Dermatherm – hydratační krém PURAQUA, čisticí gel PURCLEAR, liftingové sérum PURSERUM

Dermatherm - hydratační krém PURAQUA, čisticí gel PURCLEAR, liftingové sérum PURSERUM

Byla jsem nucena přesunout si „kancelář“ z domu ven. Větrák přestal stačit, vzduch by se dal krájet a kyslík je uvnitř baráčku nedostatkové zboží. Ach, jak mně se stýská po chumelenici za oknem, choulení se u krbu s hrnečkem čaje a nenápadnému nočnímu stěhování svých ledových nožiček pod chlapovu deku!

Já vím, že všichni žehráme na počasí celý rok – v zimě je moc zima, v létě je moc horko, na podzim moc prší… Znáte to. Ale tyhle vedra už mě fakt ničí, poněvadž před nimi není kam utéct… A co má říkat moje kosmetika, když je z 99% BIO bez chemky, že jo. Už jsem se zmiňovala, že veškeré moje kosmetické zásoby momentálně bydlí hluboko v útrobách skříňky vedle ledničky? Je tam totiž stálá teplota a tma. A všechno co zrovna potřebuju, tak lovím podle potřeby. Viz třeba celou sérii lahviček od Dermatherm, z nichž ze dvou zbyly už jen obaly a ta třetí čeká na obnovení své slávy, až teploty venku zase klesnou k příčetným číslům.

Kosmetiku už mám doma cca 3 měsíce, takže myslím, že jsem k hodnocení způsobilá až dost a můžu se podělit o své poznatky :-)

PURCLEAR – Bio jemný čisticí gel na obličej a tělo bez obsahu mýdla

Existuje kosmetika, o které se můžete rozepsat tak, že i Alois Jirásek by proti vám vypadal jak neškodný sloupkař. Popíšete, na co všechno je fajn, jak je všestranná, jak zajímavě voní… Znáte to. No a pak je kosmetika, jejíž hodnocení by se dalo krásně shrnout do jedné věty: myje dobře a nevysušuje. Tečka :-D

A to je právě i případ čisticího gelu. Ale abych to neodbyla jen tak šmahem…

Jde o průhledný gel s lehkou medovou vůní. Díky tomu, že gel neobsahuje mýdlo, tak se dá používat denně, aniž by pleť vysušoval nebo jakkoli dráždil a spokojení by s ním mohli být hlavně majitelé suché, supercitlivé, silně podrážděné, nebo dokonce atopické pokožky.

Hlavní složkou je květinová voda ze rmenu sličného (často také nazývaného „heřmánek římský“) a termální voda. Zajímavostí je, že na konci seznamu ingrediencí také objevíte extrakt z kořene puškvorce, který pomáhá regenerovat pokožku a používá se i na špatně se hojící rány.

Moje hodnocení – čisticí gel rozhodně pleť nevysušuje a nedráždí. S tím určitě souhlasím. Taky by z něj mohli být nadšení všichni, co se osypou i při zmínění slova „kosmetika“ a hned tak něčím se mýt nemůžou. To je ale všechno, co bych vyzdvihla. Mojí maličkosti ještě chybí takové to NĚCO, co by mě přinutilo říct „jsem z toho odvázaná“, „nic lepšího jsem neměla“, nebo „rozhodně musíte vlastnit“. Prostě funkční kosmetika. Mě ale do kolen moc nedostala.

PURAQUA – Bio hydratační krém na obličej a tělo

Na rovinu říkám, že bych ho zařadila mezi nejlepší hydratační pleťové krémy, které jsem kdy vyzkoušela. Umí totiž pokožku pěkně „naducat“ a dodat jí onen zdravý (ale nemastný!) lesk, který nám souchotinám hodně často chybí. Bomba na opakované použití během dne třeba v klimatizaci, při dlouhém cestování autem, nebo jako součást denní péče po ránu. Neusazuje se v pórech, nedělá černé tečky na nose a pleť se „pod ním“ nepotí.

Na co už mi ale přišel moc krátký, tak na péči o tělo. Zkoušela jsem ho i namísto tělového krému nebo oleje, ale tam mi příliš nevyhovoval, ač jsem mu tedy dávala šanci skoro celé balení. Potřebuju prostě hutnější mazání a tenhle krém je takový moc vodnatý, než aby mou „starou stanovou kůži“ dokázal vyživit :-D

Složení je klasicky bez háčků a záludností, co se přírodních ingrediencí týče. To už jste si určitě u Dermatherm zvykli. Součástí recepisu na tenhle krém je samozřejmě termální voda, pak třeba kokosový olej, nebo slunečnicový olej.

Moje hodnocení – Dermatherm je určitě jeden z top hydratačních krémů. Je bez vůně a zápachu, snadno se vstřebává a nezanechává za sebou mastnotu. Dá se během dne vrstvit a obnovovat, pokud budete mít pocit, že vám nátěr nestačí. Výhodou je, že pokud vám bude sedět i na tělo, máte před sebou chytrou kombo lahvičku, díky níž ušetříte při balení se na cesty místo v kufru. A pokud jen na obličej… Máte co dělat, abyste ho stihli vůbec spotřebovat :-)

PURSERUM – Bio liftingové sérum proti stárnutí pleti

Nikdo bohužel nemládneme, ale to neznamená, že budu nečinně čekat, až se mi do tváře zakousne zub času a vrásky svou hloubkou polní brázdy budou vybízet k sázení brambor… A proto vesele používám různé olejíky, séra, krémy, zázračné vodičky a všechno možné. Protože na plastiky alá „vytažení ksichtu za uši“ nevěřím. Jasně, drobné zdravotní (!) úpravičky klidně. Ale komplet překopání? Děkuji, nechci. Hrňte ke mně radši funkční kosmetická patlátka.

Jedním ze zajímavých drobků z kosmetiky proti stárnutí je určitě liftingové sérum od Dermatherm. Co z něj dělá takový malý zázrak, který dokonce získal první místo v konkurenci 131 produktů od 81 značek? Zkusme mrknout na složení, které je 100% přírodní, vcelku krátké a hlavně prý sestavené pouze z velmi účinných aktivních látek. Třeba: termální voda, růžová voda, med, sladový cukr, extrakt z čekanky, extrakt z kořene puškvorce, extrakty z mořských řas, nebo z kosatce. Nezní to špatně, což?

Jinak sérum samotné má strukturu mléčného vodnatého gelu. Voní velmi slabě sladce. Při rozetření jde o hodně vodnatou kosmetiku, která ovšem vcelku rychle zasychá. Používá se ráno pod váš oblíbený hydratační krém. Ovšem doporučuju to s množstvím nepřehánět, aby se vám pak nestalo, že se sérum začne drolit. Takže – raději méně a v případě potřeby „přimazat“, než se pak rozčilovat. A jak jsem v úvodu zmiňovala, že jeden z výrobků začnu používat až se trochu ochladí – pak je to tenhle. Horko + vrstvení séra a krému mi nějak nesvědčí.

Účinky na pleť bych pak popsala jako viditelně zkrášlující a myslím, že sérum má po právu vysoké hodnocení organizace Observatoire des cosmétiques. Používám ho namísto kyseliny hyaluronové a přijde mi, že výsledky jsou porovnatelné, ne-li dokonce lepší. Akorát teda upozorňuju, že budete mít co dělat, abyste lahvičku vůbec vypotřebovali – séra stačí opravdu málo a na těch 50 ml je to na hodně použití :-)

14 thoughts on “Dermatherm – hydratační krém PURAQUA, čisticí gel PURCLEAR, liftingové sérum PURSERUM

  1. Jé, moc ráda bych vyzkoušela! Teď v těch vedrech mám opravdu nehezkou pleť :-/ a respekt za dlooouhý článek, byla to síla ?

  2. Produkty sa mi páčia, ešte som nemala možnosť vyskúšať ani som ich nevidela v obchodoch… najviac ma asi zaujalo PURSERUM :)

  3. Radka Krabcová sdílím :) a jsem na zvědavá na nové produkty, dlouho hledám co mé pleti sedne, tento článek byl opravdu vydatný, děkuji :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *