Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Okurková květová voda jako pitný režim pro pleť | Soaphoria (recenze)

Okurková pleťová voda Soaphoria
Okurková květová voda jako pitný režim pro pleť | Soaphoria

Odličování pleti není zas taková věda, pokud to provádíte správně. Čili postupně absolvujete odlíčení, čištění a tonizaci. První dva kroky se dají spojit do jednoho (pokud se nemalujete), tonikum ale nedoporučuju vynechávat. Tímto krokem totiž pleť zklidníte a zároveň si zkontrolujete, jestli někde nezůstaly zbytky nečistot.

Pro svou maličkost si vybírám tonika bez alkoholu, nebo dávám přednost květinovým vodám. Nejčastěji jsem vybírala růžovou vodu, ale změna je život, a tak mi padla do oka okurková květová voda Soaphoria.

Jde o aromatickou vodu, která vzniká destilací siličnatého rostlinného materiálu. Během této destilace vodní parou se oddělí látky rozpustné v tucích a látky rozpustné ve vodě, které do vody přechází. Výsledkem je cosi ohromně voňavého, čistě přírodního a naprosto skvělého.

Okurková květová voda Soaphoria se hodí pro všechny typy pleti. Umí pokožku zklidnit, regenerovat, posílit, redukovat vrásky a vyrovnávat barevný tón. Jo a taky prý hydratuje a fixuje vodu ve vrstvách pokožky. Nebo tak něco. Hodí se také na rychlejší hojení a hydrataci spálené, aknózní, ekzematické nebo podrážděné kůže. Ve složení fakt není nic, co by vám ublížilo. Leda byste měli fobii z okurek :-)

Roztomilé, ač malilinko nepraktické balení

Balení je neskutečně roztomilé! Skleněná lahvička s originálním zavíráním alá „butelka slivovice“ mi přijde úplně boží a jsem si jistá, že jakmile obsah dopoužívám, okamžitě do sklenky přelévám nějaký olej! Tahle lahvička prostě nebude sedět v koutě! A ano, jedním dechem také přiznávám, že nepatří právě k nejpraktičtějším. Mnohem víc bych ocenila pumpičkové, nebo sprejové balení. Ale pak se zase na lahvičku podívám a v hlavě mi běží obraz kočičáka ze Shreka, jak začal dělat ty smutné očka… A já bych si do lahviček podobného typu nejraději přelila všechnu kosmetiku!

Autentická vůně, která si vás získá

Chcete si představit vůni tak, aby se co nejvíce blížila realitě? Pak otevřete lednici, rozkrojte okurku a přivoňte si. Dokonalé a po ránu více než osvěžující. Není v tom žádný háček, jiný vonný podtón, nebo další složka k doplnění. Tohle je prostě monolog okurky, která hraje v lahvičce prim a nepustí k sobě nic jiného.

Jak říkám – doporučuju na probrání hlavně po ránu, když na vás v zrcadle místo očí mžourají dvě mrňavé škvírečky a ne a ne se probudit. Nakapejte tonikum vychlazené z ledničky na tamponky, přiložte je na oči a dejte si 10 minut oraz. Budete nadšení, slibuju!

Moje postřehy z testování

Jak jsem zmiňovala výš, já vodu používám po kompletním odlíčení a vyčištění pleti, a to na zklidnění a dočištění pleti. A taky si užívám vůni, která mi evokuje jeden z mých úplně prvních kosmetických kousků, který jsem kdy vlastnila.

Okurkové tonikum, které mi mamka pořídila ještě předtím, než vyletěla velká móda kosmetiky OXY. Vzpomínám si na to přesně. Šlo o plastovou, světlezelenou lahvičku s bílým buclatým vrškem. A voněla taktéž po okurkách. Zatraceně příjemná záležitost, která se ale z ničeho nic přestala vyrábět a pak už jsem o ní nikdy neslyšela. Až teď jsem si na ni vzpomněla.
Mimochodem – věděli jste, že prý člověk dokáže identifikovat až 10 000 různých vůní? Hádám, že mám ještě slušné rezervy, hehe.

Určitě doporučuju tonikum skladovat v ledničce, pokud jej hodláte používat na ranní probírání. Ne všichni mám to štěstí, že se probudím a vypadáme rovnou jako člověk. Některé z nás bohužel nepozná ani vlastní telefon a kočku taky mate, že vypadáte jinak, ale voníte jí stejně :-) Takže šup – okurkovým tonikem omýt obličej, udělat obklad na očička a hned to bude lepší!

Okurková květová voda Soaphoria a její složení

Cucumis Sativus (Cucumber) Water. Na obale je uvedeno „Cucumis Sativus Seed Oil“, což je ale blbost a tipuju to na chybu při lepení etiket – Soaphoria má totiž v sortimentu i okurkový olej. Takže úřadoval asi nějaký šotek :-)

Aktualizace 9.1.2024

Okurkové tonikum momentálně Soaphoria nenabízí. Pokud ale trváte na této zelenině a je vám v péči o pleť sympatická, zkuste mrknout po okurkovém olejíčku. Ten Soaphoria v nabídce má pořád. Je prý fantastický pro péči o suchou, ekzematickou a šupinatou pleť, která zoufale potřebuje dodat hydrataci. Od té se pak logicky odvíjí lepší pružnost, obranyschopnost a zklidnění pleti.

Komentáře: 21

 1. Missy Missy 29 března, 2016

  Postup skrz odličování si zapisuju a dneska vyzkouším, zní to jako bezva nový rituál. Od té Soaphorie musím kurnik už něco vyzkoušet. Je všude a tolik mě láká! Co se týče tohoto balení, obávám se, že můj milý by obsah vypil dříve, než by zjistil oč se jedná, právě skrz podobnost slivovice, kterou tady na Moravě máme všude. Nejspíše by se teda ani nedivil, co dělá slivovice v koupelně na poličce… :D

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   To je pravda – nezúčastněný pozorovatel může nabýt dojmu, že celá Morava je jeden velký pohárek vínka. Ale ono ne! Tam sa spíš na každém rožku potká stopečka slivovice :-D
   Nakresli pak rtěnkou na lahvičku drahému lebku se zkříženýmí hnáty – ne kvůli tomu, co by s ním udělal obsah, kdyby ho vypil. Ale kvůli tomu, co bys s ním udělala ty, kdyby ti kosmetiku vyzunknul na ex :-D
   Bebe

 2. Lenka Lenka 29 března, 2016

  Balení vypadá krásně! Nezkusila by jsi blíže popsat tu vůni? Dost by mě to zajímalo, protože mi nedávno paní v bylinkářství dávala čuchnout k éterickému olejíčku, který mi moc pěkně voněl. Byla to prý okurka, ale jako okurka mi to teda moc nevonělo. Spíš mi přišlo, že je to trochu jako nějaká chemická vůně. Mohla jsem se ale plést, protože vím, že jsme mamce jednou k Vánocům dali nějakou kosmetiku, která měla mít vůni hroznů. No přísahala bych, že to jako hrozny fakt nevoní, protože to vonělo tak báječně, sladce, ani popsat se to nedá. Tak jsem si říkala, že co to namíchali zase za koktejl v té továrně a kde přišli na to, že takhle voní hrozny až do té doby, než mi jeden známý dal ochutnat malinkaté hroznové víno natrhané na Ukrajině z nějakého parčíku. Bože, chutnalo tak lahodně, jako tenkrát voněl ten krém a já si říkala, že výrobci teda měli pravdu a hrozny takhle opravdu vonět můžou. Proto se ptám i na ty okurky :) Uf já se zase rozepsala :D

  Piosek

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   Blíž popsat vůni? Leni, za mě je to velká salátová okurka, kterou si krájíš na chleba. Je to velice autentické. Žádná chemka. Aspoň podle toho, co mi moje čichové buňky sdělily :-)

   Ještě k těm vůním a asociacím výrobce… Vždycky si vzpomenu na Saloos a jejich olej Erotika. Říkala jsem si, že jestli takhle voní afrodiziakum, tak se dávám na celibát :-D

   Bebe

   • Lenka Lenka 30 března, 2016

    Tam to právě vůbec jako okurka nevonělo, tak jsem si říkala, že se zase nejedná o nějakou speciální odrůdu, či co :D

    Jéžiš, tak to chápu :D Ble :D

    Piosek

 3. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 29 března, 2016

  Lovely post dear! Have a great day! xx

 4. Péťa K. Péťa K. 29 března, 2016

  Metodu odlíčení balzámem provozuji také (mám radši než-li olejem), tedy jen jednou nanesu a ručníčkem smyju a pak nanesu 2 čistíč, který mi „vyčistí“ póry a pak toner. Ale „zchlazení“ pomocí studené vody musím vyzkoušet! :-) Okurkový toner vypadá dobře, měla jsem vzorek Indie Lee a ten přenádherně voněl ;)

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   Indie Lee? To je tahle kosmetika?

   Já to odličování hodně střídám. Podle nálady a míry únavy (třeba když padám ve 3 ráno skoro mrtvá, tak sahám vždycky po micelárce :-) Jindy mám ale náladu se s tím mazlit víc, tak si pak užívám jak v salónu, obložím se lahvičkama a relaxuju :-D

   Bebe

 5. beautypusinka beautypusinka 29 března, 2016

  Ta okurková voda se zdá být opravdu skvěla a tipy vyzkouším! já jinak také sleduji blogy s šálkem čaje nebo kávy a přesně jako ty, si i já sepisuji nákupní seznam :D ahah. BEAUTYPUSINKA

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   Je to parádní relax – člověk čte o tom, co ho doopravdy zajímá (ať žijí politické debaty) a ještě tipy využije v praxi, aby si usnadnil život :-)
   Bebe

 6. Lucie Lucie 29 března, 2016

  Teda tato značka mě opravdu láká čím dál víc :-D Budu si už opravdu muset nějakou objednavku připravit. Zpusob odličování je zajímavý. Ráda zkouším nové věci. Občas to chce trošku oživení.

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   Klidně se nech zlákat, Luci – Soaphoria je pro podlehnutí moc dobrá volba! ;-)
   Bebe

 7. eLBeautyBlog eLBeautyBlog 29 března, 2016

  Postup odličování znám, ale mé pleti nedělá obyčejná voda dobře, takže horkým ručníkem na obličej otevírám póry před maskou a stejně tak ho i smývám, pak normálně pleťovou vodu nebo tonikum… Tohle okurkové zní parádně, asi si ho připíšu na seznam. :D

  K tvým otázkám, mám ve sledování na Bloglovinu přesně 27 lidí a čtu v podstatě všechno, až na vyjímky. Mám tam taky jenom blogy, které mě opravdu zajímají. Na ostatní blogy mrknu, když na mě něco vyskočí – IG, Facebook, google – a zaujme. A nakonec, smutný příběh toho, že já jsem přesná cílovka :D Musím mít úplně všechno co vidím, až i mně samotné je z toho nevolno.. ne že bych záviděla tak to nemyslím, jen to prostě TAKY POTŘEBUJI! :D Nemoc prostě, tak se to snažím krotit (manžel přiděluje :D ), ale na své oblíbené blogerky určitě dám, respektive mám pár svých, podle kterých koupím všechno co doporučí.. :)

  • Bebe Bebe Autor | 30 března, 2016

   Měla jsem spolužačku, která byla na vodu tak citlivá, že když si opláchla obličej, tak se jí normálně hned udělaly červené fleky :-/ jestli to bylo tvrdostí vody, složením, vysušením… Těžko říct.

   A mě někdy recenze nalákají takovým stylem, že získám pocit, jak jsem bez dané věci vůbec doteď mohla žít :-D

   Bebe

 8. claire clairmont claire clairmont 30 března, 2016

  Tá voda vyzerá TAK DOBRE!!! :D Fičím tiež na tej ružovej, ale s týmto by som si kľudne dala povedať :)
  Ozaj pravidelne čítam možno tak 4 blogy :) medzi inými aj ten Tvoj :)… Ostatné tak „podľa potreby“ ;)
  saveonbeauty

 9. Monica Noir Monica Noir 31 března, 2016

  Soaphoriu som si veľmi obľúbila v poslednej dobe, je to skvelá značka! ♥

 10. Jana Jana 2 dubna, 2016

  Já jsem z Lékárny také dostala tuhle vodu a jediné co mě u ní mrzí je, že se nevyrábí v obřím balení, miluju tu vůni , to je prostě moje láska :)

 11. Lili Lili 3 dubna, 2016

  Jednu z těhle vod si určo přihodím k dalšímu nákupu na KKD ;-)

 12. Barap Barap 10 května, 2016

  Krásná recenze, prave koukam ze jsou na lekarna za jeste lepsi cenu :) nikdy jsem květinové vody nemela, tak nevim jakou vybrat :( libi se mi růže, okurka, levandule, mata, rozmaryn :D
  Mam smisenou plet, jizvicky po akne, 1x měsíčně zanet na tvari, jinak docela hezkou plet :D no rada bych se nejakou rozmazlila :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít