Weleda

Weleda – rakytníková šťáva a sirup, březová šťáva

Vzpomínám si na to poměrně přesně. Psal se podzim roku 2012 a ten den jsem se s Lucifrid poprvé chystala do Greenwave. Znáte, ne? Obchůdek s BIO kosmetikou na Národní třídě v Praze. U metra. Měly jsme se poprvé seznámit s Deniskou a zároveň se ZKUSIT nechat trochu vylepšit od vizážistky, paní Heleny Tomanové. Nutno podotknout, že odpoledne to bylo tehdy velmi vydařené a tuze milé :-) Proč o tom ale píšu…

Deni totiž přichystala jedno velmi osvěžující pohoštění pro utrmácené žíznivé pocestné. A to rakytníkovou šťávu od Weledy. Zíraly jsme tehdy na zářivě oranžový džbánek jako zjara. Vypadalo to totiž barevně nezvykle a vcelku radioaktivně :-D Ale už po první malé ochutnávce jsem věděla, že ovocná šťávička kolem mě neproletí jen tak bez povšimnutí a stopro se mi zabydlí i doma! Ale vezmeme to dneska pěkně popořádku…

Nutno podotknout, že tuhle recenzi vám dlužím bez pár týdnů skoro rok. Tak dlouho se mi totiž válely poznámky v notýsku v šuplíku a slibovala jsem článek už drahnou dobu na všech socka platformách, které vedu. Hanba mě fackuje, že jsem na svoje zápisky znovu narazila až před několika dny a během těch pěti vteřin, kdy jsem střídavě čučela na písmenka a na kalendář mi došlo, že tady něco nehraje… Já ten článek totiž loni na podzim nehorázně zazdila! Taková ostuda… A tak to dnes bude o vitaminech, šťávách a sirupech. Hurá do toho, půl je hotovo :-)

Weleda - šťávy a sirupy

Vybrala jsem si tehdy na otestování tři věci. Rakytníkovou šťávu, rakytníkový sirup a březovou šťávu. První dva adepty jsem doma měla snad už potřetí, zelenkavé pití pak poprvé. Všechny jsou v BIO kvalitě, mimochodem. Jak jinak, u Weledy :-) A všechno to dobré pití má stejné balení – poměrně těžkou butelku z tmavého skla o obsahu 2 deci. Taková typická weledí lahvička.

Rakytníková šťáva

Jak jsem zmiňovala v úvodu, jde o zářivě oranžový elixír mládí, který se podle mě hodí nejen jako nakopávací vitaminová bomba pro zdraví, ale také jako náhrada oněch přeslazených sirupů za dvacku, které se míchají s vodou na šťávu… Jako malá jsem sice „šťávu“ milovala a neuměla pít snad nic jiného, dneska už cosi takové vůbec nemusím. Je to na mě tuze sladké a nemůžu se pak zbavit té pachuti a tak vůbec… Tedy ne. Buď čistá voda, nebo alternativy. Třeba tahle rakytníková je úplně bez cukru a hodí se tudíž i pro ty z vás, kteří mají v chorobopisu napsáno cosi o diabetu.

Weleda - rakytníková šťávaWeleda - rakytníková šťávaWeleda - rakytníková šťáva

Připravuje se jednoduše. 1-2 čajové lžičky rozmícháte ve vodě a vyzunknete. 3x denně. Jako ten mraveneček v básničce, jak se chudák polámal a věděla to celá obora :-)

Chuťově je šťáva kyselkavá, ale čistě subjektivně bych ji popsala jako velice osvěžující. Zvlášť, pokud si ji připravíte v echt horku, kdy i mouchám na slunku hoří křídla. A přihodíte pár kostek ledu. A třeba i lístků máty.

Rakytníkový sirup

Na rozdíl od své šťávové sestřičky je sirup (logicky!) s cukrem. Připravuje se podobně, jako šťáva – tedy rozmícháním 2-3 čajových lžiček ve vodě, nebo čaji.

Weleda - rakytníkový sirupWeleda - rakytníkový sirupWeleda - rakytníkový sirup

Nevím, jestli je to jen můj osobní dojem, ale kdybych si měla vybrat formu rakytníkové vitaminové nakopávačky na různá roční období… Volila bych šťávu na jaro a léto a sirup na podzim a zimu. Nějak ve mě to sladké evokuje potřebu zachumlat se do měkoučkého svetru a s hrnečkem čaje a fajn knížkou se z oblíbeného křesílka dívat, jak se venku žení všichni čerti. A začínají podzimní plískanice. A je vlezlo. A kosa. A všichni kolem pčíkají a chrchlají… A mě je to fuk, protože jsem nadopovaná rakytníkem, že skoro svítím a může na mě bacilonosič klidně flusnout a já od něj nic nechytím… Cha! Čímž jsem chtěla poeticky naznačit, že takový rakytník je velice užitečná věc pro imunitu a v období chřipek a nachlazení za něj budete Weledě blahořečit. Fakt!

Jo a ještě je potřeba zmínit, že oproti šťávě mě bavilo rakytníkový sirup mlsat klidně jen tak na lžičku. Protože skvěle šmakuje :-)

Březová šťáva

Tu jsem chtěla vyzkoušet vyloženě kvůli tomu, že znám a také už po několikáté používám březový peeling a březový olej na tělo. Oba výrobky zbožňuju a patří podle mě k tomu nejlepšímu, co u Weledy seženete. Tedy proč si nerozšířit obzory i o březovou šťávu, že ano.

Nejvíc mě asi nalákalo povídání v popisu, že by vám měla bříza pomoci při čistící kúře třeba na jaro, kdy máte potřebu se po zimě probrat z letargie a šetrně oznámit tělu, že je třeba se začít hýbat a jíst odlehčeněji a zdravěji a tak vůbec… Protože ač březen na krku, přesto na vás těžko dopnutý knoflík u kalhot napráská, že jste se během Vánoc zase tak na uzdě nedrželi a novoroční předsevzetí o cvičení statečně ignorovali…

Weleda - březová šťávaWeleda - březová šťáva

Nápoj se připravuje rozmícháním 1 polévkové lžíce ve vodě, ovocné šťávě, nebo čaji. Upřímně – nedokázala jsem se za celou dobu rozhodnout, v čem mi březová šťáva „překáží“ nejmíň. Měla lehce natrpklou zvláštní chuť a já si ji díky tomu moc neoblíbila. Rakytníkové zásoby mi zmizely velice rychle. Ale březové šťávě se pořád ne a ne podívat na dno. Přinutil mě ji dopít hlavně fakt, že jsem chtěla očistnou kúru absolvovat celou a také to, že byla v popisku hláška o zdravé a odpočatě vyhlížející pleti. No neberte to… :-D

Mimochodem – pokud byste březovou aktivní očistnou biokúru (tak se to celé jmenuje :-) chtěli vyzkoušet na vlastní kúži, pak si ji naplánujte třeba na září. Prý na podzim a na jaře je nejlepší možná doba pro tyhle záležitosti.

A abych nezapomněla klasické info na konec – cenově vychází rakytníková šťáva na 379 Kč, sirup na 299 Kč a březová šťáva na 299 Kč.

oddelovnikWeledaWeleda 100% certifikovaná přírodní a BIO kosmetika a dietetika s tradicí již od roku 1921. V souladu s člověkem a přírodou.
E-shop: www.weleda.cz/shop
Facebook: @czWeleda
Instagram: @weledacz

18 komentářů

 1. Primadonna Girl

  Červenec 31, 2016 at 14:29

  To je teda hezké, hned bych ty rakytníkové ochutnala (a břízu radši ne, když říkáš, že ti nechutnala, tak bych ji určitě taky plivala :D). A děkuju za tip na obchůdek, koukám, že tam mají šampony John Masters Organics, na které se jednou chystám. A jsem ráda, že nejsem jediná, kdo zapomíná na recenze a s hrůzou je nachází zapomenuté :D

  1. Bebe

   Červenec 31, 2016 at 18:11

   Úplně nejvýš bych hodnotila asi ten sirup, jelikož jsem tuze na sladké :-D

   A taky jsem hned klidnější, že v tom nejsem sama… někdy prostě zafunguje šotek, skleróza a lenost v jednom a to je pak neštěstí. Objevuju zapomenuté fotky na recenze jak archeolog nové vykopávky :-D

   Bebe

  1. Bebe

   Červenec 31, 2016 at 21:13

   Přišla jsem, degustovala jsem a můžu doporučit :-D až na tu břízu. Ta je taková… specifická, řekla bych :-)
   Bebe

  1. Bebe

   Červenec 31, 2016 at 21:13

   Thank you! :-)
   Bebe

 2. Martina - Můj bio svět

  Červenec 31, 2016 at 20:28

  Březovou šťávu jsem taky měla a poctivě ji užívala každý den :) Chuťově, pravda, moc dobrá není, ale mě silně poháněla vidina detoxikovaného těla zbaveného všech možných sajratů :D
  A na rozdíl od aloe vera nebo černého kmínu se mi po ní nezhoršil ekzém, takže za mě super a určitě očistnou kúru někdy zase zopáknu :))

  1. Bebe

   Červenec 31, 2016 at 21:14

   No a přesně kvůli té vidině jsem ji dopila taky, Marti! Vidím, že to všude funguje stejně :-D
   Bebe

 3. Beauty Unearthly

  Červenec 31, 2016 at 21:40

  So precise and detailed thanks! xx

  1. Bebe

   Červenec 31, 2016 at 21:51

   Thank you so much! :-)
   Bebe

 4. Make up by Jane

  Srpen 1, 2016 at 17:26

  To zní a musí ochutnat úplně báječně! :-)

  1. Bebe

   Srpen 2, 2016 at 23:52

   Ty rakytníkové mlsky stopro! ;-)
   Bebe

 5. Kosmetika přírodně

  Srpen 1, 2016 at 17:30

  Zní to zajímavě, ráda bych někdy vyzkoušela :)

  1. Bebe

   Srpen 2, 2016 at 23:54

   Určitě doporučuju! :-) Akorát si nejsem jistá, jestli jsem neviděla tyhle věci i v DMku…
   Bebe

 6. Lili

  Srpen 2, 2016 at 10:38

  Bebe, mně už je blbý tě vychvalovat, páč mi přijde, že pak nedělám nic jinýho :-D. Jsem ráda, že jsem zase o něco chytřejší, vůbec jsem nevěděla, že Weleda dělá šťávičky a sirupy a pochutiny celkově :-D Takže zase díky, díky za tebe ;-)

  1. Bebe

   Srpen 2, 2016 at 23:54

   Lili, zato mě to vůbec není blbé poslouchat pořád dokola! Klidně v pochvalách přitvrď, snesu hodně :-D :-*
   Bebe

Leave a Reply