Alverde – gel na vlasy s lotosem a rýží

Alverde - gel na vlasy s lotosem a rýží

Jestli měla Coco Chanel pravdu s tou hláškou, kterak „Žena, která si ostříhá vlasy, je připravená na to, změnit celý svět“, tak se máte na co těšit :-) Jak už jsem zmiňovala v předchozích článcích, jednoho krásného dne jsem se rozhodla, že zničených vlásků už bylo dosti, a tak jsem vzala nůžky a provedla pár přesně nepřesných šmikacích zásahů. Následovalo několik hennových sedánků a voilá – z blondýny je tu krátkovlasý chroustík s odstínem „lushácké“ henny Caca Noir na hlavě. S novým sestřihem ale přišel jeden drobný detail. A totiž co provést se střapatými vlásky, které mi uličnicky trčely na všechny strany? Na culík to bylo ze začátku krátké (teď už ale copánek udělám, ha! :-) a kolem žehličky na vlasy chodím po špičkách a ze šuplíku ji ani nevytahuju – chci vlasům nechat co nejvíc času na regeneraci.

A tak jsem začala pošilhávat po nějakém šikovném tužidle nebo gelu na vlasy. S oblibou jsem dlooouho používala vlasové stylingové sérum L’Occitane. To následně vystřídaly olejíky a bezvodé balzámky. Potřebovala jsem totiž vlasy narovnané keratinem jen vyhladit, nešlo mi o držení tvaru – ten byl díky šikovnému střihu od kadeřnice perfektní.

No teď je situace drobet jiná. Potřebuju vlásky nejen uhladit, ale i trochu srovnat do latě. Jelikož se mi nechtělo za tuhle část kosmetiky utrácet horentní sumu, hmátla jsem nejdřív na test po vlasové zásobě mé drahé polovičky (L’Oréal a Taft). Asi takhle – pokud se gel nedostal na kůži, bylo to v poho. Ale v momentě, kdy se mi podařilo drobet těchto stylingových pomocníků dostat až na pokožku, začalo peklo. Hlava mě svědila a kousala tak šíleně, že jsem okamžitě mazala pod sprchu a vlasy vydrhla šamponem. Jestli jsem měla už kůži tak zcitlivělou po odbarvovačích a blond barvách, těžko říct. Každopádně ani jeden z gelů už jsem do ruky víckrát nevzala.

Namísto toho jsem v DMku zkusmo jukla, co nabízí v téhle oblasti Alverde. A našla jsem gel na vlasy s lotosem a rýží se stupněm „tužení“ č. 4. Má dodat účesu tvar a dlouhodobou fixaci, aniž by vlásky zatěžoval. Je bez syntetických vůní, barvicích a konzervačních látek a neobsahuje látky na bázi minerálních olejů. Potud info z obalu.

Za sebe můžu říct, že jde o bombastickou věc za pár desetikorun, která dokáže kadeře zkrotit, vytvarovat a zafixovat. To všechno bez pocitu, že máte na hlavě slepenou pramínkatou přilbu. Gel je lehoučký a stačí ho množství o velikosti hrášku. Používám ho tak, že si nejdřív navlhčím ruce a prohrábnu s nimi vlasy. Pak si mezi konečky prstů rozetřu trošku gelu a opět vlasy prohrábnu do tvaru, v jakém bych je ráda našla, kdykoli se během dne juknu do zrcadla. S gelem se dá v pohodě pramínkovat a tvarovat, i vlasy celkově uhladit.

Gel voní lehce citronově, má světlounce zelenou barvu a prodává se v tubě s klapacím víčkem o obsahu 150 ml. Což je další věc, kterou bych chtěla okomentovat – umíte si představit, jak dlouho mi vydrží tenhle kousek při denní spotřebě o velikosti hrášku…? Nejspíš se budu mít čím tužit ještě v důchodu :-D

Jinak večer gel v pohodě a bez problémů vyčešu, aniž bych si jakkoli cuchala vlasy, nebo měla utkvělou představu, že nejdou rozčesat. Mám kartáč s kančími štětinami a můžu říct, že tahle dvojice si rozumí víc než dobře.

Složení je poměrně krátké a snad kromě složky „shellac“ jsem neobjevila nic, co by mě výrazně kopalo do oka. Nutno ale podotknout, že mě obsah této ingredience v seznamu drobet zarazil. Je to asi stejný případ, jako použití barviva „karmín“ v přírodní kosmetice. I „shellac“ i „karmín“ totiž pochází z broučků. Nic pro vegany. Každopádně certifikát NaTrue obsah živočišných složek povoluje… Takže tak. Jak se ale drcení broučci v případě karmínu bijou s hláškou o testování na zvířatech, to je mi záhadou… :-)

Zpátky ke gelu – funkčně mu není co vytknout. Hlava po něm nesvědí, plní co píše na obale a já jsem s ním maximálně spokojená. Názor na konkrétní složku ale nechám alibisticky na vás. Sama si totiž nejsem jistá, co si o tom vlastně myslet.

5 thoughts on “Alverde – gel na vlasy s lotosem a rýží

  1. Všimla jsem si i růžové řady, která by měla mít o facku menší „tužení“. Č. 3 myslím. Ale nemám vyzkoušeno. Zatím :-)
   A to složení… Buď si toho víc všímám, nebo se výrobci za poslední rok rozhodli ozkoušet, co všechno zákazníci snesou. Tím teda nemyslím jen tu jednu ingredienci shellac, ale tak nějak celkově i potraviny. Když jdeme normálně doplnit ledničku, připomíná to v obchodě scénu jak z lovců a sběračů. Člověk aby pohledal, co je vlastně ještě jídlo a co hromada náhražek… :-/
   Bebe

   1. Já mám ten růžový doma. Používala jsem ho, když jsem měla krátké vlasy. Byl příjemný a vlasy nelepil, ale protože to je jenom síla 3, přišlo mi, že moc nevydrží. V půlce dne se musel obnovovat. Ale dívala jsem se na složení a shellak tam není :-)

 1. Alverde ma podarenu vlasovu liniu. Gel som neskusala ale zato Alverde lak na vlasy je moj ulimate favorit! Cena, ucinok, bio certifikat na jednicku :-). Ale tiez obsahuje shellac…

  1. Z laku na vlasy jsem měla trochu strach, aby moc neslepoval. Máš na něj na blogu fakt pěknou recenzi! Nejvíc mě ale pobavila hláška, že u těch klasika laků jde o vynikající zbraň hromadného ničení létavého a jiného hmyzu :-DDD Palec hore :-D
   Rozhodně ale lak píšu na seznam věcí, po kterých se juknu – občas totiž taky potřebuju pár poletujících vlásků fixnout a z chemka laků mám vždycky pocit, že se mi plíce slepily v jednu velkou hroudu… :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *