Ere Perez – rýžový bronzer Roma a tapioková tvářenka Paris

Bronzer a tvářenka jsou věci, které jsem objevila poměrně nedávno, když to srovnám s řasenkou, nebo rtěnkou. Podle mě jde o produkty, bez kterých byste dokázali žít, ale když to s nimi umíte, život je tak nějak hezčí, lepší a jednodušší. Ok, světový mír je pořád jiný level, ale pokud se bavíme čistě o vaší osobní bublině, můžete si ji setsakra zpříjemnit prostým pohlazením chundelatého štětce po tváři. Citelně. Je to něco, jako dovolená u moře. Není nezbytně nutná, abyste neumřeli (i když!), ale po jejím absolvování vidíte svět v růžovějších barvách a chuť praštit po hlavě prvního člověka, co na vás v pondělí ráno před kávou promluví, se výrazně minimalizuje.

Téma dnešního článku je tak nasnadě a já vám povím, své postřehy o dvou nových hračkách, které se mi zalíbily u Martinky z Biobalíčku. Obojí je od Ere Perez (nedávno tudy proběhl článek o balzámcích a rtěnkách, ale doporučuji projít celou rubriku EP) – rýžový bronzer a tvářenka Roma a tapioková tvářenka Paris.

Úvodem se přiznám k jedné věci. Jelikož jsou všechny odstíny tvářenek i bronzerů od Ere Perez vyloženě nádherné (však mrkněte!), měla jsem obrovský problém si vybrat vítězné kousky k recenzi. Líbily se mi všechny a strávila jsem čučením do monitoru a nekonečným porovnáváním snad půl hodiny. Pak mě ale cosi osvítilo a já se najednou rozhodla během minutky a byla jsem si absolutně jistá, že výběr nemohl být lepší. Normálně jsem si vybrala pocitově podle názvu. Fakt! Tvářenka „Paris„? Nemůže být trefnější jméno, po kterém by moje srdéčko toužilo víc. Chci s tvářenkou vypadat přesně jako Pařížanky v knížkách, které s oblibou čtu – tedy přirozeně a tak, že jsem kolem zrcadla jen rychle proběhla a nestrávila mládí nad tunou líčení. Aby mi tvářenka obličej oživila, ale neupozorňovala na sebe a náhodný kolemjdoucí (nebo drahá polovička) zaznamenali, že vypadám líp, ale nebyli schopni vysvětlit proč. A bronzer/tvářenka? V mých myšlenkách – bronzově opálená pokožka = jih Francie, nebo Itálie. A vlastně proč ne rovnou „Řím„? Vždyť co může být dokonalejšího? Schválně, které odstíny byste vybrali vy?

Oba produkty mají krásné minimalistické balení v bílé barvě a s tím nejlepším zrcátkem, co jsem snad u kosmetiky tohoto typu viděla. Zrcátko je přes celou polovinu obalu a rámuje ho jen nezbytně tenký rámeček. Zavírání tvářenky i bronzeru je perfektní a pevné – v žádném případě se vám nestane, že by se ochodilo, nebo se v kabelce nedejbože otevřelo. Zas na druhou stranu si ale neulomíte nehet, když se budete pokoušet dostat dovnitř. Jestli platí, že v jednoduchosti je krása, pak Ere Perez má v tomto jedničku s hvězdičkou a nemohlo to dopadnout lépe.

Co se barev týče – podle fotek v e-shopu jsem čekala Paris malinko růžovější a Roma o trošku víc hnědou. Ve skutečnosti Paris vypadá, jako kdyby mi někdo kapátkem nabral z pleti můj podtón a barvu kůže, odstín vymyslel koncentrovanější a slisoval jej do velmi jemně vonícího pudříku. Toto je ta nejkrásnější a nejpřirozenější tvářenka na světě, kterou jsem kdy mohla dostat do tlapek. Jsem nadšená a spokojeně se pousměju, kdykoli po ní sáhnu. To, co jsem od tvářenky ve skutečnosti čekala, bych vynásobila ještě tak stovkou!

Bronzer je víc do bronzova, než do hněda a já u něj snad i radostně nadskočila, když jsem ho poprvé vyzkoušela na kůži! Když se totiž opálím, jdu automaticky do bronzova s lehkým nádechem žluté. Nikdy se neopaluju do rudé, nebo hnědé. Jsem bronzová. A je fuk, jaký opalovací krém použiju. Můj taťka to má třeba stejně, takže tuším vítr vane od genetiky. Akorát že jemu stačí týden na sluníčku a může jít z fleku dělat italského premiéra a ještě byste si řekli, jak ti politici skvěle vypadají :-D Já se opaluju velice pomalu a pozvolna. Nejspíš s tím souvisí, že na rozdíl od 99% turistů u moře, kteří na sobě mají co nejmenší tílečka a kraťásky, já jdu cestou opačnou a spíš si dávám na sluníčko pozor, tak jako místní. Ale to už jsem odbočila. Bronzer Roma je obdobou tvářenky Paris pro mou letní kůži. Ale dokonale! Já vám mám z obojího takovou radost! Sice dlouhé vybírání, ale tak neuvěřitelně šťastná ruka! Ejchuchu!

Nanášení obojího je super primitivní a na rozdíl od jiných produktů, u Ere Perez se nemusíte bát, že byste to přehnali a vyrobili si na tváři ostře konturované čáry. U tvářenky i bronzeru vrstvíte odstín po troškách a máte plnou kontrolu nad tím, jak výrazný výsledek bude. Ohledně výdrže – večer mám tamponek barevný tak, jako kdybych se nalíčila před chvílí, z čehož (nejen) soudím, že bude perfektní. Plus se poslední dobou strašně hlídám, abych si nesahala přes den na obličej, ani nepodpírala bradu rukou. To proto, že jsem pořád řešila podivně se vyskytující pupínky na stále stejných místech a co jsem si začala „omakávání“ obličeje hlídat, 99% z nich zmizelo a už se nevrátilo.

Závěrem? Z těchto dvou objevů mám tak OBROVSKOU radost, že to nejde ani slovy vyjádřit (a to se mi často nestává – popíšu kdeco!). Jestli sháníte tvářenku nebo bronzer, vřele doporučuju se k Ere Perez mrknout, protože si myslím, že tady nejde šlápnout vedle. Prostě nejde :-)

2 thoughts on “Ere Perez – rýžový bronzer Roma a tapioková tvářenka Paris

  1. Ahoj Bebe, minule jsi hodně chválila meteority. Který rozjasňovač by sis vybrala – tento nebo právě ty meteority a proč? Díky.

    1. Ahojky Hani,
      meteority bych vybrala na celý obličej – jsou jako hodně jemný instagramový filtr a vylepší pleť celkově. Tady tu tvářenku a bronzer bych dávala jen lokálně na pleť – na lícní kosti, čelo, nos a tak :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *