Weleda

Weleda – rakytníková šťáva a sirup, březová šťáva

Vzpomínám si na to poměrně přesně. Psal se podzim roku 2012 a ten den jsem se s Lucifrid poprvé chystala do Greenwave. Znáte, ne? Obchůdek s BIO kosmetikou na Národní třídě v Praze. U metra. Měly jsme se poprvé seznámit s Deniskou a zároveň se ZKUSIT nechat trochu vylepšit od vizážistky, paní Heleny Tomanové. Nutno podotknout, že odpoledne to bylo tehdy velmi vydařené a tuze milé :-) Proč o tom ale píšu…

Deni totiž přichystala jedno velmi osvěžující pohoštění pro utrmácené žíznivé pocestné. A to rakytníkovou šťávu od Weledy. Zíraly jsme tehdy na zářivě oranžový džbánek jako zjara. Vypadalo to totiž barevně nezvykle a vcelku radioaktivně :-D Ale už po první malé ochutnávce jsem věděla, že ovocná šťávička kolem mě neproletí jen tak bez povšimnutí a stopro se mi zabydlí i doma! Ale vezmeme to dneska pěkně popořádku…

Nutno podotknout, že tuhle recenzi vám dlužím bez pár týdnů skoro rok. Tak dlouho se mi totiž válely poznámky v notýsku v šuplíku a slibovala jsem článek už drahnou dobu na všech socka platformách, které vedu. Hanba mě fackuje, že jsem na svoje zápisky znovu narazila až před několika dny a během těch pěti vteřin, kdy jsem střídavě čučela na písmenka a na kalendář mi došlo, že tady něco nehraje… Já ten článek totiž loni na podzim nehorázně zazdila! Taková ostuda… A tak to dnes bude o vitaminech, šťávách a sirupech. Hurá do toho, půl je hotovo :-)

Weleda - šťávy a sirupy

Vybrala jsem si tehdy na otestování tři věci. Rakytníkovou šťávu, rakytníkový sirup a březovou šťávu. První dva adepty jsem doma měla snad už potřetí, zelenkavé pití pak poprvé. Všechny jsou v BIO kvalitě, mimochodem. Jak jinak, u Weledy :-) A všechno to dobré pití má stejné balení – poměrně těžkou butelku z tmavého skla o obsahu 2 deci. Taková typická weledí lahvička.

Rakytníková šťáva

Jak jsem zmiňovala v úvodu, jde o zářivě oranžový elixír mládí, který se podle mě hodí nejen jako nakopávací vitaminová bomba pro zdraví, ale také jako náhrada oněch přeslazených sirupů za dvacku, které se míchají s vodou na šťávu… Jako malá jsem sice „šťávu“ milovala a neuměla pít snad nic jiného, dneska už cosi takové vůbec nemusím. Je to na mě tuze sladké a nemůžu se pak zbavit té pachuti a tak vůbec… Tedy ne. Buď čistá voda, nebo alternativy. Třeba tahle rakytníková je úplně bez cukru a hodí se tudíž i pro ty z vás, kteří mají v chorobopisu napsáno cosi o diabetu.

Weleda - rakytníková šťávaWeleda - rakytníková šťávaWeleda - rakytníková šťáva

Připravuje se jednoduše. 1-2 čajové lžičky rozmícháte ve vodě a vyzunknete. 3x denně. Jako ten mraveneček v básničce, jak se chudák polámal a věděla to celá obora :-)

Chuťově je šťáva kyselkavá, ale čistě subjektivně bych ji popsala jako velice osvěžující. Zvlášť, pokud si ji připravíte v echt horku, kdy i mouchám na slunku hoří křídla. A přihodíte pár kostek ledu. A třeba i lístků máty.

Rakytníkový sirup

Na rozdíl od své šťávové sestřičky je sirup (logicky!) s cukrem. Připravuje se podobně, jako šťáva – tedy rozmícháním 2-3 čajových lžiček ve vodě, nebo čaji.

Weleda - rakytníkový sirupWeleda - rakytníkový sirupWeleda - rakytníkový sirup

Nevím, jestli je to jen můj osobní dojem, ale kdybych si měla vybrat formu rakytníkové vitaminové nakopávačky na různá roční období… Volila bych šťávu na jaro a léto a sirup na podzim a zimu. Nějak ve mě to sladké evokuje potřebu zachumlat se do měkoučkého svetru a s hrnečkem čaje a fajn knížkou se z oblíbeného křesílka dívat, jak se venku žení všichni čerti. A začínají podzimní plískanice. A je vlezlo. A kosa. A všichni kolem pčíkají a chrchlají… A mě je to fuk, protože jsem nadopovaná rakytníkem, že skoro svítím a může na mě bacilonosič klidně flusnout a já od něj nic nechytím… Cha! Čímž jsem chtěla poeticky naznačit, že takový rakytník je velice užitečná věc pro imunitu a v období chřipek a nachlazení za něj budete Weledě blahořečit. Fakt!

Jo a ještě je potřeba zmínit, že oproti šťávě mě bavilo rakytníkový sirup mlsat klidně jen tak na lžičku. Protože skvěle šmakuje :-)

Březová šťáva

Tu jsem chtěla vyzkoušet vyloženě kvůli tomu, že znám a také už po několikáté používám březový peeling a březový olej na tělo. Oba výrobky zbožňuju a patří podle mě k tomu nejlepšímu, co u Weledy seženete. Tedy proč si nerozšířit obzory i o březovou šťávu, že ano.

Nejvíc mě asi nalákalo povídání v popisu, že by vám měla bříza pomoci při čistící kúře třeba na jaro, kdy máte potřebu se po zimě probrat z letargie a šetrně oznámit tělu, že je třeba se začít hýbat a jíst odlehčeněji a zdravěji a tak vůbec… Protože ač březen na krku, přesto na vás těžko dopnutý knoflík u kalhot napráská, že jste se během Vánoc zase tak na uzdě nedrželi a novoroční předsevzetí o cvičení statečně ignorovali…

Weleda - březová šťávaWeleda - březová šťáva

Nápoj se připravuje rozmícháním 1 polévkové lžíce ve vodě, ovocné šťávě, nebo čaji. Upřímně – nedokázala jsem se za celou dobu rozhodnout, v čem mi březová šťáva „překáží“ nejmíň. Měla lehce natrpklou zvláštní chuť a já si ji díky tomu moc neoblíbila. Rakytníkové zásoby mi zmizely velice rychle. Ale březové šťávě se pořád ne a ne podívat na dno. Přinutil mě ji dopít hlavně fakt, že jsem chtěla očistnou kúru absolvovat celou a také to, že byla v popisku hláška o zdravé a odpočatě vyhlížející pleti. No neberte to… :-D

Mimochodem – pokud byste březovou aktivní očistnou biokúru (tak se to celé jmenuje :-) chtěli vyzkoušet na vlastní kúži, pak si ji naplánujte třeba na září. Prý na podzim a na jaře je nejlepší možná doba pro tyhle záležitosti.

A abych nezapomněla klasické info na konec – cenově vychází rakytníková šťáva na 379 Kč, sirup na 299 Kč a březová šťáva na 299 Kč.

oddelovnikWeledaWeleda 100% certifikovaná přírodní a BIO kosmetika a dietetika s tradicí již od roku 1921. V souladu s člověkem a přírodou.
E-shop: www.weleda.cz/shop
Facebook: @czWeleda
Instagram: @weledacz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

18
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Primadonna Girl

To je teda hezké, hned bych ty rakytníkové ochutnala (a břízu radši ne, když říkáš, že ti nechutnala, tak bych ji určitě taky plivala :D). A děkuju za tip na obchůdek, koukám, že tam mají šampony John Masters Organics, na které se jednou chystám. A jsem ráda, že nejsem jediná, kdo zapomíná na recenze a s hrůzou je nachází zapomenuté :D

Svět podle Kyrkys

Také bych to hned ochutnala :-)

BLOGGERS
Martina - Můj bio svět

Březovou šťávu jsem taky měla a poctivě ji užívala každý den :) Chuťově, pravda, moc dobrá není, ale mě silně poháněla vidina detoxikovaného těla zbaveného všech možných sajratů :D
A na rozdíl od aloe vera nebo černého kmínu se mi po ní nezhoršil ekzém, takže za mě super a určitě očistnou kúru někdy zase zopáknu :))

Beauty Unearthly

So precise and detailed thanks! xx

Make up by Jane

To zní a musí ochutnat úplně báječně! :-)

Kosmetika přírodně

Zní to zajímavě, ráda bych někdy vyzkoušela :)

Lili

Bebe, mně už je blbý tě vychvalovat, páč mi přijde, že pak nedělám nic jinýho :-D. Jsem ráda, že jsem zase o něco chytřejší, vůbec jsem nevěděla, že Weleda dělá šťávičky a sirupy a pochutiny celkově :-D Takže zase díky, díky za tebe ;-)