Kivvi – Tělová marmeláda Citron a Máta

Kivvi - tělová marmeládaPlocha kůže u dospělého člověka dosahuje 1,6 m2 až 1,8 m2. Na lidskou hlavu a krk u běžného zdravého člověka připadá přibližně 11% kůže, na trup 30%, na horní končetiny 23% a na dolní končetiny asi 36% z celkového povrchu kůže.“

V návaznosti na informaci o řádek výš nedokážu pochopit pár věcí. Jo. Já vím. Aspoň zavřete hubu Kelišová, když se něčemu divíte. Ale to fakt nejde.

Příklad č. 1: Bořka si koupí krém na ksicht. Ten jí nesedne. Vyháže se jí po tom vyrážka, ucpou se póry, pleť se vysuší, stáhne, omastí, nebo jí rovnou sleze obličej. Krém je pro tuto konkrétní osobu evidentně na dvě věci. Ani jedna z možností nezahrnuje variantu „patlání na obličej„. Co udělá dotyčná? Prohlásí, že bazmek teda vypotřebuje aspoň na tělo nebo na nohy. WTF?! Copak na zbytku těla nemá kůži, skrz kterou se ty samé látky, které jí nepasují na ksicht, vstřebají? Možná mám zkreslené představy o fungování kosmetiky. Kdyžtak mě opravte.

Další příklad. Lidi se poslední dobou naštěstí začínají aspoň trochu zajímat, čímpak že si nacpávají pupíky. Což je chvályhodné a mě osobně to dělá radost, protože jsem jeden z těch magorů, co budou hodinu stát před regálem s jídlem a studovat ty pidiaturní písmenka, aby vzápětí prohlásili, že nic asi kupovat nebudou. A mému doprovodu v obchodě střelí nervy, psychicky se zhroutí, začne bušit pěstičkou do země a zoufale řvát celých 5 minut, než vyčerpáním omdlí.

Miluju kosmetiku, která v sobě spojuje skvělé složení, parádní účinky a úžasnou vůni. Jedna ze značek, která tyhle požadavky splňuje, je lotyšská kosmetika Kivvi. Na chroustíkovi o ní byla řeč nedávno v souvislosti s čistící pleťovou emulzí.

Tentokrát jsem dostala za úkol prubnout tělovou marmeládu s příchutí citronu a máty.

Vůně

Postavte si vedle sebe domácí marmeládu od babičky a kupovanou z obchodu. Cítíte ten rozdíl? U babiččiny z fleku vysypete hlavní ingredienci. Podle vůně se prostě nejde splést. U kupované možná budete chvilku přemýšlet, jaképak aroma do ní výrobci přidali.
Kivvi marmeláda na tělo? Citron. Citronová zmrzlina. Bylinka. Hned. Suverénně a bez rozmýšlení.

Balení

Ťuťuňuňu! Baví mě. A to jakože hodně. Skleněná dózička s kovovým víčkem. Milunký obrázek na obale. Krásně vyvedený nápis. Zelená, žlutá a bílá barva. Všechno ladí dohromady a já jsem z toho hotová. Úchyl na piksly s kosmetikou? Jo. Nepopírám.

Co je uvnitř

Žlutá a mazlavá našlehaná hmota (zní to uvěřitelně?), která na ruce trochu taje.

Oné zmiňované mazlavosti se vůbec nelekejte. Marmeláda totiž dělá něco, s čím jsem se snad ještě nesetkala. Po rozetření je kůže promaštěná, vláčná, hebká, na dotek nemastná, ale ani ne suchá. Netušila jsem, že tyhle požadavky jdou zkombinovat dohromady. Evidentně to možné je.

Použití

Původně jde o tělový krém. Jenže! Vzhledem k docela malému obsahu 120 ml je mi líto marmeládu vyplácat na tělo. Používám ji teda jako extra výživný noční krém na obličej! Večer natřu na ksichtík a hlavně okolí oček. A ráno? Budím se s vyžehlenou kůží!

Na zbytek těla používám marmeládu za odměnu a pouze v případě, že si teda chci dopřát něco spešl a byla jsem celý den hodná a tak vůbec.

Nejsem si jistá, jestli by stejné použití na obličej vyhovovalo i majitelům a majitelkám mastné pleti. To by chtělo vyzkoušet. Ale jestli vlastníte fasádu suchou jak pepř, podobně jako já, doporučuju mazání testnout.

Jak a kde k tomu přijdete?

V e-shopu Naturals.cz narazíte i na další druhy tělových marmelád: pomeranč a vanilka, sladký pomeranč, žlutá růže nebo bergamot a litsea cubeba.

biooo

7 thoughts on “Kivvi – Tělová marmeláda Citron a Máta

 1. jeee, to vyzerá dobre! už si predstavujem tú vôňu citrónu a mäty! značku nepoznám, mrknem na to. čo sa týka mazania krémov na iné časti tela, párkrát sa mi tiež stalo, že som krém použila na lýtka, paty.. nie preto, že by som si chcela do tela dopraviť škodlivé látky inak (snažím sa používať čo najmenej zasajrajtovanú kozmetiku), ale preto, že ako alergik mám na tvári bohužiaľ úplne inú pleť ako na zvyšku tela, takže mi sadne fakt máločo. našťastie, už sa mi dávno niečo také nestalo, po tých rokoch experimentovania už zhruba viem, čo mi sedí a čo nie :)

  1. Voní fakt nádherně, Margaretko!
   A s tou co nejmíň „zasajrajtovanou kosmetikou“ (supr výraz, si musím někam napsat!) chápu… snažím se o něco podobného.
   Co ti sedí s alergií nejvíc? Jaká značka kosmetiky nebo jaká vychytávka konkrétně? Tipy já ráda :-)
   Bebe

   1. :D sedia mi úplne jednoduché veci bez ropných derivátov a parabénov. obľúbila som si hlavne Nobilis Tilia (teraz fičím na Biofáze) a Original Atok, tiež americkú Garden of Wisdom. nejaké recenzie sú u mňa na blogu, ak by sa ti chcelo čítať :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *