Alverde – rtěnka Mademoiselle

Alverde - rtěnka MademoiselleChvilku jsem v DM nebyla, a tak mi trochu ušlo, že byla představena nová kolekce dekorativní kosmetiky. Až jsem zabloudila na jeden blog (Lady’s make-up bag) a jééé – Alverde má nové bílo-růžové puntíkaté poklady do kosmetické taštičky! Pokud je ve vás aspoň kousek ženské, co neodtrhne oči od úžasných botiček ve výloze, při nákupu nových šatů jste šťastná jak blecha a pokud zabloudíte do obchůdku s bižuterií, musí vás dostat ven násilím… pak jo, z Alverde budete doslova na větvi.

Obaly jsou úžasně roztomilé – růžový podklad a bílé puntíčky doplněné o potisk kraječky a navrch černá mašlička na každé šmince. Navíc bonus pro každou ekologicky smýšlející dušičku – obaly jsou papírové. Přiznám se ale,  že pokud bych neviděla vršek obalu, ani by mě asi nenapadlo zkoumat, že obal není z plastu.

Kolekce zahrnuje pěknou hromádku nových zkrášlovadel – rtěnky, tvářenky, stíny, linky, pudry… a i tuhý parfémek se tam najde. Já se nechala zlákat rtěnkou a zaujal mě odstín „Nude„. Rtěnka není parfémovaná, vůní mi spíš připomíná rtěnky, které jsem vždycky mamce tajně brala a zkoušela si je, když jsem byla malá (ahoj mami). Barvička není extra výrazná, nebo křiklavá. Je to ten typ, který vám pusu pěkně zvýrazní, ale není poznat, že nějakou rtěnku máte. Prostě jen vypadáte líp a nikdo nedokáže přesně říct proč. S výdrží zatím nevím jak to je, rtěnku jsem pořídila teprve dnes. Ale jeden poznatek už mám – dávejte si velice bacha na to, až budete pít ze skleničky/hrnečku. Jde to pak blbě dolů. Napadá mě na to jeden tip, který jsem kdesi četla. Než se napijete, tak okraj skleničky trochu olízněte, aby se rtěnka neobtiskla. Hlavně ale nenápadně. Nechceme vypadat jak pakoši, že :-)

Jo a praktické info na konec:

1. v dm jsem nejdřív naběhla k jejich poličce se šminkama (takové ty zelené obaly), ale kde nic, tu nic. Mademoiselle tam nebyla. Už jsem chtěla zklamaně odejít, ale pak jsem si všimla, že ji mají vystavenou úplně vzadu, na takovém tom „ostrůvku“ uprostřed, kde je i jiná dekorativka.

2. rtěnku pořídíte za 80,- peněz, u ostatních věcí jsem si moc cen nevšimla, ale budou se pohybovat taky +/- kolem té stovky4 thoughts on “Alverde – rtěnka Mademoiselle

    1. Musím se teda zastavit pro inspiraci častěji :-) Jo ještě tam měli jeden odstín, ale ten byl takový hodně sytý. Na ten jsem neměla odvahu :-)

  1. Na ty rtěnky jsem koukala, barvu-nebarvu bych potřebovala, ale ne nude, protože svojí barvu rtů mám tmavší. Ale trochu se bojím, že než ji stihnu spotřebovat, tak ten obal zničím, protože já mám každou rtěnku děsně dlouho. Co myslíš po čtvrt roce vlastnění – opotřebovává se?

    1. Rtěnku použiju tak jednou za měsíc, jinak mi leží v kosmetické taštičce. Proto mi asi vydrží věčnost! Co by ten obal udělal v každodenním provozu, to si neumím představit. Minimálně u mě v kapse by bylo za pár týdnů po rtěnce. Jinak teď přes zimu dávám přednost přece jen tomu balzámku na rty. V plechové krabce. Pro jistotu :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *