Henna

HennaTeď v září to bylo přesně rok, co jsem objevila supr věc na vlásky – hennu. Odjakživa jsem měla trauma z toho, že jednou, až si najdu první šedivý vlas, budu muset začat chodit ke kadeřnici a pravidelně tam nechávat část výplaty za barvení těma divnýma, pro mě dost páchnoucíma barvičkama. A co teprve děs z toho, když na ulici potkáte nepříliš podařenou obarvenou hlavu, co vypadá jak rozčesaný oranžový chemlon… Brrr.

V duchu už jsem byla smířená s tím, že jednou to musí přijít… Jenže co se mi nestalo. Do prázdnin loňského roku jsem fakt netušila, že existuje nějaká alternativa k chemickým barvám na vlasy. No jo, nevím, nečtu, je mi to jasné :-) Ale stejně – byla jsem z toho tak u vytržení, že jsem nakoupila dvě krabky henny v obchodě a hurá domů experimentovat a zjistit, cože je to vlastně zač. Tehdy jsem začínala s hnědou, postupně se propracovala ke kombinaci hnědé a červené a teď jsem (předpokládám, že nastálo) zakotvila u henny černé.

První pokusnou várku henny jsem namíchala podle návodu na obalu: hennu jsem zalila 60°C vodou, rozmíchala, nechala vychladnout, napatlala na vlhké vlásky a na necelou hoďku jsem si šla číst.

Přiznám se, že mě trošku zklamalo, že odstín nebyl nijak moc výrazný. Zabrousila jsem teda pro nějakou tu radu na webu dlouhevlasy.cz. Zkušené „hennařky“ mi poradily, že čím víckrát „hennové sedánky“ absolvuju, tím líp bude barva chytat a tím na tom budou i vlásky líp. Protože henna má za úkol nejenom barvit, ale i regenerovat. Taky jsem se ke svému údivu dozvěděla, že je možné míchat si hennu třeba s citronovou šťávou, červenou paprikou, kakaem, olivovým olejem, skořicí, atd. A taky prý čím dýl hennu necháte ve vlasech působit, tím lepší bude výsledný regenerační efekt. Mimochodem s tím kakaem a skořicí jsem to zkoušela taky. A nejenom, že vlasy dostanou zajímavý čokoládový nádech, ale i pěkně voní.

Dnes, když si chystám hennu, to vypadá tak, že si pro vlasy dlouhé pod lopatky koupím dvě krabičky černé henny (každá obsahuje 2 sáčky), tu rozmíchám v cca 70-80°C vody (množství zhruba +/- 300 ml), přidám lžíci citronové šťávy a malou lžičku olivového oleje. Vše nechám chládnout a 1-2x ještě promíchám. Pak hennu nanesu do vlhkých (jenom ručníkem trochu vymačkaných) vlasů, zabalím do dvou igelitových čapek (jsou v balení henny) a jdu se na 2 h zabavit k filmu nebo knížce. Pak pořádně hennu z vlasů vymyju vodou, šamponem a nakonec přidám i kondicioner. Důležité je fakt si dát práci a hennu vymýt opravdu poctivě. Jinak ji budete nacházet různě po oblečení ještě pár dní.5 thoughts on “Henna

 1. Taky jsem četla na tuhle hennu spíš negativní recenze, mně ale přijde stejná jako hennecolor, těžko říct, proč je tak „neuznávaná“. :)

  1. No já už se ptala na to samé i na různých diskuzích a zůstalo to bez odezvy. Tak fakt nevím. Možná kvůli tomu, že je levná? :-)
   A jestli je to kvůli něčemu jinému, tak bych fakt ráda vysvětlení, ať neumřu hlúpá :-)

 2. Koukám, že máme další podobný zájem :) S Veru obě henně holdujeme, určitě o ní taky budu psát. Na té DMácké henně jsem také začínala, ale hodně rychle s ní skončila. Ona mi totiž absolutně vlasy neobarvila (jen skoro neznatelný nazrz nádehc) a ke všemu mi ty vlasy připadaly horší než předtím, na půli cesty k chemlonu. Pak jsem si nějaký čas kupovala Henné Color, ta byla podstatně lepší, ale od té doby, co znám Lush, nechci jinou než jejich les cacas! Vlasy doslova září zdravím a krásnou barvou a s hennou se naprosto fantasticky pracuje, nedělá vůbec binec kolem. Jo, je dražší. Ale to skousnu, za ty zdravý vlasy to stojí.
  A Veru se chystá zkoušet ještě nějaké další henny, tak to pak dáme spolu dokupy – tedy do článku :)
  Verunka

  1. No snad tu Lush hennu vyzkouším, jestli je vážně o tolik lepší. Je fakt, že poslední dobou mi vlasy přijdou hodně vysušené. Tuším zas obnovím „maskování“ párkrát do týdne a mrknu po nové henně. Si mě teď vyloženě nalákala!
   Dívala jsem se, že vypadá jak tabulka čokolády… :-) to se spotřebuje na jedno barvení celé? Teď zrovna mám vlasy kousek pod ramena. Tak se informuju, kolik toho kdyžtak nakoupit :-)

   1. Kdepak, mně ta tabulka vydrží na třikrát. Sice už mám vlasy teď hodně dlouhé a dobarvuju většinou jen kořínky a trochu do délek. Ale na vlasy tvé délky budou dvě kostičky stačit krásně. Navíc se dá naředit/rozmíchat dle potřeby, není určeno přesné množství vody. Někdo ji rozvařuje ve vodní lázni, já ji většinou naškrabu na struhadle a zaleju horkou vodou, to stačí. A výživných olejů je v ní až běda, vlasy opravdu dostanu megapřísun. Sice jsou prvních dvě umytí poté těžší, ale pak už to je zas v normálu. Výhoda taky je, že se do ní už přísady nemusí přidávat. Můžou, ale nemusí. Zas chápu, že to pak není taková alchymie a že právě tohle někoho baví… ;-)
    A kupuju jí zpravidla v anglickém Lushi, kde vyjde o mnoho levněji.
    Jestli vyzkoušíš, tak pak určitě poreferuj! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *