Tabitha James Kraan – kondicionér Golden Citrus 4v1

Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1

Není to tak dlouho, co jsem nemohla žít bez kelímku gelu na vlasy. Nepostradatelný pro mě byl světlefialový Color gel z drogerie, který stál v tom největším 400 ml balení kolem 50 Kč. Mám dojem, že jsem ho nedávno zahlédla v obchodě a prodává se pořád ve stejném balení a stejné cenové kategorii. Super věc to byla. Akorát si nepamatuju složení a bojím se ho zpětně dohledávat, aby mě nešlehlo, když si vybavím, kolik balení jsem spotřebovala a co všechno se mi za tu dobu do vlasů vsáklo. Asi to nebude horší, než moje odbarvovací záchvaty, ale přece jen… Sladká nevědomost!

Bez tohoto gelu jsem byla ztracená. Používala jsem ho po každém mytí v době, kdy jsem netušila, že nějaká žehlička na vlasy nebo brazilský keratin vůbec existuje. Vymačkala jsem vždycky vlasy v ručníku (nesměla jsem je rozčesat!), prsty jsem je pocuchala a rozdělila do pěšinky a následovalo důkladné pramínkování. Nabrala jsem gel mezi ukazováček a palec a mezi prsty jsem protahovala pramen po prameni, až byly všechny vlasy upravené. A nechala uschnout. Fén nebo hřebínek? Na moje vlasy ani omylem, protože by to zničilo výsledek. Měla jsem vlasy dlouhé pod lopatky, takže hříva jak blázen a zpětně musím uznat, že to s vlnitými (ne kudrnatými) prstýnky vypadalo úžasně. I za cenu tak šílené piplačky 2x do týdne. Jednou mi ale prdly nervy a přestalo mě to bavit, a tak jsem si pořídila žehličku. A o pár let později i keratin. A teď tu sedím u počítače, na hlavě rovné mikádo a spokojeně se culím, protože mi úprava vlasů oproti dřívějšku zabere asi tak o 99% méně času. I bych do toho šla dřív, protože rovné vlasy jsem chtěla odjakživa (každý chce, co nemá), ale zkrátka jsem nevěděla, že to nějak jde a radila jsem si s tím, co mi matička Příroda nadělila. Podle okolí prý úspěšně :o)

Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1

Dneska funguju tak, že jednou za 3 měsíce si rezervuju 3 hoďky v koupelně a sama si do vlasů zažehlím keratin. Díky němu mám vlasy rovné a nemusím je žehlit dalšího čtvrt roku. Pak je třeba keratin opakovat, protože na odrostech u hlavy už není vyhlazení dokonalé – a mně rostou vlasy teda superrychle. Extrémně se to zrychlilo od doby, co jsem z 90% šedivá a potřebuju se barvit. Zastříhávat chodím ideálně po 3 měsících a vychází to cca 14 dní po keratinu. Péče sestává z pár produktů – šampon, kondicionér, vlasové tonikum 1-2x týdně (preventivně pro pokožku hlavy), olejíček do konečků a stylingový krém Tabitha (= kondicionér = výživa = vůně jak blázen = lesk jak blesk). A právě o tom posledním zázraku z Biobalíčku se budeme dneska bavit! :-)

Pro podrobnější povídání o značce mrkněte na mou recenzi šamponu a kondicionéru Tabitha, o kterých jsem psala v červnu loňského roku. Úžasná dvojice, jen co je pravda! Byla jsem proto ukrutně zvědavá, jak se blýskne jejich víceúčelový bratříček!

Balení je strašně moc boží a krásné a stylové. Bytelná hliníková lahvička s pumpičkou, která působí tak nějak profi a draze a hezky. Víte jak – jsem jen slabá žena, na vzhled mě u kosmetiky utáhnete jak na vařené nudli :-)

Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1

Výš jsem označila produkt jako „stylingový krém“ a on tím vlastně opravdu je. Ofiko je ale veden jako kondicionér 4v1. Co to znamená? Že můžete kosmetiku využít rovnou na 4 způsoby!

1. klasický kondicionér – nanesete do mokrých vlasů, vmasírujete či rozčešete hřebenem a necháte několik minut působit. Ideálně 2-10. Poté opláchnete, jako normální kondicionér.
2. bezoplachový kondicionér – nanesete jednu dávku (pumpičku) do konečků vlasů (mokrých nebo suchých) a vysušíte a upravíte vlasy, jak jste zvyklí. // moje 2. nejčastější použití!
3. péče o vlasovou pokožku – malé množství přípravku vmasírujete do pokožky hlavy. Tento způsob použití je vhodný pro suchou, podrážděnou či šupinatou pokožku, případně lokálně tam, kde cítíte jakýkoli diskomfort – pálení svědění, apod.
4. styling – nanesete do vlasů a vytvarujete vlny, nebo zvýrazníte prostříhaný účes. Produkt dodá vlasům texturu. Pro zvýšení objemu použijte větší množství přípravku. // takto používám kondicionér nejvíc

Složení: voda, extrakt z ovsa*, arganový olej*, šípkový olej*, kokosový olej*, cetrimonium chloride (kondicionérová složka), glyceryl stearate (emulgační činidlo), propanediol, vrba bílá, kyselina citronová, bergamotový olej*, mandarinkový olej (tangerine)*, neroli olej*, mandarinkový olej*, tea tree olej*, myrhový olej, levandulový olej*, olej z pomerančového listí*, ylang ylang olej*, citral**, geraniol**, citronellol**, limonene**, linalool**.
*certifikované organické látky
**přirozená součást esenciálních olejů

Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1
Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1

Jak kondicionér/stylogel voní? Jako parfém, který bych do sbírky nutně potřebovala! Nejvíc se o slovo hlásí neroli, bergamot a mandarinková kůra, které láskyplně objímá ylang ylang a celé to korunuje kapka levandule, probleskující jen někdy, aby se zase schovala a číhala na další příležitost, jak o sobě dát vědět. Pro mou mysl je to mámivě lákavé a pro čichové buňky lahodné – jestli takové slovo vůbec jde v popisu vůně použít. Jako kdybych svému nosíku nabídla nejdokonalejší parfém na světě a sdělila mu, že jiný už používat nebudu. Neměl by s tím problém!

Konzistence je krémově gelová, poloprůsvitná a nemastná. Není to klasický gel, ani tekuté mléko, ani nic ve stylu mazlavých krémů. Je to lehká emulze, která příjemně voní a se kterou se skvěle pracuje. Je fuk, jestli ji rozetřete v dlaních a ukázníte s ní poletující vlásky, jako kdyby vás maminka hladila po vlasech, nebo dodáte strukturu konečkům, aby po mytí nevypadaly, jako když střelí do vrabců. Obojí bude fungovat, vlasy nezatíží a nevyrobí z nich nic uťápnutého. Naopak bych řekla, že jim poslouží jako berlička a dokonce je malinko pozvedne. Chlap se vyjádřil i v tom smyslu, že mi vlasy hezky drží, ale nejsou tvrdé jak od gelu. Já bych to popsala jako vlasy, které poslouchají na slovo, ale pořád jsou 100% pohyblivé a netvoří na hlavě divnou helmu, jako když to přeženete s tužidlem, nebo lakem.

Bonusem je překrásná vůně a vlastně i výživa, vzhledem ke složení. Na rovinu říkám, že po tom, co se mi Tabitha kondicionér 4v1 zabydlel doma, nepoužívám na vlasy nic jiného stylingového. A vyprdla jsem se poslední dobou i na masky na vlasy. Místo nich prostě používám Tabithu a nesmývám ji.

Tabitha James Kraan - kondicionér Golden Citrus 4v1

Zkoušela jsem kondicionér JEDNOU použít i namísto smývatelné varianty po šamponu, ale přišlo mi to jako hrozné plýtvání a už bych to neudělala. Jasně, vlasy byly krásné, ale neviděla jsem zase takový rozdíl oproti jakémukoli jinému kondicionéru. Když jsem ale používala Tabithu jako vlasový krém namísto tužidla, nebo gel zařadila až před/během foukání, bylo to úplně nejlepší. Vlasy vypadají přesně tak, jak chci – styl „ráno vstanu, zatřepu hlavou a jdu oslňovat davy„. Nikde nic neodstává, nepoletuje, nekrepatí, neelektrizuje a nečepýří se na všechny strany. A to ani pod čepicí! Snad jediné, co se musím odnaučit, tak přestat si hrabat do vlasů, abych si kolem nosu rozptýlila trošku zbytkové vůně kondicionéru, který mi zoufale voní.

Vždycky říkám, že nejlepší recenze, jakou ode mě může produkt dostat, je pocit, že ho nikdy nechci spotřebovat a že ho automaticky začlením do své denní rutiny. Tabitha kondicionér 4v1 tento typ produktu bez debat je. Snažím se s ním moc neplýtvat a na běžnou denní úpravu mi stačí jedna (půl)pumpička na uhlazení a případné zkrocení konečků. Jinými slovy – ráno vstanu, třikrát čísnu hřebenem do vlasů, prohrábnu je s troškou Tabithy a mám hotovo. Práce na necelých 30 vteřin i s hledáním kartáče. Pohádka! Nebudeme si nic nalhávat, u mě vlasy dostávají hodně zabrat a díky myšlenkám ve stylu „ježiš to je pěkný odstín v akci, beru ho, aspoň bude sranda“ si dávám záležet aspoň na kvalitní péči. A je to znát. Může si každý říkat co chce, ale perfektním pečováním dokážete udržet nádherné vlasy i v případě, že používáte ty nejlevnější barvy na vlasy v rámci hurá experimentů. Jestli u poslední věta nějaká kadeřnice omdlela hrůzou, tak pardon, u mě to tak ale opravdu je :-D

Co vy a styling? Je něco, bez čeho byste ráno nevypadali jako člověk? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *