Aromatica – Kosmín regenerační mast

Kosmín s heřmánkemMůžu s klidem oslintat kohokoli, kdo má plnou hubu oparů a nic se mi nestane. Fakt. Podobnou srandu jsem snad na puse nikdy neměla (nebo si to aspoň nepamatuju) a ani se mi ji nepodařilo chytit. Teda – né že bych o to stála. Ale jednoduše jsem vůči oparům jaksi imunní či co. Buď za to může kouzlo osobnosti, nebo ta vrstva kosmetiky, kterou jsem imrvére naimpregnovaná. Kdoví.

O to hůř je na tom ale moje okolí. Neznám snad nikoho, kdo by během nachlazení nebo chřipky nenadával, že se mu zase vyrazila „zima“ nebo opar. Jakmile takovou hlášku z dálky slyším, už zdrhám pro mini lahvičku tea tree oleje a dotyčného nutím se natřít. Protože to jako pomáhá, když se opar podchytí brzo. Vyzkoušeno na lidech :-)

Jenže můj chlap se takhle lehce zmanipulovat na BIO olejíky nedá (jeho mínus!). Pořád si vede tu svou, že má osvědčený krém, který na opary a suché rty zabírá nejlíp a nehodlá se ho vzdát a je nejlepší co na puse kdy měl (přemýšlím, jestli si to brát osobně) a basta fidli.

O čemže mi to doma básní? O regeneračním krému Kosmín s heřmánkem a kafrem od Aromatica. Má fungovat na popraskané rty a koutky, hojit čumáček po rýmě a regenerovat pusu po oparech.

Když mi chlap tubičku předhodil poprvé, nedívala jsem se na ni moc důvěřivě. Jednak mě moc nenadchnul obal a taky… síla zvyku, že všechno nejdřív obrátím v ruce a začnu luštit složení. Petrolatum? Paraffinum Liquidum? Málem jsem od sebe tubu odhodila jak odjištěný granát! TOHLE, že bych si měla napatlat na rty? Ani ve snu!

Abyste ale neřekli, že jsem stará konzerva a nevím o čem mluvím, tak jsem teda mast prubla. Je hodně hutná, poloprůhledná a vypadá jak vazelína. Kafr v tom cítím zřetelně a heřmánek bych hádala asi až po tom, co bych si přečetla složení. Jinak by mě nenapadnul. Ale vůně je mi příjemná. Nejvíc ji oceníte s nosíkem upchatým rýmou :-)

Vyzkoušela jsem si párkrát namazat i rty, ale nadšení se moc nekonalo. Měla jsem je pak vysušené a chuť taky není nic, co bych musela koštovat denně…

Chlap na to má ale jiný názor. Několikrát mi zopakoval, že na mastičku nedá dopustit a kdyby mu ji přestali vyrábět, tak z toho bude hodně nešťastný, protože nic jiného mu na opary nefunguje.

Kosmín s heřmánkemKosmín s heřmánkem

Prý vyzkoušel už spoustu různých SOS tyčinek, Labello, jelení lůj, apod. Všechno na nic. Až tenhle Kosmín je zázračný a osvědčený. Jakmile mu popraskají rty, začnou se dělat koutky, nebo cítí, že opar je na cestě, tak stačí namazat a voilá. Opar se 100% nevyrazí a rty jsou zase „v původním stavu“.

Co ale moc nepochválil, tak chuť a vůni. Prý mu to nechutná a smrdí po kafru. Ale za ty účinky to stojí přežít.

Jo a taky mi bylo zdůrazněno, že mastičky stačí strašně málo a celá ta tuba vydrží klidně 4 roky. Když jsem na to namítla, že se to má podle info na obale spotřebovat do 18 měsíců, bylo chvilku ticho. A pak hláška, že je to blbost, protože se tomu přeci nemůže nic stát. Jen je mastička víc tekutá, když se v létě zapomene v autě. No bóže :-)

Co vy a opary? Dělají se vám nebo někomu v rodině? A máte osvědčenou radu, jak se tomuhle neřádstvu vyhnout?10 thoughts on “Aromatica – Kosmín regenerační mast

 1. Jojo, Kosmín je pěkný smraďoch! Já na opary ani nic podobného naštěstí netrpím, ale když se mi čas od času udělá koutek, Kosmín ho v počátečním stádium zahojí rychle. Jen se to nesmí rozjet, pak je Kosmín moc slabý…
  Jako klasické mazadlo na rty bych ho nesnesla kvůli smrado- vůni a taky tomu, že obsahuje hodně vazelíny, která mi dehydratuje rty.

  1. Takže s Kosmínem spíš do lékárničky než jako každodenní mazátko na pusu :-)
   Ta vazelína je tam asi dobrý nosič pro účinné látky, ale… Fakt je spíš na příležitostné léčení oparů nebo koutků :-)
   Bebe

 2. Závidím ti bezoparovost! Mně se asi jako jedinému člověku na zeměkouli dělají opary zásadně na nose… :D Což je dost na nic, jelikož mi vyraší vždycky když mám rýmu a když mám opar, tak je každé vysmrkání utrpením. Ale osvědčeně mi na ně pomáhá Herpesin – opar mi sice nevyléčí, ale zaručí, že se nebude rozrůstat a zůstane v podobě, v jaké byl když jsem ho poprvně namazala. Nic lepšího jsem neobjevila, tak možná Kosmín zkusím příště, když je to takový osvědčený zázrak ;)

  1. Auuuu, tak to zní ale brutálně bolestivě, Valentine! :-O
   Doufám, že tě nic podobného hodně dlouho (ideálně už vůbec) nepotká!
   Jak dlouho se vlastně taková nedobrota na čumáčku hojí?
   Bebe

 3. Kosmín jsem měla a teda žádný zázrak. Na opary netrpím. A když se mi opar udělá, namažu si rty zubní pastou to mi pomáhá :D

 4. Moje milá Bebe, já na opary docela trpím a na suché a popraskané rty taky. Kosmín všude chválím stejně jako tvůj chlap. :) Mimochodem chválím kresbu, moje by vypadala podobně..:D Když mi opar vyraší, chvíli ho leduju kostkou ledu, není pak tak velký a nebo se hned ztratí. Potom mažu kosmínem a když už je opar „seschlý“ a je na něm stroupek, mažu obyčejným medem. :) Stroupek se pak sám odpadne a po oparu ani vidu! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *