Kivvi – hydratační sprchový gel bergamot & litsea cubeba

Kivvi - hydratační sprchový gel bergamot & litsea cubeba

Občas mám období (a nemusí být ani úplněk), kdy se mi prostě ten uspávací trpajzlík či který skřet to má na starosti, vyhýbá. Říkali vám v dětství, jak to funguje, ne?
Lehnete si do pelecha, zavřete oči a čekáte na kouzelného tvora, co vám posype hlavu třpytivým šáším a vy upadnete do bezvědomí a povalí vám slinta z kútka během pěti vteřin.

Povídali, že mu hráli.

Ležím pět minut. Deset. Hodinu. Snažím se mít zavřené oči, protože jestli trpaslík čumí přes okno a já bych čuměla do stropu, nedošel by. Logicky. Abych ho neviděla, že.
Co chvilka mám oležený bok a už nevím, jakou polohu bych zaujala. Ležící střelec, ani přejetá žaba nefungujou. Vztekle se posadím na posteli. Otočím a protřepu peřinu. Napiju se. Znova se usalaším. Tahle poloha by možná i šla…

Zavřu očka. Počítám ovečky. Jedna ovce… hop… druhá ovečka… hop… třetí zamrmlá něco o tom, jestli se mi nechce čůrat. Mít po ruce virtuální holící strojek, vezmu ji i s ušima, svini zákeřnou! A přetahnu sukoviců…

No nic. Musím vstát a absolvovat trasu postel-wc-zpět. Po cestě se samozřejmě proberu ještě víc. Znova si lehnu, nasraná na celý svět. Debilní ovce…

Převalování mi vydrží do tří do rána. Pak to vzdám, vezmu knížku a do šesti se snažím unavit oči. Pak už si pamatuju jen to, že jsem se probrala těsně před obědem, ne nepodobná zoufale opuchlému zombíkovi

Pro takové hybridní mrtvolné stavy si namísto rozmazlovacích voňavých mýdel a sprchových krémů šetřím kosmetiku, která voní podobně jako koš plný citronů. Kromě verbenového zázraku od L’Occitane, který by probral i mrtvolu, se mi doma vyskytl i vzorek od Kivvi v podobě sprchového gelu s vůní bergamotu a litsea cubeba (vavřín). Jasně, že od malých škvírek namísto očí mi sprcháč nepomůže… Na to musím obětovat ledovou vodu a bobříka odvahy v umyvadle… Ale minimálně pro čichové buňky je to jak vkročit do citrusové zahrady a optimistického ráje v jednom.

KivviKivvi

Jakmile gel po kůži rozetřu, úplně cítím, jak únava a skleslost mizí a nahrazuje ji takový ten příjemný pocit, že mě dneska určitě čeká super den. Gel ani moc nepění, jen se mění na bílou krémovou hmotu podobnou tělovému mléku.

Co se vysušování týče – na kůži těla nemám problém a přijde mi, že se snad ani nemusím natírat olejem nebo krémem. Ovšem když jsem si s gelem zkoušela umýt obličej, už to tak růžové nebylo. Asi mám vážně souchotinový ksichtík, protože mě docela hodně pnul. A to prosím ve složení není žádný alkohol! Pokud tedy nepočítám mikroskopické množství na konci seznamu. Naopak se tu můžete setkat s klasickýma chuťovkama, jak je u Kivvi milým zvykem – oleje (olivový, kokosový, pupalkový, kiwi, aj), bambucké máslo, nebo třeba rostlinné a květinové extrakty (růže, aloe vera, heřmánek, guarana, okurka, rozmarýn, aj.). Moc hezké čtení to je.

Jinak teda 100% ingrediencí je přírodních a z toho 60% BIO. K sehnání v Naturals.cz za 279 Kč.

Co vy a sprcháče? Jaký je váš oblíbený? :-)

biooo

11 thoughts on “Kivvi – hydratační sprchový gel bergamot & litsea cubeba

 1. Ah, tu nespavost znám a nenávidím. Typické, jdu si lehnout ve 22 hod. O půlnoci si říkám, to bude dlouhá noc a ještě mi v hlavě hučí ta hrozná písnička od Vondráčkový. Ve 2 v noci si říkám, jestli jsme nepila moc kafe a neválela se nečinně u počítače podezřele dlouho. Ve 4 ráno se i jako ateista zoufale modlím aspoň za hodinu spánku. V 5 to vzdávám, jdu obvykle koukat na film. Přes den čumím jak vyvoranej krtek, kterýmu se nezdá o kalhotkách s kapsami, ale o teplé posteli s peřinou.
  A protože jsem holka prozíravá, chodím do postele radši ve 2, aspoň ty 4 hodiny můžu psát články na blog :D
  Jinak takhle nakopávající sprcháč mám ráda grepový od Yves Rocher nebo nějaké extra mátové mýdlo :)

  1. Mademoiselle, mluvíš mi z duše… :-) kolikrát člověk dojde tak daleko, že proklíná jak sebe, tak úplněk, tak všechny hrnky kafe a pohybující se ručičku na hodinách. A závidí všem, kdo tak spokojeně chrupkají! :-)
   Od Yves Rocher jsem ještě nezkoušela :-)
   Bebe

 2. joo, tohle jsem mívala asi před pěti lety, kdy jsem byla v celkové psychické nepohodě, škola, doma, blbý vztah… pak se věci změnily k lepšímu a takový stav mě postihne tak jednou za půl roku *ťuk ťuk* takže u mě to bylo v hlavě…
  a oblíbený sprcháč nemám, jsem nevěrná, střídám je, co mi zrovna přijde pod ruku v obchodě, novinky, co je v boxu… nepamatuju si, že bych nějaký měla víckrát. ale momentálně miluju pivoňkový L’Occitane – ta vůně je nádherná a navíc vydrží na kůži docela dlouho

  1. Psychika je veliké neřádstvo, když je pocuchána. Vím a znám a snažím se tomu vyhýbat ze všech sil. Mám spotřebu vonných svíček a různých relaxačních kosmetických vychytávek jak dvacet lidí dohromady a občas je to přece jen málo :-)
   Pivoňkový L’Occitane je úžasná věcička…! Od obalu, vůně, až po tu růžovou :-)
   Bebe

 3. Booooože jak já se nasmála!!!!!!!:D přesně tohle jsem prožívala poslední dvě noci!:D ovšem v tu chvíli mi to moc humorný nepřišlo… Holt je asi silný ouplněk :/

  1. No je to možné, že by ten úplněk fakt tak hodně působil?
   A vtipné je to vždycky až s odstupem… kdyby se někdo začal tlemit třeba v ty 4 ráno, tak ode mě snad i jednu koupí do zubů… :-)
   Bebe

 4. Uf, mluvíš mi z duše, z pátka na sobotu jsem měla pocit, že jse moka nezamhouřila. Měsíc si dal záležet.=) Já mám mátu, bergamot od Alverde, taky docela probírá.=)

  1. Alverde sprchové gely a vůně umí! :-) mě se třeba moc líbí i ta verbena s pomerančem nebo grepem, či co to bylo. Takový žlutý obal se zeleným stéblem travky na obrázku :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *