Primavera – Cold Therapy

Primavera - Cold therapy směs éterických olejů„Je to nevyhnutelné, pane Andersone …“ Rýmičkové období je bohužel v plném proudu…

Vejdu do obchodu. Vybírám šampon. Za mnou někdo pčíkne. Hbitě uskočím za regál, abych se vyhnula letícím bacilům. Vzápětí po pravici uslyším zakašlání tak hrozné, jako kdyby se měl dotyčný snad každou chvilku obrátit naruby. Jak ve zpomaleném filmu zařvu „Nééééééé!!“ a s rozběhem skočím na zem mezi dva protější regály s kapesníkama, přičemž ve stavu největšího zoufalství se přitom snažím dýchat do rukávu od bundy…

Ehm. Aspoň někdy mám pocit, že by to bylo nejlepší řešení.

Ve skutečnosti vždycky v davu rychle vyhledávám potenciální nebezpečí a pak se snažím od takových bacilonosičů vzdálit, co nejvíc je to možné. Vidina napuchlého a ucpaného nosu, oteklých očí a prochrchlané noci mě totiž neláká ani omylem.

Jenže ne vždy je to tak jednoduché. Jak si chcete poradit s takovým bacilem třeba v narvaném buse? Při další zastávce dotyčného kopnout do zadku ve směru otevřených dveří se slovy „těch pět stanic dojdeš po svých, vole“? Si nemyslim.

A tak vám kolikrát nezbývá, než řešit ne příčinu (kterou už často neovlivníte), ale až následek.

Což obnáší mít doma zásoby kapesníků, kapek do nosu, eukalyptových olejíků do aromalampičky, nebo třeba takových vychytávek, jako jsou spreje na polštář, které vám uvolní upchatý nosík.

Deniska z Greenwave mi právě poslední dvě jmenované věcičky věnovala na ozkoušení.

Primavera totiž přišla s celou řadou kosmetiky nazvanou „Cold therapy“, díky které byste měli přežít nachlazení pokud možno bez ztráty desítky.

Cold therapy – polštářový spray bio

Primavera - Cold therapy spraySkleněná lahvička s rozprašovačem, který vytvoří hodně jemnou mlhu.

Podle Greenwave: Airspray Cold therapy je vhodný k pročišťování vzduchu v místnostech, kde pobývají nemocní lidé. Antivirové účinky Eukalyptu a Tymiánu jsou využívány po staletí v boji s rýmou, chřipkou a nachlazením.

Podle mě: umím si představit, že si s tím pošplíchám polštář, až budu umírat v agónii nachlazení. Tehdy totiž vezmu zavděk čímkoli, co může byť jen maličko pomoct. Jestli to teda rozprášit i po místnosti, ale… Vůně nemusí být příjemná každému. Takže za předpokladu, že se kurýrujete sami, proč ne.

Jak voní

Názor 1: Jak lékárna. Resp. jako když si přinesete pár krabek čaje z lékárny.

Názor 2: Jak bolavá noha. To by uvolnilo snad úplně všechno. I stolici…

Složení: Bio Alkohol, 100% bio éterických olejů z Bio Eukalyptu, Eukalyptu radiata, Tymiánu, Myrty a Levandule lékařské.

Cold therapy – směs éterických olejů

Podle Greenwave: Používání směsi Cold therapy je vhodné při nachlazení, nebo jako prevence při pobytu v prostoru s nemocnými lidmi. Lze použít do lampy, difuzéru nebo fontány.

Podle mě: pár kapek do aroma lampičky (popř. do sady na fondue), nebo do vany a nepotřebujete kapky do nosu. Čumáček zasekaný rýmou vám to protáhne řádně.

Vůně?

Eukalypt. Máta. Pamatujete na cukrátka „větrovky“? Tak to je ono.

Kolik to stojí: 185,- za 5 ml

Složení: Éterické oleje z Eukalyptu, Eukalyptu radiata, Levandule lékařské, Tymiánu a Myrty turecké

A co vy a vaše „cold therapy“? Máte nějaké super osvědčené bio vychytávky?

biooo

9 thoughts on “Primavera – Cold Therapy

  1. Bebe, já jsem měla to štěstí, že jsem tu směs olejů vyhrála, tedy dostala jako cenu útěchy a moc mi voní, já takové vůně potřebuju, neb mám celoroční rýmu a toto je blaho pro moje dutiny!

    1. Na rýmu je to vážně skvělá věc, Meduňko. Bez debat :-) a pokud ji máš navíc celoroční… tak to se nedivím už vůbec, že ti to dělá fajn. Rozhodně lepší, než do sebe ládovat kapky do nosu bo něco :o)

  2. Nachlazení jedinci v autobuse mě obvykle nepohoršují, ale když v pátek v bazéně maminka lákala svojí malou dceru do parní kabiny se slovy „pojď, to ti na tu rýmu pomůže“, chvíli jsem uvažovala, že jí řeknu něco ošklivého, a pak jsem se radši zvedla a šla…

    1. Tak to máš pevné nervy, Marti, žes dokázala držet jazyk za zuby. Ale určitě není fér, když nachcípaný člověk jde do páry nebo sauny… potažmo vlastně kamkoli, kde nutně být nemusí. Práce a škola je něco jiného… to kolikrát není zbytí, i když to teda rozhodně není ideální, že…

  3. Já používám v takových situacích sprej Eucasol od firmy Just. Obsahuje 31 eterickych oleju a je to síla :) Máme ho doma už asi 15 let a pravidelně každý rok ho kupuju… Působí i trošku dezinfekčně, čistí vzduch.

    1. Takže osvědčená medicína jo? Díkec za tip. Just, just… to mi něco říká… jestli od nich mamka nepoužívá nějakou tu mastičku bo něco. Se musím přeptat :-)

  4. Jediné, co mi pomohlo na počínající nemoc (opar v ústech, nachlazení) byl přípravek na posílení imunity Imunit 5PreveMax a za pár dní bylo po problému :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *