Weleda – Březový sprchový peeling

Weleda - Březový sprchový peeling

Březový peeling není na trhu žádnou novinkou, v regálech na něj můžete narazit už nějaký ten pátek. Ale určitě je ještě dost lidí, kteří peeling nezkoušeli a třeba i váhají, jestli stojí za to si ho pořídit. A přesně pro ty je následující kousek teorie vyhrabané z hlubin internetu + nějaký mini postřeh z praktického testu na mé maličkosti.

Oficiální info: Obzvlášť jemný Březový peeling vyhlazuje a regeneruje vaši pokožku. Voskové perly z karnaubského a včelího vosku šetrně odstraňují odumřelé buňky, zatímco vitální buňky jsou chráněné. Jemné cukerné tenzidy pokožku čistí, hodnotný meruňkový olej zabraňuje vysoušení kůže během sprchování. Po použití bude vaše pleť hedvábně jemná a hladká na dotek.

Peeling nádherně voní po březovém listí, rozmarýnu a citrusech navrch. Suprově se roztírá a je hustý akorát tak, abyste ho nemuseli z tuby pracně dolovat a zároveň si nemusíte dělat starosti, že vám z ruky/nohy/jiné_části_těla okamžitě steče, ještě než ho stihnete rozetřít. Můžete si vybrat, jestli ho chcete používat na vlhkou, nebo suchou kůži. Funguje tak i tak. Po použití je kůže vyhlazená, lesklá a provoněná.

Jak často můžete tělový peeling používat? Podle Weledy klidně denně. Je natolik jemný a šetrný, že poslouží výborně místo gelu nebo mýdla. Zaprvé nevysušuje a za další kůži krásně rozzáří. Srovnání se sprchovým gelem je asi takové, jako když si čistíte zuby prstem (gel), namísto abyste si vzali kartáček (březový peeling).

A super je, že na zhodnocení, jestli je složení ok, nemusíte mít doktorát z chemie. V zelenobílé tubě je: voda, cukerný tenzid, sezamový olej, alkohol, jemný anionický tensid, karnaubský vosk, včelí vosk, ricinový olej, olej ze semen meruňky, glycerin, směs přírodních éterických olejů, karagen, xantan, výtažek z březových listů, výtažek z kořene listnatce ostnitého, kyselina mléčná, výtažek z listů rozmarýnu, limonen*, linalool*, citral*. *součást přírodních éterických olejů.

I tak vám zní některé věci divně? Pro zajímavost se můžeme na pár z nich mrknout:

Karnaubský vosk – se získává z listů brazilské palmy a používá se pro dosažení lesklosti v mnoha různých podobách. Takže to, že se mi zdála kůže po peelingu lesklejší, nebyla má vlčí mlha, ani šedý zákal. On to byl karnaubský vosk. Přidává se i do balzámů a tyčinek na rty a najít ho můžete třeba u balzámků Lush.

Karagen – s oblibou se oblibou používá jako stabilizátor, zahušťovadlo nebo ztužovadlo při výrobě zmrzlin, piva a jiných výrobků. Přísada se rozpouští ve studené vodě a má podobné vlastnosti jako agar – agar. Také se jí říká islandský nebo irský mech. /zdroj/

Výtažek z kořene listnatce ostnitého – rostlinka se používá při žilních problémech a při těžkých nohou, nebo při křečích a otocích. V tělovém peelingu myslím skvělá ingredience. A kdyby vás to moc zajímalo, prý se osvědčila i při léčbě hemeroidů. Nemyslím si ale, že by výtažku bylo v peelingu takové množství, aby potírání… ehm… od hemeroidů nějak výrazně pomohlo :-)

Za mě tedy palec nahoru a mileráda vám weledí peeling doporučím otestovat. V téhle kategorii produktů jde podle mě o jeden z nejpovedenějších kousků!

Koupit peeling v BIOOO


2 thoughts on “Weleda – Březový sprchový peeling

  1. Není nad tento peeling. Lepší jsem nezažila. A já osobně ho používám i na dekolt a obličej a i to se mi osvědčilo. A stačí ho opravdu málo, takže dlouho vydrží. Pro mě 1+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *