Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Autem do Benátek – tipy na cestu (rok 2014)

Autem do Benátek
Autem do Benátek – užitečné tipy na cestu (rok 2014)

“Nezajedem si autem do Benátek?”
“Jako jak? Teď?!”
“Ne asi. V příštím životě. Jasně, že teď. Budem na Moravě. Tak to můžem rovnou protáhnout na jih.”

[uběhnou dvě vteřiny, během kterých se mi v hlavě odehraje něco jako “uvidím Benátky! BENÁTKY!!! Ááááá! Asi si učůrnu radostí! A budem tam spát! SPÁT! UááááÁÁÁÁÁÁ!!!”]

Nahlas ovšem podotknu: “A vlastně proč ne. Kdy vyjíždíme?”

Vyjeli jsme ve středu v půl 5 ráno. Což se později ukázalo, jako ta nejlepší možná doba. Člověk je relativně odpočatý a po cestě navíc může očumovat přírodu, Alpy, nebo dostávat hysterák nad délkou tunelu. To je třeba ve dvě ráno docela problém. Kukáte z okýnka ven a jediné co vidíte, tak je lampa, lampa, lampa, osvětlený billboard, projíždějící auto, lampa, lampa, lampa… X hodin v kuse. Pěkně na chuja. Taková cesta vůbec neubíhá! Vyzkoušeno od minule.

Autem do Benátek – základ je dobrý plán a užitečné tipy na cestu

Takže ještě než se rozednilo, pleskli jsme na přední sklo rakouskou dálniční známku a skrz Břeclav jsme nabrali směr Wien, Graz, Villach, Udine a Venezia (Benátky). Cca 7 hodin fičení po dálnici. Plus mínus. Venčící pauzy a tak. Uběhlo to jak nic.

Benátky 2014
Itálie – Benátky

Parkování auta v Benátkách

Jelikož do centra Benátek se autem asi těžko dostanete, pokud nemá vaše vozítko schopnost alá Transformers a neudělá ze sebe během chvilky třeba loď… Bylo potřeba vyřešit parkování. Cíl byl jasný. Parkoviště San Giuliano v Mestre.

Než prohrábnete paměť s mapama a dojdete k závěru, že nemáte tucha, kde tahle díra může být, pak velice rychle pochopíte: Benátky jsou ostrov. Do Benátek vede asi čtyřkilometrový “most” v podobě silnice Via Libertà. Jedno z posledních míst na pevnině je parkoviště San Giuliano. Proč jsme plechového broučka nechali zrovna na tomhle místě, když přímo v Benátkách jsou taky parkoviště Tronchetto a Piazzale Roma? Dobrým argumentem byl rozdíl v ceně za 24h parkování. V San Giuliano (pevnina) dáte €5, v Tronchetto (ostrov) €21 a v Piazzale Roma (ostrov) €24 – €29. Dát za 3 dny parkování €15, nebo €87 už je znát…

Jinak – ze San Giuliano se dostanete buď za dvě zastávky autobusem (stačí mávnout na bus na Via Orlanda), nebo taxíkem. Bus pro jednoho – €2,50, TAXI pro dva – cca €16.

Obojí vás doveze na Piazzale Roma, kde už se hravě dostanete kam potřebujete dopravou po moři (vaporetto), nebo pěškobusem.

Benátky

Pořiďte si mapu Benátek!

Pokud jste si ještě doteď nepořídili mapu, je nejvyšší čas to napravit. Bez mapy jste v prdeli. Zahnete do blbé uličky a prodloužíte si hledání hotelu o dvě hodiny. A dopadnete jak my…

“Hele tady už by to někde mělo být. Jdeme jaksi dlouho…”
“Ale teoreticky bysme měli být blízko. Podél moře přece náměstí nemůžeme minout! A pak už stačí jen najít tu pidi uličku…”
“Zkusím mrknout do navigace…”
[chvilka ticha]
“A ku**a.”
“Co je?”
Asi jsme na jiném ostrově…”

Horko jak sviňa. Kolečka na kufru ohoblované pomalu až na šroubky. Nohy necítím. V duchu počítám do pěti (na deset nemám sílu).

Asi jsme někde na začátku ignorovali cedulku, která vedla na jeden ze tří mostů přes Canal Grande – Ponte dell’Accademia… Takže nezbývá, než se vrátit a chybku napravit…

Druhý pokus už dopadá o něco líp, a tak se do hotelu Ca’ del Duca přece jen dohrabeme. Dokonce ještě před půl 3. Z Piazzale Roma o dvě hodiny později… Frajeři, no.

Cesta do Benátek
Venezia
Benátky
Autem do Benátek 2014
Autem v Benátkách

Ubytování v Benátkách

Nutno podotknout, že hotel mi vyrazí dech a vzápětí je zapomenuto veškeré příkoří, které jsem stihla napáchat na svých nožičkách při bloudění s bagáží na zádech. Ta obrovská postel! Krásná skříň! Nábytek jak ze zámku! Uííííí! Všude voňavučko, čisťučko

A co je na tom úúúplně nejlepší! Bydlíme v samotném centru! 300 m od Ponte di Rialto a 80 m od Piazza San Marco. Navíc – máme koupelnu jen pro sebe (což při ubytování v Benátkách není všude samozřejmost), funkční free Wi-Fi, klimatizaci…

A snídani až do postele. Resp. na pokoj. Stačí zvednout telefon jakmile se probudíte, zavolat si hotelovou službu, rozespale brouknout třeba “bon džorno, tů tí fór rům ten plís” a za chvilku už vám klepkají na dveře s tácem jak pro deset lidí, dvěma čajíkama, nebo kapučínem. Na co máte zrovna chuť.

Cena za noc pro dvě osoby? €80. Vzhledem k poloze, vybavení a servisu – super cena!

Autem v Benátkách
Autem do Benátek - tipy na cesty
Benátky 2014
Benátky 2014

Zapadlé kouty Benátek

A copak že jsme za těch pár dní stihli vidět? Jelikož jsme se na mapu vyprdli a celou dobu šli víceméně “baj očko” podle zaručené strategie “tady doleva, tu třeba doprava”, viděli jsme místa, kam noha turisty snad ještě nevkročila. Objevili jsme obyčejný Coop, kam chodí místní na nákupy. Zjistili jsme, kde schovávají všechny lavičky – v zahradách úplně na východním pobřeží. Úplnou náhodou jsme opět narazili na pizzerii, kterou jsme si oblíbili už minule a dokonce tu vyfásli slevu na příště.

Pokud vám tedy není líto se drobet projít mimo hlavní turistické trasy, čeká vás zvědavé nahlédnutí do obyčejného života, kterému je srdečně jedno, že o pár bloků dál se fackujou lidi na metru čtverečním, aby si udělali památeční foto u Ponte dei Sospiri. Protože Benátky. Chápete.

Takže je docela dobře možné, že se vám naskytne pohled třeba na to, jak pán zrovna něco vykládá svému sousedovi a rozhazuje u toho rukama podobně, jako kdyby odháněl dvacet komárů. Nebo jak pani přidává na nekonečnou šňůru prádla další vyprané kousky. Je tu absolutní klid. Na ulici jste často úplně sami. A kdyby vám v tu chvíli někdo řekl, že jste na jednom z turisticky nejrušnějších míst světa, asi si budete klepat na čelo. Všude pohoda jazz, nikoho nic nerozhodí…

I když… Tahle mentalita asi neplatí jen pro odlehlejší části ostrova.

Benátky 2014
Benátky 2014
Benátky 2014
Benátky 2014
Autem do Benátek
Autem do Benátek
Autem do Benátek

Itálie? Benátky? No stress!

Což se nám potvrdilo v den, kdy jsme se rozhodli naše putování ukončit a vydat se zase směr ČR. Milí Benátčani se totiž rozhodli, že pátek je ideální den na stávku MHD.

A víte co? Nikdo se nad tím nepozastavil. No a co. Tak nejede bus. Vždycky můžete jít pěšky, nebo si vzít taxíka, no ne? Žádný stres… A tenhle přístup je pro Italy typický!

Pár dobrých tipů na cestu autem do Benátek

 • pro rezervaci ubytování doporučuju web Booking.com – vše jednoduché, přehledné, jasná cena, užitečné recenze a hned vidíte, kde je volno a kde ne.
 • vyhraďte si tak €35 – €40 na mýtné v Itálii. A než zazmatkujete jak my, tak si pamatujte – dojedete k mýtné bráně – nic nemačkáte – drapnete už nachystaný lísteček z automatu – a jedete dál.
 • nezapomeňte sehnat dálniční známku, pokud pojedete přes Rakousko (cca 250 Kč). V případě Německa vás čekají poplatky – známka není potřeba.
 • střežte si drobné eura jak oko v hlavě. Na hajzlíky se budou hodit. Po cestě na benzínkách počítejte €0,50, v Benátkách €1,50. Pro někoho možná nepodstatné, pro můj malý močák poměrně zásadní info a první věc, co všude zjišťuju.
 • s angličtinou si vystačíte bez problémů všude. A to i v případě, že jste absolutní začátečník. Jo a budou se vám hodit italská slovíčka – buon giorno (dobrý den), buona sera (dobrý večer), grazie (děkuji), per favore (prosím), biglietto (lístek). Snahou o italštinu uděláte místním pokaždé radost. Kupodivu.
 • cestování vaporettem (vodním autobusem) není moc levná sranda. Časové jízdenky můžete koupit od 60 minut (€7), až po 7-denní turistickou jízdenku (€50). Víc info (včetně plánované stávky!) najdete na webu místního MHD – ACTV.it
 • parkoviště San Giuliano – přijedete, vyzvednete si lísteček, zaparkujete auto (během vteřiny z budky vyběhne přičinlivý chlapík a ukáže vám, kam přesně). Zařvete “bááááj” směrem k budce a jdete do háje. Za tři dny se vrátíte s lístečkem, který jste celou dobu opatrovali jak oko v hlavě, v parkomatu zacvakáte €15 a jedete pryč.
 • vyhlédli jste si v centru něco, co je vašemu srdéčku blízké? Suvenýr, masku, nějakou serepetičku? Zajděte do jedné z bočních uliček. Najdete tu samou věc klidně i pětkrát levnější!

A co vy a cestování autem? Nějaké užitečné tipy na cesty? ;-)

Aktualizace 15. dubna 2017

Před pár dny jsem objevila GENIÁLNÍ blog věnovaný jen Benátkám – doBenatek.cz, který píše Miloš Křepelka. Najdete tam užitečné informace o ubytování, tipech na cestu, cenách za letenky, nejlepších termínech pro návštěvu města, o počasí, lidech, restauracích… Popravdě – neznám lepší stránky, které by se Benátkám věnovaly z cestovatelského hlediska podrobněji. Chcete-li se autem do Benátek vydat po vlastní ose – vřele doporučuju si stránky pročíst!

Aktualizace 13. července 2019 – autem do Benátek

Pokud se chystáte autem do Benátek, určitě mrkněte na můj článek z května 2018, kde popisuju parkování v Garage San Marco na Piazzale Roma. A bydleli jsme pro změnu na ostrově Murano :-)

Komentáře: 50

 1. Orvokki Orvokki 6 dubna, 2014

  Cestovanie autom je najlepšie, my sme tak prešli sever (Škandinávia, Fínsko a Pobalt) i juh (Španielsko, Gibraltar, Andorra, Taliansko, Chorvátsko…) Európy. Ale zrovna do Benátok sme šli autobusom :D. Skvelú pizzu mali napríklad v Al Volo a presne ako píšeš, stačí zájsť niekde mimo hlavnú trasu a všetko je hneď lacnejšie. Na tom meste je úžasné, že nech odbočíš do akejkoľvek uličky, vždy budeš nadšene híkať a nevieš kam pozerať skôr.
  Na ubytovanie sme začali využívať aplikáciu Hotel Tonight ), ale hodí sa len do veľkých destinácií a pre dobrodruhov, ktorým nevadí, že si hotel rezervujú v deň príchodu. Naviac teraz tam máme s priateľom toľko kreditu z promo kódov, že ešte aspoň dva-tri víkendové pobyty nebudeme za ubytovanie nič platiť. A mapy, ak treba, riešime cez Tripomatic, tým papierovým som moc na chuť neprišla, ale väčšinou je lepšie túlať sa bez nich. Ceodenné prechádzky v cudzích mestách sú najlepšie.
  Krásny výlet ste mali a moc pekné fotky, škoda že tak málo :).

  • Bebe Bebe Autor | 27 dubna, 2015

   Téééda, tomu říkám dobrodružství! Hrozně moc závidím takové cestování, Orvokki! :-)
   Akorát jsem teda došla pozdě na ten odkaz, protože nějak nefunguje :'(

   Hele Orvokki, víš co mám na cizích městech nejradši? To prvotní bloudění. Třeba i na Praze jsem si to ohromně užívala. Že jsem ze začátku vůbec netušila, kam jdu :-) Jakmile se člověk zorientuje, tak už to není ono :-))

   Bebe

 2. Annasglamour Annasglamour 6 dubna, 2014

  Do Benátek jsem také jela autem, ale již dávno s rodiči :) bylo to v květnu a byla jsem za tu dobu moc ráda, bylo krásně a určitě jsem si to moc užila :) Je to krásné místo :)

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   V květnu to muselo být ideální! Ani horko, ani zima… Eeeej :-)
   Já byla v Benátkách poprvé s babičkou v patnácti… Byla polovina června a ve stínu přes 30°C. Ale i tak jsem si to tam zamilovala. I když až na druhý pohled :-D
   Bebe

 3. Ell Ell 6 dubna, 2014

  Wau, zbožňuju Itálii a samozřejmě Benátky a tento článek může hodně lidem pomoct! Skvělá práce.

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Taky mám pro Itálii ohromnou slabost, Ell :-)
   A strašně moc děkuju za pěkný komentář! :-*
   Bebe

 4. cosmeticsandthings cosmeticsandthings 6 dubna, 2014

  V Benátkách jsem nikdy nebyla, perfektní článek, kdybych tam jela, tak si jej vytisknu :D

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Tak přesně kvůli takovým komentářům se vždycky tetelím radostí a připadám si, že jsem to všechno nespisovala nadarmo :-) Díky! :-*
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Kdybych měla doporučit jedno jediné místo k dovolence, tak by Benátky rozhodně vedly… :-)
   Bebe

 5. Kejm Kejm 6 dubna, 2014

  wooo. jentak vyjet, to je boží. :)
  cesty autem nemusím, musím je prospat:D ale tunely jsou mazec. hotel a snídaně až do postele, fakt nádhera… snad stihnu Benátky před zatopením!

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   To jo – není čas na takové to zmatkování typu “co všechno se může stát” :-D
   Taky bych po cestě chrupkala, ale přišlo mi líto chlapa, že by si musel vykládat s rádiem :-))
   Bebe

 6. Petra Petra 6 dubna, 2014

  Wauuu, no to muselo být parádní. Já chci taky výletovat :) Snad se mi poštěstí zajet si v červenci do Berlína :)

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Jůůů, Berlín mám taky na seznamu! Hlavně moje kadeřnice výlet ohromně doporučovala! :-)
   Bebe

 7. Brunwen Brunwen 7 dubna, 2014

  Závidím, zavidím, nepokrytě závidím. :)
  Nevýhoda singl života s kamarádkama mladšíma (= studentkama bez příjmů). Nemám s kým cestovat a sama se bojím. :(

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Brunwen, i když jsme jeli s kamarádkou do Benátek, nebo s maměnkou do Francie, tak s náma v autobuse jeli i samotní cestovatelé a cestovatelky :-)
   A k těm financím… My třeba hodně brouzdáme i po různých slevomatech – dají se tam najít pobyty za pusu :-)
   Bebe

 8. klár klár 7 dubna, 2014

  teda Bebe, článek mě nalákal tak, že kdybych měla s kym, tak za 5 minut mam sbaleno a vyrážíme

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Pomalu si začínám spisovat seznam pasažérů na příští výlet… :-D
   Bebe

 9. Michaelka Michaelka 7 dubna, 2014

  Ahoj milá Bebe
  taky bych nejraději odjela… zavidím ti nádherný výlet !! :)))

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Příště se připomeň Michaelko a nechám ti místečko v kufru! :-))
   Bebe

 10. Liane Liane 8 dubna, 2014

  Jo Benátky.. tam jsem taky nebyla.. :D ale už se šíleně těším na začátek května – firma mě vysílá na festival jídla do Parmy <3 :)) nevím teda, jestli budem mít čas i na prohlídku města, ale víš jak… jídlo… :D

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Parma… Tak tam jsem pro změnu zase nikdy nebyla já :-))
   Bebe

 11. Dee Dee 10 dubna, 2014

  Miluju tyhle spontánní výlety. Provozovali jsme je s přítelem (i když ,, jen” po Česku ), když jsem byla ještě na škole. Pak začala pracovní doba na směny a s ní papa volný čas a energie :) Jojo zní to jako výmluva… samozřejmě by to šlo, ale bohužel by to už bylo se značným přemlouváním a dokopáváním se :(

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Ono i takový spontánní výlet “jen” po Česku je kolikrát nepřekonatelný :-)
   Zase ale chápu, že když je člověk fakt unavený a utahaný z práce, tak je kolikrát rád, že doma hodí nohy na stůl, nebo se vykulí na zahradu s knížkou a vegetí :-)
   Bebe

 12. Ivet Ivet 12 dubna, 2014

  Když jsem jela ve 12 poprvé do Itálie, tak jsem se probudila na Pálavě a myslela si, že už jsme v Benátkách… velký zklamání… :D

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   To naštve! :-DD
   Bebe

 13. Hana Hana 18 srpna, 2014

  inspirativní, jen mi nesedí ta cena za hotel. Můžete mi prosím poradit, jak takové ceny dosáhnout? Díky H.

  • Bebe Bebe Autor | 18 srpna, 2014

   Hezký den, Hani! :-)
   Hotel jsme objednávali přes web hotels.com. Dají se tam vychytat skvělé akce na ubytování (což byl náš případ). A mají i zajímavý bonus program – když člověk nastřádá přes hotels.com 10 nocí, tak si může vybrat 1 kdekoli na světě gratis. Samozřejmě, že ne třeba za 100 litrů :-) bonusová noc se vypočítá jako průměr těch dosud nakoupených.
   Akorát teď je sezona, takže cena za ten samý hotel bude úplně jinde, než na začátku dubna (2.4.-4.4.), kdy jsme tam byli my. Pro zajímavost – teď zrovna stojí noc 6 229 Kč, což je teda docela hukot :-)
   Bebe

 14. Anna Shirley Anna Shirley 25 listopadu, 2014

  Ďakujem za spomienku na “moje” Benátky. Boli sme tam niekoľkokrát, túlali len tak uličkami. Milujem Taliansko.

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Nápodobně, Anni. Je to srdcovka :-)
   Bebe

 15. Lenka Lenka 24 dubna, 2015

  Jelikož jsem jela do Benátek autem několikrát, tak mám pro Vás dobrou radu na parkování bezplatné. Je to v ulici Via Torino zadat na GPRS přímo před restaurací, Kousek odtamtud s Cca 200 m Vám jede do centra Benátek městský autobus.

  • Bebe Bebe Autor | 26 dubna, 2015

   Leni, velice děkuju za info! :-* Píšu si! :-)
   Bebe

  • Tomáš Tomáš 5 července, 2015

   Ahoj, díky za tip, dnes jsme to vyzkoušeli. Parkování vskutku bezplatné, blízko busu (4L) co tam jezdí. Bohužel nám tam ale vysklili okénko u auta, takže nemohu doporučit – u taliánů už jedině hlídané parkoviště.

   • Bebe Bebe Autor | 5 července, 2015

    Ježiš Tome, to mě hrozně mrzí takováhle zkušenost :-( my na bezplatném parkingu nebyli – San Giuliano je právě hlídané a placené…
    Je to ale fakt k vzteku, no :-/
    Bebe

 16. Silvie Silvie 9 července, 2015

  Ahoj, moc díky za tento článek! Za dva týdny se chystáme do Benátek autem, a tak jsem zde našla mnoho užitečných informací :-)
  Ještě bych se jen chtěla zeptat, zda se dá parkoviště San Giuliano zarezervovat? Na stránkách, na které v článku odkazuješ, jsem bohužel žádné info nenašla… nebo jsem slepá… :-))
  A ještě se zeptám, zda by jsi neměla tipy na levné a dobré jídlo/bistro/kavárnu ve Venice?
  Moc díky za odpověď.
  Silvie

  • Bebe Bebe Autor | 9 července, 2015

   Silvi, jestli se dá parking rezervovat, to nevím. Tipuju, že asi spíš ne e. Je to hlídané nezastřešené parkoviště, kde se platí až při odjezdu, nic předem. No kdyžtak zkus zagooglovat ohledně rezervace, ale fakt si myslím, že to nejde.
   Hele tip na levné jídlo v Benátkách… Na pizzu určitě doporučuju zajít do bočních uliček, kde moc lidských duší nepotkáš. Mají tam o mnoho levněji a dají se tam dokonce potkat i meníčka za slušné ceny. A pokud byste chtěli nakoupit nějaké normal jídlo v obchodě, tak hledejte Coop – jeden je zhruba na půl cesty mezi Ponte Rialto a náměstím sv. Marka (radši Google… :-D a na jeden velký jsme narazili někde u vody u přístavu… Ale zvenčí to teda vypadá dost maskovaně – jak nějaká opuštěná hala :-D
   Papkání v centru se bohužel docela prodraží :-/
   Bebe

 17. Silvie Silvie 14 července, 2015

  Díky za odpověď :-) je mi právě jasné, že v centru budou samé drahé restaurace.. zabrousíme tedy do uliček a snad se nám podaří objevit chutné jídlo za pár euro.. :-)
  Děkuji a hezký den
  Silvie

 18. Tomáš Tomáš 20 prosince, 2015

  Vydali sme se na vylet do benatek vzhuru do parkoviste san giuliamo a typek rikal ze musime jet primo do centra benatek a nechat auto v trochetu nebo jak se to piise, za 21€.. Parking v zminenem san giulianu nefunguje jak si psal/a.. Takze pro me palec dole, jel sem na jistotu a jeste sme jezdili tam a zpatky po mostu jak debil.. Dikyy

  • Bebe Bebe Autor | 20 prosince, 2015

   Ježiš tak to sorry, normálně od toho 6. dubna 2014, co jsem tenhle článek zveřejnila, tak ověřuju všechny ceny a informace 3x denně… Asi jsem zrovna zapomněla…
   Bebe

 19. David Rewelson David Rewelson 11 února, 2016

  Dobrý den chtěl bych se zeptat na autobus do Benátek ,lístek na autobus lze koupit u řidiče nebo je u zastávek automat na lístky . Zpáteční cesta na ostrov jezdí to z nějakého přesného bodu?Funguje ještě to parkoviště San Giulianu ? Do Benátek chceme jet v dubnu tak by se hodili informace moc děkuji

  • Bebe Bebe Autor | 18 února, 2016

   Milý Davide,
   lístek na autobus šel koupit normálně u řidiče. Automat jsme nikde neobjevili… Ale přece jen to jsou už dva roky, takže se toho mohlo změnit spousta.
   Ohledně parkoviště jsem Ti našla info přímo na stránkách ACTV (což je společnost, která zajištuje MHD). Na svých stránkách píšou, že parkoviště San Giuliano funguje a jsou tam uvedeny i ceny.
   Pro všechny případy jim třeba pro jistotu napiš mail, nebo na Facebook, jestli info platí :-)
   Mimochodem – hrozně Ti ten výlet závidím a z fleku bych jela taky! Užijte si to! :-)
   Bebe

 20. David Rewelson David Rewelson 20 února, 2016

  Mnohokrát děkuji za informace velice pomohou.
  Děkuji

  • Bebe Bebe Autor | 20 února, 2016

   Rádo se stalo :-)
   Bebe

 21. Pavel Pavel 19 dubna, 2016

  Ahoj, chystáme se do Itálie začátkem července Budeme mít větší dodávku (karavan, ale vestavěný do dávky), kde nám doporučíš zaparkovat v benátkách? jsou garáže vysoké a vejdeme se do nich také?
  díky
  Pavel

  • Bebe Bebe Autor | 10 června, 2016

   Ahojky Pavle, moc se omlouvám za pozdní odpověď a nejspíš už jdu s křížkem po funuse… Vůbec ale nedokážu posoudit, jestli se přímo v Benátkách vejdete do garáží s karavanem :-)

   Našla jsem několik informačních stránek, které by se mohly hodit:
   1. Informace o parkování karavanů v San Giuliano (na pevnině)
   2. parkování přímo na Piazzale Roma v Benátkách – našla jsem info o rozměrech auta, které tam chceš parkovat.
   Typ vozidla:
   O šířce menší než osobní automobil nebo roven 185 cm – € 26,00
   Široký jako osobní automobil nebo více než 185 cm – € 29,00

   Snad se ti bude něco z toho hodit… Užijte si to v Benátkách a pozdravujte tam! ;-) A kdyby se ti chtělo sem pak písnout info, jak se ti parkování nakonec podařilo vyřešit, budu moc ráda!

   Bebe

   • Pavel Pavel 1 ledna, 2017

    Ahoj Bebe, omlouvám se za zpoždění,
    v Bnátkách s autokaravenem jsme byli, nakonec jsme jeli po poloostrově Punta Sabbioni, kde jsme zaparkovali skvěle (cenu parkovného si nepamatuji, jen vím, že nám udělal “super prais :-) ” asi jako půlku autobusu, nebo 2x osobní automobil, už nevím přesně.
    Doporučuji nespěchat s koupí jízdenky – je zde několik přepravních společností, některé lístky lpatí na “MHD'” v Benátkách a máte tak v ceně i například plavbu kanálem.. ceny jízdenek se příliš nemění, jen jde o to, že některé společnosti jezdí častěji, jiné ne.
    Kdo se rozhodnete pro tuto variantu, vřele doporučuji!!! Je tam i mnoho kempů kde jsme zaparkovali a výborné teplé a čisté moře, ve většině kempů je bazén, kde můžete trávit čas když jsou velké vlny.

 22. Sandra Sandra 28 dubna, 2016

  Ahojky!
  Dekuji mockrat za uzitecne informace! narazila jsem na tebe nahodou, ale parada! Zijeme se snoubencem v USA, ale na leto letime do CR kvuli nasi svatbe :-D a jelikoz bychom radi nasim americkym pratelum ukazali i trochu Italie, rozhodli jsme se jet autem do Benatek a Verony.
  Dekuji za rady s parkovanim a doporucene ubytovani. dneska jsem tam psala e/mail, jeslti maji jeste volno :-} uz jsem totiz z tech booking, tripadvisoru a dalsich webu cela hotova :-D
  Mej se krasne a jeste jednou moc dekujem! Baj Baj Sandra
  Jo a kdybyste se nekdy chteli podivat do Colorada, urco napis!

  • Bebe Bebe Autor | 10 června, 2016

   Milá Sandro,
   předem velice gratuluju ke svatbě a mooooooc přeju, ať vám to vyjde a jste spolu šťastní! :-) veliká gratulace a pac a pusa od chroustíků a kočiče pro štěstí to stopro zaručí! To nemá kam uhnout! :-D :-* <3

   A samozřejmě mám velikou radost, že se ti článek šiknul s informacemi! :-) A myslím, že Itálie je na ukázku parádní volba! Já sama bych si tam z fleku pořídila letní byt a co pár měsíců se klidně stěhovala za sluníčkem! Jen kočičák by z toho asi byl trochu na mrtvici :-D

   Ať se všechno vydaří tak, jak si naplánujete a až jeden z nás doma zapíchne špendlík na mapě poblíž Colorada, okamžitě žhavím linky tvým směrem! ;-) :-D
   Měj se moc krásně!

   Bebe

 23. Jan Kobza Jan Kobza 10 června, 2016

  Chystáme se pánská jízda 4 chlapi na dovolenou autem do Itálie (Rimini), po cestě nesmíme opomenout zastavit se v Benátkách (ještě jsme tam nikdo nebyl) a později je v plánu také Florencie. Tento článek je perfektní! Důležité, podstatné a zajímavé rady a tipy pro zájemce této destinace. Vše jsem si přečetl, zapsal, nastuduji a věřím, že nebudou žádné komplikace. Po absolvování dám echo jak to dopadlo :-)

  Ještě se chci zeptat, na netu jsem si našel, že se dá využít vlaková doprava ze stanice Porto Maghera do Santa Lucia zpáteční pro 4 os. za 10euro což je nádherné. Jen se koukám jak se dostat z parkoviště San Guliano na stanici. Pěšky je to velkou oklikou, ale vidím, že jsou tam nějaké loďky, dá se to využít jako převoz na nádraží a zpět za pár euro? Máte s tím nějaké zkušenosti?
  Předem děkuji za článek a rady a popř. odpověď.
  JK

  • Bebe Bebe Autor | 11 června, 2016

   Tyhle komentáře mi vždycky neskutečně zvednou náladu! Strašně moc děkuju za zpětnou vazbu a mám radost, že se informace hodí, Honzo! :-) Určitě dej vědět, jak pánská jízda nakonec dopadla, budu se těšit! :-D
   Do Florencie bych se taky moc chtěla podívat! Zvlášť po přečtení pár knížek od Dana Browna mě to tam láká čím dál víc :-)

   K té dopravě po vodě… Fakt nevím. Poslední hoďku tu googluju, protože mě to samotnou zajímalo, ale našla jsem jen info o vodním taxi. No cena začínající na 100€ mě zase vrátila zpátky na zem… :-) Mrzí mě, že nedokážu pomoct konkrétnější informací, protože pěšky je to fakt daleko… Leda namísto vlaku ten autobus.

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít