, šťávu z aloe vera, šťávu z řepy, olej z citrusů a mátový olej.

Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy

Jen tak mezi řečí – přemýšleli jste někdy nad tím, podle jakých kritérií šampon vybíráte? Jak funguje váš vnitřní monolog a jaké jsou otázky, které si v duchu pokládáte, abyste na základě nich vyhodnotili, jestli šampon potřebujete, nebo ho obejdete obloukem?

Já si u e-shopového nakupování nejdřív prohlédnu, co nabízí mé oblíbené značky a výrobci, které už znám. Čtu hlavně popisek. Pokud je zajímavý a dobře napsaný, na 80% jsem nalomená ke koupi. Potřebuju si to ale posichrovat složením. Líbí? Dobré znamení! Teď už rozhoduje jen cena. Hodím oko na cifru a porovnám s momentální náladou, která osciluje někde mezi držgrešle a všechny si vás koupím. Prošel i cenový test? Kráčím hrdě k virtuální pokladně :-)

Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy

Jestli mě něco na Voono šamponu zaujalo na první dobrou, byl to obal. Ne designově, ale čistě užitkově. Miluju pumpičkové balení u šamponů, sprcháčů, kondicionérů, nebo čehokoli do sprchy. Přijdou mi mnohem praktičtější, než šroubovací víčka, které nezřídka naháním po celé koupelně. Navíc pumpička je zamykací, takže vám aspoň šampon nepokydá obsah kufru, když někam cestujete a berete ho s sebou.

Jako jednu z nejpříjemnějších vlastností hodnotím vůni. Když zavřete oči a přivoníte k lahvičce, vyvstanou vám před očima lány středomořských kytek v čele s levandulí a rozmarýnem a zároveň máte pocit, že si vedle vás někdo rozbalil Klokanek (zelené větrové cukrátko). Plus to celé uzemňuje cosi hořkého, jako v bylinném likéru na žaludek. Ale není to tak ostré. Spíš jen závan v pozadí. Tuze zajímavá kombinace, která se mi trefila do vkusu!

Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy
Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy

Na co jsem si naopak musela zvykat a chtělo to zapojit trošku šikovnosti při použití, byla konzistence šamponu. Je totiž řídká a když si nedáte pozor, steče vám z ruky dřív, než šampon nanesete do vlasů.

Při prvním mytí šampon pění míň a vlasy mi ho spíš sežerou. Přesto ale množství o zhruba dvou lžičkách nijak nezvyšuju, protože vím, že při dalším šamponování už budu mít ruce plné pěny. Takhle ostatně funguje spousta přírodních šamponů. Napoprvé u předmytí je pěny minimum (čest výjimkám), podruhé je koupelna plná bublinek. Není to nic proti ničemu a záleží, na co jste zvyklí a jestli vlasy myjete jednou, nebo 2x. Já se kdysi dočetla, že první mytí sundá hrubou špínu, druhé pak vlasy doopravdy myje. A tak mě to tehdy namotivovalo, že si neumím představit dělat to jinak :-)

Voono - hydratační šampon pro poškozené vlasy

Jak bych šampon zhodnotila? Pamatujete, jak jsem u mandlového krému Weleda psala, že je to ten typ univerzálního krému, který si kdykoli pořídím a on splní přesně to, co od něj čekám? Voono je ten samý případ. Je to šampon, který se dobře používá, krásně voní, vlasy jsou po něm hezké, vzdušné, nemastné, neelektrizují, nejsou krepaté. Prostě šampon, kterému nemáte co vytknout, poněvadž stěrače stírají, ostřikovače ostřikují a šampon šamponuje :o) Opravdu jediné, co mě napadá, tak že může někoho přivádět k zoufalství ta řídká konzistence. Já se u prvního použití trochu lekla, když mi dávka kydla na dno vaničky ve sprše, ale příště už jsem si dávala bacha, aplikaci vychytala a nemám, co dalšího bych pohanila. Voono evidentně umí nejen barvy ;-)

Schválně mi napište, jak nakupujete šampony vy? První tři věci, které u šamponu zjišťujete v e-shopu a v kamenné prodejně a podle čeho se rozhodujete? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *