Melvita – avokádový olej

Melvita - Avokádový olej

Když jsme letos byli nabrat síly v Chorvatsku a trochu se pokoupat v moři, ještě jsem netušila, jak milé kosmetické shledání na mě v drogerii v Poreči čeká! Pamatujete, jak jsem tu před dvěma lety pěla ódy na temně brčálový BIO avokádový olej od Melvity? Narazili jsme na něj tehdy s Elis ve francouzském Avignonu a jelikož jsem s avokádem v tomhle skupenství zatím neměla tu čest, okamžitě jsem se pasovala do role pokusného králíka a dala svůj vrapatý a vysušený ksichtík všanc světlým zítřkům s příchutí plodů hruškovce přelahodného :-)

Byla jsem z účinků nadšená! Vyhlazení dehydrovaných vrásek v obličeji! Mizíkování známek únavy po poloprobdělé noci! Pleť vláčná, jako kdybych si z rodného listu odečetla minimálně 15 let! Eeeeeej…

Jediné, co mi trošku kazilo radost, tak prapodivná plastová pumpička, která kolem sebe nadšeně kapala olej, kamkoli jsem ji na stole postavila. Grrrrr.

A jaký krok Melvita urazila za ony dva roky, kdy se mi ztratila z dohledu? Inu, veliký! :-)

Skleněná lahvička dostala lehce tvarovanou siluetu a hlavně – pumpička je mega praktická a konečně neteče! A ještě ke všemu je šroubovací, tudíž jakmile olej vypoužívám, můžu doplnit zásoby třeba avokádovým náhradníkem, který momentálně vegetí v kredenci a využívám ho na peelingy, masky, nebo leju do pečené zeleniny :-)

Melvita - Avokádový olej
Melvita - Avokádový olej
Melvita - Avokádový olej

Olej voní a chutná pořád stejně – lehce nakysle, trošku svíravě a poměrně intenzivně jako čerstvě odloupnutá avokádová slupka.

Vpíjí se do mojí pleti stejně rychle jako sklenka vody chrstnutá na libovolné místo Sahary a nenechává po sobě přebytečnou mastnotu. Samozřejmě za předpokladu, že olej vtírám do lehce navlhčené pokožky.

A účinky? Ta hláška před dvěma lety, kdy jsem brčálový olej prohlásila za botox v lahvičce pořád platí! Ostatně, i na obale doporučují olej hlavně na oblast okolo očí. A dobře ví proč :-)

No a co v sobě vlastně avokádový olej má za chytré látky, že dělá kožce tak dobře? Našla jsem o něm na internetu, že prý:

 • je vhodný hlavně na suchou, velmi citlivou a unavenou pleť
 • chrání před dehydratací a známkami předčasného stárnutí
 • lehce se do kůže vstřebává a tím pádem ji zbytečně nezatěžuje a nedráždí
 • umí změkčovat ztvrdlou kůži
 • při zahřátí je skvělý jako pleťová maska pro uhrovitou pleť
 • pomáhá při lupénce a neurodermitidě (zánětlivé onemocnění kůže s tvorbou ložisek z pupínků a úporným svěděním)
 • při užívání vnitřně přispívá ke snižování hladiny cholesterolu
 • obsahuje vitaminy A, D, E, řadu B, Lecitin, minerály, antioxidanty

Dál pro vás mám dvě zprávy. Dobrou a špatnou.
Ta špatná je, že konkrétně avokádový olej od Melvity, který vede logo EcoCert v našich končinách neseženete. Leda si při cestě do zahraničí očíhnout konkrétní město a ověřit si na stránkách Melvity, jestli poblíž jejich sortiment koupíte.

8 thoughts on “Melvita – avokádový olej

  1. Než jsem začala hledat na internetu, kdo ještě avokádový olej prodává, netušila jsem, že se ve výčtu objeví i Mr. Hádek :-) budu se těšit na postřehy, Ejnet! :-)
   Bebe

 1. to s tím starým dávkovačem u Melvity mi taky šíleně vadilo, to si pamatuju! Měla jsem kdysi myslím lískooříškový a byl fakt superkvalitní… tenhle avokádový zní dokonale a musí být super na suchou pleť, ale mám strach, jestli by neucpával smíšenou pleť?

  1. Že jo?! Vraždila bych za ně! Všechno pořád pokecané a mastné… grrrrr!
   Vzpomínám si, že jsem dlouho předlouho stála ještě v obchůdku Melvita na Smíchově (dokud tam teda byl) a koumala, jakýpak olej, že bych si mohla vybrat. Bylo tam toho tolik! Kmínový, sedmikráskový, oříškový, mandlový, jojobový… všechny bych brala z fleku :-)
   Se smíšenou pletí nemám zkušenosti, takže nemůžu poradit podle vlastní kožky. Co mě ale zaujalo, tak že v e-shopu Cesta přírody mají vlevo menu, kde si člověk vybere položku „obličejové oleje“ a zadá typ pokožky. Buď suchou, smíšenou, mastnou, citlivou, normální, problematickou nebo zralou… a ono mu to vyplivne vhodné olejíky :-)

   Třeba zrovna na tu smíšenou jsem tu objevila heřmánkový, meduňkový, santalové dřevo nebo CAROTINO od Nobilis Tilia, který vidím poprvé :-)

   Bebe

   1. jé, děkuju, to jsi hodná, jdu to prozkoumat! Právě ten sedmikráskový mě tehdy (a teď znova) taky zaujal… A Carotino taky vidím poprvé, vypadá zajímavě :)

  1. Leda si počíhat na alternativy od jiných značek :-)

   A děkuju štafetu! :-D zkusím dát dohromady článek ;-)

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *