Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde | 2 srovnávací recenze

Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde
Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde

Jedna jediná zkrášlující věc, bez které nemůžu existovat? Řasenka. Bez rozmýšlení. Kdybych nad tím začala moc spekulovat, na misky vah bych hodila možná ještě korektor na kruhy pod očima… Ale ne. Vyhrála by určitě řasenka. Bez ní jsem jak bez ruky. Vypadám nemocně. Vyblitě. Nejsem si podobná a všichni se mě ptají, jestli mi není špatně. Ne, není. Akorát jsem si zapomněla namalovat řasy. A je fuk, jak moc mám ten den pocit, že to není úplně k zahození. Řasenka je základ. Aspoň pro mě.

Řasenka je základ líčení – bez ní nefunguju!

Mám jich doma rozdělaných hned několik a střídám podle momentální nálady, ale taky podle toho, co od nich zrovna potřebuju za výsledek. Třeba vím, že čokoládová 100% Pure je maximálně přirozená a skoro bych sama nepoznala, že na řasách něco mám. Kdyby teda nepůsobily znatelně delší a zvýrazněné. Její ostružinová sestřička zase dokáže očka zvýraznit tak moc, že to až vypadá, jako kdybych si zároveň namalovala podél řas i linku!

Přírodní řasenka Frais Monde a parfumerková Clinique

A pak jsou tu dvě prodlužující adeptky, které bych vám dnes chtěla taky ukázat. Konkrétně řasenku Frais Monde Mascara Black Intense a Clinique High Impact Mascara. Obě mají za úkol dodat řasám objem, hustotu a zároveň je prodloužit. Že to nejde všechno najednou? Pfff… :-)

Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde
Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde, Zdroj: Instagram Frais Monde

Ještě než začnu popisovat detaily, chtěla bych zmínit jednu věc. Na samotné řasence nejdůležitější kartáček. Až pak hraje roli, co za obsah v tubičce vlastně je. Pokud je kartáček na houby, špatně nabírá barvu, nebo jí naopak zanechává na řasách moc a blbě od sebe jednotlivé brvy rozčesává… Pak máte smůlu a i kdyby byl obsah ze zlata, kartáček to celé zazdí. Vlastně stejný případ, jako lak na nehty. Pokud nářadí stojí za starou belu, obsah to nezachrání.

Jak řasenku používám já

Před každým nanášením řasenky vždycky kartáček otírám o hrdlo lahvičky, aby se mi na řasách netvořily cucky a nepodařilo se mi na ně nahromadit až moc barvy. Beru to logicky – nanést další vrstvu můžu vždycky. Ale rozčesat dva megadredy, které se mi z řas udělají, to už je kumšt. A proto – raději dvakrát přidat, než nemít jak ubrat. Vlastně i z tohoto důvodu nedokážu říct, kolik vrstev řasenky používám. Nechápu, jak někdo může nanést vrstvu jedním tahem, tu nechat zaschnout a až pak nanášet další. Klobouk dolů. Já vždycky šmrdolím řasenkou tam i zpět klidně desetkrát, dokud nejsem spokojená, řasy nejsou pěkně oddělené a barvy je tak akorát. Máte to někdo stejně? :-)

Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde
Nejlepší prodlužující řasenky: Clinique a Frais Monde. Ukázka Clinique z oficiálních stránek, Zdroj: Clinique.com

Frais Monde Black Intense

Frais Monde má kartáček poměrně hustý a štětiny vypadají, že jsou kolikrát zkřížené přes sebe. Možná díky tomuto detailu bych řasenku přirovnala k výše zmiňované ostružinové 100% Pure. Frais Monde umí řasy u kořínků pořádně zahustit a udělat právě ten efekt, že vypadáte, jako kdybyste si zároveň namalovali i linku. Řasy se ale neslepí, barva na nich necuckuje a taktéž působí mnohem delší. Není to samozřejmě tím, že by je řasenka dokázala prodloužit – to není bohužel fyzicky možné. Ale díky šikovnému kartáčku se daří obarvit řasy až úúúúplně ke konečkům – proto ten delší efekt.

Clinique High Impact

Clinique oproti tomu vsází na jednoduchost. Vytvořit TAKHLE primitivní a zároveň geniální kartáček, to není jen tak! Není na něm nic zvláštního – štětiny jsou stejně dlouhé a stojí v pozoru jak vojáci. Aneb v jednoduchosti je krása. I bez otírání se dají snadno vymalovat nádherně dlouhé řasy bez zbytečného nánosu barvy. Kartáček suprově rozčesává, prodlužuje a i zahušťuje. Neudělá ale ten efekt „linky“, jako 100% Pure a Frais Monde. Jde vyloženě o prodlužující a zvýrazňující řasenku.

Co se obalu týče, tam bych vytkla jeden detail Frais Monde. Po pár měsících se mi začala loupat ta stříbrná barva z obalu. Clinique má v tomhle navrch.

Obě řasenky mají neutrální vůni a oči nijak nedráždí. A také se nerozmazávají. Palec nahoru za obě.

Nejlepší prodlužující řasenky: tak která je TOP?

Pokud máte při líčení řas rádi efekt oční linky, sáhněte po Frais Monde. Jestli vsázíte na jednoduchost a jde vám čistě o prodloužení a zvýraznění řas, jděte do Clinique. Obě ale řasy nádherně zvýrazní a vymalují každý mikromilimetr, který vám na očích vyrostl. Za mě velká spokojenost s oběma a rozhodovala bych se čistě podle „efektu oční linky“.

Komentáře: 24

 1. Majda Majda 25 května, 2016

  :-) řasenku nanáším stejně jako ty a pojem dva megadredy mě dost pobavil, díky! :-D Asi to známe každá, když jsme měly někdy špatnou ruku ve výběru.
  Kartáček je základ, s tím souhlasím. Měla jsem nedávno i pořádnou (velkou) „štětku“ a zamalovala jsem s tím akorát tak horní víčko a z řasů mi opravdu zbyly akorát ty dredy… :-)

  • Bebe Bebe Autor | 25 května, 2016

   Díky za komentář, Majdi! Tak jsem klidná, že v tom nejsem sama :-D
   Mám zase zkušenost s opačným extrémem kartáčku – huňatý super hustý kartáček od zlaté Astor řasenky. Nenabíral barvu snad vůbec a aby byl na řasách vidět vůbec nějaký náznak vylepšení, potřebovala bych kartáčkem „šmrdlat“ asi půl hodiny. A i pak by se mě stopro někdo zeptal, jestli nejsem nemocná… :-D
   Bebe

 2. Karolína Karolína 25 května, 2016

  Já já jáá takhle nanáším a vždycky na insta apod. se děsně divím, že si někdo dává třeba jen jednu vrstvu :-D Jako pro mě jsou největší zabiják Maybelline řasenky s těmi kartáčky jak štětka do záchoda, se kterými si v lepším případě vypíchnu oko jen jedno :-D Pro mě nejlepší jsou ty, co ukazuješ, nebo tenčí kartáčky lehce zahlé do půlměsíčku, potřebuji hodně pročesat a prodloužit bez slepenců :-)

  • Bebe Bebe Autor | 25 května, 2016

   Další! Jupíííí! A teď by mě fakt zajímalo, jestli kromě reklamy někdo zvládá „jednu vrstvu řasenky“ :-D

   Přemýšlím, jakou nejhorší řasenku jsem měla v ruce… A tuším to byla nějaká „no name“ z drogerie za 60 Kč (v jednom balení s linkama, taková žlutá s tygrovaným vzorkem byla). Měla jsem asi náhlé zatmění a nutně jsem ji potřebovala otestovat. Bohužel barva mi málem zalepila oko a namísto řas jsem měla jakýsi chumel… No hnuuuus, velebnosti! :-D

   Jaká je podle tebe úplně TOP značka řasenky, Karol? :-)

   Bebe

   • Karolína Karolína 26 května, 2016

    Budujeme solidní tým :-D To nebyla noname, byla to jedna z těch maybellinek, přesně toto chování je pro ně typické :-D Já musím přiznat, že ač si jedu v péči o tělo, vlasy a pleť přírodně, tak v dekorativce se to na až pár výjimek z řad alverde a bbčka so´bio hemží chemkou včetně řasenek (ostuda). Mám už něco ozkoušíno, ale pokorně se vracím k Infinito od Collistar a nebo úplné obyčce z drogerky za 60Kč, miss sporty studio lash dark lasher. Vyschne sice za 2 měsíce, ale jinak konzistence od začátku na jedničku (nesnáším, když řasenka funguje, až když se nechá „vyschnout“, co to jako je :-D), kartáček pročesávač a nedrolí se, čehož si jako notorický oční ošahávač velmi cením :-D
    K.

    • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

     S tím čekáním, až milostivě řasenka trochu vyschne a bude použitelná, tak naprostý souhlas!!! Vždycky kroutím hlavou nad tím, jak někdo může „pořádně zrecenzovat“ řasenku třeba až po měsíci nebo dvou. Podle mě je to kravina. Tak snad vidím hned, jestli mám na oku cuckatý dred, nebo se mi s řasenkou maluje dobře. A rozmazávání pod okem posoudím nejpozději do večera. Ale ano, bohužel i já pár kousků „víc vyschlejší, víc Adidas“ doma vlastním, ač mě to na začátku točilo do vrtule :-D

     Ještě mě napadlo… Taky tě baví ten pocit večer, když víš, že nemáš řasenku a můžeš si normálně promnout oko, aniž bys ze sebe vyrobila pandu a sežralo ti to štípání duhovku? :-D

     Bebe

    • Karolína Karolína 28 května, 2016

     Víc vyschlejší, víc Adidas mě dostalo do kolen :-D :-D
     No to si piš, to je ti taková pohoda lahoda! Řadí se to skoro na stejnou příčku pohodovosti jako požití hořké čokolády a věcem tomu podobným! :-)

 3. Káča Káča 25 května, 2016

  Tak já jsem letos objevila přírodní řasenku od SO BIO s efektem umělých řas. No a ta tedy je naprosto fantastická! Na přírodní řasenku parádně drží, nerozmazává se, jak kdyby byla mírně voděodolná, nedrolí, krásně se odličuje, perfektně řasy nalíčí. Jsem z ní nadšená. Narozdíl od všech komerčních řasenek mi hlavně nedráždí oči. Povedeností bych ji přirovnala k jejich BB krému, na který musím s Tebou pět chválu.
  Zdá se mi ovšem, jestli trochu u BB krému nezměnili složení, konzistencí oproti předešlým balením se mi jeví mírně řidší a má jinou vůni. Mám už tuším 4. balení a dřív byl prostě o fous jiný.

  • Bebe Bebe Autor | 25 května, 2016

   SO’BIO řasenku jsem ještě nezkoušela, ale po takovém doporučení mám sto chutí si rozšířit zásoby! :-)

   Je možné, Kači, že složení změnili. Všímám si toho postupně u různých značek. Teď z hlavy mě napadá třeba Figs & Rouge, Purity Vision, L’Occitane (tam naštěstí k lepšímu!). Má podle tebe i jinou barvu, nebo ta se nezměnila?

   Bebe

   • Káča Káča 26 května, 2016

    Bebe, barva se dle mě nezměnila. Mám ten nejsvětější odstín, ale jen přes zimu. Přijde mi teď konzistence řidší, ale kryje spíš stejně, možná jen o maličko míň. Vždycky jsem ho musela zahřát na prstech, jinak se mi špatně nanášel, byl prostě takový tuhý, teď to dělat nemusím. A vůně mi dřív přišla hezčí, sladší. Teď je taková jemná trávová podobná vůni rozjasňujícího tónovacího fluidu od Mádary, co jsem jednu dobu používala. Teď mě napadá k Tvé předchozí recenzi na 100% Pure, že ten taky dost rozjasňoval, kryl nic moc, ale to rozjasnění bylo skvělé. Pak ale podražili skoro o půlku nahoru a to už jsem se na něj vykašlala.
    So Bio má tuším 2 řasenky, co jsem našla recenze, tak obě chválily, myslím, že stojí za to a za tu cenu nemá chybu, budu ji teď kupovat znovu :-) Tady ta má mírně zahnutý kartáček, Volume verze rovný :-)

   • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

    Díky za info, Kači! Mě to nižší krytí právě vůbec neva, protože nějaký extra problém třeba s akné nebo tak nemám. Jen kruhy pod očima, ale to zakryju korektorem a je vystaráno.

    Trávová vůně, říkáš? Nějak podobně voní Sóley tělové mléko a L’Occitane ex-řada Oliva. A možná Andělika. Podobné vůně moooooc můžu! :-) Nikdy ale nevím, jak je popsat.

    100% Pure byli někdy levnější? Až o TOLIK?! :-O Vždyť i v zahraničí stojí stejně, jak u nás. Nebo neee? Já je objevila až ke konci roku 2013, kdy mi Andrea posílala na recenzi Resveratrol krém (boží věc, mimochodem). A od té doby mám značku zaháčkovanou v osobním kosmetickém žebříčku TOP 10 :-)

    Na ty řasenky si ale posvítím! ;-)

    Bebe

    • Káča Káča 27 května, 2016

     Jééé, asi jsem to chaoticky napsala, já tím zdražením před pár lety myslela Mádaru ne 100 % Pure.
     Rozjasňovala moc hezky :-)

    • Bebe Bebe Autor | 27 května, 2016

     Tak to se mi asi trochu ulevilo. Docela by mě štvalo, kdyby byla cena poloviční a já si v té době nenakřečkovala té kosmetiky kamion… :-D
     Bebe

 4. Lucie Lucie 25 května, 2016

  O značce Frais Monde jsem se dozvěděla zrovna nedávno. V DM letáku by jejich parfémovaný olej. Dívala jsem se na net a vypadá to docela zajímavě. Ta řasenka o které píšeš, se mi moc líbí. Mám ráda přesně takové kartáčky. Teď momentálně jsem se zasekla na Alverde. Výsledek perfektní, ale mám pocit, že mi poslední dobou dráždí oči :-/

  • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

   Parfémovaný olejík jsem dostala od Elnino k Vánocům jako dáreček! Mám variantu „Fiori D’Albizia“ a myslím, že ji naprosto vystihuje popisek „hebká, ženská, jemná a zároveň omamná jak květinová zahrada“. Tak :-) Mě teď napadá, že jsem o něm zatím nenapsala článek! Chyba! Píšu si do deníčku, že to musím napravit :-)

   Alverde řasenky byly mojí stálicí moc let po sobě a myslím, že mi prošly rukama snad všechny druhy. S výjimkou posledních 2 let, kdy testuju už i další značky. Alverde mi vždycky přišlo za přijatelný peníz jako dobrá investice. Ale poslední kousky se už začaly jaksi rozmazávat pod očima… Nevím, jestli změna složení, nebo co. S tím by mohlo souviset i to dráždění očí, Luci.

   Bebe

  • Bebe Bebe Autor | 26 května, 2016

   Thank you! :-)
   Bebe

 5. Hilda Hilda 26 května, 2016

  ✿ . * ☆ * .¸✽ ¸. * ♡ * .✿⊰✽⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰✽ ⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰
  Hallo! Ich komme man einen wunderbaren und gesegneten Urlaub für Sie und Ihre Familie zu wünschen.
  Entschuldigen Sie mich für Abwesenheit , ich habe viele Aufträge für den Hochzeitstag , aber immer, wenn ich einige Zeit geschossen kommen Stickerei Nachricht auf Ihrem Blog hinterlassen !
  „So sind wir, die viele sind, sind ein Leib in Christus , und einzeln untereinander Glieder . “
  Römer 12: 5
  http://hildasbordados.blogspot.com.br/
  https://www.youtube.com/channel/UCBptH8iCKWtTUr0Mx2fdcTQ
  ⊱✿ . * ☆ * .¸✽ ¸. * ♡ * .✿⊰✽⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰✽ ⊱✿ . * ☆ * .¸✽¸ . * ♡ * .✿⊰

  • Bebe Bebe Autor | 27 května, 2016

   Thank you for visit, dear Hilda! Greetings to Brasil! :-)
   Bebe

 6. ľúbezná ľúbezná 26 května, 2016

  Ja keď nemám riasenku, tak tomu hovorím, že mám oči ako veverička cvičky :D. Tiež je to pre mňa produkt, ktorý by som asi brala ako prvý, keby musím vybrať len jeden. Potom korektor a niečo na obočie. A hlavnú úlohu tiež u mňa určite zohráva kartáčik riasenky a takéto mne teda vôbec nevyhovujú. Od Frais Monde a Clinique som však riasenku ešte neskúšala, takže neviem posúdiť.

  • Bebe Bebe Autor | 27 května, 2016

   „Ako veverička cvičky“? To je roztomiléééé!! Úplně si to představuju :-D :-D

   A když už zmiňuješ obočí, drahá L’úbezná, pořídila jsem si na něj předevčírem nové malovátko! Sáhla jsem po značce Catrice a tužce 020 Date With Ash-ton, kterou doporučuje Lucka z Getthelouk. A je božíííí! I odstín mi skvěle sedí, ač si barvím vlasy na hodně tmavo. A vzala jsem i korektor „Camouflage cream“ v odstínu 010 Ivory. Ještě o nich bude řeč, ale už teď můžu říct, že jde o super hračky! :-)

   Bebe

   PS: pěkný článek o řasenkách máš na blogu! :-)

 7. Eliška Eliška 27 května, 2016

  Já teda nemůžu existovat bez tužky na oči, bez ní vypadám jak vyblitý zelí, ale s řasenkama musím opatrně, protože většina z nich mi kdovíproč vadí a pak mám oči jako angora. Nicméně od Clinique jsem kdysi jednu měla a ta mi zrovna nevadila i byla dobrá, takže se po tý, o které píšeš možná mrknu. Díky za tip!

  • Bebe Bebe Autor | 27 května, 2016

   Eliško, konkrétně u řasenek je podle mě větší pravděpodobnost, že citlivějším očím nebude ta přírodnější varianta sedět. To je ostatně problém u přírodní kosmetiky obecně, že se může vyskytnout alergie na některou ze složek. U „chemky“ je to riziko nižší. Čistě můj názor a zkušenosti :-)

   Já můžu Clinique posuzovat jen ze dvou řasenek, které jsem kdy vlastnila – tuhle v recenzi a pak ještě jednu dřív, kterou jsem dostala od kamarádky (podobný kartáček, jen černá barva). Obě jedny z nejlepších řasenek vůbec :-)

   Bebe

 8. Lili Lili 29 května, 2016

  Já jsem si onehdá zkusila objednat řasenku od Neobio a musím říct, že nic moc :-/. Musím nanášet několik vrtev dokud neni něco vidět (a to prosím nemám ráda řasy alá mrkací panenka, přirozenější mi nevadí, ale tady to prostě nějak neni ono) a navíc se řasenka maže…takže nevím, jestli dát šanci jiné přírodnější variantě, nebo běžt do drogerky pro ověřené Maybellinky či Lorealky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pokračováním užívání této stránky souhlasíte s použitím cookies. více informací

Nastavení cookie na tomto webu je nastaveno pro "POVOLENO COOKIES", aby vám poskytlo nejlepší možné prohlížení stránek. Pokud budete nadále používat tento web bez změny nastavení cookie, nebo klepnete na tlačítko "Souhlasím", souhlasíte s podmínkami použití cookie.

Zavřít