Eco Cosmetics

Eco Cosmetics – BIO opalovací krém SPF 30

Už vás někdy třeba dva dny pronásledovala melodie, kterou jste za žádnou cenu nemohli dostat z hlavy? A kdy se stačilo jen na chvilku zamyslet a v podvědomí okamžitě naběhl refrén a „tralala“ začalo nanovo? Je to na palici, protože v 99% případů jde o písničky, které z duše nenávidíte a zaslechli jste je v rádiu (než jste rychle přepnuli), nebo vám je někdo připomněl. Se takhle díváme na film a říkám chlapovi: „Nevím proč, ale pořád mi hlavou zní úvodní znělka z ‚My všichni z Kačerova‚.“ Kačer u-úúú-u. Teď k vám děti z dálky letííí, Kačer u-úúú-u… Po pěti minutách se vedle mě ozve: „Nesnáším tě. Furt si to teď v duchu zpívám!“ :-D

Proč mě to napadlo? Dneska vyjdu na zahradu a hlavou se mi automaticky rozezní song od AC/DC „Highway to hell [dálnice do pekla]. Pobrukuju si to už třetí den a asociace se začala odvíjet od večerních zpráv, kde ukazovali čtyřhodinovou zácpu v pekelné výhni na D1. A teď si na to vzpomenu, kdykoli jdu ven a během pár vteřin cítím, že se můžu vrátit zase do sprchy, protože se mi potí snad i zuby. Prozatimní dnešní rekord je 38°C! Šílenost!

Eco Cosmetics - BIO opalovací krém SPF 30

Momentálně čekám, až doba po poledni trochu pokročí a já si budu moct namazat nos opalovákem a hupnout do vířivky. Jop, mažu se, i když je „bazének“ pod slunečníkem. Voda má úžasných 28°C a třeba včera jsem musela dokonce už vylézt, poněvadž mi naskočila husí kůže a rozklepala mě zima. ZIMA, chápete to?! Fantastický pocit!

Do vířivky se nemažu celá, ale jen obličej, krk a ramena (zbytek je ve vodě, že jo) a mám jistotu, že i když si se cachtám a čtu si půl odpoledne, neskončím rudá, jak vařená langusta. Opalovacích krémů za léto vystřídám v rámci testování několik a tuším by nebyl od věci i srovnávací článek. Kdyžtak naplánuju v průběhu srpna. Dneska vám ale ukážu BIO opalovací krém SPF 30 od německé značky Eco Cosmetics, který mám od Míši z obchůdku Krásná Každý Den. Postřehy utřídím podle toho, co na opalovacím krému nejvíc zajímá mě osobně:

Eco Cosmetics - BIO opalovací krém SPF 30

Jaký druh UV filtru krém obsahuje?

Eco Cosmetics má v sobě minerální filtry, které se nevstřebávají do pokožky, ale zůstávají na jejím povrchu. Velmi zjednodušeně řečeno – fungují jako „zrcátko“, protože sluneční paprsky odrazí a nepustí je, aby kůži ublížily. Krém chrání jak proti UVA záření (má vliv na stárnutí kůže a vznik pigmentových skvrn), tak proti UVB (může za spáleniny).

Bělí krém kůži?

Nejdříve krátké info, proč se na to vůbec ptám. Existují totiž dva druhy UV filtrů. Chemické a minerální. Ty druhé jsou lepší z hlediska okamžité ochrany (u chemických se musí cca 20 min čekat na nástup účinků) a toho, že se nevstřebávají do pokožky. Ale! Mají oproti chemka filtrům jednu nevýhodu. Dost často kůži viditelně bělí a vy následně vypadáte, jako kdybyste právě vstali z hrobu, nebo jste poslední dva roky neviděli slunko ani na fotce. Můžou za to právě používané minerální filtry, např.: oxid zinečnatý (zinc oxide), nebo oxid titaničitý (titanium dioxide). Eco Cosmetics obsahuje ten druhý.

Bohužel se před nákupem nedá dopředu odhadnout, jak moc bude krém na kůži bělit. Leda si přečíst chytrou recenzi, kde vám dojmy někdo zprostředkuje :-) Tak tedy – na mně krém nebělí vůbec. Ani v obličeji nejsem světlejší, ani na těle mi krém nezanechává žádné viditelné stopy.

Eco Cosmetics - BIO opalovací krém SPF 30

Jak dobře se krém roztírá?

Krém je spíše hutnější, tedy je lepší ho nanášet po troškách. Pokud na sebe plesknete velké množství krému najednou, psychicky se připravte na lehký šok, protože kůže chytne bílý nádech. Vy se ale nenechte zastrašit a roztírejte dál. Nedá to ani moc práce a běloba zmizí, vážně! No mě se spíš osvědčilo natřít více menších vrstev, než se pokoušet vetřít kýbl krému najednou.

Tip pro aplikaci: když už se vám povede krému nanést víc a objeví se bílá vrstva, nechte tuhle část těla chvilku být a vraťte se k ní třeba za 10-15 vteřin. Půjde rozetřít bez problémů „do ztracena“ :-)

Dráždí krém oči?

Zákeřný problém, se kterým se setkávám u opalovacích krémů až moc často. Když už mi na nich všechno vyhovuje a já chci začít skákat metr dvacet, všimnu si, že mi podezřele často slzí oči a začíná to být sakra nepříjemné. A problém ustoupí až v momentě, kdy krém přestanu používat na obličej, nebo si dám velký pozor, abych se ani trochu nepřiblížila k očím.

Jak je na tom Eco Cosmetics? V tomto ohledu perfektně! Očka mi nedráždí vůbec! A je jedno, jak moc blízko nich krém nanesu. Super!

Jak krém voní?

Strašně moc se podobá opalovacímu mléku od Lavery. Já v tom prostě cítím slabou griotku a ohromně mi to voní :-D

Eco Cosmetics - BIO opalovací krém SPF 30

Barví krém oblečení?

Jelikož jsem si ničeho podobného nevšimla, provedla jsem pro jistotu ještě ponožkový test. Paži jsem si natřela velkou vrstvou krému, nechala jsem ho 5 minut vstřebat a rukou navlečenou v bílé ponožce (čisté!) jsem kůži několikrát silně přejela. Konalo se slabé zabarvení do světlé žluté. Ale opravdu hodně slabé. Proto hodnotím krém jako nebarvící.

Je krém voděodolný?

Na obale píší, že ano. A já to můžu potvrdit. Jakmile jsem se namočila, začala jsem vodu normálně odpuzovat. Sice to nebyl takový level, jako když se před Mojžíšem rozestoupilo moře, ale kůže vypadala stejně, jako když si naimpregnujete boty a pošplícháte je vodou. Prostě odpuzovala kapky. Akorát upozorňuju, že kapky, které se na kůži „shluknou“, mají tendenci se barvit do bíla. Není to nic hrozného, stačí po kůži přejet rukou a fleky jsou pryč. Já jen, abyste se nelekli :-)

Eco Cosmetics - BIO opalovací krém SPF 30

Hodnocení a shrnutí

Opalovací krém Eco Cosmetics je perfektní a já mu vlastně nemám co vytknout. Je na roztírání hutnější, ale pořád se s ním dá velmi dobře pracovat a nikterak to nebrání skvělému výsledku.

  • krém má minerální UV filtr (neobsahuje nanočástice)
  • chrání proti UVA i UVB záření
  • nebělí pokožku
  • nebarví oblečení
  • nedráždí oči
  • je voděodolný
  • voní jak slabá griotka :-)
  • 100% přírodní složení a certifikát EcoCert

A co je u opalovacího krému důležité pro vás? Krom toho, že po něm chcete, aby nefungoval jak grilovací omáčka a slunko ho nevzalo jako výzvu, že vás zvládne přismahnout do křupkava :-D

Odkaz do e-shopu Krásná Každý Den:
Eco Cosmetics – Opalovací krém SPF 30 BIO – 355 Kč (75 ml)

PS: novinka jen tak mimo řeč – Míša začala v e-shopu prodávat i nejlepší barvy na vlasy na světě od Herbatint! :-)

oddelovnik
KrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

8
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Amaring
Amaring

Ahoj Bebe :) vlastním od stejné značky krém s SPF 50. Jsem s ním docela spokojená až na jednu věc. Jak jsi psala je hutný. Sušší pleti to nevadí, já vlastním smíšenku, kolem nosu se mastící a přijde mi, že na krému prostě hůř sedí makeup. Jinou výtku nemám. Taky jsem se ze začátku lekla jak to bylo bílé, ale opravdu se dá roztíráním „zneviditelnit“. A funguje, protože nenamazaná ramena mám (bohužel) lehce opálená (víš, že opálení já nerada – zapomněla jsem si namazat ramena před nakládáním v bazénu) a obličej, který byl namazaný od rána, je stále porcelánově bílý :D

Jsem moc ráda, že ti tenhle krém vyhovuje. :) měj se moc krásně.

Primadonna Girl
Primadonna Girl

Písničky, co nemůžu dostat z hlavy a nenávidím… tak pěkně děkuju. A tady je máš, když už jsi tuhle bolestivou část mozečku načala :D My z Kačerova je NEJLEPŠÍ písnička! Hned po chipchipchip a deeeejl zákon chrání :D A pokémoni…
Im a scatman pídapa padam pam
Uuuu you touch my tralalaaaa :D

Dobře, že se mažeš i „ve stínu“, to je největší opalovací omyl lidstva, že tam slunce nesvítí. Loni jsem si to googlovala, abych vyhrála polemiku s chlapem, takže vím, že sluneční paprsky se odrážejí od všeho, od vody, od betonu a skočej i do stínu. Takže krásně opálení lidé přijedou z dovolené hlavně, když jsou ve stínu. A sloupací rajčátka ti, kdo jsou na slunci :D

Minerální filtry znějí dobře, viz ta odrážecí teorie, to je lepší, než aby se propouštěli. Upřímně, mě to bělení kůže nevadí. Trochu to dělá opalovák od Weledy, ale co jako. Že si o mě někdo pomyslí, že jsem natřená krémem? Nevadí. Já si zas o spoustě lidech myslím, že se natřeli v obličeji antukou :D

Level moře před Mojžíšem :D To musel mít extra silný opalovák :D

Tak nějak se ještě s přírodními opalováky seznamuju a vlastně jim tajně nevěřím, že co když… a vždycky mám po ruce nějakou chemču (a u té mi nevadí, že je to třeba pět let prošlý krém, který bůhví, jestli ještě funguje), ale přijdou mi lepší a lepší. Chystám se podrobit je testu u moře, tak uvidíme. Děkuju za vysvětlení těch filtrů, to mě dost uklidnilo ♥

Pavla Kopuletá

Jéé voda, závidím :-D když si to tak pročítám, tak u opalováku chci přesně to, co vypisuješ jako výhody. Voděodolný, abych po něm nebyla bílá jako ředitelka vápenky a hlavně aby k něčemu byl :-) drogerkové opalováky jsou takové hutné, nechávají bílý nános a s potem nebo s vodou jdou dolů. Třeba v moři pak kolem mě plavou mastná oka, což je opravdu super :-D mám třeba ráda opalovací oleje ve spreji, ty se nemusí ani roztírat a ruce jsou v suchu :-)