Dr. Popov – Tea Tree Spray

Dr. Popov - Tea Tree SpraySlavnostní večeře na počest Italů. Všichni se snaží bavit jak sebe, tak zahraniční hosty, kteří slibují přinést do JZD nějakou tu kačku navíc. Hlavně nenápadně. Když tu z ničeho nic stará Škopková vyděšeně zavětří, probodne vražedným pohledem svého starého a procedí mezi zuby hlášku: „Táto… ty ses zul!“ Škopek se zmenší ještě o půl metru, který už mu beztak chybí do normální výšky a směrem ke své drahé potichoučku špitne: „Ale jenom trošku!

Kolikrát už se vám nechtěně stalo, že jste se po celém dni venku zuli a zažili onen smrad, že by jeden pad? Kdo mi řekne, že nikdy v životě, tak obdivně hvízdnu a nebo ho začnu podezírat, že kecá.

Mě totiž tahle neblahá zkušenost potkala jednoho krásného dne, kdy jsem si obula nové ponožky a až večer zjistila, že víc než bavlna v nich nejspíš převládá nějaká umělotina, která s odérem kolem mých nohou udělala hotové zvěrstvo. Na místě bych se propadla hanbou! Takže od té doby se snažím preventivně hlídat jak botky (větrat, čistit, vystříkávat deo), tak nožky (udržovat suché, čisťučké a voňavé).

Konkrétně pro druhý případ jsem zjistila, že vede v sortimentu jednu vychytávku Dr. Popov – Tea Tree Oil Spray. Jde o bylinný balzám k regeneraci nohou, který ocení všichni jedinci, kteří trpí nadměrným pocením nožiček. Přímo podle info na obale má sprej hlavně dezinfikovat, osvěžovat a regenerovat uťapkané tlapičky. Působí taky při prasklinách kůže, únavě, přílišném pocení a hlavně – proti zápachu. 

Účinných látek v sobě vlastní hned několik – kromě dezinfekčního alkoholu tu najdete osvědčené pomocníky v podobě tymiánu, řepíku, měsíčku, šalvěje a řebříčku, ale třeba i kajeputu střídavolistého a prhy arniky.

Tymián obecný – působí proti bakteriím, plísním, je antiseptický a má dezinfekční účinky

Šalvěj lékařská, neboli babské ucho – funguje jako dezinfekce, má stahující účinky, potlačuje nepříjemný zápach

Řepík lékařský – má mírně svíravé účinky, je protizánětlivý

Řebříček obecný – působí dezinfekčně, antisepticky, podporuje hojení

Měsíček lékařský – proti plísni nohou, hojí popraskanou kůži a řezné rány

Prha arnika – používá se při kožních onemocněních, proti křečím i jako regulátor oběhu

Kajeput střídavolistý – kajeput určitě všichni znáte spíše pod názvem „tea tree„, neboli čajovníkový strom. Funguje jako parádní dezinfekce, prostředek k rychlému hojení drobných oděrek a ran a k léčbě kožích plísní. Jeho charakteristické aroma ovšem přebije všechno v dosahu kilometru. Tea tree si zkrátka s ničím nespletete.

Takže – žádné dryjáky na nožičky, které vás tak poctivě nosí. Namísto toho jim dopřejte hezky koupel třeba s pár kapkama levandulového, tea tree nebo tymiánového oleje. Pak vydrhněte veškeré zatvrdlinky pemzou a nakonec přestříkněte tea tree sprejem a hoďte nožky pěkně nahoru. Za tuhle péči se vám odvděčí nejen tím, že nebudou bolet a opuchat, ale hlavně – nečeká vás žádné nepříjemné překvapení v podobě smradu jak z Cařihradu :-)

3 thoughts on “Dr. Popov – Tea Tree Spray

 1. Teda, Bebe! Ten tea tree oil je taky skoro na všechno, mně pomáhá bojovat s pupínky, co se mi občas objeví, skvělý je i na štípance. :-) Na nohy jsem ho ještě nezkoušela, ale u Dr. Popova se chystám nakoupit už delší dobu, takže tea tree ve spreji rychle připisuju na nákupní seznam. :)

  1. Je to hodně univerzální věcička, Ilko.
   Stačí ti tea-tree olej, bambucké máslo a hřebíčkový olej a vyřešíš všechny neduhy světa :-)
   Co ještě plánuješ pořizovat u Dr. Popova? :-)
   Bebe

   1. U Dr. Popova mám vyhlídnutý Aloe Vera gel s borůvkou (je to zdravý a děsně mě zajímá, jak to chutná), libovolný zelený čaj (už jsme dva doma měli a pokaždý byly vynikající), no a teď ještě tea tree olej ve spreji. ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *