Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Tuhá bambucká másla Aromatica (3 recenze)

Tuhé bambucké máslo Aromatica - bez vůně, levandulové, pomeranč a rakytník
Tuhé bambucké máslo Aromatica – bez vůně, levandulové, pomeranč a rakytník

Po netu koluje vtip, že prý chlap má v koupelně pět věcí, které běžně používá a potřebuje. Ženská jich má 983827, z nichž většinu chlap nedokáže pojmenovat a rozklíčovat jejich využití. Platí to beze zbytku i u nás. A kdybychom měli koupelnu jednou tak velkou, moje číslo prozrazující počet kosmetických pomocníků se minimálně zdvojnásobí, kdežto u chlapa zůstane stejné. Jsem o tom přesvědčená :-)

Ostatně to je možná i důvod, proč recenzí na kosmetiku z ryze mužského pohledu je tu na blogu jako šafránu. Pamatujete třeba na článek před dvěma lety, kdy jsem psala o heřmánkovém balzámu na rty značky Aromatica, řady Kosmín?

Můj chlap tenhle balzám bezmezně miluje a byl by ochotný se s kýmkoli do krve pohádat, kdyby jej pohanil. Díky této malé tubičce totiž netrpí na opary (resp. se mu nikdy nerozjedou do toho šíleného stadia velikosti maliny) a daří se mu podobné legrácky držet na uzdě.

Kosmín od Aromatica proti oparům

Já sama s opary zkušenost nemám a vždycky tvrdím, že i kdybych po vzoru kočiče opucovala člověka s padesáti opary na ksichtě, tak já je prostě nechytnu. Kosmín balzámek má vazelínový základ, což je vlastně důvod, proč ho chlapovi neberu. Vím totiž, že mě tyhle věci rty vysušují a vyhovují mi naopak balzámy olejové a s bambuckým máslem. Proto jsem značce Aromatica vlastně nikdy nevěnovala pozornost. Ale! Někdo si zřejmě usmyslel, že vybíravců jako já nebude málo, a tak se Aromatica rozhodla uvést na trh ohromně zajímavou věc, kterou si naopak získala můj plný zájem!

Onou novinkou jsou BIO bambucká másla hned v několika variantách. Žádné podvrhy a poznámky pod čarou. Opravdická přírodní kosmetika bez kompromisů, která je dokonce certifikovaná známkou CPK bio. A tu není moc legrace získat. Musíte totiž splnit asi milion podmínek!

Co je potřeba splnit pro certifikát CPK bio

 • čisté přírodní suroviny musí pocházet z ekologického zemědělství, nebo volného sběru (přičemž sběr probíhá šetrným způsobem tak, aby sběrači nezlikvidovali životní prostředí jak nájezd kobylek)
 • vylučuje se použití minerálních olejů (Paraffinum Liquidum), silikonu, vazelíny, či jiných ropných produktů
 • žádné testování na zvířatech – ani hotových výrobků, ani jednotlivých surovin
 • je zapovězeno používání surovin z mrtvých zvířat (glycerin, vorvaňovina, zvířecí kolagen, aj.)
 • taktéž se nesmí používat geneticky modifikované suroviny
 • syntetické vůně, konzervanty nebo barviva jsou tabu
 • firma vlastnící tento certifikát zajišťuje ekologickou likvidaci odpadů a obalových materiálů a dbá na ekologii i při výrobě

Už chápete moje nadšení? A to jsme ještě ani nezačali s recenzí…

Tuhé bambucké máslo Aromatica - bez vůně, levandulové, pomeranč a rakytník
Tuhé bambucké máslo Aromatica – bez vůně, levandulové, pomeranč a rakytník

Šikovné vysunovací balení, jako u deodorantu

Dostal mě obal. Jsem od jiných výrobců zvyklá na kelímky, do kterých normálně sahám prsty nebo špachtličkou. Jenže tady se rozhodli jít úplně jiným směrem! Bambucké máslo nechali zabydlet v ohromně praktické tubě ve velikosti i vzhledu tuhého deodorantu, kdy obsah dostáváte ven jednoduše otočením spodní části balení. Mně se to líbí a přijde mi to geniální! „Přitom taková blbost, co?“, chce se říct po vzoru Simony Stašové z Pelíšků :-D

Ač to může někdo považovat za zanedbatelný detail, mně přijde podstatné zmínit i potisk. Přijde mi takový nepřeplácaný, jemný a sympatický. A říkejte si co chcete o povrchnosti, ale nikdo z nás nechce používat (ač sebelepší kosmetiku), která by měla šeredný obal, co se stydíte vytasit na veřejnosti. No ne?

Na co tuhé bambucké máslo využít?

Využití by se dalo shrnout do věty: na všechno. Popraskaly vám rty? Loupe se nos? Máte suché lokty? Zapomněli jste si pleťový nebo tělový krém při cestě na bazén? Ruce se vám nepříčetně vysušily? Drhnou vám paty? Kolena připomínají struhadlo? Bambucké máslo je fantastická a univerzální záležitost a já na ni nedám dopustit!

Másla jsou poměrně tuhá (zvlášť, pokud je tasíte z kabelky nebo baťůžku po návratu z venku), ale při kontaktu s kůží se mění na hutný krém, nebo spíš mast, která se roztírá naprosto v pohodě.

Aromatica nabízí 3 druhy bambuckých másel

Momentálně jsou od Aromatica dostupné tři varianty BIO bambuckých másel, a to čisté bez vůně, rakytník + pomeranč a levandule.

Čisté bambucké máslo

Má typickou a velmi jemnou vůni. Kdybyste mi zavázali oči a dali ňufnout, poznám, že jde o bambucké máslo. Nehoním si ego. Fakt to rozeznám. Vždyť tuhle věc používám denně!

Bambucké máslo pomeranč a rakytník

Je nakysle ovocné, ale velmi jemné. Kdybych si nepřečetla, co v tom mám cítit, asi bych hádala, až bych prohádala i poslední ponožku. Tohle máslo má taky jako jediné nějakou barvu – a to sytě sluníčkově oranžovou. Pokožku ale nebarví, nebojte!

Levandulové máslo

Je pak typickým a hrdým zástupcem téhle fialové kytičky! Rozeznatelné okamžitě a na první dobrou!

Složení

Čistá varianta bez vůně: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, kandelilový vosk, karnaubský vosk, vitamin E
Rakytník + pomeranč: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, lanolin, kandelilový vosk, rakytníkový extrakt, rozmarýnový extrakt, karnaubský vosk, pomerančový olej, vitamin E, Limonen, Linalool
Levandule: bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk, sojový olej, měsíčkový extrakt, kandelilový vosk, levandulový olej, karnaubský vosk, vitamin E, Limonen, Linalool, Geraniol.

Komentáře: 27

 1. Leszek Leszek 8 března, 2016

  Hi, great blog! Follow for follow? Let me know. I’ll follow you back :)

  • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

   Thank you for your comment! And why not, your blog seems interesting to me :-) BTW I love everything in this article! It would be great to have wardrobe like this :-)
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

   Doporučuju, Nicole :-) Já si z toho ještě na začátku dělala legraci, když se chlap zeptal, co mi to přišlo… Říkám mu: „Mini balzámy na rty, sleduj…“ A názorně mu předvedla, jak se takový balzám velikosti deodorantu používá na malou chroustí tlamičku :-D
   Bebe

 2. Wikira Wikira 8 března, 2016

  Vypadá to velmi hydratačně a ideálně na zimu

  Jsi krasna

  • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

   A je to taky velice hutné mazání, které kůži zjemní a hezky zvláční! Na zimu super, ovšem nesmí člověk máslo nechat někde v mrazu, to je jasné :-)
   Bebe

 3. Majda Majda 8 března, 2016

  Tak to vypadá skvěle, BeBe. :-)
  Děkuji za další super tip, který budu muset vyzkoušet. :-)

  • Majda Majda 8 března, 2016

   Achjo, už mám objednáno. :-D

   • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

    Tak ať dobře slouží, Majdi! :-)
    Kterou vůni jsi vybrala? :-)
    Bebe

    • Majda Majda 8 března, 2016

     Vybrala jsem levanduli, tak jsem na ni zvědavá. Zítra snad už bude. :-)

    • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

     Dobrá volba! Mě přijde levandulka taková typická, s vůní jako čistý esenciální olej. Žádná umělotina. Jsem zvědavá na dojmy! ;-)
     Bebe

    • Majda Majda 14 března, 2016

     Ahoj Bebe, po asi týdnu používání jsem nadšená. :-)
     Vůně je teda celkem silná, zvykám si, ale levanduli mám ráda.
     Překvapilo mě, jak dobře se vstřebává. Moje vysušená kůže (na rukou hlavně) máslo přímo saje. :D Před spaním si dávám i na rty a je to moc příjemné. :-)

     Děkuji ti moc za tvůj blog, jsem velká fanynka! Pomalu to u mě doma začíná vypadat, že mám novou závislost. :-) Zrovna dnes jsem koupila weledu a laveru sprcháče a další věci mám nachystány na zkoušení, takže vzhůru do toho. :-)

     Měj se fajn a jen tak dál!
     Majda

 4. Naiara Melo Naiara Melo 8 března, 2016

  hi returning the visit and already following here!
  product looks great!

  xoxo

  • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

   Thanks for visit and comment, Naiara! :-) I found your blog, when I was searching info about brushes. I really like your web header! It’s beautiful and original! :-)
   Bebe

 5. Patricia Patricia 8 března, 2016

  So in love with your blog! You’ve got such a fresh style and it really is a pleasure to read it!
  Would you like to follow each other on GFC? If yes just let me know once done and I’ll be right back!
  xoxo
  Patricia http://patriciacori.blogspot.ch

  • Bebe Bebe Autor | 8 března, 2016

   Thank you for comment, Patricia! :-) :-*
   Google Translate is fantastic thing, right? I installed translate plugin in my web and as I can see, it was brilliant idea! :-)
   Bebe

 6. The world of makeup The world of makeup 9 března, 2016

  Jé právě tohle máslo jsem si před pár dny kupila (hnědé).

  • Bebe Bebe Autor | 9 března, 2016

   A co na něj říkáš, Hevi? A taky jsi jako první věc vyšroubovala máslo co to šlo, abys zjistila, kolik ho tam je? Nebo jsem měla podobnou reakci jen já? :-D
   Bebe

 7. Aknelka Aknelka 9 března, 2016

  Toto musím mať aj keby čo bolo! Ďakujem ?

  • Bebe Bebe Autor | 9 března, 2016

   Není zač, Aknelko! Já děkuju za návštěvu a komentář! :-)
   Bebe

 8. Primadonna Girl Primadonna Girl 9 března, 2016

  „Fuj, to má ale ošklivý obal,“ jsem ještě jako reakci na nějakou mou kosmetiku, vytaženou na veřejnosti, od nikoho neslyšela, ale představa mě pobavila :D Zase mi, Bebe, děláš chutě! Čas od času se zoufale rozhlédnu svou přeplněnou koupelničkou, ale co bych bez těch krás dělala! A bambucké máslo ala deodorant je vynikající nápad. Určitě prozkoumám :)

  • Bebe Bebe Autor | 9 března, 2016

   Tak je pravda, že jsem taky nikdy nebyla terčem posměchů nebo šikany díky tomu, že má třeba můj balzám na rty nepříliš moderní obal a asi si to představit ani neumím :-D Ale při psaní mě tak nějak napadlo pochválit i tenhle detail :-D

   No hele a prý to po technologické stránce nebyla vůbec sranda, přijít na to, jak bambucké máslo napasovat do takového obalu :-)

   Bebe

 9. Jana Jana 9 března, 2016

  Tak za mě vede to balení, krása a opravdu by mě nalákal, i když bambucká másla jsou na mě hodně mastná tak bych stejně za ty prašulky takhle hezké balení koupila :)

  • Bebe Bebe Autor | 16 března, 2016

   Je pravda, že bych cenu taky čekala vyšší. Příjemné překvapení, tenhle Aromatica bambucký počin :-)
   Bebe

 10. Patrik Patrik 9 března, 2016

  Možno som posledný jedinec na tejto zemi, ale bambucké maslo nemáme v žiadnej podobe u nás doma a ešte sme ho ani nemali… Vecička ma zaujala najmä tým, že sa dá prakticky použiť na čokoľvek (lebo síce podmienku 5tich vecí v kúpeľni nespĺňam, ale som rád, ak miesto troch produktov mi stačí jeden a ja šetrím miesto, svoju peňaženku, planétu…). Dúfam, že na tento produkt narazím aj niekde naživo! :)

  • Bebe Bebe Autor | 16 března, 2016

   Patriku neboj, určitě nebudeš poslední! :-) Bambucké máslo se dá sehnat i v miniaturních verzích kelímků jako balzámy na rty, tak můžeš pro začátek ozkoušet to a uvidíš, jestli ti bude vyhovovat. Ale upozorňuju, že jakmile jednou bambuckému kouzlu propadneš a zjistíš, na co všechno je to dobré… Tak není cesty zpět! :-)
   Bebe

 11. Brunwen Brunwen 21 března, 2016

  Jo tohle jsem tuším viděla v Brně v drogérii Jasmín! Já si říkala, zda sním, či bdím a opravdu vidím na takovém místě přírodní kosmetiku… :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít