Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Arganový olej Arganeol (recenze)

Arganeol - arganový olej
Arganový olej Arganeol – BIO marocké zlato

Nebe se smilovalo. Mé nářky byly vyslyšeny. Země se pohnula. A já poprvé v životě objevila arganový olej, který nesmrdí jak plná pamperska… Už žádné vykulené oči u zrcadla a dýchání pusou s myšlenkou, kterak se musí pro krásu trpět, i kdybych se u toho měla poblinkat smradem. Nic takového! Naťupám arganový olej na obličej kdykoli budu během dne chtít! A můžu i na noc! Joooooo! :-D

Tohle tekuté voňavé zlato se u nás prodává pod názvem Arganeol a dováží se přímo z Maroka. Konkrétně pochází od jedné zavedené ženské arganové manufaktury, která se nachází na jihozápadě země, nedaleko města Taroudant.

Nákupem pomáháte ženám

Navíc manufaktura funguje na principech Fairtrade. Což znamená, že PŘÍMO pomáháte berberským ženám, které tam pracují. Jak?

 • dřív nebylo běžné, aby se ženy pohybovaly mimo domov bezmužů. Díky práci v arganové manufaktuře mají však ženy svobodu pohybu a dokáží do rodinného rozpočtu přispět dokonce stejnou měrou, jako jejich manžel.
 • díky vlastním vydělaným penězům mají ženy šanci začít vzdělávat sebe a své děti. Naučit se číst, psát, počítat…
 • dnes po celém Maroku existuje asi 170 manufaktur, které zaměstnávají okolo 5000 žen
Arganeol - arganový olej

Jak manufaktury na arganový olej vůbec vznikly?

Inu, to bylo tak. Arganový olej se dřív vyráběl jen v malém množství. Pro domácí spotřebu nebo prodej na místních trzích to bohatě stačilo. Jenže! Netrvalo dlouho a pověst o marockém zázraku daleko přesáhla hranice, způsobila ve světě rozruch a domácí výroba už nestihla zahraniční poptávku pokrýt. A jelikož výroba arganového oleje byla vždy výsadou žen, nabízelo se jedno geniální řešení. A totiž založit arganovou manufakturu, která by ženy zaměstnávala. Ze začátku to byl samozřejmě skandál jak blázen. Ženská má být doma a nemá trajdat venku. Maximálně tak k příbuzným a okamžitě domů! Tradice tak velí!

Jenže! Byla tady ještě skupinka žen, které neměl kdo finančně zabezpečit. Poněvadž jejich „tradiční úlohu“ ve společnosti jim tak trochu překazil osud. Smrt manžela, rozvod, nemožnost se vdát…

Zoubida Charrouf – žena s velkým Ž

A právě tyhle ženy využila pro práci ve své první manufaktuře univerzitní badatelka Zoubida Charrouf [Zubida Šarrúf]. Poptávka byla a pracovní síla také. To nemohlo dopadnout jinak, než dobře! Manufaktura začala prosperovat, ženské vydělávat peníze a chlapům nezbylo, než uznale pokývat hlavou… A někteří si tak dobře spočítali, kolik je 1 a 1, že do manufaktury přivedli i své manželky, které tak mohou trávit 8-10 h denně mimo domov…

A výsledek snažení těchto žen? Proč stojí za to zkusit arganový olej Arganeol a ty smradlavé fujtajbly s opovržlivým frknutím ignorovat?

Arganeol - arganový olej

Arganový olej, který voní? ANO!

Olej nesmrdí, ale voní. Voní!!! VONÍ!!! Lehounce a slabě. Jako oříšky, které jste podrtili na talířku, schovali je za roh a teď necháváte hádat ostatní, cože se to line vzduchem za vůni. Má tuze sympatické balení s ultra-mega dlouhým kapátkem, které dosáhne až na dno flaštičky. Protože co si budeme nalhávat – není nic horšího, než když u kosmetiky, u které vám jde o kapkované dávkování, nemůžete vydolovat poslední půlcentimetr ode dna.

Jak se arganový olej používá

Vtírám olej do lehce navlhčené pleti. Stačí si opláchnout ruce vodou, přetřít s nimi obličej a nanést pár kapek oleje. Krásná tajemná záře jak nad Pacifikem se mi rozline po pleti…

Je až neuvěřitelné, že pleť není po použití oleje mastná. Pokud jej rozetřete na vlhkou pleť, po zbytkové mastnotě nezůstane ani památky a vám se v zrcadle vrátí odraz krásně projasněné pleti. Trvám na tom, že arganový olej Arganeol je nejlepší olej, které si můžete na obličej dát. Umí zázraky. Vážně!

A jinak… odvolávám, co jsem odvolala a slibuju, co jsem slíbila… A slavnostně přehodnocuju svůj názor na vůni arganového oleje! :-)

Komentáře: 37

 1. ejnets ejnets 17 března, 2014

  Tak to si mě ted dostala!! Okamžitě ho objednávám! Děkuji dobrá vílo! :)

 2. anna anna 17 března, 2014

  neposielajú na Slovač :-(

  • étoile étoile 17 března, 2014

   To Anna: Na http://www.blanchette.cz už jsem objednávala a byli fakt milí, zkus jim napsat, určitě ti to po dohodě pošlou i na Slovensko.

 3. Brunwen Brunwen 17 března, 2014

  Tak to zní opravdu dobře a ty ženské manufaktury jsou skvělý nápad!

  • bebe bebe Autor | 17 března, 2014

   Taky se mi ta myšlenka pracovních míst hodně líbí :-)
   Bebe

 4. ~ Domi ~ ~ Domi ~ 17 března, 2014

  To nevypadá vůůbec špatně! :)
  Já mám doma teď ten arganový od Saloos a vůbec nesmrdí. :) Jsem spokojená, akorát teď přemýšlím, aby to nebyl nějakej nečistej bazmek. :/

  • anna anna 17 března, 2014

   napadlo ma presne to samé.nepríde mi ten saloos taky dokonalý ako vyzerá na prvý pohlad..

  • veri veri 17 března, 2014

   To není čistý arganový olej, je naředěný jojobovým a asi růžovým(?).
   Nicméně nic závadného.
   Jinak doma ho mám taky. :-)

 5. Iva Iva 17 března, 2014

  No bohužel arganový olej 100% čistý nikdy nevoní, takže voňavěmu nevěřím a to se v tom trochu vyznám. Ani bez vůně „zápachu“ není v pořádku. Ten správný kvalitní je cítit jen jemně a ta nepříjemná vůně vymizí do maximálně 5 minut, co ho máte na obličeji.

  • bebe bebe Autor | 17 března, 2014

   On není vyloženě voňavý, že by to člověka omráčilo z lahvičky. Ta vůně je strašlivě jemňounká. Lehká. Málo znatelná. Ale je tam :-)
   Bebe

  • RadkaK RadkaK 2 dubna, 2014

   Taky ho mám a právě nyní používám. Ale rozhodně nevoní, spíš bych řekla, klasicky zapáchá, tak jak má, ale po nanesení to je do 10 sekund pryč. Mně se teda líbí, zejména to balení s kapátkem oceňuji. Brzy budu psát recenzi i na můj blog na několik arganových olejů. Ale nyní vyjde každým dnem můj článek o mém putování Marokem :)

 6. veri veri 17 března, 2014

  Co jsem koukala kdysi na net, tak v několika celkem seriozně tvářících zdrojích tvrdily, že pravý arganový olej by neměl smrdět… tak by mě teda zajímalo, jak to fakt je.

  • veri veri 17 března, 2014

   Aha, tak teď koukám, že tu někdo psal, že to má smrdět. Tak jsem zmatena a už nevím, čemu věřit. XD

   • bebe bebe Autor | 17 března, 2014

    Veri, kukni na stránku jak poznat, že je arganový olej kvalitní. Je to tam moc pěkně popsané :-)
    Bebe

     • veri veri 17 března, 2014

      No nevím. Nejsem žádný odborník na arganový olej, ale podle toho, co postovala Bebe a podle mého rychlého výzkumu teď na internetu, by kvalitní arganový olej měl vonět – oříškově.
      Pokud smrdí, buď je zkažený, a nebo prošel střevní kozí turistikou a je tak míň kvalitní.

 7. Darkness Darkness 17 března, 2014

  Dá se to koupit někde v Praze?

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   Jej, tak to netuším, Darkness! Ale zkus napsat přímo na e-mail p. Kolka, který má Arganeol na svědomí :-)
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 10 července, 2014

   Doplňuju info – Arganeol na webu zveřejnil seznam míst. kde se dá olejík sehnat :-) A v Praze jsou hned 4 takové místa! :-)
   Bebe

 8. Jana Jana 17 března, 2014

  Balení je krásné :) Díky za inspiraci, je fakt, že mě argan olej zrovna dochází

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   Mě dostalo to kapátko – šroubuju, vytahuju, furt se nemůžu dobrat konce… Extra super dlouhatánské :-D
   Bebe

 9. Petra Petra 17 března, 2014

  Juu, to balení je super. Arganový olej si mám v plánu koupit, tak děkuji za tip. Jinak článek jsem přečetla jedním dechem.

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   Děkuju za milý komentář, Peti! :-) určitě dej pak vědět, jaký olejík sis nakonec pořídila. Na arganový olej jsem schopná složit přísahu, tak jsem zvědavá, jestli ti bude sedět! :-)
   Bebe

 10. Gábi Gábi 17 března, 2014

  To vypadá moc hezky. Já zkoušela snad všechny značky na trhu – primaveru, nobilis, a snad i něco z Německa a všechno smrdělo jak kozi chlívek. Na podzim jsem si přivezla olej z Maroka z jedné takové manufaktury jak Bebe píše a voní to přesně jako jemňoulince čerstvě namleté oříšky. Kromě pleti je argan super i na roztřepené konečky a přidávám si ho do vany – tři čtyři kapky a nemusím se pak ničím mazat. Už mi docházi, tak diky moc za zajimavy tip;-)

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   A víš co, Gábi? Já si na začátku myslela, že takhle prostě arganový olej smrdět má. Mě nenapadlo, že může nejen suprově žehlit ksichtík, ale i vonět… Brala jsem to jako takovou „daň“ za účinky :-)
   No ale teď jak u tebe čtu o té vaně… mě asi začíná štvát, že máme jen sprcháč… hned bych si užila arganovou koupel :-)
   Bebe

 11. Lili89 Lili89 18 března, 2014

  Já jsem si chtěla pořídit ten od Saloosu, ale pani prodavačka mě sjela pohledem a prohlásila, že to nepotřebuju, že to je opravdu na hluboké vrásky a tak a že by to pro mě bylo zbytečné…
  Nicméně těžko se odolává a naštěstí máme eshopy O:-)

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   Pani prodavačka byla teda blbá jak vagon bruslí… A možná to byla příbuzná té, která se mi snažila tvrdit, že ten růžový arganový olej od Saloos je naprosto čistý, ať se podívám na složení. Obal jsem si přečetla, podívala se na ni, zpátky na lahvičku… zase na ni. A zeptala se, jestli nemají opravdu ČISTÝ olej. Čučela na mě jak na magora :-D
   Bebe

 12. Beauty of Body And Mind Beauty of Body And Mind 18 března, 2014

  Já mám doma už nějaký týden ten od Nobilis Tilia a ten teda jako smrdí :D :D Zatím jsem si ho troufla dát jen kolem očí, naštěstí jsem to při aplikaci ani potom necítila. Ale čichat k lahvičce je fakt nebezpečné:(

  • bebe bebe Autor | 18 března, 2014

   Pod to se podepisuju… čuchnout k flašce je fakt o zdraví… :-D nebo spíš o poblité kachličky v koupelně…
   Každopádně na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že se na ten smrad dá zvyknout do té míry, že už to člověkovi pak ani nepřijde. A co jsem vůbec nepochopila – tak že chlap arganový olej od Primavery necítil. VŮBEC! Mi tvrdil, že to nemá žádnou vůni ani puch. Dostal za to pusu a já se mohla opatlat na noc :-D
   Bebe

   • Beauty of Body And Mind Beauty of Body And Mind 18 března, 2014

    No mě ten olejíček přišel k našim, tak jsem říkala do telefonu mamce, ať si čichne, jak to voní a ona že nijak :D Přitom já četla na internetu (bohužel až po objednávce) něco o chlívku :D Když mi ho přivezla, tak jsem si říkala, jestli nemám přecitlivělý nos tím těhotenstvím, to bývá často, ale očividně fakt ne :D :D :D

 13. elisabeth elisabeth 30 března, 2014

  Bebe, moc díky za úžasný článek, dobrý a nepáchnoucí arganový olej sháním už dlouho, ale ne všude je opravdu čistý. Za BIO kvalitu a Fairtrade palec nahoru!! Takže neváhám a objednala jsem. Asi mám happy day, protože na http://www.blanchette.cz mají zrovna tenhle víkend na 50 ml balení 15% slevu, jupí! Ještě jednou díky, Arganeol je mi očividně souzený :)

 14. matus matus 29 dubna, 2014

  Originálny Arganový olej má svoju atypicku vôňu, niekom vonia, inému nie, ak ke to výrazný zápach tak ide o málo kvalitný Arganový olej z orechov pozbieranych po zemi, orechy, ktorých šupku obžujú kozy, alebo ťavy. Ak má orieškovú vôňu, tak je vyrobený z prazenych orechov a takýto olej sa predáva ako potravinársky. Je to Arganový olej, ktorý najčastejšie kúpite u nás ale aj v Maroku, pretože pri pražením sa zvyšuje vylisnoť oleja a tým pádom je lacnejší. Arganový olej s výraznou vôňou je určite upravený, či už chemicky, deodorizaciou alebo prírodné, v každom prípade je to už zásah do oleja. Ani to, že kúpite Arganový olej v Maroku, nie jr žiadna záruka pravého arganového oleja. Vzhľadom k niekoľkoročným pracovným skúsenostiam v Maroku, dovážame na Slovensko a do EU už niekoľko rokov Arganový olej. Arganový olej kozmetický a Arganový olej potravinársky. Vyrobený, flasovaný a zabalený priamo v Maroku v ženskej berberskej kooperative. Je veľmi dôležité aby bol olej vyrobený priamo v Maroku! Viac informácií si môžete pozrieť na stránke http://www.orienthouse.cz časť kvalita a cena kde sú dôkladne rozpísané dôvody ovplyvňujúce kvalitu a cenu arganového oleja

  • Bebe Bebe Autor | 12 září, 2014

   Děkuju za odkaz, marti. Kuknu! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít