
Chtěla jsem si po tragédii s Garnier Fructis šamponem spravit chuť a dopřát si něco osvědčeného a v mých očích lepšího. A tak jsem sebevědomě nakráčela do DMka, znaleckým okem zhodnotila jejich lékárenský koutek a sáhla po pivoňkovém Klorane šamponu. Protože jsem ho chtěla vždycky vyzkoušet. Pivoňky miluju a se značkou mám super zkušenost. To nemělo kam uhnout. Jsem si myslela.
Prvních pár mytí bylo zvláštních. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli je šampon super, nebo mi vadí. Vůně nádherná, barva růžová, pěna echt gold. Jenže… Docela záhy (tak 3. umytí) jsem si všimla, že vlasy jsou nějak ztěžklé. Ne mastné, ale takové blee na dotek. Buhví proč jsem nad tím v duchu mávla rukou a ospravedlnila to „zklidňujícím efektem“ podrážděné a suché pokožky, jak píší na obale. Protože tu jsem po Garnier řadě fakt měla. Další dvě mytí se to ale nelepšilo. Naopak. Přihodilo se mi něco, co za celý život ne – druhý den po mytí vlasů mi začala hlava divně smrdět. Když jsem si hrábla do vlasů a přejela bříšky prstů po pokožce hlavy a přičichla k nim, byl to takový fuj pach, jako kdybych si hlavu nemyla měsíc. Přitom NIKDY dřív se mi to nestalo. I kdybych si vlasy umyla až po týdnu, tohle by mě prostě nepotkalo. A teď smrádek už druhý den? Brrr…
Zkoušela jsem na to kdeco. Jako rychlou pomoc Nizoral. Bezvýsledně. Pak i Balea Med Ultra Sensitive šampon proti lupům – panthenol, niacinamid a piroctone olamine (látka proti lupům a kvasinkám) by prý mohly proti tomuhle problému účinně zabojovat. Ale nestalo se, ač to ze začátku vypadalo nadějně. Už jsem měla v ruce i osvědčenou rozmarýnovou řadu od Weleda a přemýšlela, že ji prubnu. Ale pak mě při procházení Econea napadlo ještě něco. Kdysi jsem viděla, že značka Natura Siberica měla něco jako peeling na vlasovou pokožku. A zahlédla jsem právě takový produkt i u mojí oblíbené značky laSaponaria. A ještě navíc s mátou a rozmarýnem! Ha! Že by?!

Aby vlasovému peelingu nebylo smutno, přihodila jsem mu do party i šampon s citronem a šalvějí a kondicionér ze stejné řady. A dala se do testování! O šamponu a balzámu si povíme jindy, dneska to necháme čistě o peelingu (přestože jsem tyhle produkty používala dohromady – pak to tu prolinkuju na článek).
K čemu detoxikační peeling na pokožku hlavy vlastně slouží?
Výborně se prý hodí pro všechny, které věčně trápí lupy zasněžená ramena, nebo svědění hlavy. Pokud cítíte, že vlasová pokožka „není ve své kůži“ (hehe, čeština je boží!) a možná je zanesená od nečistot (a nevhodné kosmetiky), oslabená a prostě jí není celkově dobře? Peeling by mohl pomoct!
Receptura s prebiotiky z čekanky prý posiluje přirozený mikrobiom kůže (to momentálně řeším i na těle a pleti). Čisticí sílu tu zastupuje výtažek z rozmarýnu, který i prokrvuje pokožku a stimuluje vlasové folikuly. Aloe vera gel a bisabolol zase kůži na hlavě zklidňují. A třeba kopřiva a Amla se starají o celkovou rovnováhu bez přebytečného mazu. A jako třešnička na dortu funguje esenciální olej z máty, který tvoří s rozmarýnem ohromně příjemnou svěží dvojku, která vám odlehčí hlavu i myšlenky.
Jak se peeling správně používá?
Namočíte si vlasy i pokožku hlavy. Dejte si záležet, ať je voda všude! Kolikrát se stane, že opláchnete jen vršek hlavy, ale po prohrábnutí vlasů najdete suché místo. Tak to ne-e!
Až budete mít pořádně namočeno, naneste trochu peelingu do dlaně a začněte masírovat pokožku hlavy. Soustřeďte se hlavně na pěšinku uprostřed hlavy, temeno hlavy, oblast za ušima a spánky. S masáží nespěchejte. Pojměte to jako relaxační chvilku, bříšky prstů přejíždějte po pokožce a můžete u toho vrnět jak kočič. Nechte myšlenky odplout daleko. Vnímejte vůni a všimněte si, jak se vám hlava odlehčuje. Nechte peeling několik minut působit. Pak všechno smyjte a pokračujte v klasické vlasové mycí rutině – šampon, maska, kondicionér.

Peeling je zamýšlený pro použití 1x týdně (pokud máte mastnou pokožku hlavy), nebo 2x do měsíce (u normální a citlivé pokožky). Já ho použila za poslední měsíc 3x. Přičemž vlasy jsem si teď v létě myju každý druhý den. A když jsem používala Klorane šampon, měla jsem chuť i třikrát denně…
Co jsem o peelingu vypozorovala
Máta je ve vůni hodně znát a je tááák příjemná! Zajímavé je, že vůně v žádném případě nepřipomíná zubní pastu – a nejspíš za to může i obsažený rozmarýn, levandulka, mentol a citrus. Jedna z nejzajímavějších osvěžujících kombinací, jakou jsem kdy ve vlasové kosmetice potkala. Jestli hledáte produkt, který vám způsobí průvan ve vlasech, ale přitom vám u toho nezmrzne hlava (jako třeba u L’Occitane vlasové řady Osvěžení), tohle by mohla být bylinková trefa do černého!
Konzistencí mi velmi připomíná weledí březový peeling. Vlastně kdybyste je vedle sebe máznuli na ruku, nepoznala bych, který je který. Řidší krémová textura bílé barvy obsahuje měkké peelingové kuličky (u laSaponaria z celulózy, u Weledy je to z karnaubského vosku), které kůži nepoškrábou. A to proto, že když na ně zatlačíte fakt hodně, jednoduše je rozmáčknete. Jsou kulaté, jemné a neškodné. Svou práci ale odvedou znamenitě!

Měla jsem obavu, jak budu peeling vyplachovat z vlasů. Mám totiž v paměti svůj dávný experiment, kdy jsem si přečetla v časopise, že na posílení vlasů je výborný rozmačkaný banán, který vetřete do pokožky hlavy a necháte působit jako masku. Ještě teď, když si na to vzpomenu, tak mě z toho zamrazí. Tolik vytrhaných vlasů… Ufff… No každopádně u peelingu vás to nečeká, nebojte. Vymývá se výborně a vlastně se nemusíte ani moc snažit. Třeba henna je proti tomu hardcore na vypláchnutí. Peeling z vlasů sjíždí sám.
A následná péče? Jak mi některé šampony pění až napodruhé, tak po peelingu stačí šamponu použít fakt jen trošku a nebudete vědět, co s takovým množstvím pěny dělat! Druhé mytí pak není třeba.
Moje hodnocení
Doteďka nevím, co mi Klorane s hlavou udělal. Ale bylo to dosti nechutné. Nikdy v životě mi hlava nesmrděla a teď tohle! Fuj. Jisté ale je, že laSaponaria mi s problémem pomohla a vyřešila ho. Jestli zabral jen peeling, nebo jen šampon s citronem a šalvějí, těžko říct. Myslím si ale, že to byla celá trojkombinace. Poněvadž i ta šalvěj má antiseptické účinky a používá se třeba i k odstraňování lupů.
Rozhodně se mi líbí představa, že ať už se stalo cokoli, dostala jsem to z pokožky hlavy pryč nejen laSaponaria peelingem, ale celkově i směsí bylinek. A teď už se můžu ke komukoli přiblížit i druhý den po mytí vlasů, aniž by dotyčný zaňufal ve vzduchu, že kdy tu teď prošel podle smrádku bezďák…
Stalo se vám někdy něco podobného? Že vám nějaký šampon tak rozhodil hlavu, že už jste nevěděli, co s tím?
Buďte první! Přidejte komentář