SO’BIO – tvářenka (odst. 01 Rose caresse)

SO'BIO - tvářenka (odst. 01 Rose caresse)

Objev roku: nemůžete psát recenzi ani poznatky o tvářence, dokud nemáte k tomuhle účelu určený speciální štětec. Tedy udělátko se zkosenými štětinkami, pomocí kterých nanesete líčidlo přesně, nenápadně a tak, aby plnilo svou funkci a neudělalo z vás Marfušku z Mrazíka.

Jakkoli jsem žila v domnění, že můžu tvářenkový štětec nahradit třeba kabuki „králičím chvostečkem“, je to blbost. Možná šikovnější z vás to zvládnou, ovšem já se svýma levýma rukama jsem nahraná. Skoro se až stydím zmiňovat, že jsem svého času zvažovala uměleckou dráhu, kdy by mi celý den dělalo společnost jen malířské plátno, sada barev a vykutálený kočič, vyhřívající se za oknem obrovského podkrovního bytu uprostřed města. Inu, každý máme (nebo jsme měli) své sny… :-)

Poněvadž jsem vám štětec představovala v minulém článku, půjdeme si teď ukázat, co se s ním dá nabírat a čím vlastně malovat. O značce SO’BIO už jsem psala několikrát, a slibovala jsem postřehy o jejich tvářence. Tak jdeme na to ;-)

Tvářenka má obal naprosto stejný jako korektor stejné značky. Připomíná spíš mono oční stín, kde je jen jedna barvička. Má zaklapovací průhledné víčko a (stejně jako korektor) se mi setsakra blbě otevírá. A věřím tomu, že majitelky super krátkých nehtů by k výše uvedenému hodnocení obalu s chutí přidaly ještě další jadrné výrazy. Ale budiž, tohle se dá pominout, pokud obsah není úplně marný a poslouží svému účelu se ctí. Což tenhle případ je.

Ač jsem se trochu bála, že mě bude rozčilovat malá ploška tvářenky, protože se nebudu moct rozvášnit jak Michelangelo při výzdobě Sixtinské kaple, přijdou mi rozměry akurátní (i vzhledem k velikosti štětce) a já naopak považuju velikost za plus.

Tvářenku mám v odstínu 01-Rose caresse (z franc. „růžové pohlazení“) a barvu bych popsala jako silně zapudrovanou růžovou s nádechem do červené cihly, ale zároveň s absencí oranžové barvy (úvodní ilustrační foto berte jako silně zavádějící). Zní to možná hrozně zmateně, ale kdybyste viděli tvářenku naživo, dáte mi za pravdu :-D Zároveň růž obsahuje droboučké třpytky, které pleť rozjasní a rozzáří. Třpytky jsou tak malinkaté, že na pleti vidět nejsou. Možná kdybyste se jukli hooodně zblízka. Mám tyhle rozjasňující záležitosti ráda a pomáhají mi z pleti hlavně po ránu dostat výraz „právě jsem se vyspinkala do růžova“ a potlačit cosi ve smyslu „kočič mě celou noc budil ve 20ti minutových intervalech a měl z toho děsnou bžundu“.

Od doby, co jsem narazila na Meteority od Guerlain, přijde mi jako povinnost zmiňovat i vůni podobných dekorativních záležitostí. Tak tedy – tvářenka voní jak pastelky. Vytáhněte novou dřevěnou pastelku z pouzdra a přivoňte si. Zkoušeli jste to někdy, nebo jsem podobný blázen jen já? :-D

Barva se mi nabírá štětcem poměrně snadno a dobře se nanáší a zapracovává do pleti. Nutno taky podotknout, že tvářenka není nijak extra výrazná a je lépe ji třeba 2x navrstvit, abyste dosáhli požadovaného odstínu. Já jsem za tohle radši, protože (jak jsem zmiňovala dřív), s touhle hračkou se pořád učím kouzlit, tudíž mi není slabší pigmentace na překážku.

Ohledně výdrže nevím, jak mám hodnotit. Nijak se mi barvičky na obličeji nehýbají, kam nepotřebuju, že bych třeba večer našla tvářenku na čele, nebo korektor na zádech. Takže vlastně na pohodu :-)

Koupit kosmetiku SO’BIO na Lekarna.cz


20 thoughts on “SO’BIO – tvářenka (odst. 01 Rose caresse)

  1. Well thank you, Diana! I’ll take a look on your web!
   Bebe
   PS: thank God for Google Translate! :-D Although I finished two semesters of Russian language at school, I read as quickly as a small kid :-D

 1. Aktuálně mám pár svých oblíbených štětců a nemám potřebu si kupovat další, ale trochu mi vadí to, že mám každý od jiné značky, takže bych si chtěla někdy v budoucnu koupit nějakou hezkou sadu. :-) Jinak tyhle štětce vypadají opravdu skvěle! Už od pohledu je vidět, že budou krásně heboučké. :-)

  1. Tak ono to vypadá i hezky, když jsou všechny štětce stejné, nebo aspoň podobné, že… Ale ne vždy se zadaří :-) Mě k sobě ladí fakt jen ta Basic sada od Peti a pak tahle Annabelle Minerals. Jinak je to každý pes, jiná ves :-D
   Bebe

 2. Ja som tak nejak tusila, ze nemam klikat na tento clanok, lebo ju budem chciet. Takze pri najblizsej objednavke pridavam do kosika spolu s BB kremom od rovnakej znacky :-)

  1. Mačičko, docela bych i články označovala už v nadpisu jako „tentokrát raději neklikat“, ale když se tak rozhlédnu, na co všechno ještě chystám recenze… Eeeej… To můžu rovnou vyměnit logo za jedno velké varování! ;-) :-D
   Ale BB krémy SO’BIO umí! I když po té verzi 5v1 spíš sáhnu na jaro, teď už jsem vybledla až moc :-)
   Bebe

  1. I hope this review was useful for you! :-) BTW I like photos in your latest post! I have never been to Andalusia and oooooh… I miss sea… :-)
   Bebe

 3. Jéééé, jak ráda bych viděla tvé umělecké výtvory Bebe, mně přijde, že čim jsem starší, tím víc mě moje umělecký střevo opouští :-(. A k pastelkám čmuchám taky a k novým knížkám, to miluju O:-). Jinak tvářenka vypadá sympaticky.

  1. Momentálně se mé tvořivé já spokojuje s hromadou pastelek a omalovánkami… :-D Ale taky mi přijde, že čím starší, tím se ta ruka hůř vede :-)
   Bebe

   1. No omalovánky jsou super, i jako malá jsem je ráda vybarvovala a jako věrný fanoušek jsem si musela pořídit ty Harry Potterovské O:-).

    1. Kdybych věděla dřív, jak super relax je jednoduché vybarvování, asi bych si ušetřila hafo nervů :-D takhle jsem omalovánky znovu objevila teprve o letošních prázdninách u kamarádky, která mi jedny rovnou věnovala :-)
     Hele a netušila jsem, že existujou omalovánky s Harry Potterem! :-D Já si nedávno koupila jedny s Alenkou z Říše divů :-D
     Bebe

 4. Vôňa pasteliek?! Tak to tú lícenku musím mať!
  Ale úprimne, z úvodného obrázka som z nej mala dosť strach, pričom táto kráska je kráska dokonalá a už je aj v nákupnom zozname. Čo sa to deje? Značku So’Bio som mala v hlave za nezaujímavú, a teraz na mňa z každého roha skáče jedna skvelá recenzia ich produktov za druhou. Na čase vyskúšať… :)

  1. :-D
   Ten ilustrační obrázek je hodně zavádějící, sama jsem z toho byla lehce v rozpacích. Ale jelikož jsem nenašla jiný, prdla jsem ho tam a raději na to upozornila v textu. A vlastně i na fotkách je vidět rozdíl :-)
   SO’BIO je dost dobrá kosmetika, která za pozornost stojí. O tom žádná :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *