Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch rozjasňovač (recenze)

Yves Saint Laurent - Touche Éclat
Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch rozjasňovač

Můj další kousek ze skupiny nepostradatelných malovátek? V každém případě rozjasňovač a korektor v jednom, kterého se bude týkat i dnešní recenze. Konkrétně půjde o legendární YSL – Touche Éclat (neříkejte mi, že jste o tomhle zlatém peru nikdy neslyšeli!), v odstínu 1 – Rose Lumiére. Vždycky sahám automaticky po nejsvětlejších odstínech, protože vyjma týdnu těsně po dovolené u moře vypadám klasicky jako smrtka, tudíž výběr je jasný.

Tuhle zlatou legendu mám vlastně už po několikáté, ale nikdy mě nenapadlo, jak přesně o ní napsat a vystihnout, k čemu ji potřebujete a že nejde o nafouklou bublinu ani samoúčelný nesmysl, ale doopravdy jde o pomocníka, kterého budete milovat až do skonání věků. A možná ještě dýl.

Touche Éclat = dotek světla na tváři

Samotný zlatý obal pera pozná cvičené oko na kilometry, aniž byste museli byť jednou cvaknout tlačítkem na jeho konci. Jde o ikonu na poli dekorativní kosmetiky a pokud budete dobře hledat, vsadím boty, že tenhle korektor a rozjasňovač v jednom najdete v kosmetické taštičce snad každé druhé vizážistky, modelky, herečky… A pokud ne, je to jen proto, že jste se špatně dívali – ne proto, že by tam nebyl! :-D

3614272387621 alt3
Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch rozjasňovač, Zdroj: YSL Beauty US

Obsah se dostává ven, jak už jsem naznačila, jednoduchým zmáčknutím tlačítka. Asi je to ve výsledku i praktické, ovšem dokáže mě vytočit zas a znova, když si koupíte nový kousek a musíte půl hodiny cvakat jak smyslů zbavení, než se rozjasňovač ve štětečku vůbec objeví. V průběhu používání už je to v pohodě. Stačí 1-2x kliknout a můžete maskovat a rozjasňovat jak o život. Ale ten začátek… Aaaaaaajajaj. Přiznám se, že úplně poprvé jsem se lekla, že mi tehdy prodali snad nějaký vadný kus, nebo co. Naštěstí se rozjasňovač stihl objevit dřív, než jsem začala brečet :-)

Co se vůně týče, tak je naprosto neutrální a nijaká. Tedy bez parfemace. Odstín je do růžova a dost světlý – bude tedy určitě vyhovovat všem super bledulkám.

Yves Saint Laurent korektor a rozjasňovač v jednom

Teď ale to nejdůležitější. K čemu vůbec tohle zlaté pero a jeho kouzelný obsah potřebujete? Inu, zamaskujete s ním všechna ta tmavší a propadlá místa, která chcete „dostat do popředí“, nebo jak to nazvat. A taky zmizíkujete stíny, které dávají tváři unavený výraz a činí ji na pohled starší. Konkrétně využijete Touche Éclat na zlikvidování kruhů pod očima a zapadlých stínu přímo kolem očí, tmavých míst okolo kořene nosu, rozjasnění pod obočím nebo třeba k optickému zmírnění nosoretních vrásek. Že to zní až příliš univerzálně? No to taky je! Proč myslíte, že je tenhle korektorový rozjasňovač tak oblíbený?!

Já osobně tohle kouzelné malovátko používám bez štětce. Ťupnu aplikátorem potřebné množství na místo, které chci vylepšit a prsty jemně vklepu a rozetřu do ztracena. Toť vše. Až tak jednoduché je to!

Výhodou rozjasňovače Touche Éclat je, že nezalézá do vrásek, dá se lehce vrstvit pokud je třeba, necuckuje, nedělá neprodyšnou vrstvu a přehnaně nekryje. Funguje na úplně jiném principu. On prostě „vezme“ nedostatek, odrazí od něj světlo a… PUF! Je to jak vygumovat si z obličeje všechny nedokonalosti a dát světu najevo, že „krása nesmírná“ nebyl jen abstraktní pojem z ruských pohádek :-D

Dobře, trochu přeháním. Já vás varovala, že se to špatně popisuje a že je lepší tuhle záležitost vidět a vyzkoušet na vlastní kůži! Mně před těmi čtyřmi lety, kdy jsem se s Touche Éclat setkala poprvé, stačil jen pidi vzorek z časopisu, abych si vzápětí udělala výlet do Olympie a jeden zlatý poklad od YSL tam ukořistila. A ztratila hlavu nadobro.

A co vy a vaše nepostradatelné kousky? :-)

Komentáře: 34

 1. different is better different is better 7 dubna, 2016

  This concealer is gorgeous :)
  xoxo different is better <3

  • Bebe Bebe Autor | 7 dubna, 2016

   Thank you so much for comment! And I agree – YSL Touche Éclat is fantastic thing! :-)
   Bebe

 2. Lucie Lucie 7 dubna, 2016

  Já bych se neobešla bez řasenky. Když jí nemám tak vypadám taky nemocně :-) A aby byla pořádně zhušťující. Jinak potom ješte BB nebo aspoň pudr. Ale to není tak životně důležité jako řasenka. Bez té prostě nevycházím :-D

  • Bebe Bebe Autor | 7 dubna, 2016

   Řasenka je podle mě jeden z nejlepších vynálezů v dekorativce, Luci! :-)

   Já ještě hlasuju za korektor nebo právě rozjasňovač. Kreativní ředitel Guerlain, Olivier Echaudemaison prý Tish Jett (autorce knihy „V každém okamžiku šik“) při líčení odmítl zakrýt kruhy pod očima. Ne, že by to neuměl, samozřejmě. Ale trval prý na tom, že jsou prostě přirozené, že se mu dokonce líbí a hotovo :-D
   Sice mám ke značce Guerlain respekt a mám ji ráda, ale s tímhle teda kategoricky nesouhlasím a kruhy pod očima maskuju, seč to jde. Zvlášť ve dny, kdy jsem se dostala do postele až nad ránem! :-D

   Bebe

 3. Jana Zimmermann Jana Zimmermann 7 dubna, 2016

  Hello Bebe, I do not use any concealer, because I have trouble with them and my wrinkles. But I need a mascara because I look ill, when I do not use ist. Have a nice day. Best regards Jana

  • Bebe Bebe Autor | 7 dubna, 2016

   Dear Jana,
   thank you for your comment and visit! :-)
   Hey, you are just like me with that mascara! Without this magic tool, I look like ill, tired, old lady… :-D
   Have a nice day too! :-*
   Bebe

 4. Beauty Unearthly Beauty Unearthly 7 dubna, 2016

  I like it! xx

  • Bebe Bebe Autor | 7 dubna, 2016

   Me too! :-D
   Bebe

 5. Lilliana Lilliana 7 dubna, 2016

  Akurát som na to v Marionnaude kukala, tam stál okolo 30€ plus nejaké mini produkty bonusové k tomu boli :) tak si ma celkom navnadila :)

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   A tak 30€ je myslím taková normální cena – zvlášť, pokud jsou k tomu ještě nějaké další hračky :-)
   Bebe

 6. Ananaska Ananaska 8 dubna, 2016

  Občas si ho kupuju. Ráda ho používám pod oči a „zaťupkávám“ ho beauty blenderem. Jen mě na něm štve, že je ho v balení tak strašně málo.

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Říká se, že „dobrého stačí málo“, ale přimlouvám se, aby v tomhle konkrétním případě u YSL zapřemýšleli aspoň nad 5ml! :-D
   Bebe

 7. Daniela Daniela 8 dubna, 2016

  Ooo, ten vyzerá skvele.

  Daniela

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Taky že je! :-)
   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Je suprový, Dendy, určitě doporučuju aspoň ozkoušet v parfumerii! Ale koupit asi radši na netu… :-D
   Bebe
   PS: gratuluju k nádherným kočičím přírůstkům! ♥ Doufám, že vám budou dělat jen radost! :-D

 8. Primadonna Girl Primadonna Girl 8 dubna, 2016

  Úvodním myšlenkám tleskám (ty mě u tebe TAK baví!). Bez řasenky si taky přijdu taková divná a „nahatá“, protože mám světlé řasy (ty dolní dokonce snad průhledné či co). Dokonce si přijdu divná i bez dolní linky. Teď mám už straaašně dlouho kolem očí tu bezvadnou peorální dermatitidu, takže se snažím nemalovat a ejhle – zvykla jsem si! Sice vypadám na náct, ale co, mládí šlechtí :D K YSL – tenhle legendární zmizík mi v zásobě ještě chybí (jako většina legendární věcí), ale doufám, až budu jednou opravdická primadóna, že v mé kosmetické taštičce bude mít čestné místo :)

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Jééé, tak to mě těší, že to někdo fakticky čte! :-D
   Řasenka je neskutečná věc – stačí dva tahy a rázem je z tebe jiný člověk! A ubude otázek typu „není ti dneska nějak špatně“? :-D
   Každá správná primadonna girl by měla mít spoustu podobných hraček! I kdyby jen pro radost! :-)
   Bebe

 9. Jméno* Jméno* 8 dubna, 2016

  Mala som tento rozjasňovač a bol fakt vynikajúci, povesť neklamala, také rozjasnenie som nevidela, vlastne toto je asi fakt jediný skutočný rozjasňovač, ktorý očné okolie fakt rozžiaril, úplne ho zmenil. Mala som tiež tento svetlý odtieň, ktoré mi perfektne splynul s mojim tónom pleti. Nepotrpím si na rozjasňovače, ale ak je nejaký fakt dobrý tak tento.

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Než jsem YSL poprvé ozkoušela na vlastní kůži, tak jsem byla dost skeptická a říkala si, že jde určitě o další nafouknutou bublinu, kterou vlastní pověst předchází. Ale neeee… Tady je pravdivá každá obdivná poznámka, která směrem k Touche Éclat kdy padla :-)
   Bebe

 10. Hildinha Hildinha 8 dubna, 2016

  ⊱✿.*☆*.¸✽ ¸.*♡*.✿⊰✽⊱✿.*☆*.¸✽¸.*♡*.✿⊰
  Vim bordar um recadinho no seu blog para lhe desejar um feliz final de semana e te convidar para visitar meu canal no youtube e coloquei um vídeo lá mostrando como ficou meu ateliê depois da pintura, ficou bem simples e do jeitinho que eu gosto de trabalhar. Se gostar do vídeo deixa lá um joinha e um comentário que eu vou amar demais! Agradeço desde já sua atenção :)

  http://hildasbordados.blogspot.com.br/
  Beijos em todos no ❤
  ⊱✿.*☆*.¸✽ ¸.*♡*.✿⊰✽⊱✿.*☆*.¸✽¸.*♡*.✿⊰⊱✿.*☆*.¸✽ ¸.*♡*.✿⊰✽⊱✿.*☆*.¸✽¸.*♡*.✿⊰

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Thank you for your visit and comment, Hildinha! You are such a inspiring person and I like your creative ideas in your job! :-)
   Have a nice weekend too! ❤ :-)
   Bebe

 11. Fellien Fellien 8 dubna, 2016

  Tento rozjasňovač nejspíš jednoho dne zkusím, slyším na něj jen samou chválu! :) Jinak co se týče mé sbírky kosmetiky, já toho měla taky opravdu dost, ale udělala jsem si v tom pořádek a nechala právě ty nejnutnější pomocníky, bez kterých bych nevylezla… Tak fajn, vylezla, ale maximálně se psem nebo s kamarádkou, kterou znám už tak dlouho, že mě viděla v jakémkoliv stavu. U mě je nezbytností korektor, pak BB nebo make-up a řasenka. A tvářenka! Ale když je nouze nejvyšší, obejdu se i jen s tím korektorem.

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Každý z nás občas jen nasadí sluneční brýle a na maskování se vyprdne. Přeci jen – nemáme za plotem dvacet papparazzi, kteří by tohle polevení v kukatelném vzhledu okamžitě zdokumentovali, že jo :-)
   Třeba doma si vyloženě užívám jen pečující relax – termální voda + sérum nebo olej + oční krém. Voilá :-)

   Ale korektor je asi úplně nejužitečnější, to zase souhlas :-)

   Bebe

 12. Fairychain Fairychain 9 dubna, 2016

  Já ho potřebuju, vážně že jo!

  • Bebe Bebe Autor | 9 dubna, 2016

   Občas si říkám, že by nebyla na škodu taková práce ve skladu YSL, nebo jiné kosmetické značky… Ovšem nejpozději druhý den by mě vykopli, až by se jim povážlivě tenčily zásoby… :-D
   Bebe

 13. Alea Alea 9 dubna, 2016

  Tuhle jsem probírala s kamarádkou vizážistkou svojí kosmetiku a ta to nazvala úctyhodnou sbírkou :D Abych byla upřímná, dneska už vůbec nepotřebuju tolik kosmetiky – postupně likviduju, prohazuju a brousím drápy na kusy, do kterých se vyplatí investovat více. Touche Eclat trůní v seznamu zvažovaných už déle, ale až nedávno jsem začala používat pravidelně korektor na oční okolí a pochopila, že tudy cesta opravdu vede :) Akorát by mě zajímalo jedno: jak dlouho ti takové balení vydrží? Někdo to hrozně zdrbal, že je toho málo a tak abych si nenaběhla :)
  P.S. krém od Uriage dorazil, pustím se do něj, až dodělám zbytek toho aktuálního :) Díky :)

  • Bebe Bebe Autor | 11 dubna, 2016

   Chápu, Ali. A i když to vypadá, že mám barák plný veškeré možné kosmetiky ode zdi ke zdi, tak opak je pravdou :-) docela si vybírám, co si k sobě pustím :-)
   Korektor a očka – jako pokud sáhneš po echt dobrém produktu, rázem si vykouzlíš pár hodin spánku navíc a zakamufluješ i rande, které se protáhlo do brzkých ranních hodin! ;-)
   A jak dlouho vydrží? Tenhle kousek mám od začátku února, ale nedokážu odhadnout, kolik tam toho ještě zbývá. A to mě právě štve. Že jednoho krásného dne prostě přiběhnu k zrcadlu, mám minutu na úpravu i s učesáním, kliknu na korektor a… NIC! Zlatý obal je sice moc hezký, ale za cenu toho, že vůbec nemám tucha, jak jsem na tom se zásobama. Předpokládám, že každým dnem bych měla klepnout o dno. Ale nechci to přivolávat! :-)
   Bebe

 14. Lili Lili 11 dubna, 2016

  Já jsem si teď pořídila všemi opěvovaný korektor od Catrice a nemůžu říct, že je špatný, ale taky jsem všude četla, že neleze do vrásek a já ho tam prostě vidim. Nevim, jestli jsem na tom tak špatně a mám více vrásek, než běžný smrtelník v mém věku, ale je pravda že na první pohled to vidět neni, ale já o tom vím a když se k tomu zrcadlu přiblížím, tak ho prostě vidím. Možná je to tím, že ho rozťupávám prsty a neberu na něj štětec (to zkusím ještě vychytat) a nepudruju ho. Nebo ho nanášim asi moc. Já nevim, potřebovala bych vždycky takovou GetTheLouk vedle sebe u každého líčení :-D. To bych to panečku měla zmáknuté hned. Jinak si mě Bebe navnadila i s tou tvářenkou, takže mi nezbývá nic jiného, než trénovat. A u tohohle korektoru se mi tuze líbí to balení, vypadá opravdu luxusně :-).

  • Bebe Bebe Autor | 11 dubna, 2016

   O Catrice korektoru jsem poprvé slyšela právě u GetTheLouk a naťuklo mě to natolik, že když jsem měla na hl. nádraží chvilku času, naběhla jsem do drogerie se po něm juknout. Ale neobjevila jsem jo :-(
   Jestli ale říkáš, že to není až taková hitparáda… Tak možná dobře, že ho neměli! :-D

   Tvářenku zkoušej! Jakmile přijdeš na to, kam přesně ji nanést, nebudeš bez ní chtít existovat! :-D

   Bebe

   • Lili Lili 12 dubna, 2016

    Jo to mi povídej. U nás v Liberci o něj nezakopneš, takže jsem zaúkolovala kamarádku, aby mi ho dovezla z Prahy a našla ho až ve třetím Rossmanovi! Takže na něm něco prostě být musí, pořád doufám, že to je jen moje neohrabanost a že se spolu sžijeme :-D

   • Bebe Bebe Autor | 16 dubna, 2016

    To je až tak těžko sehnatelná věc? A to my nevěděliiiii… Já si říkala, jestli ho třeba už nestáhli z prodeje, nebo cosi podobného. Na tyhle záležitosti mám štěstí :-D

    Bebe

 15. Petra Petra 12 dubna, 2016

  Brousím si na něj zuby už takových… deset let? No a pořád ho nemám, nechápu proč! Letos mi bude 35, tak bych si jej i zasloužila, ne? :-)

  • Bebe Bebe Autor | 16 dubna, 2016

   Peti, u mě je momentálně už půl roku v záložkách make-up od YSL :-D ale snad to na těch 10 let neprotáhnu :-D :-D
   A baže si zlatou hračku Touch Éclat zasloužíš! O tom žádná! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít