
Maska na vlasy – jo. Maska na obličej – jasně, že jo. Ale maska na rty? A ještě ke všemu noční? Neznám, ale určitě chci vyzkoušet! Kor když je to od značky Trew, která se už nějakou dobu spokojeně vyhřívá na výsluní mé maximální pozornosti. Trew jsem dostala k vyzkoušení v pár kouscích z Krásná Každý Den a přísahám, že od prvního máznutí se mi rozšířily zorničky úžasem a polohlasně jsem zamumlala něco ve smyslu, že tyhle tubičky rozhodně potřebuju posbírat všechny – jak Pokémony!
Nejúžasnější příchutě, nejhezčí obaly, ťuťu odstíny u tónovaných variant, luxusní výdrž, nelepivost, boží složení, nádherné rty… a cena víc než příznivá! Óóó, to prostě chcete! Naposled jsem vám tu básnila o dvou druzích peelingu na rty – jeden byl s AHA a BHA kyselinkami a druhý klasický, cukrový (a echt mlsný!). Dneska se soustředíme na další zajímavost, kterou už jsem nastínila v úvodu, a to na noční masky na rty. Že jste o nich ještě neslyšeli? Já doteď taky ne – ale o to rychleji jsem si na ně zvykla a zařadila je do svého předspánkového rituálu stejně samozřejmě, jako hrníček kakaa, hrst piškotků a vrnící kočičáky na dece.
Rty jsou oproti zbytku pokožky mnohem citlivější – nemají mazové žlázky, takže si samy neumí vytvořit ochranný film a snadno vysychají, praskají a šupinatí. Proto jim prospívá hutnější a dlouhodobější péče, která na nich vydrží celou noc a dopřeje jim intenzivní regeneraci. A přesně to je úkol noční masky na rty.

Nová závislost: Trew noční masky na rty!
Trew má masky rovnou dvě, a to čokoládovou a mátovou. Obě noční masky na rty od Trew mají v základu prakticky totožné složení – kombinaci olivového a ricinového oleje, rostlinných emolientů a vosků, které zvláčňují, vyhlazují a udržují hydrataci, plus vitamin E a aktivní látku dipalmitoyl hydroxyproline, jež podporuje pružnost rtů. Z pohledu samotné péče jsou tedy naprosto zaměnitelné.
Rozdíl najdete hlavně v zážitku: mátová verze má díky přidanému aromatu osvěžující vůni a lehce stimulační efekt, takže působí spíš chladivě a „čistě“. Čokoládová varianta naopak obsahuje kakaový extrakt a stévii – kromě lahodné vůně a jemně sladké chuti dodává i špetku antioxidantů navíc. Jinými slovy, funkčně vám obě poskytnou stejnou porci péče, a volba je čistě o tom, jestli se vám večer víc hodí svěží mátový polibek, nebo sladká čokoládová pusa.
Co se mě týče, já bych to klidně rozdělila podle ročního období – na chladnější noci bych dala čokoládovou masku. Osladí vám život, zahřeje na dušičce a ukonejší chuť na sladké před spaním. A na horké letní noci bych si šetřila mátovou. Krásně osvěžuje, pocitově příjemně chladí a pomůže vám ukolébat se ke spánku i v těch nejvíc upocených tropických nocích. Ale záleží samozřejmě na vaší chuti a preferencích – můžete je střídat klidně obden, nebo to mít přesně obráceně, je to jen na vás.
Jak maska funguje
Na noc je ideální – silnější vrstva se přes noc vsákne a ráno máte rty měkké a vyhlazené.
Přes den se ale dá použít úplně stejně, zvlášť když máte hodně vysušené nebo popraskané rty. Jen je potřeba počítat s tím, že má trochu hutnější konzistenci než běžný balzám, takže na rtech působí víc „filmově“ (někomu to nevadí, někomu ano).

Produkty opravdu fungují jako silnější regenerační balzám. Ale rozhodně nejsou striktně jen na noc. Spíš jde o to, že v noci jim dáte nejlepší podmínky, aby se ukázal jejich plný efekt. Přes den jsou ale stejně dobře použitelné, pokud člověk ocení jejich bohatší texturu. Popřípadě když má někdo rty v tak bolavém stavu, že nějakou hutnější péči prostě zoufale potřebuje teď a hned.
Ale to vlastně platí i o pleťových maskách (NE těch čisticích, samozřejmě!). Některé se dají využít také jako ultra hutný denní krém, třeba v zimě. Napadá mě k tomuhle účelu relaxační nebo hydratační pleťová maska od Kvitku. Anebo hydratační mléko Panarea od Acqualai (recenze tu).
Moje dojmy z testování
Masku jsem zkoušela nanášet jak přímo z tubičky, tak přes prst – čili malinko jí vymáčknu na bříško prstu a rovnoměrně rozetřu na rty. Nanášení rukama je určitě pohodlnější a podle mě to tak výrobce i zamýšlel, protože tubička nemá takový ten zkosený aplikátor. Balení je ale suprové, designově ultra roztomilé (hlavně ta spinkací maska na obale), nezabere na nočním stolku žádné místo a hodí se i do kosmetické taštičky na cestování (nebo jako vymazlená ochrana rtů do letadla).
Fun fact: když nanášíte balzám nebo masku na rty bříškem prstu, co pak s tím špinavým prstem uděláte? Jdete si ho hned umýt mýdlem k umyvadlu? To silně pochybuju. Já ho vždycky otřu třeba o hřbet ruky a rozetřu do ztracena. U nočních masek Trew jsem si ale všimla, že když to udělám, na kůži zůstane fakt výrazný pocit „čehosi“. Je to jako jemně povoskovaný a mega výživný film. Rozhodně to zkuste, ať víte, o čem mluvím. Pak vám bude okamžitě jasné, proč to na rtech tak výborně funguje a proč je maska pocitově na puse TAK příjemná.


Na masku jsem si zvykla hned a normálně se na ni večer těším! Vždycky mám v nočním stolku několik balzámků a podle nálady je střídám. Ale momentálně používám čistě jen Trew masky a spokojenost největší. Ve srovnání s balzámem vydrží mnohem déle (a to v noci i piju) a za poslední týdny se mi NIKDY nestalo, že bych na rtech objevila byť jen náznak suché šupinky, nebo popraskání.
Klasický balzámek rty promaže a okamžitě uleví od pnutí. Ale vrstva prostě nevydrží tak dlouho, jako masky, které jsem zkoušela. Nejvíc mi ale secvakl rozdíl tehdy, když jsem masku otřela o hřbet ruky po nanesení a chtěla ji rozmazat. Jemně povoskovaná trvanlivá vrstvička v kombinaci s výživou je prostě něco úžasného, co rty chrání celou noc a jen tak se nenechá „opít“ a „ojíst“ (v tom smyslu, že máte tendenci tu čoko chuť pořád ochutnávat).


Myslím si, že maska je ideální nejen pro běžné rozmazlování, ale i pro ty, kdo trpí opravdu suchými nebo popraskanými rty – třeba kvůli větru, slunci, klimatizaci, nebo i při užívání léků, které vysušují pokožku (retinoidy, akné léčba a podobně). V takových případech funguje skoro jako intenzivní zábal, který rty doslova zachrání přes noc.
Závěrem
Noční maska na rty je takový luxusní balzám a silně návyková nadstavba běžné péče o rty, kterou si zamilujete na první dobrou. Kor když po prvním probuzení uvidíte tu změnu. A pokud jste čokoholici, tak i vůni a chuť, samozřejmě. Anebo jestli máte závislost na mátě či mojitu :-)
Takže za mě co se týče nočních masek na rty – říkám jedno velké ANOOO!
*PR produkt, který jsem si vybírala podle vlastního uvážení. Následné hodnocení je VŽDY čistě na mně. Nikdo mi neslibuje doživotní zásoby čokolády, nebo vinný sklípek v Provence. Ale kdyby se někdo přece jen chtěl pochlapit, jsem jedno velké ucho ;-)
Buďte první! Přidejte komentář