Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Kosmetické štětce Annabelle Minerals (5 recenzí)

Kosmetické štětce Annabelle Minerals - stínový, mini kabuki, flat top, tvářenkový, kabuki
Kosmetické štětce Annabelle Minerals – stínový, mini kabuki, flat top, tvářenkový, kabuki

Ještě než tu podrobně rozeberu kosmetické štětce Annabelle Minerals, napadá mě krátká odbočka. Totiž… Jakkoli se může zdát, že jsem do kosmetiky začala kecat snad od doby, kdy jsem nadobro vyplivla dudlík z pusy, není tomu tak. O kosmetiku jsem se začala zajímat poměrně brzo, ovšem tu přírodní část jsem si odtrhla až mnooohem později. A Pandořina skříňka s dekorativní kosmetikou… Tak to je úplně jiný příběh. Tuším, že jsem někde už popisovala svoje vizážistické začátky s oranžovým pudrem, kdy mi úplný význam nápisu „tónovací perly“ na krabce bohužel docvakl až v polovině cesty do školy vlakem, když na mě lidi čučeli způsobem, jakým si prohlížíte opičky v ZOO…

Ale budiž, no. Víte jak to je – když něco poděláte jednou, dá se očko zamhouřit. Když to ale poděláte podruhé, potřetí, každý den… Měli byste vyměnit ty příšery, které si říkají kamarádky, když vám neřeknou, že vypadáte jak indián na válečné stezce :-)

První setkání s kosmetickými štětci před rokem

Co se hardware pro dekorativní kosmetiku týče – tedy štětců, s těmi jsem přišla víc do styku až zhruba před rokem. Tehdy jsem teprve pochopila, co je myšleno oním „zapracujete make-up do pleti, takže nebude vidět“. Říkejte si co chcete, ale ten super vyhlazený efekt, kdy pleť vypadá jako prohnaná filtrem na Instagramu, prsty prostě neuděláte. Na to je třeba pořádný štětec. Říkám „pořádný“ a rozhodně tím nemyslím pětichlupé adepty, které jsou občas k vidění v drogerii za pár desetikorun. Jeden takový vlastním (je od značky Ebelin), nedá se s ním rozetřít vůbec nic, štětinky má hrubé, řídké a dlouhé a navíc chudák pelichá. Zpětně si tenhle nákup nedovedu vysvětlit. Nejspíš vlčí mlha, či co.

Základní sada štětců, kterou využijete na vše

Od loňska mám doma základní sadu štětců, kterou používám vlastně denně. Nejvíc teda kulatý štětec s rovně střiženými, brutálně hustými a hebkými štětinkami. Využívám na BB krém, make-up, korektor, rozjasňovač. Miluju ho! Když nepočítám pár jednotlivých štětečků (L’Occitane, Sephora, EcoTools, ZAO, Alverde), pak je vlastně moje štětcová sbírka opravdu malinká a rozhodně bych si netroufla na jakékoli porovnávání značek mezi sebou. Proto dnešní recenzi značky Annabelle Minerals berte spíše jako separé poznatky. Nejsem si jistá, jestli by vám k něčemu bylo srovnávání třeba s jediným kouskem jiné značky.

Kosmetické štětce Annabelle Minerals, které jsem si vybrala

Když jsem štětce vybírala, snažila jsem se jít hlavně po tvarech, o kterých vím, že se mi s nimi dobře pracuje. Úplně jsem například ignorovala plochý štětec na make-up, protože s ním pracovat zkrátka neumím a poslední takový kousek stejného typu, který jsem si pořídila v Sephoře, momentálně úspěšně slouží na vymetání mlýnku na kafe, kde nemá konkurenci… :-)

Vybrala jsem na zkoušku celkem 5 malovátek: zkosený štětec na oční stíny, mini štětec kabuki, štětec flat top, štětec na tvářenku a štětec kabuki. Jen pro info – „kabuki“ je štětec s hustými, do kulata střiženými štětinami (já tenhle typ překřtila na „králičí chvosteček“). A „flat top“ pak znamená, že je štětec nahoře do rovna zastřižený. Obojí má své opodstatnění pro použití konkrétní kosmetiky.

Bambusová rukojeť a syntetické štětiny

Všechny štětce mají lehkou bambusovou rukojeť (stejně jako třeba ZAO štětec) a dvoubarevné syntetické štětiny. Všechny kousky jsou heboučké jak králičí kožíšek (pokud máte někdo výstižnější porovnání, sem s ním) a ohromně mazlivé! Práce s nimi je velmi příjemná, rychlá a precizní. Kabuki, flat top a tvářenkový štětec mají kratší rukojeť, než mini kabuki a štětec na stíny. Kdyby to bylo jen na mně, rukojeť bych udělala delší. Při samotném používání to ovšem není nic, co mi překáželo. Je to spíš o zvyku. Samotné zpracování štětců na mě dělá dojem, že se nerozpadnou po prvních dvou použitích a ani při mytí mi nepelichají.

Kosmetické štětce – na co který je?


Zkosený štětec na oční stíny

Tam myslím není, co řešit. Štětec na oční stíny má rukojeť delší, je dostatečně hustý, heboučký a pracuje se s ním skvěle. Ač je tento typ hladivý jako samet, přesto jsou štětiny pevné a neohýbají se pomalu až v polovině. Za mě jednička s hvězdičkou.

Kosmetické štětce Annabelle Minerals - stínový, mini kabuki, flat top, tvářenkový, kabuki
Zkosený štětec na oční stíny Annabelle Minerals

Mini štětec kabuki

Je taková kombinace kabuki a flat top ve zmenšené podobě. Mini kabuki štětec má do kulata zastřižené štětiny, ale je dostatečně pevný a neohýbací. Hodí se pro aplikaci sypkých očních stínů, ale já jsem s ním třeba schopná zapracovat kolem očí i korektor. Štětec je velice hebký, ale zároveň přesnější než velký flat top.

Mini kabuki štětec Annabelle Minerals
Mini kabuki štětec Annabelle Minerals

Flat top štětec

Přiznám se, že flat top štětec mě zajímal z celé „sady“ nejvíc. Má kratší rukojeť a štětiny do rovna zastřižené. Jedna věc, kterou musím zmínit pro ty z vás, kteří stejně jako já doufali, že plochý „flat top“ bude boží na tekutý make-up nebo BB krém. Annabelle Minerals má ale cca o půl cm delší štětiny, než by bylo záhodno, protože se při roztírání krémových produktů ohýbají. Počítejte tedy s tím, že tenhle flat top bude vhodný na minerální make-up (sypký). Tam nemá konkurenci a je to přesně věc, kterou potřebujete, aby byl výsledek dokonalý. Na krémové jej ale nedoporučuju. Ostatně, u popisu na e-shopu není o tekutém make-upu ani slovo. Zmínit jsem to ale musela.

Flat top štětec Annabelle Minerals
Flat top štětec Annabelle Minerals

Štětec na tvářenku

Tenhle mi ve sbírce zatím chyběl. I když to zní podivně, tvářenkový štětec jsem zatím nikdy neměla, protože jsem z tohoto druhu malovátka měla vždy respekt a neuměla s ním moc pracovat. A pořád jsem přesvědčena, že mám v tomhle ohledu mezery jako hrom. Ale učím se a zkouším… A jsem zvědavá, jestli o sobě někdy prohlásím, že je výsledek stoprocentní. Jinak štětec je zkosený a opět má kratší rukojeť. Je ale přesný, hebký, dostatečně hustý, štětiny nepříliš ohýbací a… Jsem si jistá, že s TÍMHLE to prostě konečně půjde tak, jak to má být :-)

Štětec na tvářenku Annabelle Minerals
Štětec na tvářenku Annabelle Minerals

Kabuki štětec

Kabuki štětec bych klidně doporučila jako antistresovou pomůcku :-D Je táááák hebký, mazlivý, měkkoučký a příjemný! Budete muset dávat sakra pozor, abyste si aplikaci make-upu nebo pudru neprodloužili na půl hodiny a nestvořili si na obličeji centimetrovou vrstvu krytí, zatímco budete vrnět jak kočič, když ho někdo škrabká za uškem :-D

Kabuki štětec Annabelle Minerals
Kabuki štětec Annabelle Minerals

Co vy a štětce? Sbíráte je, nebo máte jen pár oblíbených kousků? :-)

Komentáře: 19

 1. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 2 března, 2016

  Great review sweetheart…thx for sharing!

  • Bebe Bebe Autor | 2 března, 2016

   Thank you for comment, Amira! :-) BTW – absolutelly LOVE the colour in your Givenchy review!
   Bebe

 2. The world of makeup The world of makeup 2 března, 2016

  Vypadají skvěle :-)

 3. Plešatá Zpěvačka Plešatá Zpěvačka 3 března, 2016

  já prostě miluju svoji Zoevu a jen tak ji nezradím :))
  plesatazpevacka.cz

  • Bebe Bebe Autor | 3 března, 2016

   O Zoeva jsem hodně slyšela, ještě víc četla, ale zatím nezkoušela a neviděla naživo ani z rychlíku. Ale podle ohlasů to musí být pecka! :-)
   Bebe

 4. Alea Alea 3 března, 2016

  Já mám štětců poměrně kotel, hlavně protože jsem se s nimi učila stylem pokus-omyl. )Navíc i teď občas koupím něco, co se nedá použít.) S tím flat topem jsi mě překvapila, já na minerální makeup používám Pétin prťavý kabuki v pouzdru, takhle dlouhé štětiny bych na minerální makeup ani nezkoušela. Nebo mě jen šálí zrak? Škoda, že se štětce nedají někde omrknout a osahat :) Ale brousím si zuby na jejich minerální makeupy, i když teď mám nový.

  • Bebe Bebe Autor | 3 března, 2016

   A že je prťavý kabuki hrozně roztomilý? Navíc mi přijde pouzdro dost praktické a co jsem viděla naživo, tak i dobře zpracované :-)

   Jj, používám flat top na tenhle ZAO minerální make-up/pudr a na to je boží. Ale jelikož jsou štětiny delší, tak na nic tekutého to není. Na tekuté mám od Péti ten B01 a na ten nedám dopustit a opečovávám ho, jak kdyby byl ze zlata :-D
   Jo a ještě u Annabelle Minerals pošilhávám po rozjasňujícím světlém make-upu. Hlavně ten popisek mi přijde super lákavý! – „Rozjasňujicí make-up Natural Cream je nejsvětlejší v této kategorii, obsahuje perleťové prvky a osloví ženy s velmi světlou pletí, pro které bývají i ty nejsvětlejší odstíny příliš tmavé.“
   Bebe

   • Alea Alea 3 března, 2016

    Je roztomilý, ale zas takový drobeček to není :) A můj drahý to nazval štětkou na holení :D Pouzdro je super praktické, zpracováním se asi bude kapku lišit kus od kusu – já ho mám kapku křivě posešívané.(fakt detail) Na tu Basic řadu od Péti koukám už jak dlouho a pořád jsem se nerozhoupala :) (nebo spíš: pořád pošilhávám i po Master řadě, jelikož bych ráda uhamounila i pouzdro)

    Z minerálů mám aktuálně Blondie od Lily Lolo a vůbec není špatný :) Lily Lolo má taky pěkné spektrum barev, ale prý je víc vysušující. Od Annabelle Minerals jsou zajímavé snad všechny verze a barevná paleta je obdivuhodná. A trošku pošilhávám i po vlastní výrobě, takže to třeba vezmu jako výzkumnou misi. :D

 5. Fellien Fellien 3 března, 2016

  Štětce vypadají moc dobře! :) Já štětec používám leda tak na bronzer a tvářenku, eventuelně pudr a na všechno mám jeden kabuki, se kterým jsem moc spokojená, je z prafumerky, ale už nevím značku. A rozhodla jsem se že je čas to změnit a objednala jsem si ze zahraničí eco-friendly štětce z bambusu s umělými štětinami. Moc se na ně těším a jsem na ně dost zvědavá, ale budu si na ně muset chvíli počkat. Tady v ČR jsem žádné dobré eco-friendly za pohodovou cenu nesehnala. A taky jsem chtěla třeba jen 4 štětce – kabuki, štětec na pudr a minerální make-up, na korektor a na oční stíny. A nikde v ČR jsem takovou sadu nesehnala, většinou ty sady tady obsahovaly více štětců a samé takové které bych asi úplně nevyužila.

  • Bebe Bebe Autor | 3 března, 2016

   Fellien, nezkoušela jsi třeba štětce od značky EcoTools? Mám doma sice jen jeden na stíny, který jsem dostala kdysi za účast v Lohas soutěži, ale přijde mi docela nadějný. Chtělo by to ještě omrknout jeho velké bratříčky. Kdyby byly dostatečně husté a hlavně nepelichavé, tak by za úvahu určitě stály. Cenově vychází myslím podobně jako Annabelle Minerals. Akorát moc recenzí jsem na EcoTools nepotkala…
   Bebe

   • Fellien Fellien 3 března, 2016

    Na ty jsem se už dívala, ale moc recenzí jsem právě taky nepotkala. Navíc jsem potřebovala štětec na stíny jen spíš na rozblendění a ten jsem viděla u EcoTools jen ve větší sadě, což se mi zase nechtělo kupovat. Nechce se mi riskovat zaplatit si tu větší sadu a pak třeba zjistit že mi nevyhovuje tvrdost štětinek, nebo že vypadávají… Je to docela blbé když člověk sám nemá se štětci moc zkušeností. Ale jestli mi nebudou pasovat ty co jsem si objednala, tak zkusím ty EcoTools a koupila bych hold tu velkou sadu. Já si vlastně vystačím jen s kabuki a se štětcem na rozblendění stínů, protože jinak všechno nanáším ručně, i ty stíny nanáším většinou prstama, protože používám převážně ty co jsou mísitelné s vodou a to se mi líp nanáší prstem, ale potřebuju právě rozetřít do ztracena přechody, což se prstem udělat fakt nedá.

 6. Diary of Girly Things Diary of Girly Things 4 března, 2016

  Aktuálně mám pár svých oblíbených štětců a nemám potřebu si kupovat další, ale trochu mi vadí to, že mám každý od jiné značky, takže bych si chtěla někdy v budoucnu koupit nějakou hezkou sadu. :) Jinak tyhle štětce vypadají opravdu skvěle! Už od pohledu je vidět, že budou krásně heboučké. :)

  • Bebe Bebe Autor | 5 března, 2016

   Sakryš, teď se dívám, že mi zmizely odpovědi na komentáře… Předělávali jsme chrústečka na jiný hosting a frrrr… Přece jen to nezůstalo bez následků :-)

   A já osobně ještě pošilhávám po té bílé sadě od Péti, nebo bych otestovala EcoTools. Moc se v těch značkách zatím nevyznám a jsem konzerva, takže se na tomhle štětcovém poli pohybuju dost opatrně a spíš si nechám poradit :-)

   Bebe

 7. Fife Fantasi Fife Fantasi 4 března, 2016

  I love these brushes, they look like a very good quality :-)

  • Bebe Bebe Autor | 5 března, 2016

   Well they really are a good quality, I can recommend it! :-)
   Bebe

 8. ilovemakeup ilovemakeup 4 března, 2016

  Pár oblíbených štětců doma mám, no:)) To jsou krásní bucláčci, vypadají hezky. Mám jeden a designově jsou moc pěkné, ale mám na stínování a na mě má příliš dlouhý chlup. Super článek!:)

  • Bebe Bebe Autor | 5 března, 2016

   Pcháááá, že prý PÁR! Kdyby to řekl kdokoli jiný, tak tomu možná i věřím… :-D Až budu někdy dumat a rozhodovat se mezi více značkami, tak rozhodně vím, za kým jít. Tenhle tvůj článek na blogu je jasný důkaz, že když přijde na štětce, jsi osoba nejpovolanější! :-)
   Bebe

 9. Lili Lili 6 března, 2016

  Já mám doma taky štětce od Péti a na to moje umění stačí bohatě a jsou moc příjemné a chloupky vůbec nepadají (mimochodem ty její nové limitky jsou boží, ale já bych je nezúročila, tak nad nimi jen slintám a chodím se kochat). A ségra když přijede na návštěvu, tak první, co se mě ptá, je jestli si může půjčit malování a štětce :-D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít