Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě – recenze

Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě
Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě

Co se epilačních a depilačních metod týče, mám jich pár vyzkoušených. Počínaje voskovými pásky, přes depilační krém, cukrovou pastu, až po holítkovou klasiku a pinzetu. Ale natrvalo se u mě usídlily jen poslední dvě varianty. Čas od času sice ze zvědavosti ozkouším něco jiného, ale… Že bych pravidleně nakupovala zásoby cukrové pasty (ač ta nebyla špatná), nebo vosku… Nějak mě ty ostatní způsoby ostraňování chlupů neuchvátily natolik, abych jim věnovala pozornost pravidelně. A epilační pásky Acorelle, které jsem dostala na vyzkoušení z Folly? Inu, čtěte dál…

Přírodní epilační proužky v BIO kvalitě

Papírová krabka má velikost VHS kazety (pamatujete, ne? :-) a obsahuje 10 dvojitých epilačních proužků + ampulku olejové péče po epilaci. Resp. abych byla přesná – proužků je 20, ale jsou slepeny po dvou k sobě a oddělují se až těsně před samotnou procedurou.

Postup epilace

 • vezmete jeden proužek a mezi dlaněmi ho trochu nahřejete a „změkčíte„. Proužky jsou vcelku tuhé, takže změnu a správnou „konzistenci“ poznáte okamžitě.
 • následně od sebe oddělíte dva slepené proužky. Doporučuju postupovat maximálně obezřetně a hlavně pomalu – žádné rychlé trhání. Jinak se vám může stát, že se vám hmota z jednoho proužku strhne na ten druhý a hned máte o jeden kousek míň. Vyzkoušeno za vás.
 • proužek přiložíte na místo, které chcete epilovat. Nohu, ruku, podpaží, horní ret, bikini oblast… Já jsem srabík a testovala jsem jen na nohách.
 • masírujete proužek ve směru růstu chloupků, aby „hmota“ pěkně přilnula ke kůži.
 • pak těsně pod proužkem kůži přidržíte a energicky páskem trhnete proti směru růstu chloupků (neřvěte jak na lesy, nikdo na vás není zvědavý :-)
 • proužek lze prý použít vícekrát (blbost, podruhé už to bylo asi tak efektivní, jako snažit se epilovat samolepkou ze žvýkačky)
 • po oškubání veškerého zbytečného porostu použijete poepilační péči, která je přibalena ve skleněné ampulce

Mně epilační proužky Acorelle moc nefungovaly

Buď jsem tak nešikovná, nebo s podobnými věcičkami prostě neumím zacházet. Zaboha se mi nedařilo nohu vyplet k absolutní spokojenosti. Vždycky mi sem tam zůstal chloupek. Nutno podotknout, že příroda byla v tomhle ohledu milosrdná a stačí mi, abych si nožky holila jednou za pár týdnů. Chloupky prostě nejsou vidět a je jich málo. Haleluja.

Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě - recenze
Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě, Zdroj: Acorelle.fr
Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě - recenze
Přírodní epilační proužky na obličej i tělo Acorelle | 20 ks epilačních pásků v BIO kvalitě, Zdroj: Acorelle.fr

Ale stejně – ty, co vidět jsou, mi nešly vyškubat všechny, což mě docela otrávilo. Vypoužívala jsem půlku balení a skutek utek. Úplně nejjemnější chloupky pásky vzaly, ale to mezi tím… No nevím. Kdybych nedostala balení k testování gratis a měla si ho po téhle zkušenosti kupovat sama, podruhé bych do něj nešla. Radši bych za tuhle cenu pořídila zmiňovanou cukrovou pastu. Když už. Ta mi přišla mnohem šikovnější a účinnější. Ač tedy manipulace s ní byla složitější.

Nejpříjemnější na celém balení – péče PO epilaci!

Jako velice příjemná záležitost mi přišla péče po epilaci. Obsah malé skleněné ampulky (4,8 ml) voní jako kombinace půl kila broskví a miligramu marcipánu. Spíš je to takové lehké ovocné. Ale velice fajné! A kůže je po použití krásně vláčná!

Za mě NE

Pokud bych měla zakončit recenzi sama za sebe, nebyla bych příliš odvázaná a svoje doporučení bych epilačním proužkům nedala ani náhodou. Co už…

Testoval i chlap!

Ovšem… Já o svém testování řekla i mé drahé polovičce… A on, jelikož se s tímhle způsobem zbavování chloupků na vlastní kůži nikdy nesetkal, se hned začal zajímat, jak to vlastně funguje. Všechno jsem mu poctivě vysvětlila. Jeho první reakce: „Hele, s tím by se asi dobře vytrhávaly klíšťata…“
Nicméně drahý se statečně rozhodl, že proužky na sobě prubne! Moji milí, taková nabídka spolupráce na recenzi se neodmítá! :-D

A tak v rámci příprav pár dní ignoroval svůj holicí strojek. Ještě než se pustím do zprostředkování jeho dojmů… Nevím, jaký názor máte na holení u chlapů vy, ale já jsem mega moc ráda, že ten můj to bere velmi zodpovědně a nepovažuje tuhle kosmetickou proceduru za sprosté slovo. Haleluja podruhé!

Jeho první pokus směřoval k podpaží. Délka chloupků byla tak 2 mm, když moc. Přiložil proužek na kůži a několikrát po něm přejel rukou, aby pásek přilnul. Seděla jsem vedle něj. Byla napnutá jak kšandy. Četla jsem mu hrůzu v očích. Slyšela tiché odpočítávání… 3… 2… 1… A škub!

„ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! DO PRD***!!%$#@*&“

Je nás na testování víc, nebudeme se bát vlka nic!

Asi mi ho v tu chvilku bylo i trochu líto. Ale zároveň jsem doufala, že ho odvaha neopustila. Potřebovala jsem přeci další poznatky pro článek! Při škubání z podpaží mu proužek zlikvidoval většinu porostu. Až jsem se divila! Já jsem tohle množství nedala ani po třetím pokusu na noze! Chlap taky říkal, že kdyby byly chloupky delší, šlo by to určitě líp. A na můj dotaz ohledně repete odvětil, že by do toho klidně šel znovu. Zas tak hrozné to prý nebylo. Ačkoli z prvotní reakce jsem hádala pravý opak…

Další pokus se konal na hrudníku. Chloupky byly dlouhé tak 3 mm. Nadávek padlo nesrovnatelně víc, protože tady byla epilace totální. Pásek chytnul úplně všechno! A srovnání holicí strojek vs epilační proužek? Epilační proužek určitě vede co do důkladnosti a hladkosti. A dotaz na opakování? Prý není problém!

Celkové dojmy

Abych tedy shrnula jeho celkový dojem. Kdyby to prý fungovalo na 100%, tak se s Acorelle pásky klidně odchlupí celý. Až na obličej. Ten zní dost drasticky. Je prý ale blbé, že člověk musí doškubávat průběžně dorůstající chlupy a nejde epilaci fakt absolvovat jen jednou za měsíc. Nebo tak něco. Moje drahá polovička sice po holicím strojku sahá obden, ale kdyby se prý téhle povinnosti zbavil úplně a hladkou kůži měl automaticky a nemusel holicí sedánky (hlavně u vousů!) absolvovat… Byl by nejšťastnější člověk na světě. Takže tak.

Co vy a (d)epilace? :-)

Komentáře: 10

 1. Blondie Blondie 19 dubna, 2016

  Máš statečného muže! :)
  Já tyhle pokusy taky párkrát absolvovala, pásky byly asi nejhorší, u cukrové pasty jsem nenašla ten grif, tak putovala jinam a nakonec nejúnosnější byl vytrhávací strojek. Jako, kdybych vytrvala, tak stačil použít tak jednou za týden až dva, ale ani taková frekvence není silná proti mému lajdáctví dostatečně silná. A hlavně ty začátky, to bylo přemáhání, odhodlávání a sem tam sklenka vína :D
  A tak se stále držím holítka, dorůstající strniště je dostatečně silný alarm :D

  • Bebe Bebe Autor | 25 dubna, 2016

   Taky si říkám, Blondie… :-D Sklenku vína chápu… Taky jsem si ji nachystala jako nezbytnou rekvizitu při svém prvním cukro-pastovém pokusu. A bylo to potřeba! :-D
   Bebe

 2. Lili Lili 19 dubna, 2016

  Super článek Bebe! :-D
  Palec nahoru pro chlapa za odvahu, já jsem do dneška nezkoušela nic jinýho než žiletku a podle zážitků ostatních asi ani nic zkoušet nebudu. Už několikrát jsem slyšela, že první použití epilátoru se neobešlo bez kapek krve (jauvajs!). A vosk mě zatim taky neláká 0:-). Já jsem totiž taková konzerva, jakmile mi něco vyhovuje, tak se toho těžko vzdávám :-D.

 3. Betty G. Betty G. 19 dubna, 2016

  Tak to vzkaž chlapovi, že je hrdina :) Já používám epilátor, ale ne úplně pravidelně, protože se mi nechce čekat, až budou mít chloupky optimální délku. Přece jenom se mi nechce v mezidobí chodit se strništěm na nohách :) Jinak jsem asi dvakrát zkoušela podobné pásky, jenom od značky Veet. Oba pokusy byly dost strašné. Asi jsem neškubala dost energicky, ale vždycky se mi stalo, že mi půlka vosku zůstala na noze. A dostat to dolů byl celkem boj. Jinak ale klasická žiletka je asi nejrychlejší a nejefektivnější.

  • Bebe Bebe Autor | 25 dubna, 2016

   Vyřízeno, poděkováno, pozdravováno! :-)
   Veet jsem taky kdysi zkoušela… Bylo to na chuja. A bolelo to. A efekt nula nula nic…
   To samé depilační krém. Smrdělo to, jako kdyby se mi leptala kůže pod rukama a efekt taktéž žádný. Zlatý holicí strojek, fakt :-)
   Bebe

 4. Anna Anna 19 dubna, 2016

  Pásky bolia :D ja som ich skúšala len raz, Veet a to teda bolo, bolesť riadna, účinok minimálny, hodina zabitá (trúfla som si komplet len na nohy od kolien dolu, na stehne to už fajnovo bolelo, podpazušie som myslela že rodím a to nie som tehotná :D ) a nezobralo to všetko. U mňa vedie epilátor, akurát som lenivá ho používať pravidelne, ale výsledky stoja za to, akurát mi strašne vadí ten hluk čo to robí, inak to nejak extra nebolí, až na prvé použitie. Väčšinou používam žiletku, krémy som kedysi tiež mala v repertoári ale už vôbec nefungujú (niečo v nich menia, mám to potvrdené aj od kozmetičky že ich nerobia také účinné). Najväčší masaker bol u mňa s cukrovou pastou ktorá mi strhala kusy vrchnej časti kože na nohách a 3 týždne som v 35 stupňových horúčavách chodila v dlhých nohaviciach kvôli veľkým červeným fľakom (tá strhnutá koža) – ale mám fakt citlivú kožu a ešte som nikde nenašla že by sa niekomu stalo niečo podobné, týmto nechcem nikoho strašiť len varovať aby sa každý zariadil podľa toho akú má kožu. Je ale zaujímavé že pinzety v epilátoré mi nevadia a len akoby štipkajú.
  A muža obdivujem že to vôbec skúsil a prežil :D

  • Bebe Bebe Autor | 25 dubna, 2016

   Bolest je slabé slovo! :-D A fakt si neumím představit, že si někdo s tím balením oškube celé tělo. Tady u těch Acorelle jsem vyplýtvala půl balení a vlastně jsem nic nevyplela ani na půl noze… Tak jsem to pak vzdala. Prostě o ničem.

   Chápu, že ti vadí hluk. Mě takhle rozčiluje u toho čistícího kartáčku na pleť. A pak i to, že má dost hlasité pípnutí. Jinak je fajn. Ale tyhle jsou taková piha na kráse.

   U toho popisu strhnuté kůže jsem zřetelně cítila, jak se mi na zátylku naježily všechny chlupy do pozoru! Brrrrr… Naštěstí by se mi tohle stát nemohlo… Že bych pak chodila v kalhotách. Jsem takový bolestínek, že bych odpadla a ty tři týdny strávila v mdlobách! :-D

   Bebe

 5. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 20 dubna, 2016

  Great review sweetheart…thx for sharing!

  • Bebe Bebe Autor | 25 dubna, 2016

   Thank you so much! :-)
   Bebe

 6. Bebe Bebe Autor | 19 března, 2019

  Taky bych na to neměla odvahu! :-D
  Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít