Ere Perez – SOS papájová marmeláda

Ere Perez - SOS papájová marmeláda

Pamatujete, jak jsem psala, že se většinou odličuju hned po příchodu domů, ať je to v kteroukoli hodinu? Klidně i během dopoledne? Tehdy padl dotaz, jak v takovém případě řeším pleťovou péči. Jestli používám po odlíčení to samé, co ráno, nebo něco jiného? Inu, záleží na konkrétní hodině. Pokud je to kolem oběda, nerozpakuju se dát repete ranním krémům a příliš nad tím nedumám. V průběhu odpoledne ale sahám po masce, nebo něčem extra výživném a mastném, protože mi nevadí, když doma chodím s blýskavou vrstvou na obličeji. A kočičovi taky ne. Pokud se zrovna nezapomenu a neobtisknu mu obličej do kožíšku, přičemž on následně připomíná frajera z Pomády a já ochlupenou gorilu.

No a jestli mám konkrétní doporučení na nějaký ten mastniskový svatý grál? No sakryš, od toho jsme se tu dnes na chroustíkovi sešli, abychom si o takovém tipu pochvalně zamručeli! Nedávno jsem si k testu u Martinky na Biobalíčku vybrala kosmetickou laskominu, která mě navnadila už podle názvu – SOS papájová marmeláda Ere Perez. Jestli i u vás zafungoval Pavlovův reflex, právě jste připomínali mou maličkost, když jsem balíček nedočkavě rozbalovala! Při brouzdání po e-shopu mě u marmelády (krom představy, že bude určitě hrozně voňavá a k sežrání) zaujalo složení, kterému vévodí mandlový, jojobový a konopný olej a zdatně jim sekunduje mangové máslo, papájový extrakt, nebo olej z chia semínek. Živě jsem si představovala, jak si tím rozmazluju obličej a odraz v zrcadle mi mládne pod rukama!

Ere Perez - SOS papájová marmeláda

Když mi následně marmeláda přišla, ze všeho nejdřív jsem chvatně odšroubovala víčko, že vdechnu tolik očekávaný voňavý obláček! Ale… On se jaksi žádný nekonal. Ať jsem ňufala, jak jsem ňufala, tak jediné, co mi sluníčkový obsah skleničky dopřál, byl podobný čichový vjem, jako když v ruce rozemnete zralý šípek a dlaní si zamáváte kolem nosu. Lehoučce nakyslá vůně, za kterou je v případě Ere Perez v pozadí cítit i směs olejů a másel. Ale žádná sladká papája. Což mě trochu zklamalo, protože voňavou kosmetiku mám tuze ráda a baví mě, když mi celé pečování zpříjemňuje.

Poněkud nezvyklá je i samotná konzistence marmelády. Pokud jste si představovali cokoli byť jen vzdáleně připomínající ovocnou drkotinu, pak jste vedle, jak ta jedle. SOS marmeláda je tuhá a na dotek i tvrdá, podobně jako vytuhlý kokosový olej. Jen co se jí ale dotknete prstem, začne pod teplem pokožky tát a dovolí vám nabrat si tolik mazání, kolik uznáte za vhodné. Jo a na rozdíl od kokosáku v teplejším prostředí NEmění svou konzistenci na tekutou, takže nemusíte dávat bacha při otevírání, abyste obsahem neochrstli nejbližší okolí.

Ere Perez - SOS papájová marmeláda

Použití je silně všestranné a dle výrobce by mohla SOS marmoška v pohodě nahradit konopnou mastičku. Tedy byste po ní mohli sáhnout všude tam, kde po brčálové masti – u odřenin, štípanců, boláčků, jizev, suchých míst, apod. A tak jsem k testování Ere Perez marmelády i přistupovala. Primárně jsem ji chápala jako univerzální funkční mastičku, která mi pomůže, kdykoli budu potřebovat. O pravidelné péči mě v začátcích testu nenapadlo ani ň. Jenže!

Jednoho krásného dne zapůsobilo několikero faktorů dohromady – venku počasí, že by ani pošťáka nevyhnal a já vymrzla až na kost. A následně jsem se málem ugrilovala u krbových kamen. Byla mi z pobytu venku taková kosa, že jsem se nemohla zahřát a posunovala jsem se k topení blíž a blíž, až jsem skoro začala vonět. Extrémní prostřídání teplot mi zkřehlo pleť natolik, že jsem se mohla mazat jak zběsilá, ale kůže každou další vrstvu doslova vdechla a dál se loupala a pnula a mně z toho málem hráblo. Až pak mě napadlo zoufalé řešení a sáhla jsem po papájové marmeládě. Však co – vždyť na ní píšou, že je SOS! A tohle byl sakra stav nouze! Nerozpakovala jsem se do skleničky pořádně hrábnout (to byla vrstva tak za pade!) a snad dvě minuty jsem do obličeje jemně vtírala množstí o velikosti 2-3 hrášků. Mastnota nemastnota, vrněla jsem sama sobě pod rukama jak kočič! To vám byla taková úleva!

Ere Perez - SOS papájová marmeláda
Ere Perez - SOS papájová marmeláda

Dodávám, že jsem Ere Perez SOSku dávala na lehce navlhčenou pokožku, aby se olejové mazání do pleti hezky vstřebalo a jen na ní nesedělo a neklouzalo po povrchu. V ideálním případě, pokud se chcete s podkladem echt rozmazlovat, sáhněte po květové vodě (růže, levandule, cokoliv). Není to ale nutné – bohatě vám stačí i navlhčit dlaně pod vodou z kohoutku a otřít je o pleť. A pak nanést marmeládu, nebo olej. Kosmetika není o tom, aby vám komplikovala život zbytečně složitými postupy – má vám ho naopak usnadnit a tím vás motivovat k pravidelnému použití a výsledkům. Jednoduché.

Jinak mastnou vrstvu jsem nechala komplet vstřebávat snad dvě hodiny – až pak jsem navlhčeným tamponem otřela pár zbytečků a těmi ještě domazala dekolt. Zbytek pleť vpila jak živou vodu. A stejně tak po téhle proceduře i vypada!

Abych nezapomněla – marmeláda se dá aplikovat i na rty! Pokud je máte hodně popraskané a kůžičku napjatou a bolavou, na nic nečekejte a naneste na pusu silnější vrstvu. Pomáhá to okamžitě!

Moje celkové hodnocení

Marmeládu nepoužívám na škrábance, štípance, ani odřeniny. Zkoušela jsem to, ale tímhle stylem mi nezabírala a spíš spoléhám na domácí konopnou mastičku, nebo v případě akné na zinkovou mast od Dulcia. Ere Perez je ale bezkonkurenční pro suchary na stav „za kousek oleje na obličeji bych zabíjela„. Asi bych natření přirovnala k pocitu, kdy vás šíleně svědí místo mezi lopatkami na zádech a nějaká dobrá duše vás poškrábe. Ta vteřina, kdy místečko přestane svědit – to je totožný stav nirvány, jako když si obličej natřete papájovou marmeládkou :-D

Máte se stavy extrémně vysušené pleti zkušenosti? A čím je teď v zimě řešíte?

2 thoughts on “Ere Perez – SOS papájová marmeláda

  1. už od pohledu vypadá úžasně. bohužel pro mě však další kosmetika, kvůli které aby člověk hledal další práci

    1. Je to velice fajná mastička! Ale než jsem objevila, co umí s vysušenou pletí, moc jsem si nebyla jistá recenzí, protože u akné, nebo štípanců to moc přesvědčivý výsledek nemělo. Ale ta úleva pro extra sucharovitou pleť! Eeeeej, to je něco! Tam snad ani nemá konkurenci :-)
      Jo a uznávám, že proti sponzorovi, který kolem sebe háže zlatýma kreditkama jak Večerníček novinama, bych taky nic nenamítala, Klárko! :-D
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *